Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Optický Výstup CD, koaxialny vstup na DAC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Satrapold
Hifi obsluha


Založený: 18 december 2010
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 22:09:09    Predmet: Optický Výstup CD, koaxialny vstup na DAC Odpovedať s citátom

Chcem sa spýtať, či sa dá digitálne prepojiť CD prehrávač, ktorý má iba optický výstup s DAC, ktorý nemá optický vstup (má iba možnosť prepojenia koaxiálnym káblom (neviem, ako sa volá toto prepojenie).

Existuje nejaká ako to prepojiť a nestratiť pri tom kvalitu signálu? Vďaka, v tomto som úplne na neznámej pôde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 23:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
kvalitu strácaš už tým, že to tou optikou cez SPDIF ťaháš von z CD.
Konverzia možná je. Prvé, čo som našiel je tento zázrak: http://www.svideo.com/toslinkcoax1.html
Signál v SPDIF ťahať opticky má svoje nevýhody, metalicky (koax) tiež, týmto spôsobom to budeš mať elegantne 2 v 1 Smile

Aký máš CDP a aký DAC?

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 02:21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrym resenim v tomto pripade je modifikace CD prehravace spocivajici v doplneni koaxialniho digitalniho vystupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 07:30:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem taky pro doplnění do cdp. Je to jednoduché a nějaký bastlíř to tam dodělá. Schéma je zde:
http://www.belza.cz/digiaudio/spdifc.htm
Je to ten třetí obrázek a signál TTL by se bral ze vstupu do optiky, stejně tak i napájení pro 7404 obvod.
Pokud by to muselo být externí, pak koupit či vyrobit. Spojilo by se schéma 4 s 3. Jen by se to muselo napájet ze zdroje.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iguardo
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2011
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 07:38:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten vstup na DAC bude asi S/PDIF. Úprava optiky na koax. je jednoduchá, popisoval to TomasT na audiowebe (http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=6686&p=6). Tomáš odporúča optiku úplne vyhodiť, ja som to tiež realizoval a s výsledkom som veľmi spokojný. Nemal som schému od CD prehrávača ale našiel som Datasheet od toho optického člena (aby som vedel identifikovať piny, lebo som ich tam mal 4).

Naposledy upravil iguardo dňa Ut apríl 19, 2011 16:20:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oscarossa
Hifista - pokročilec


Založený: 01 január 2010
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 08:29:46    Predmet: Odpovedať s citátom

iguardo napísal:
Úprava optiky na S/PDIF je jednoduchá...


Aby sme sa trošku držali aj správnej terminológie, S/PDIF je interfejs, resp. formát kódovania a je možné preň použiť optiku alebo koax. Úprava optiky na S/PDIF je nezmysel, z toho CD to lezie v S/PDIF, to upravovať nemusíš... Wink

Inak súhlas, ak je ten DAC už doma a bude využívaný aj na prevod z iných zdrojov. A možno je to len niečo, čo Satrapold len plánuje "dávať dokopy", tak som chcel poradiť aj iné alternatívy, ak by šlo len o zlepšenie posluchu z CD.

_________________
Tidal+local->Roon->Dirac DLP standalone mode->RME-ADI-2-DAC->DPA 330 mkIV->Acoustic Energy NEO 3, XLO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 08:37:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě, že tam mělo být převod optiky na koax. Oba přenáší SPDIF. Jinak koax je pro přenos SPDIF lepší, je rychlejší a nelimituje ho tak max. frekvence jako optiku na 6Mbit. Ono se to blbě popisuje, je to krásně vidět na osciloskopu na tvaru obdelníku co leze z optiky a co leze přes koax.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Satrapold
Hifi obsluha


Založený: 18 december 2010
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 15:41:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za odpovede. Pre upresnenie - mám Casea Lyra Digital a ako zdroj zatial obyčajný DVD player Panasonic. Ale mám aj starší, ale stále mechanicky vynikajúci CDP Technics, ktorý však ako naschval ma iba optický výstup. Jeho obsluha je ovela jednoduchsia ako pri tom DVD, tak rozmyslam, ako by sa to dalo spravit aby som CD počuval cez Technics. Ale samozrejme nechcem mat zhorsenu kvalitu zvuku, ved ten DAC hrá výborne, skoda by bola to kazit nespravnym prepojenim, takze ak optika robi problemy tak by som mohol pouvazovat nad tym prirobenim noveho vystupu. Akurat neviem, kto by mi to urobil v BA a okolí. Ja to samozrejme nezvladnem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 02:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyz mas uz Lyru, tak prehravac posli do Casea, pridani koax. vystupu tam neni problem. Sam ho chci dodelat do Sony CDP-505ES.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 07:03:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Starý cdp Technics i zánovní DVD Panasonic jsem měl a jako transport je to dost špatné. Doporučuji sehnat někde z druhé ruky něco od Cambridge Audio.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Satrapold
Hifi obsluha


Založený: 18 december 2010
Príspevky: 26

PríspevokZaslal: Št apríl 21, 2011 09:38:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som sa nakoniec dohodol, že ten Technics pošlem pánovi Vranovi za účelom modifikácie (modul Proxima Centauri), už sa moc teším na výsledok. Mimochodom tá lyra hrá fantasticky už aj s obyčajným DVD, tak som strašne zvedavý, ako sa na kvalite zvuku odrazí táto modifikácia (pribudne kvalitní SPDIF výstup zakončený konektorem BNC a prehrávač dostane nový zdroj hodin, ktorý bude priamo "dávkovat" digitálne data) na výslednom zvuku. Hlavne som zvedavý, či vôbec ja sám spozorujem rozdiely. Tým nemyslím, že tam objektívne nebudú, ale skôr je otázka, či moje uši sú dosť "fajné" aby ten rozdiel postrehli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist