Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

OFFTOPIC - B.M.C. Audio - High End pre strednu vrstvu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 15:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bv

Mozes teda prosim ta tu verejne zosmiesnit aj marketing napriklad takej Nagry?
Hra im to spickovo ale aj oni musia oblbovat,co?

P.S. Nemal som na mysli s tymi koncovymi tranzistormi,ze vybrane posluchom znamena hned drahsie.Myslel som to tak,ze porovnavaju typ za 2usd vs typ za 2usd a proste 1 sa im viac pacil. Ze to hra odlisne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 15:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

pasul
Tak si všímaj..
"Obidve skladby sú od momentu, keď "nastúpia" výšky (19. sec.) hrozné, prvá je trochu lepšia,druhá je len syčanie,stena intermodulačných produktov"


Naposledy upravil BV dňa Ne máj 01, 2011 15:46:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 15:42:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Nikde jsem si nevšiml, že by poznal rozdíl v těch nahrávkách. Je to naprosto přesně v tom duchu, jaké celé to nesmyslné tlačení THD do hlavy všem okolo všude předvání. Napsal jen to, že tam něco divného je. Ovšem to jen proto, že věděl, že tam něco špatného je. A nechtěl vypadat blbě. A on nikdy neuzná, že THD má nulovou vypovídací hodnotu. To je mě jasné.

A klidně čisti Trotone. Jen se divím, že jsi to tak dlouho vydržel.


Bolo menej casu a bol som aj mimo, takze preto az teraz.
Ani som to extra necistil, iba od jedneho bodu rozdelil, takze zrejme sa s tym zviezlo aj par normalnejsich prispevkov, ktore vsak do debaty zapadaju.

Nechcem tu rozpravat za BVho, ale nemam pocit, ze by BV trval na jedinom THD, ako kriteriu. Ten kopec merani na jeho strankach hovori o opaku. A naviac povedal na adresu B.M.C.
citácia:
Inak nijako nespochybňujem, že je to pekne urobené, že sa zvuk bude mnohým páčiť (ako aj napr. pri Naime, DarTzeel, Densen , CD Zanden a iných kontroverzných výrobkoch), ale spochybňujem pravdivosť tých zbytočných rečí na stránke výrobcu, ďaleko viac by povedalo (nespochybniteľne) pár meraní.
, s cim nemozu nesuhlasit ani jeho odporcovia, takze fakt netusim, preco tolko ludi ma s tym problem a vsetko si doslova zosobnuju ( a naopak utocia na BV).


A este k tomu, ze si BV vraj robi reklamu - nikde nevidim, ze by spominal nejaky jeho vyrobok (su tu iba negativne narazky v podrazdenych reakciach zo strany odporcov) a naopak - vidim tu opat len obhajobu jeho konstrukterskej filozofie. Pricom na druhu stranu aj uznal, ze "ine riesenia" sa mozu pacit ludom subjektivne viac (quote vyssie).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 15:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

elko
Neviem, prečo to berieš ako zosmiešňovanie, navyše Nagra neklame..
citácia:
ze porovnavaju typ za 2usd vs typ za 2usd a proste 1 sa im viac pacil. Ze to hra odlisne.

Ak to hrá odlišne, tak to MUSÍ aj odlišne merať. Ak si ako pravý vyberú ten "s horším meraním", je to ich vec. Ale nech netvrdia, že je lepší, že tak to je správne,lebo sa im to páči, . To je potom už len blbosť...Hlavne ak ho vybrali napr. preto, že ho mali na sklade alebo ho dostali za 50% ceny..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 16:01:28    Predmet: Odpovedať s citátom

pasul
citácia:
A on nikdy neuzná, že THD má nulovou vypovídací hodnotu. To je mě jasné.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=133988#133988
Od druhého odseku.. Alebo tu,
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=118834#118834
posledná veta.
A to tvrdím od začiatku. Nulovú objektívnu vypovedaciu hodnotu majú tvoje dojmy. Som zvedavý, čo si zase vymyslíš teraz..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 16:39:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Bv

To s tymi tranzistormi bol prave aj pripad Nagry...
Cize tiez klamu zakaznika...

Neviem,ci to este maju na stranke,musel by som to hladat,ale rok dozadu to tam urcite bolo pri nejakom koncaku spomenute.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 17:01:14    Predmet: Odpovedať s citátom

BV - Přesně jako ty. Fakta mluví jasně. Možná jsi něco malého vytušil na těch nahrávkách. Ovšem to jen proto, že jsi něco tušil, že tam je špatně. Kdyby to bylo normálně při poslechu, tak poznáš víš co. Prd. A to je celý problém. 20 let se opírat o něco co je vlastně nepodstatné, je prostě k vzteku. Chápu. Smutné je jen to, že si to nedokážeš přiznat.

A prosím na moje dojmy se laskavě vyser. Támhle máš fakta a zkus si to prohnat "diferééénčnou metódóu".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2011 17:47:19    Predmet: Odpovedať s citátom

elko
Našiel som na
http://www.nagraaudio.com/highend/index.php
toto
citácia:
After numerous electrical and subjective tests, the Research and Development team has chosen to use MOSFET transistors from Exicon. They demonstrated the best characteristicsamong all the specifications we are concerned with.

Ale to je niečo úplne iné
pasul
Ano. Fakty hovoria jasne. Pretože som aj "tušil" ("druhá je len syčanie,stena intermodulačných produktov"), že je to špatná (nekvalitná) nahrávka z r.1962, preto som napísal že obidve sú zlé, ale prvá je lepšia. Jednooký medzi slepými kráľom. K vzteku pre teba je to, že sa sám chytáš na vlastné klamstvá. O mojich "20rokov" sa neboj, opieram sa o podstatné , preto som tu a fungujem. A ty poznáš čo, keď nevidíš čo hrá? Zapnuté-vypnuté.. Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 06:41:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen k těm 0.00...% zkreslení.
1) můj diy aparát má zkreslení dacu pod 0.001%, PRE3 taky pod 0.001% a DPA380SSE zhruba 0.003%
2) zesilovač AKAI AM75 má zkreslení interního DAC 0.003% a koncového zesilovače 0.008%
Když tyto dva aparáty zvukově srovnám, tak AKAI je mnohem horší ve všem a to o dost. Ale co jsem tím chtěl říci, že se pohybujeme v podobných měřených zkresleních, ale zvukově je rozdíl velký. I když moje pravidlo se opět potvrzuje, čím nižší zkreslení, tím lepší zvuk pro mě.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eLko
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2008
Príspevky: 322

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 10:15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

BV

pisu tam o subjektivnom vybere,co sa im pacilo a myslia si,ze je pre nich najlepsie. Len to vyznelo mozno menej "tvrdo" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 11:01:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Píšu doslovne toto,
citácia:
Pre dosiahnutie maximálnej spoľahlivosti a zvuku, výber každého komponentu je kritický.
Toto platí najmä pre výber výkonových tranzistorov. Po početných elektrických a subjektívnych testoch sa výskumný a vývojový tím rozhodol použiť MOSFET tranzistory Exicon. Preukázali najlepšie vlastnosti pri všetkých špecifikáciách, ktoré nás zaujímajú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 11:34:41    Predmet: hifisti vs HIFISTI Odpovedať s citátom

karfik napísal:
Jen k těm 0.00...% zkreslení.
1) můj diy aparát má zkreslení dacu pod 0.001%, PRE3 taky pod 0.001% a DPA380SSE zhruba 0.003%
2) zesilovač AKAI AM75 má zkreslení interního DAC 0.003% a koncového zesilovače 0.008%
Když tyto dva aparáty zvukově srovnám, tak AKAI je mnohem horší ve všem a to o dost. Ale co jsem tím chtěl říci, že se pohybujeme v podobných měřených zkresleních, ale zvukově je rozdíl velký. I když moje pravidlo se opět potvrzuje, čím nižší zkreslení, tím lepší zvuk pro mě.


Takže z toho, ako si písal a BV ma odkázal na špešl link dedukujem, že je to len tvojou (nepochybne aj BV) skúsenosťou, že rozoznáš vplyv aktívnych prvkov použitých v zapojení a ich zvukový "odkaz".
Je to podobné, ako skúsenosť netechnika-poslucháča, ktorý si pamätá, ako hral napr. DPA a 100 ďalších, ale nemôže vec posúdiť aj z technického hľadiska, len to "napočúvať".
Avšak neverím tomu, že ktokoľvek (technik, či netechnik), na základe počutia, bez akýchkoľvek indícií, čo i len odhadne skreslenie rádovo tisíciny percenta.
Prirovnám to k degustátorovi vína, ktorý rozozná druh, ročník, ale sotva to, či mu bolo víno naliate do pohára z litrovky, alebo sedemdecky.

To čo píšeš o skreslení je samozrejmé, čím menej, tým lepšie. Neverím, že tu niekto vyberá a kupuje prístroje podľa čo navyššieho skreslenia, pretože to bude ten najsprávnejší zvuk a vrhá sa na fórum presviedčať konštruktérov o svojej pravde - maximálne je nadšený z nového prírastku a chce sa podeliť, ale ak nie je vybavený technickým backgroundom, je o jeho osude rozhodnuté v skrátenom legislatívnom konaní.

Ak chceme prístroje na tomto fóre publikované posudzovať len z absolútneho pohľadu technika a konštruktéra, určite bude veľmi ťažké prísť sem s niečím, čo by naozaj komplexne obstálo a čo by sa nestalo terčom prísnej, niekedy však zbytočnej a kontraproduktívnej kritiky. Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 12:00:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bunta, vrátím se k mému konkrétnímu dotazu. Chápu, že nemáte čas/chuť na osobní setkání s panem Federmannem. Na druhou stranu myslím, že je škoda nevyužít možnosti přímého porovnání více zajímavých strojů na jednom místě. Byl by velký problém poslat nějakým způsobem do Rožnova p.R. svůj originální výrobek, u kterého je jistota bezvadného technického stavu?

Podle mých zkušeností není až tak jednoduché sehnat v ČR Vaše výrobky pro přímé srovnání. Sám jsem to delší dobu zkoušel a neúspěšně (ještě před vznikem studia Nirvána).

Znám osobně Vás i kolegu Renowna a oba Vás považuji za velice slušné a rozumné lidi. Nemyslím proto, že v (ne)objektivitě toho testu je nějaký problém nebo vědomý úmysl. Ostatně - tím lépe, pokud se ho nakonec rozhodnete zúčastnit osobně.

Pan Dudek už se vyjádřil, jak to vidí PMA a HYPA?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 13:06:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vydržte, akci organizuje Renown (tj. nevzniká zde na fóru), není nutné vše probírat předem. Oddělme virtuální a reálný život Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 13:09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Avšak neverím tomu, že ktokoľvek (technik, či netechnik), na základe počutia, bez akýchkoľvek indícií, čo i len odhadne skreslenie rádovo tisíciny percenta.
Prirovnám to k degustátorovi vína, ktorý rozozná druh, ročník, ale sotva to, či mu bolo víno naliate do pohára z litrovky, alebo sedemdecky.

palipol
Ale tu nešlo od začiatku o tisíciny %, ale o tri rády vyššie hodnoty, a pritom sa tvrdí niečo iné.
S tým degustátorom je to tak , že nepozná z čoho bolo naliate, ale pozná, či tá nádoba bola čistá, či tam nie je "pachuť". O toto ide. Netvrdím, že som taký degustátor, čo to vždy pozná, ale nájdu sa takí. Práve preto tú čistotu si overujem inak, keď nestačia moje zmysly. Povedať, že načo "čistiť", aj tak to 95% nepozná, alebo dokonca že niekomu to lepšie chutí také, je trochu..zvláštne
Kreček
Nič nie je problém(len to stojí prachy Smile ), otázka je, či to má zmysel . Navyše som na druhom fóre dal nejaké otázky k metodike testu, čakám odpoveď. Sem to neťahajme.


Naposledy upravil BV dňa Po máj 02, 2011 13:45:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 13:21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, BV

Ano dost možná jsem jen příliš aktivní blbec Very Happy .

Ale jako známý C&K hifi patriot bych moc rád na jedné reálné, nevirtuální akci viděl současně většinu relevantních plodu česko-slovenských výrobců ...

Ostatně myslím, že toto porovnání by bylo pro veřejnost mnohem zajímavější, než testování FFFfff___ vs. Svět ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 13:21:33    Predmet: Re: hifisti vs HIFISTI Odpovedať s citátom

palipol napísal:

Avšak neverím tomu, že ktokoľvek (technik, či netechnik), na základe počutia, bez akýchkoľvek indícií, čo i len odhadne skreslenie rádovo tisíciny percenta.
Prirovnám to k degustátorovi vína, ktorý rozozná druh, ročník, ale sotva to, či mu bolo víno naliate do pohára z litrovky, alebo sedemdecky.


Přesně tak, neodhadne. Ani řádově vyšší neodhadne.

palipol napísal:

To čo píšeš o skreslení je samozrejmé, čím menej, tým lepšie. Neverím, že tu niekto vyberá a kupuje prístroje podľa čo navyššieho skreslenia, ...


To v žádném případě. Bohužel v posledních X letech se někteří konstruktéři v ČR a v SR trvale snaží navodit dojem, že za charakterem zvuku je převážně nelineární zkreslení. Je to zjednodušení a nepochopení problematiky.

palipol napísal:

Ak chceme prístroje na tomto fóre publikované posudzovať len z absolútneho pohľadu technika a konštruktéra, určite bude veľmi ťažké prísť sem s niečím, čo by naozaj komplexne obstálo a čo by sa nestalo terčom prísnej, niekedy však zbytočnej a kontraproduktívnej kritiky. Evil or Very Mad

Problém fóra je v tom, že neumožňuje žádným způsobem zprostředkovat zvukový vjem. Slova na to nestačí, zkušenosti jsou různé a pod slovy si lze představit leccos. Proto existuje snaha hodnotit na základě měření. Z hlediska hodnocených parametrů proti tomu nelze nic namítat, jiná věc je ta, že korelace se subjektivním vnímáním může být mizivá až žádná.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 13:43:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán Macura, poviem to 101x. "Charakter" zvuku sa dá zistiť zrovnaním originálu a kópie s hudobným signálom v zvukovej oblasti, to postihuje všetky typy "tajomných" skreslení, psychoakustiku, všetko okrem mimozmyslového vnímania... Baxandall ukáže pravdu a vy to viete.. Pretože to nepreukáže to, čo je "požadované", tak to odmietate . Raz maskovanie funguje, raz nie, raz je nutná výstupná impedancia linkového stupňa jednotky ohm a hrany v ns, inokedy stačia aj kiloohmy a us, a podobne, raz je IMD v úrovni 0,003% počuť ako stratu detailu, inokedy sú percentá nepočuteľné,ako sa kedy hodí.. Ano , pod slovami sa dá predstaviť hocičo, a obvykle u každého niečo úplne iné. Pre niekoho sú "krištáľovo čisté" 2% skreslení, pre druhého nestačí ani najlepšie SACD..Ako toto "zobjektivizovať"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 15:51:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To jsem zvědav Pavle,co na to odpovíš. V podstatě jsi označen "kam vítr tam plášť" a vlastně tomu nerozumíš nebo úmyslně kalíš vodu.

Karfík.

Podle toho co jsi napsal
..Jen k těm 0.00...% zkreslení.
1) můj diy aparát má zkreslení dacu pod 0.001%, PRE3 taky pod 0.001% a DPA380SSE zhruba 0.003%
2) zesilovač AKAI AM75 má zkreslení interního DAC 0.003% a koncového zesilovače 0.008%
Když tyto dva aparáty zvukově srovnám, tak AKAI je mnohem horší ve všem a to o dost...


...vychází mi,žes napsal to,co já od začátku tvrdím. Dva (tři,čtyři) velmi dobře měřené produkty ( v pouze ale jen určitých,stále stejně jmenovaných hodnot měření) hrají ale velmi odlišně.

nebo se mýlím?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:07:50    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
raz je IMD v úrovni 0,003% počuť ako stratu detailu, inokedy sú percentá nepočuteľné,ako sa kedy hodí.


Můžete si to otestovat:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=11306

Laughing

Jak na čem, skutečně ani percenta často nejsou slyšet. Musíte více hledat, pane Bunto, odpovědi určitě najdete. Nebo budete trvale konzistentní, a pak je nenajdete nikdy.

Test, který vkládá do cesty filtry, je chybný, jelikož ovlivňuje slyšitelnost. To říkám asi po stodruhé. Můžete mi něco říkat 101x a já Vám 101x, a stejně se neshodneme - je zbytečné se navzájem přesvědčovat. Aspoň se snažím Vám v 98% případů neodpovídat, a tím šetřím čas nás obou.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem, abychom nebyli tak abstraktní a nedohadovali se o mikrovoltech, tak různé reprokabely v interakci s výhybkou a repro dokážou změnit amplitudovou charakteristiku v audiopásmu v desetinách dB.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:31:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Debata s BV má stále ten samý a stejný předem všem známý scénář. THD, IMD, THD, IMD a závěr u diferenčné metódy. Všechny okolo to následně přestane bavit. Po nějaké době následuje repete. A tak stále dokola a dokolečka.

Ale zase přiznejme si to. Jakmile se to začne trochu hrotit, hned je tu spousty příspěvků a reakcí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Test, který vkládá do cesty filtry, je chybný, jelikož ovlivňuje slyšitelnost.

Tak prečo je potom na vstupe(aj vášho) konca LP filter? Prečo na vstupe preampu je vf filter? Však to ovplyvňuje počuteľnosť! Ten koniec je potom z princípu vadný,nemôže dobre hrať, nie?. Ovplyvnenie počuteľnosti pasívnym LP filtrom s f-3 niekde na 300kHz je úsmevné. Pripomína to známych 5 stupňov na 20kHz..
Vy dobre viete, že ten filter je v referenčnej ceste, nie v signálovej, žiadne zľahčovanie podmienok pre testovaný objekt, je to len "vyváženie mostíka".Fázový posuv audiosignálu (nutný pre správnu rejekciu rozdielových zložiek) spôsobený takýmto filtrom je na úrovni milimetrových pohybov hlavy.. Takže zase "mlha".
Dajte si (kto tomu verí alebo neverí..)za (SA)CD prehrávač jednoduchý pasívny RC filter s f-3 na 300kHz (stačí odpájať C od zeme) a vyskúšajte si "počutelnosť" takéhoto filtra.
Ak "kabát"- to tvrdenie o počuteľnosti IMD 0,03% vs.0,003% je Vaše, pán Macura, aj to viete.
A to, že indukčnosť a odpor reprokábla vytvorí s impedanciou boxu ( a výstupnou impedanciou konca..)delič je skutočne objavné. Čo dokáže s amplitúdovou charakteristikou urobiť výmena výškového reproduktora, ani nehovorím. Súvis je asi rovnaký.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

pasul
Vidíš to veľmi zjednodušene, ale ty to máš jednoduché, ty to počuješ a basta.Chápem, že to nebaví, keď nie sú žiadne objektívne argumenty proti.
Ale máš pravdu, vždy budem tvrdiť, že nemôže byť počuť "niečo" za prítomnosti hudby, ak to isté "niečo" nie je počuť samostatné, "vyseparované" z tej hudby.Tam to skončí, pretože za tým končí zdravý rozum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 16:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA
Ten odkaz na ukázku s "backvoice" a hlavne argumentácia potom je zábavná, Tam nie je počuť rušenie (pridaný cudzí hudobný signál) s úrovňou -20dB, takže rušivé signály s takouto úrovňou sú "skoro" nepočuteľné. Ale ak je to vo vstupnom signále, tak je to len "blbá nahrávka", a to počuli všetci, že je to hrozné. Ak to "vyrobí" prístroj, tak je to šunt a zatracovaná dif. metóda to odhalí s presnosťou o 3-4 rády vyššou, bez problémov.
Skúste si ten "backvoice" primiešať k sinusu 1kHz alebo ľubovoľnému inému signálu (multitón, DIM100) a zmerať. A potom povedzte, že to meranie neodhalí, ak je s čím zrovnávať.
Lapidárne celý ten test pomenoval babaudio tu,
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=134590#134590
A ešte povedzte, že stačí na vernú reprodukciu zosilňovač s odstupom rušivých produktov pod -20dB , pretože všetko pod tým aj tak nikto nepozná(lebo to sa tým testom pokúšate "dokázať".)


Naposledy upravil BV dňa Po máj 02, 2011 18:57:30, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 18:36:06    Predmet: Made in Heaven? Odpovedať s citátom

No neviem, vidím, že problematika je nakoniec tak zložitá, že nájsť vhodnú kombináciu počuteľných a nepočuteľných skreslení pri danom zapojení a prepojení celého reťazca, aby výsledný zvuk bol najdokonalejší (najpravdivejší možný) bude mimo chápanie bežného hifistu a ťažký oriešok aj pre skúseného konštruktéra.

Myslím, že len PMA je vo veci hľadania strednej cesty najprístupnejší, nechcem tým povedať, že akceptuje skreslenie - jeho siliče (predsiliče) sú odladené aj v zmysle parametrov aj v zmysle posluchu. Sám som sa o tom presvedčil u bubuxina....akože sorry. Verím, že keby niekto strašne chcel, sprdne aj toto, ale to už je potom choroba. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 18:43:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Debata s BV má stále ten samý a stejný předem všem známý scénář. THD, IMD, THD, IMD a závěr u diferenčné metódy. Všechny okolo to následně přestane bavit. Po nějaké době následuje repete. A tak stále dokola a dokolečka. .....

Veru, moderné je každú chvíľu meniť názor. Raz je OZ OK, inokedy nie, raz je niečo MASAKR, inokedy HNOJAČKA.
IMHO, ideálny zos je:
- signál dnu
- zosilniť
- signál von
Až sa to niekomu nepáči je to jeho problém, nie problém zosilňovača.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 18:49:38    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
že nájsť vhodnú kombináciu počuteľných a nepočuteľných skreslení pri danom zapojení a prepojení celého reťazca, aby výsledný zvuk bol najdokonalejší (najpravdivejší možný) bude mimo chápanie bežného hifistu a ťažký oriešok aj pre skúseného konštruktéra.

Toto je základná chyba. Nehľadajme "vhodné" kombinácie skreslení, snažme sa neskresliť (nijako). Kombinácia skreslení nikdy nemôže priniesť najpravdivejší, najvernejší signál (okrem presnej inverzie dvoch skreslení, čo je dosť nereálne). To je len neskreslený signál, čo najmenej odlišný od originálu.
Čo je na tomto zložité? Číre sklo skladáte z rôzne poškriabaných vrstiev?
Mimochodom, nepočuteľné skreslenie je počuť ako?
Tým kombinovaním si to môžeme prispôsobiť svojmu vkusu (ak sa originál "nepáči", potom je to niečo ako premaľovanie Picassa) , ale nie vylepšiť originál.
A skúste hádať kto povedal "skreslenie je také , aké je.."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 19:48:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže po 129.

Mám dva zesilovače.Oba mají vynikající měření v tom,co měříte.

V jedné a té samé sestavě pouze vyměním zesilovače a slyším rozdíl.Zvukový.

Vzhledem k tomu,že změřené hodnoty jsou tak hrozně "za nulou",měly by "hrát" tedy ty zesilovače stejně. Pokud slyším rozdílu,vymýšlím si to,a slepým testem bych došel jednoznačně k výsledku = rozdílu není slyšet.

Protože DFM to taky jasně ukáže,protože ten vyseparovaný rozdíl mezi zesilovači není samostatně slyšitelný.

Je to tak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2011 20:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Veru, moderné je každú chvíľu meniť názor. Raz je OZ OK, inokedy nie, raz je niečo MASAKR, inokedy HNOJAČKA.


Působí to na mě stejně. Vždy je ten názor takový aby se hodil do krámu...

_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 6 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist