Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Na kabelu záleží, a hodně ...
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 08:40:26    Predmet: Na kabelu záleží, a hodně ... Odpovedať s citátom

Dobré ráno ve spolek.

Jak se tady na fóru sem tam povídá, tak hodně - téměř většina - kopíruje onen názor, že jako poslední je hraní si s kabeláží. Souhlasím, že výběr komponent a hlavně akustika je důležitá věc, která dokáže pohřbít sebelepší řetězec celého systému.

Říkal sem si, že než budu v poslechovce cokoliv dělat, počkám na jaro. Mám v plánu řešit nové trubky na topení a vodu, které, ať chci nebo nechci, vedou a budou vést přes poslechovku (sklepní místnost). Pak jsem měl v plánu dořešit akustiku a až pak si hrát s kabeláží a vychutnávat si placebo efekty.

Ale abych se dostal k věci. Včera sem si po delší době sedl do poslechovky a chtěl sem si spravit náladu po blbým dni v práci - nějak se nedařilo. Měl sem chuť na něco dobře nahranýho a taky tak malinko na divočinu. Takže výběr byl jasný, Monkey Bussines - Resistance is futile. Zapnu CD, AMP, posadím se a pustím play. Opakovalo se to, co minule, předminule. Poslouchání mě nebavilo. Hledal sem kde je chyba a odkazoval se na špatnou akustiku. Muzice chyběl prostor, drajv a celkově to byla nuda. Pořád mě hudba tahala buď k levé straně nebo k pravé straně. Začal sem být zoufalý. Po akustice sem začal přemýšlet o komponentech a čím dál tím víc sem se zaobíral myšlenkou, jaký pak "tkaničky" jsou asi uvnitř ve Focalech. Ale bylo asi 9 večer a až sem se nechtěl pouštět do žádných větších akcí. Tohle má čas.

Tak jsem vyměnil signálovej kabel. Odpojil sem letitý Oehlbach NF-1 a místo něj zapojil Basic Silver Line původně z autohifi instalace. Tento kabel patří mezi ty lepší (schválně nepíšu skvělé nebo vynikající) a patří mezi takové ty putovní kousky "které se neprodávají". Znovu jsem zapl CD a světe div se. Najednou v muzice byly výšky, předozadní prostor se konečně vyvalil ven, na středech se projevilo něco, čemu se říká zvuk nástroje - už to nebyl jen kravál.

Celkově se zvuk rozjasnil, uklidnil a zdetailnil (asi bych rozdíl ve zvuku mohl přirovnat k tomu, jeslti slyšíte hluk tleskání davu, nebo tleskání jednotlivých posluchačů při živáku). Abych netrpěl placebo efektem, vzal jsem zpět starý kabel a zapojil ho jen na L kanál, na R kanálu jsem nechal nový. Muzika mě táhla doprava, při opačném zapojení tomu bylo přesně naopak. Takže onen slavný Oehlbach NF-1 letěl do police a tam se na něj může prášit, na debila ... když neumí hrát, co s ním.

Jsem nadšený, konečně slyším v muzice to, co my chybělo a co sem měl naposloucháno z jiných aparatur. Na druhou stranu si říkám, jestli sem si tak trochu nenaběhl, když slyším takový rozdíl v signálovém kabelu. Ono, mezi náma, ten Oehlbach NF-1 je sice nic moc, ale rozhodně lepší, než nějaká OEM tkanička. Rozdíl sem čekal, ale že bude tak markantní, to tedy ne.

Takže jak, boužel nebo bohudík jsem jeden z těch, pro které signálový kabel není placebo efekt? Smile

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 09:22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Na kabelu skutečně záleží, s tím úplně souhlasím. Problém bývá v pokusech o vysvětlení, co způsobuje změnu zvuku, tady je nedozírné pole pro marketingovou mlžbu. Je to samozřejmě i tím, že solidní vysvětlení dosud nikdo nepodal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 10:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Pi júl 27, 2012 12:12:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 11:42:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Také jsem měl za to, že záhada byla rozluštěna. Kvalitní stínění vítězí. Pokud někdo nemá super přístroje odolné zanesenému vf rušení.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milhauzz
Nádejný hifista


Založený: 22 december 2010
Príspevky: 69
Bydlisko: Dubňany

PríspevokZaslal: Ut január 25, 2011 15:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se tak trošku zamyslel nad kvalitou signálové kabeláže, spíš mě k tomu donutil onen názor slimáka. Rozdělil sem si kabeláž do třech základních skupin.
1, OEM a shity. Shitem myslím kabel, který je o ničem, má mizerné konektory, metalika stojí za prd, ale je dostatečně "bachratý" na to, aby ho marketing prodal, jako kdo ví co.
2, normální kabely, které mají s přenosem zvuku něco společnýho, mají dobrý stínění, jak už se tu psalo a celkově mají smysl
3, high-end a snob kabely, u kterých se platí více za design, značku, renomé a kdo ví co ještě. Tady bych to přirovnal k tuningu a celkové vyváženosti. Na Porsche se přece jen nemontují plechová kola, že ano ...

Řekl bych, dle mého skromného názoru, že sem přešel z bodu 1 na bod 2.

_________________
Hlavně se toho nebát Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 09:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ide o reprokable, tak sa priklanam k nazoru, ze na kabloch naozaj zalezi.

Povodne som mal reprosustavy JBL E80 prepojene so zosilnovacom akoze repro dvojlinkou typu snurka od topanok.

Po "netovani" som nasiel 4-zilovy kruteny kabel od f.Ketos a bolo rozhodnute.

Po pripojeni a pocuvani "napocuvanej " hudby som bol prijemne prekvapeny zmenou k lepsiemu. Urcite k tomu dopomohlo aj zapokjenie Bi-wiring.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 10:07:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Počkej až připojíš koax, to ti teprve spadne čelist Smile
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 11:44:49    Predmet: to jardag69 Odpovedať s citátom

Koax pouzivam ako signalovy kabel z gramofonu do predzosiku a potm do koncaku.

Ziadne rusenie, cisty signal, uplne o niecom inom ako pri pouziti dodavanych snurok ku gramcu.

Kable som si spravil z RG-62 + celokovove kvalitne RCA koncovky .

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 11:45:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už to dotáhni do konce a kup RG213 na repro Smile
Jestli máš rád lepší věci, tak stříbřený RG 214.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 11:54:16    Predmet: to jardag69 Odpovedať s citátom

Na reprokabel pouzit Koax????

Jedine ak , tak dvojca paralelne prepojeny , a to uz je riedna hadica....

Vsimni si tu kapacitu.



Scalar RG213.jpg
 Description:
 Filesize:  41.37 KB
 Viewed:  528 Time(s)

Scalar RG213.jpg



_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 19:44:17    Predmet: Na kabelu záleží a hodne Odpovedať s citátom

jardag69 napísal:
Tak už to dotáhni do konce a kup RG213 na repro Smile
Jestli máš rád lepší věci, tak stříbřený RG 214.


Už nepoužívaš ten AIRCOM PLUS ale RG 213(214)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St január 26, 2011 21:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Používám Aircom.
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karloss
Nádejný hifista


Založený: 31 december 2008
Príspevky: 69

PríspevokZaslal: St február 09, 2011 20:18:26    Predmet: Re: to jardag69 Odpovedať s citátom

terasky napísal:
Na reprokabel pouzit Koax????

Jedine ak , tak dvojca paralelne prepojeny , a to uz je riedna hadica....

Vsimni si tu kapacitu.


a to je akoze vela?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: St február 09, 2011 20:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Není to moc a je zbytečné dávat je paralerně. Odpor těch koaxů je velmi malý. Na domácí použití při délkách kolem 3m, žádný problém.
RG214 http://www.ges.cz/sheets/r/rg214u.pdf
Odpor 3m kabelu je 0.033 ohmu

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Pi marec 11, 2011 20:43:34    Predmet: RG62 alebo RG213 alebo ... ?? Odpovedať s citátom

-pomyslam zamenit na mojej mini vezi Cambridge Audio One Plus moju momentalnu klasicku repro 4 linku ( bi-wire )

http://www.richersounds.com/product/speaker-cables/cambridge-audio/symphony-bi-wire/gale-symphony-biwire

, taktiez aj pre subwofer ( mono )

-pise sa o RG62, RG213,...a rozne high-end (cenovo horibilne kable ) tak teda vyskusat to ? ktory ?? tie RG su pomerne lacne kable, ak si to clovek zhotovi sam, co?

-potrebna dlzka cca 1.5m a 2m

-citam aj necitam ze by to malo zabrat a ukazat pocutelny rozdiel??

-ako s koncovkami :banany, vidlicky alebo bez ( iba nasunut a zakrutit ? )

-a ako, ked to chcem bi-wire? cize 2x kabel a tienenie spolu a stredny spolu, alebo??

poradte sk predajcu, DIY vyrobcu, prip. postup, radu, typ,..
viem ze sa to urcite niekde nachadza na fore a ze sa opakujem..
s prepacenim a podakovanim, ,,,
dushan


Naposledy upravil dushan dňa Pi marec 11, 2011 21:47:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Pi marec 11, 2011 21:42:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Privítajme dushana a jeho high end vežičku . Clap
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Pi marec 11, 2011 21:51:20    Predmet: Odpovedať s citátom

toz velke podakovanie za taku poctu, som velmo rad Embarassed zavana to riadnou ironiou, alebo? Smile

MartinUrmince napísal:
Privítajme dushana a jeho high end vežičku . Clap
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 00:03:55    Predmet: Odpovedať s citátom

U minivěže to asi nebude hlavní problém, ale jestli se ti do toho chce. Asi nemá cenu dávat k repro hned 213, ale můžeš zkusit třeba tu 62.
Na biwire bych se asi vyprdnul. Zapojíš to normálně. Stínění černé svorky, prostředek červené.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)


Naposledy upravil jardag69 dňa So marec 12, 2011 00:07:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 00:04:58    Predmet: Odpovedať s citátom

On chtěl říci, že jakákoliv výměna čehokoliv, je v tomto případě zbytečná Idea Neber to osobně, týká se to všech.....ale pokud si chceš dopřát pocit, že se něco změní k lepšímu, klidně to udělej Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lukas_87
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2010
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 00:55:21    Predmet: Odpovedať s citátom

tou RG62 bych ale asi nepřipojoval reproduktory...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 09:31:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravda ten tvrdý drát na středu není moc vhodný. Lepší bude asi RG58
_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 19:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

ja len ze proste tie RG kable niesu cenovo naj -drahsie, prave opak a pise sa o nich vraj maju kvalitne tienenie, nizku kapacitu a ked si to vie clovek poskladat doma. myslel som ze s porovnanim tych prehnanych cca 300,- e kablovych osialov by to mozno vycarovalo nejaky lepsi zvuk, ci cuo ?. tak ale kedze -kedze sa to tu hemzi nazormi pre a pro. no nic, zostanem pri mojej 4 linke. snad casom. resp. ak by niekto poradil z vlastnej skusenosti kt. RG kabel pre repro by bol ideal a ci je to zmysluplne, pocutelne, patricne rozdielne, atd.... dajte znat. dik.

. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 20:30:55    Predmet: Re: Na kabelu záleží, a hodně ... Odpovedať s citátom

Milhauzz napísal:

Celkově se zvuk rozjasnil, uklidnil a zdetailnil (asi bych rozdíl ve zvuku mohl přirovnat k tomu, jeslti slyšíte hluk tleskání davu, nebo tleskání jednotlivých posluchačů při živáku). Abych netrpěl placebo efektem, vzal jsem zpět starý kabel a zapojil ho jen na L kanál, na R kanálu jsem nechal nový. Muzika mě táhla doprava, při opačném zapojení tomu bylo přesně naopak.

Rolling Eyes Mozna by to chtelo si prostudovat, co je placebo efekt a jak se mu ucinne branit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 20:45:05    Predmet: Re: Na kabelu záleží, a hodně ... Odpovedať s citátom

david.a napísal:
Milhauzz napísal:

Celkově se zvuk rozjasnil, uklidnil a zdetailnil (asi bych rozdíl ve zvuku mohl přirovnat k tomu, jeslti slyšíte hluk tleskání davu, nebo tleskání jednotlivých posluchačů při živáku). Abych netrpěl placebo efektem, vzal jsem zpět starý kabel a zapojil ho jen na L kanál, na R kanálu jsem nechal nový. Muzika mě táhla doprava, při opačném zapojení tomu bylo přesně naopak.

Rolling Eyes Mozna by to chtelo si prostudovat, co je placebo efekt a jak se mu ucinne branit.


Můžeš nás poučit ? Určitě si to rádi přečtou technici i pouzí posluchači.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 21:19:22    Predmet: Re: Na kabelu záleží, a hodně ... Odpovedať s citátom

jardag69 napísal:

Můžeš nás poučit ? Určitě si to rádi přečtou technici i pouzí posluchači.

Dobry zacatek je http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo-controlled_studies, sice je to primarne o biomedicine, ale da se to docela snadno prenest. Na konci je docela reprezentativni tabulka o konstrukci experimentu.

Ale pozor, vyzaduje to premysleni a navic je pravdepodobne, ze se to "nebude libit" tem, kteri "to prece jasne slysi".

Pro ponekud zabavnejsi formou popsane tytez jevy doporucuji http://www.amazon.co.uk/Bad-Science-Ben-Goldacre/dp/000728487X/?tag=bs0b-21, resp. web http://www.badscience.net/. Zejmena zminena kniha obsahuje docela pekny prehled ukazek fungovani placebo efektu, pritom je take vysvetleno, proc je dany pristup iracionalni.

Dobry relativne popularne napsany material o metodologii vedy je http://www.skepdic.com/, je tam spousta odkazu na dalsi zdroje. Doporucuji zejmena hesla "positive outcome bias" a "science".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 22:01:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To je všechno hezé, ale v medicíně je cílem posoudit s maximální možnou mírou pravděpodobnosti skutečný účinek léku.

U hifistů je to trochu jinak, chtějí sami sebe obelhávat a v tom jim nikdo nedokáže (a vlastně ani nesmí) zabránit.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 22:38:46    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

U hifistů je to trochu jinak, chtějí sami sebe obelhávat a v tom jim nikdo nedokáže (a vlastně ani nesmí) zabránit.

Tyka se to vsech disciplin, ktere maji neco spolecneho s vnimanim lidskymi smysly. Placebo je fascinujici jev. Moc se mi libi. A v medicine bych si zase nedelal velke iluze. Cilem je prodavat lek, ne posoudit jeho ucinnost.

A ano, hifisty je prima obelhavat. Vzhledem k tomu, ze to primarne nikomu neskodi, nemam ani problem, kdyz na tom nekdo vydelava zajimave penize.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: So marec 12, 2011 23:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A co nám můžeš dát za odkazy ohledně vlivu vf rušení na funkci elektroniky.
Třeba zesilovačů ?
Nebo něco o normách omezujících rušení ze spínaných zdrojů ?
Nebo si myslíš, že tohle všechno si taky vymýšlí hlupáci zaslepení placebo efektem ?
Našlo by se taky něco ?

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne marec 13, 2011 00:04:23    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag69 napísal:
A co nám můžeš dát za odkazy ohledně vlivu vf rušení na funkci elektroniky.
Třeba zesilovačů ?
Nebo něco o normách omezujících rušení ze spínaných zdrojů ?
Nebo si myslíš, že tohle všechno si taky vymýšlí hlupáci zaslepení placebo efektem ?
Našlo by se taky něco ?

To sis tak rychle ten material dokazal prostudovat, ze uz chces dalsi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag69
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 710

PríspevokZaslal: Ne marec 13, 2011 00:54:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Poradím ti. Zajdi do nějaké počítačové firmy a řekni jim, že tahat sítě stíněnými nebo optickými kabely je jen pomatení placebem. Přeci stačí obyčejné dva dráty a už to jede. Na co dávat nějaké opakovače do linky, že ?
Dva dráty musí stačit vždy, všude a na jakoukoliv vzdálenost.

_________________
HI-FI nejsou žádná kouzla (pro mně jo)
digital z PC, DAC TomasT, PM-AB1, Aircom Plus 50ohm, DIY Scan Speak (closed 2p), AKG K-701(old)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist