Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tesla MC900 - pomoc

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AttilaSVK
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2008
Príspevky: 10
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 12:48:09    Predmet: Tesla MC900 - pomoc Odpovedať s citátom

Zdravím!

Určite sa tu nájde pár odborníkov, ktorí mi budú vedieť poradiť s mojou Teslou MC900. Mám pár problémov, ale neviem prísť na riešenie.

1) CD-čka často skáču, aj úplne nové bez jedinej vady na povrchu. Skok v tomto prípade je vždy dopredu. (pri menších škrabancoch, čo si MC902 alebo Philips CD753 ani nevšimne občas aj dozadu). Predtým, ako by hlava poskočila, sa mierne zosilní zvuk trackingu, a potom znovu je v norme.

2) Občas - v poslednej dobe čoraz častejšie - sa stáva, že z mechaniky počujem divné zvuky, ako keby tam niečo výskalo a nenačíta ani CD. Zvukovú ukážku nájdete tu. Pravdepodobne zdroj zvuku je vychylovací mechanizmus hlavy, ktorý však stojí na jednom mieste (úplne vo vnútri)

Sú prípady, keď prehrávač funguje bez najmenších problémov celé hodiny. Napr. predvčerom večer som vypočul 4 CD predtým, ako by som išiel spať a neposkočil ani raz.

Čo som už vyskúšal:
- výmena všetkých elektorlytových kondenzátorov v zdroji
- výmena 33uF kondenzátorov na mechanike (5 ks)
- premazanie hriadela motoru aj vychylovacej mechaniky (minimálnym množstvom prevodovkového oleju ATF Dexron II podľa odporúčania na diyaudio.com)

Hlava má dostatočne voľný pohyb, skúšal som ju však ešte viac uvoľniť alebo práve naopak trochu brzdiť príslušnou maticou na spodku mechaniky.

Uvítal by som pomoc niekoho, kto má podobný stroj s mechanikou CDM-1, napr. Philipsy CD101, 104, 204, 304, možno 304 mkII, 960 alebo v podstate všetko podľa tohto zoznamu, kde je uvedená mechanika CDM-1 (nie však CDM-1 mkII, ten má viac spoločného s CDM-2 a 4 po elektronickej stránke) a dovolil by mi vyskúšať môj prehrávač s jeho mechanikou alebo jeho prehrávač s mojou mechanikou, aby som mohol vylúčiť chybu v mechanike. (ten prehrávač môže byť napr. s nefunkčnou mechanikou)

Za každý postreh, nápad vopred ďakujem.

EDIT: osciloskop nemám, takže som sa nevedel pozrieť na tzv. eye pattern (mmch. ako sa to povie po slovensky?) hoci rád by som sa pozrel priebeh napätí vychylovacej a zaostrovacej cievky, a laserovej diódy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 15:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nelze než měřit atd. a zkusit najít příčinu - je třeba se podívat na průběhy napětí pro posun raménka. Dále - vem v úvahu, že v klidu - bez napájení driverů - se ramínko může pohybovat volně, ale někdy síla vyvolaná cívkama dokáže, že ložisko "přimrzne".

Tuhle mechaniku ale znám minimálně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: So február 12, 2011 16:45:36    Predmet: Odpovedať s citátom

cd čko ked tam vložíš,sadne presne tam kde má sadnut?? ja som už mal v oprave cd prehrávač-podobné problémy ako máš ty,a tam bolo to ,že cd čko po vložení nesadlo presne tam kam má
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AttilaSVK
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2008
Príspevky: 10
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 10:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy: mas pravdu, ale bez osciloskopu je to tazke... skusim odniekadial zohnat. Okrem toho by bolo dobre pozorovat aj napatie (resp. prud) laseru, nakolko ten je nastavovany aj podla udajov z fotodiody. A ked rucne trimrom znizim laserovy prud, tak vychylovanie je tiez hlasnejsie... Prepokladam teda, z preto skace, lebo na chvilu laser zoslabne. Len zase som tam, kde som bol na zaciatku mojej odpovede: pekna teoria, len to treba overit meranim.

gsmservice3: urcite ano, lebo problem pretrvava aj bez vysuvacieho mechanizmu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 15:29:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ale ked ti niekedy to ide aj 4 hod,tak chybu nájst bude velmi tažké . Teoria je jedna vec,ale tam chyba bude uplne inde. 99 percent staršíj CD prehrávačov potrebuje len novú hlavu,ja by som išiel na to hned ako prvé ,hlava a potom by som meral.

ja mám momentálne tieto optiky

vam 1202 komplet aj s motorčekom
cdm 12.4

_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk


Naposledy upravil gsmservice3 dňa Ne február 13, 2011 15:37:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AttilaSVK
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2008
Príspevky: 10
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 15:39:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevidim dovod na vymenu hlavy, pretoze niekedy cita spolahlivo aj viac hodin. A okrem toho hlavy v mechanikach CDM-1 nezvyknu odchadzat... (v CDM-2 skor)
Kazdopadne okrem merania skusim najst druhy player s CDM-1, prehodit mechaniky a sledovat ci zavada sa odstranila v mojej Tesle, resp. ci sa prejavila v druhom prehravaci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 15:44:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ináč na to sa nedá dojst,jedine ked vymeníš mechaniku celu,či potom to bude robit. podla mna to bude v mechanike

ja som raz robil sony vyššiu radu ,cdp 502 a ten zas čítal ked bolo to postavene na bok ,a nevedel som dojst prečo len tak to ide a ked to položím na ležato ,hned prestal ist,a nakoniec to robil preto ,lebo optika nemal silu nastavit focus naležato

_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2011 15:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

jak som pozeral tvoj profil si z NZ ,ja som zo šale ,servis mám vo Vlčanoch a mám tam aj osciloscop,ked neviriešíš,viem pomoct
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 22:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

To přehození mechanik není až tak snadné, elektronika musí být shodně seřízená.
I když to pár hodin chodí, tak snad není problém k výstupům driveru posuvu připojit skop a jak to začne zlobit, podívat se na to.Škoda že to nemá servismód jako některé pioneery, tam se dá tlačítky rejdovat s veškerými servy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AttilaSVK
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2008
Príspevky: 10
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
To přehození mechanik není až tak snadné, elektronika musí být shodně seřízená.
I když to pár hodin chodí, tak snad není problém k výstupům driveru posuvu připojit skop a jak to začne zlobit, podívat se na to.Škoda že to nemá servismód jako některé pioneery, tam se dá tlačítky rejdovat s veškerými servy.


CD204 / MC900 má relativne jednoduchy servismod. CD460 / MC902, ktoru vlastnim tiez, je na tom lepsie, ale ani tam sa neda so servami narabat hore-dole...

Samozrejme pri prehodeni mechaniky by som bud ponechal kus elektroniky, ktora sa nachadza na mechanike (tam su aj trimre na intenzitu a ofset zaostrovania a tam sa reguluje aj prud laseru), alebo by som druhu elektroniku nastavil bud podla prvej a prvu podla druhej.

Zatial do vyzera tak, ze zhruba o dva tyzdne budem moznost si vsetko na prehravaci odmerat v labaku na SS, kam som chodil. Maju tam viacero kvalitnych osciloskopov, takze budem moct sledovat vsetko naraz. Ale ak mi prehravac pojde vtedy bez problemu, tak ma asi slak trafi Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: St február 16, 2011 23:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsou to analogová serva, pojezd se dá otestovat vnucením analogobvého signálu Wink .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št január 23, 2014 22:05:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé,

získal jsem do své vintage sestavy krásnou Teslu MC900. Ale má dva problémy:
1) Šuplík se někdy nechce dovřít a je mu potřeba pomoci. Všechny mechanizmy jsem namazal, dokonce jsem si tam hrál s nastavením toho zvedání disku při zavření, na kterém se to seká, ale nic k vyřešení nepomohlo. V tom esíčku se to kousne. Řemínek od motorku neprokluzuje.
2) Když se přehrávač delší dobu nepoužívá, tak neroztočí CD. Stačí drcnout do toho spodního poháněného trnu při otevřeném šuplíku a pak už to bezproblémů hraje.
Nemáte někdo s tímto zkušenosti jak to opravit? Nebýt těchto dvou problémů, přehrávač je jak nový.
Děkuji za jakoukoli radu.

Petr
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Staré stroje Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist