Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

projekt aktivnich beden Accuton-Eton
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 16:56:53    Predmet: projekt aktivnich beden Accuton-Eton Odpovedať s citátom

protoze jsem prodal svoje DIY Scanspeaky, zacinam stavet aktivni bedny s osazenim:

-vysky Accuton C13 (25mm keramika, pripadne C12 s nizsi citlivosti)
http://www.clofis.nl/nl/thiel/C13-6.pdf

-stredy Accuton C90 (17cm keramika, casem rozsireni na 4pasmo asi o 30mm vyskac na vyssi stredy)
http://www.clofis.nl/nl/thiel/C90-T6.pdf

-basy Eton 12-680 (33cm nomex-kevlar)
http://www.eton-gmbh.de/dlstream.php?FileId=64

zesilovace jsou 3x DPA 380 (SSE)

vyhybka je prozatim aktivni Acon 3 pasmo, s pevnymi delicimi kmitocty na 320 a 2800 Hz, asi posunu kmitocet mezi S-V na 2,2-2,5kHz.
Protoze vyhybka nema nastaveni delay, budu skupinove zpozdeni korigovat geometricky, to znamena 3 ozvucnice a s tim spojene problemy s designem, aby to nejak vypadalo. A zaroven, aby to dokazal Quis vyrobit.

s objemy jeste nemam uplne jasno, ten stredak ma maly VAS 8,8litru, takze mi vychazi objem jen 2,5litru, ale asi bude vhodnejsi udelat vetsi a pretlumit. basy mam asi 3 varianty s ruzne ladenym BR, jeste nevim jakou zvolim, protoze bych chtel BR udelat sterbinovy ze dreva.

v Rhinocerosu jsem si vymodeloval nejake tvary, nejvice se mi libi asi verze 3, jeste na tom musim zapracovat:

1.


2.


3.


Naposledy upravil Rob dňa Pi marec 30, 2007 17:36:44, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 17:00:56    Predmet: Odpovedať s citátom

tak variantu 3 jeste s nakreslenymi menici:

zepredu:


perspektiva:


zprava:


zvrchu:


to uz vypada lepe Wink

delam to v tomto toolu:
http://www.cz.rhino3d.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 17:22:22    Predmet: Re: projekt aktivnich beden Accuton-Eton Odpovedať s citátom

Rob napísal:
asi bude vhodnejsi udelat vetsi a pretlumit.

Neni to náhodou obráceně? Přetlumenim ze objem jakoby zvětší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 18:02:49    Predmet: Odpovedať s citátom

tlumenim jo, zvetsi, ale kdyz se tam toho da moc , tak by to melo mit opacny efekt, dobra otazka na Velkeho Boba...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 19:05:57    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:24:32, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 19:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:24:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 19:22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

jake tvary mas na mysli? jako treba sikmou zadni stenu u basove ozvucnice? u stredu mam v planu udelat uvnitr uhlopricku, takze odrazy se vyrusi ve velmi ostrem jehlanu. u basaku bych chtel v uzlech stojateho vlneni, tj. asi v polovine a mozna i v ctvrtinach udelat nejak vhodne pricky, ktere zarovem konstrukci zpevni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 19:27:45    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:25:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 19:29:31    Predmet: Odpovedať s citátom

hm, zužující se, to by možná šlo, zkusím si to nakreslit..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 19:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

kdyz vyhybka nebude mit delay a budes to resit konstrukci ozvucnice, co kdyz to bude chtit poladit? Nebude Ti sedet rovina zadnich sten a bude to vypadat asi divne... a taky co bude delat tvar predni steny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 19:55:29    Predmet: Odpovedať s citátom

zadni sikmou stenu nebudu delat presne navazujici, necham tam tak 2cm schod, faze mi vychazi predbezne -8cm stredak a maximalne -2 dalsi cm vyskac, zmeny budou v rozmezi plus minus centimetr, takze to myslim nebude tak kriticke.

v nouzi nejvyssi, kdyz uz by to byla finalni verze a fakt se mi to nelibilo, tak necham udelat novou vyskovou ozvucnici Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 20:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

a co bude delat baffle step
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 20:31:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ten je prece dany sirkou celni steny ne? bude stejny, mereni v ozvucnici samozrejme jeste nemam...

P.S. mozna budou nejake odrazy od hrany sousedni ozvucnice, ale taky myslim ze to jsou veci co trochu zmeni frekv. char. a nebudou moc slyset. ale je fakt ze by menic mel byt od te hrany dal ... jenze pak kdyz budou menice od sebe daleko, budu muset sklonit celni stenu vyskove sekce...


Naposledy upravil Rob dňa Pi marec 30, 2007 20:37:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 20:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee napísal:
pokud quis nezvládne udělat aspoň nějaké lehce složitější tvary tak je IMHO srágora, to říkám já, a já už pomáhám a občasně dělám v truhlárně 10 let. Twisted Evil


Petr Quis je velmi solidní člověk, znalý věci a pracuje za neskutečně dobré ceny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 20:38:26    Predmet: Odpovedať s citátom

rob: "geometricky" to ale nedoženeš.

Jiná otázka je pohled na řešení aktivní výhybky (analogové v tomto případě). Z pohledu matematika lze provést téměř libovolné korekce (Sýkora, Linkwitz), jenže sakramentsky rychle roste počet OZ a s tím šum. A bohužel je to dost a dobře slyšet. Já se na výhybky, ve kterých je v jedné větvi cca 20 OZ, dívám skepticky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 20:50:23    Predmet: Odpovedať s citátom

no bude to spravne alespon v oblasti delicich kmitoctu, ale nebudu tim korigovat fazovy posuv zpusobeny menicem a taky fazovy posuv zpusobeny vlastnim geom. posunutim. Prozatim se spokojim s timto resenim, a casem az bude treba CLC tak upgraduju. Na vystave jsem to probiral s panem Kosnarem z Aconu, a ten mi rikal, ze oni to resi zpozdovacim obvodem jen pro oblast delicich kmitoctu, coz lze plnohodnotne nahradit geometrickym posuvem, a pokud mam tu moznost, ze je to lepsi. Jak rikas: nizsi sum..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 21:06:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
a casem az bude treba CLC tak upgraduju..


On to nikdo neřekne na plnou hubu, ale dám se slyšet. Jsem na CLC zvědavý (pokud se to tedy někdy dokončí, už to trvá 5 let). Podle mě je to už moc velké monstrum a právě výsledný šum a odstup mě moc zajímá, zvlášť na citlivějších měničích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 21:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

v Acon 3pasmove vyhybce je za sebou 6 OZ, a slo by to jeste o 1 az 2 orezat (regulace vstupni citlivosti)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2007 21:31:56    Predmet: Odpovedať s citátom

4 rob

Mně se ten plán moc líbí a držím palce. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 08:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Princip geometrického posunutí měničů je naprosto v pořádku. Možná bych tu přední hranu naklonil, nebudou tam pak zuby (zdroj difrakcí).
Jestli můžu poradit s tvarem, tak pokud chceš být hodně nekomromisní, hrany zaoblit a to nikoliv rádiusem ale něčím co spíš připomíná parabolu. K měniči menší zakřivení k bokům větší.
Trochu to připomíná matrixy M801, tak pokud trváš na tý škatuli, tak použij to samé (matrix) a stojáky nebudou.
Zůžený půdorys bednu geometricky odlehčí (nautily). Baffli udělej co nejužší taky to bude líp vypadat. Jediné omezení jsou montážní šrouby a narážecí matice . Pokud si dáš práci tak to vyjde dobře. Chce to jenom počítat měřit a ověřovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 13:40:19    Predmet: Odpovedať s citátom

tak jsem bednu o 3cm zuzil a o 5cm prodlouzil. taky jsem sklonil vyskac a basak o 5°. stredy jsou ve vysce 99cm, takze aby se s nimi vysky setkaly ve vzdalenosti cca 2 az 2,5 metru je potreba zvolit uhel 4,68° az 5,85° takze jsem zvolil 5 stupnu. U basu by bylo potreba 9° ale to uz nevypadalo moc dobre, navic by musela byt stredovyskova sekce uz moc vzadu, tak jsem taky nechal 5 stupnu:

akorat pri takto uzke basove ozvucnici musim pouzit jen 30mm MDF a navic bocni steny blizko basaku nemuzu pokryt jehlany - bude to necemu vadit? mozna je to tak i spravnejsi, aby mohl proudit vzduch, ale co odrazy?







Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 13:51:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyjo, toto bys fakt byl ochotnej si postavit domů?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 14:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

veľmi pekné návrhy - pripomína mi to trochu Wilsony..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 14:12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Tyjo, toto bys fakt byl ochotnej si postavit domů?


no rozhodne radsi nez Agory, nebo Titany, ve kterych se sice da dobre hrat na schovavanou, ale ja tak velkou bednu nechci Wink

myslim ze moje navrhy nejsou daleko od napriklad:
http://www.avalonacoustics.com/isis_specs.html
http://www.wilsonaudio.com/product/alexandria/gallery.php
http://www.wilsonaudio.com/product/maxx/gallery.php
http://www.wilsonaudio.com/product/watt_puppy_8/gallery.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 15:08:52    Predmet: Odpovedať s citátom

proč jsi to sklopil na výškách a středech na druhou stranu ???
to má být nakloněné celé dozadu.
OMG - Tento typ náklonu se přeci používá jenom když je výškáč mezi střeďákem a basákem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 15:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi bude sedět blízko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 17:31:03    Predmet: Odpovedať s citátom

tady jsou osy menicu, ted to vychazi na 2,5 metru, vyska poslechu 99cm, bedna ma cca 125 cm, jde to jeste upravit vysroubovanim hrotu u vysek a stredu (vysroubovanim prednich nebo zadnich hrotu o 7mm na vyskove sekci lze misto pruniku menit v rozmezi 180 az 425 cm):

pistole: co na tom je spatne? vzdyt ty velke wilsony a avalony to maji zrovnatak... kdyz je bedna moc vysoka tak to prece musim naklopit uz obracene.



Naposledy upravil Rob dňa So marec 31, 2007 18:03:45, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 17:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:25:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 18:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Cílem naklonění není dostat průnok os měničů (nevím ani k čemu by to mělo být dobrý.
Cílem je vyrovnat do jedné roviny místo vzniku zvuku - akustické středy měničů (v předozadním smyslu) Tedy zetový offset. taky to dost pomáhá srovnat skokovou odezvu o tu jde daleko víc než o nějaké protínání os měničů . Do strany taky neposloucháš v ose měničů.

Navíc mírně mimo osu se většinou už tak výrazně neprojevují různé peaky atd takže si je nepereš přímo do ucha.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 31, 2007 18:15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

takze menice by mely byt vsechny pokud mozno rovnobezne? slo mi tim naklonem jen o smerovost vyskace. ale je fakt ze mirnym vyosenim zase zmizi ty peaky treba kolem 35khz

ten naklon maji i treba Utopia Grande, proc to tedy vyrobci pouzivaji?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist