Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kto vyrobi rg62, resp. 58, resp. ine ( bi-wire ) na mieru ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut apríl 19, 2011 20:31:34    Predmet: kto vyrobi rg62, resp. 58, resp. ine ( bi-wire ) na mieru ? Odpovedať s citátom

ahoj, nachadza sa tu niekto , kto vyrobi rg62, resp. 58 ( bi-wire ) na mieru ?
niekto kto ma dobry umysel helpnut uz z vlastnej skusenosti. normalny, sikovny a sebestacny DIY MAN.
ponuknite, prosim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 04:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

dushan : Na bi-wiring sa vyser . A prečo RG62 ? Chceš reprokáble , nie ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 07:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se vedle nabídl na výrobu, ale myslel jsem že to jsou signálové kabely. Pokud to má být k bednám, pak RG62 či RG58 se tam použít nedají, tam je nutný RG213 a podobné s větším průřezem.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 09:43:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial chces cosi za dobru cenu tak ti doporucujem toto
CSSS 4x2,5 (SiHF) červ/hned
a zober ho odtialto
http://www.elim.sk/elim.php?p=elektro&s=cennik
ak im zavolas tak ti ho poslu aj dobierkou.
Z tohoto kablu si vyrobis cross aj sam.
Popripade ak nie si daleko od Trnavy tak poradim popripade pomozem osobne.
Popripade daco poriesime aj s vyrobou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 20:57:46    Predmet: Odpovedať s citátom

preklep ako svina, pardon. Embarassed

som myslel nieco ako RG214 resp. ine,
cize repro kabelaz, takze sa ospravedlnujem chvopi. Laughing

mam repraciky ( bi-wire), co by som teda chcel vyuzit. Wink
cakam na dokoncenie stojanov a zaroven by som si rad doprial aj novu ale hlavne nevelku investiciu na kabelaz.
poviete si, zbytocna investicia, chlapec sniva ze s tymito prditkami (CAMBRIDGE AUDIO S30) a zmenou kabelaze bude pocut aj sepot kvetin - si nahovaram, hehe, ale co uz.??? Rolling Eyes

nahradit to planujem za tuto 4linku from UK, co poviete ???

http://www.richersounds.com/product/speaker-cables/cambridge-audio/symphony-bi-wire/gale-symphony-biwire

mimochodom, dobry kamarat Laughing mi tohoto kabelu zakupil mnohonasobne viac nez mal, takze ak by bol zaujem, mam ho pozehnane ulozene v krabici, kua. - ponukam - vyhodne Cool

poviete si, zbytocna investicia, tieto co ma, mu 100% urcite postacuje.
zial niekto je polovnik, iny chyta ryby, iny neustale voskuje svoju skodovku, atd.atd.atd....

ale vazne, rad by som vediet, ci by mi niekto vedel vyrobit - zaspajkovat najlepsie striebrom a tiez esteticky zatavit buzirkami po oboch koncoch osadit medene vidlicky ( bi-wire ). cca 1x 80 cm a 1x 250cm, taktiez kabel pre subwoofer do 100 cm.
tolko asi, chvopi. Laughing Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lukas_87
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2010
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 21:20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

stříbrem?
teplota tavení stříbra je nějakejch 960 °C... cyve
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 21:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

No dushan má vari skôr na mysli nejakú pájku ako Supersolder,kde je nejaké to percento striebra... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St apríl 20, 2011 23:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

dushan napísal:
... cca 1x 80 cm a 1x 250cm ...
tolko asi, chvopi. Laughing Confused

Rozumím tomu správně, že jeden reprokabel chceš mít dlouhý 80 cm a druhý 250 cm???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Št apríl 21, 2011 07:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš na mysli něco takového:
http://karafiatovi.net/audio/foto/kabel.jpg
S nad se někdo zo Slovenska najde.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št apríl 21, 2011 07:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrobit to je to najmenej no material nech si zhana sam. Smile
Alebo vie dakto kde tento koax na slovensku bude dostupny???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi apríl 22, 2011 07:08:13    Predmet: Odpovedať s citátom

GES zasílá i na slovensko:
http://www.ges.cz/cz/rg-213-u-GES06700707.html

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi apríl 22, 2011 09:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Peace
Dakujem.
Takze na prenos sa vyuziva ako stred tak aj oplet?
Mal som zato ,ze sa pouziva len stred a oplet plni cisto len funkciu akehosi tienenia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinUrmince
Hifista


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 152
Bydlisko: Slovak Republic

PríspevokZaslal: Pi apríl 22, 2011 19:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 : Ty musíš byť veľmi blbý človek , že ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Pi apríl 22, 2011 20:49:08    Predmet: Odpovedať s citátom

zatial pekne dakujem za postrehy, nazory, typy,.....

k tomu striebru ! - som myslel ze reku je to akysi iny sposob pajkovania,
cize kvalitnejsi ako pajkovanie klasicke ( cinove ) a reku to podstatne dokaze opvlivnit celkovu kvalitu, takze ak NIE - beriem na vedomie akukolvek opravu Rolling Eyes

k tej dlzke kabelaze co potrebujem !- mam audiokomponent na lavej strane a hned vedla je aj lave repro vzdialene cca 80cm no a cca 250 cm je repro prave. viete, mala izbicka. (3.6m X 3.6m). takze take regaliky na vzdialenost do 150 cm. Laughing

k tej cene ! - kabel rg.213 ! - ( cca 50 kc/m = 2,-e/m ) pri mojej potrebe 3.5m x 2 ( bi-wire ) = 14,- eciek + k tomu, keby boli ciste medene vidlicky pripadne fajnove cinch-e. ) - PORADTE, PROSIM ?!? Laughing
takze do tych 20,- eciek by to bolo fajn, si myslim Wink

ZAVER:
takze, keby som si cele toto zakupil a dobry clovek co sa veciam podobnym venuje, povedal "o.k dushan posli a ja ti s tym helpnem " Very Happy

" TAKZE TOTO SOM MAL NA MYSLI, PANI "

P.S :
alebo vytiahnem staru pistolovu pajku, cin a kolofunu,.... Rolling Eyes

a nastane ZAVER c. 2, a to je :

Cool Im DIYMan @ NOW I'm ready listen also how to grow flower, maybe !?!?
Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi apríl 22, 2011 23:28:51    Predmet: Odpovedať s citátom

dushan napísal:
k tej dlzke kabelaze co potrebujem !- mam audiokomponent na lavej strane a hned vedla je aj lave repro vzdialene cca 80cm no a cca 250 cm je repro prave.

Trošku mě překvapuje, že řešíš ptákoviny jako pájení stříbrem, a nevíš, že oba reprokabely musí být stejně dlouhé i v případě, že je zesilovač umístěn nesymetricky blíž k jedné z reprobeden. K čemu by ti bylo pájení stříbrem, když by reprokabel k pravé bedně měl víc jak čtyřnásobný odpor, indukčnost a kapacitu, než reprokabel k levé bedně?

Můj názor je, že řešit reprokabely k regálovkám za 200 Euro je nesmysl a že k nim úplně postačí běžná reprodvojlinka o průřezu 2 x 2.5 mm čtverečního. Samozřejmě je potřeba jí koupit 5 metrů, aby byly oba reprokabely stejně dlouhé - tedy každý 2.5 metru. Pokud máš dost té koupené čtyřlinky Cambridge Audio SYMPHONY BI-WIRE, tak z ní udělej dva dvaapůlmetrové kusy a zapoj je bez reprobanánků - ty jsou zbytečné.

Chápu, že máš omezený rozpočet. To máme každý. Ale peníze je potřeba investovat rozumně a tak, aby každá investice byla přínosem. Já bych doporučil nevyhazovat peníze za drahé kabely, konektory a podobně, ale spíš šetřit na lepší bedny a/nebo zesilovač. To bude rozhodně přínosnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So apríl 23, 2011 06:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinUrmince napísal:
janik1971 : Ty musíš byť veľmi blbý človek , že ?

Pro hlupáka každý hloupý... (Forrest Gump)

Fajn tak sa budeme urazat vsak?. Nie, ide len o to kto a ako sa na to pozera.

Pytal som sa preto ,ze to moze ist dvoma sposobmi alebo dvoma moznymi. Ked som sa pytal naposledy dakoho tak mi povedal ze sa vyuziva len stredova "zila" a tienenie sa spoji. To znamena,ze sa pouziju dva koax pre jeden kanal kde tienenie je paralelne spojene a stredovymi zilami sa vedie signal cez jednu + a cez druhu - a tienenie je tym padom "mrtve". Ako inak sa to mam spytat. Odpoved mohla byt ...
Ano su mozne oba sposoby, alebo nie mozny je len jeden....
Ak odpovedat nechces tak sem nepis a hlavne neurazaj ja som si to voci tebe nedovolil(zatial) alebo ta anonymita viac chrani?
Forum je na to aby sa o veciach diskutovalo a aj blba otazka pre dakoho moze byt podstatna ak mu dakto odpovie rozumne a v ramci slusnosti.
Ja si myslim ,ze spytat sa nie je hanbou. Co je pre dakoho samozrejmost este neznamena ,ze pre ineho to je bezna vec...
Ak by si ma odkazal napr. sem
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10409&postdays=0&postorder=asc&start=30

citácia:
Kozousch pise
Můj názor je, že řešit reprokabely k regálovkám za 200 Euro je nesmysl a že k nim úplně postačí běžná reprodvojlinka o průřezu 2 x 2.5 mm čtverečního.


Verim ,ze mas bohatsie skusenosti no tu suhlasit nemozem. Aj z "lacnejsich" regaloviek ide v pripade "lepsej" kabelaze dostat viac ako sa zda. Urcite obycajna dvojlinka s hoc aj 2x2,5 alebo 2x4 nedokaze dostat tolko co alternativna nahrada kvalitnejsej kabelaze. V tomto pripade koax. A tych 20 eur si myslim ,ze nie su az tak vyhodene peniaze von oknom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 23, 2011 09:46:45    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
A tych 20 eur si myslim ,ze nie su az tak vyhodene peniaze von oknom.

Reprokabely z koaxiálů se nedají rozumně používat bez reprovidliček nebo reprobanánků. Pokud ty reprovidličky nebo reprobanánky nemají být úplný šunt, dáš minimálně 5 Euro za kus, což je dalších 40 Euro pro "Mono-Wire" respektive 60 Euro pro Bi-Wire kabely. K tomu ještě nějaké licny jako vývody, smršťovací bužírky a nedej bože ještě nějaké Cool textilní oplety na celé kabely. Pokud si neporadíš s výrobou reprokabelů sám, tak další peníze za práci někomu, kdo ti je vyrobí. V každém případě ale musí být oba reprokabely stejně dlouhé a ne každý jinak dlouhý tak, jak jsi plánoval. Až ty kabely budeš mít hotové, tak udělej slepý test. Popros nějakého kamaráda, aby ti přehazoval zázračné koaxiální reprokabely a běžné reprodvojlinky, a ty zkus poslechem určit, které jsou které. Jsem zvědavý na výsledek. Já jsem to nedokázal ani na mých regálovkách za osminásobek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So apríl 23, 2011 10:00:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Fajn beriem tvoj pohlad na vec. Kazdy ho ma daky.
Za seba len tolko, ze som donedavna pouzival kable Cross z CYSY co nie je prave to najvhodnejsi pre repro, ale ine mi neostavalo nakolko silikon sa tazko zhana. Nedavno sa mi podarilo zohnat CSSS alebo SIHF 4x2.5 teda silikon a aj bez slepeho testu som pocul rozdiel.
Tak si dovolim tvrdit,ze budem pocut ten rozdiel aj v pripade koax.
A pocul som to na tazko low-end zostave. Na tej svojej vid podpis.
Ja netvrdim ,ze je to highend, ja len vravim rozdiel tam bude.
A to nemusim k tomu pouzit bananiky a vidlicky za 5eur a viac.
Ak to chce dakto len pre dobry pocit tak preco nie....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 23, 2011 10:21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo si hraje, nezlobí. Mám křížovou čtyřku jak z "PVC" CYSY 4 x 2.5 mm2, tak ze "silikonu" CSSS 4 x 4 mm2 (z velkoobchodu s elektroinstalačním materiálem - cca 4 Euro za metr). Zkoušeli jsme je srovnávat s koaxilály na dražší sestavě, než mám já, a sice se někomu ze čtyř testerů "zdálo", že nějaké rozdíly slyší, ale nikdo nedokázal správně určit ty teoreticky nejlepší kabely z koaxiálu. Moje sestava rozdíly hravě zamaskuje.

A ještě poznámka - pokud by se měl používat oplet koaxiálů jen jako stínění, tak pro Bi-Wire jsou potřeba ke každé bedně 4 koaxiály. Pro dva kabely o délce 2.5 metru to je tedy 8 x 2.5 m = 20 m, což je cca 40 Euro + poštovné:
http://www.ges.cz/cz/rg-213-u-GES06700707.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne apríl 24, 2011 00:23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

o.k dushan posli a ja ti s tym helpnem
Alebo ináč. Ja nakúpim a pošlem ti hotovku dobierkou, dobre? Kábel RG-214 4x3,5m, pozlátené rozťahovacie banány. Cena 233,34 euro plus pošta. Detaily cez mail, alebo SS. Berieš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ne apríl 24, 2011 20:15:48    Predmet: Odpovedať s citátom

sevas hifisti, dakujem za nazory, podnety, atd... Idea

to KARFIK - ano, presne take nieco by som rad, tak ako je na tej fotke. Very Happy

to KOZOUSCH - urcite mas pravdu s tou rovnakou metrazou, nevedel som, napravim si to, dikes za radu. Very Happy

to BUBUXIN - ako som pisal na zaciatku?
"niekto kto ma dobry umysel helpnut... normalny,...
zial u teba bubuXin mam pocit, ze ten dobry umysel je od teba ale riadne vzdialeny. Sad
ale aj tak dakujem za ponuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ne apríl 24, 2011 22:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

dushan napísal:
....takze do tych 20,- eciek by to bolo fajn, si myslim Wink ....

Skús sa ešte raz zamyslieť. Vidíš cenu káblu a tú považuješ za (skoro) konečnú??? Kde máš sťahovačky? Kde sú konektory? Až si myslíš že za 6 euro nakúpiš 8 kvalitných párov, evidentne sranduješ. Kde je ten tvoj kvalitný cím s obsahom striebra? Kde sú lícne vedúce ku konektorom? Kde je pošta za všetko? A kde je cena práce???
Moja cena je prestrelená schválne, aby si si uvedomil. Ale ty si s tým začal. Prestaň blbnúť, trávu rásť (ako píšeš) počuť nebudeš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne apríl 24, 2011 22:35:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 08:18:48    Predmet: kabel Odpovedať s citátom

Tu je malý príklad. Vlavo digitál b-tech a vpravo rg62 v oplete a dĺžke 0.5 metra.A keďže v našom meste sa nič také nepredáva, všetko som objednával cez internet.
Keď som rátal len cenu materialu a poštovného k tomu, dostal som sa k cene okolo 20 euro a to som niečo mal doma. Ak chceš, aby to niekto vyrobil, treba si ešte prirátať cenu za robotu a poštovné od výrobcu. A to je len 2x0.5. Vyrobiť to ide, otázka je za koľko, pretože mi nenakupujeme vo VO cenách ale v maloobchode.Samozrejme, že som si kupoval aj niečo naviac inak by som na poštovnom prerobil aj gate. Možno ti to pomôže k odhadu ceny.



P1050307.JPG
 Description:
 Filesize:  148.43 KB
 Viewed:  623 Time(s)

P1050307.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 09:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedalo mi to a aby si skutocne videl ,ze to nie je tak lacna zalezitost.
Objednavka na GES 4x3,5m koax spolu s dorucenim vysledna suma 39,23 eura. Pri dlzke 4 x 2,5 m to je 31.29....
16 vidliciek podobnych ako ma karfik teda ziaden highend v cene od 1,5 - 2 euro. Ja som podobne kupil v cene kdesi medzi.Cena od 24 - 32 euro.

Takze material kabel vidlicky 65 - 73 eur.
Zmrstovacky priblizne 3-4 euro. To uz mame sumu 77 eur.
Ja to pri vsetkej skromnosti po dorucenie vidim okolo 100 eur +/-.
Aj pri cross csss ta suma 20 eur je zbozne zelanie. 4x2.5m ta vide na 28 eur bez dobierky a bez koncoviek (vidliciek), no tento kabel sa da apon uchytit do terminalov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 17:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Vykašlal bych se určitě na biwire.
Takže pak ti stačí 5m RG213, osm kousků vidliček:
http://www.studioline.cz/?lang=cz&eshop_menu=category&sec=item_detail&e_cat=1069&ord=price_desc&id=5338
a metr kabelu:
http://www.studioline.cz/?lang=cz&eshop_menu=category&sec=item_detail&e_cat=1105&ord=price_desc&id=9737
jo a v gesu ještě metr nějaké smršťovačky. A z toho dostaneš zhruba ty kabely co mám na webu, ty jsem si vyráběl sám.
To je jen materiál, počítej ještě poštovné a něco málo za práci, ale ani toto nebude do 20€.
Já jsem ochotný ti to v nouzi vyrobit, ale raději hledej někoho ze Slovenska, vyjde tě to levněji kvůli poště a převodu peněz.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 19:13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Táto téma tu už raz bola otvorená a vtedy som uvažoval dať sa na tú výrobu. Nerobilo by mi to žiaden odborný ani technický problém, ale práve tie reči čo sa tu okolo toho vedú ma nakoniec odradili. Živo som si totiž dokázal už dopredu predstaviť takéto reakcie. A bez toho sa skutočne zaobídem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dushan
Hifi obsluha


Založený: 11 marec 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po apríl 25, 2011 20:28:28    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
dushan napísal:
....takze do tych 20,- eciek by to bolo fajn, si myslim Wink ....

Skús sa ešte raz zamyslieť. Vidíš cenu káblu a tú považuješ za (skoro) konečnú??? Kde máš sťahovačky? Kde sú konektory? Až si myslíš že za 6 euro nakúpiš 8 kvalitných párov, evidentne sranduješ. Kde je ten tvoj kvalitný cím s obsahom striebra? Kde sú lícne vedúce ku konektorom? Kde je pošta za všetko? A kde je cena práce???
Moja cena je prestrelená schválne, aby si si uvedomil. Ale ty si s tým začal. Prestaň blbnúť, trávu rásť (ako píšeš) počuť nebudeš.


dobre, dobre (bubuxin) nemyslel som to az tak , mrzi ma ze si sa tak nastval. dam si to cele prejst hlavou a je mi jasne ze v mojom pripade bude rozumnejsie travu nie pocuvat ale.... Laughing . no a navyse s tymi mojimi prditkami zatial zostanem asi pri klasickej linke, pripadne to skusim s klasickym koaxialom, reku ci nahodou aj motyka nevystreli. clovek nikdy nevie. co poviete? nie, si robim srandu, sa ospravedlnujem.
alebo ako pisal karfik, vykaslem sa na biwire, urobim to sam a ci uz 20 alebo 60 eciek, tak to by uslo, si myslim. Smile
zatial dakujem.
taktiez dik pre (janik1971) za informativnu kalkulaciu. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist