Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

OPPO BDP-95
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
xyzvk
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Ut apríl 12, 2011 12:51:30    Predmet: OPPO BDP-95 Odpovedať s citátom

Ahojte,začnem novú tému keďže som dnes dostal konečne do rúk tento dlho očakávaný player. Zatial som zistil iba to že došiel nepoškodený a hrá. Uvidím keď budem mať čas a poriadne ho otestujem,ale asi až cez víkend.Designovo vyzerá dobre, podľa očakávaní. Po otestovaní zvuku napíšem skúsnosti. Keby to niekto skôr otestoval tak poprosím o svoje poznatky.

HI



aoppobdp95-2.jpg
 Description:
 Filesize:  18.75 KB
 Viewed:  1003 Time(s)

aoppobdp95-2.jpg



_________________
Moja skromná zostava:Panasonic TX-P55VT60,Audio Physyc Scorpio,CLASSE CAP-151,OPPO BDP-95 , kabeláž NORDOST FREY, budem riešiť: napájacie káble a možno dáky filter,alebo sieťovú práčku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ketas
Hifista


Založený: 01 február 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: Komarno

PríspevokZaslal: Št apríl 14, 2011 18:34:12    Predmet: OPPO BDP-95 EU Odpovedať s citátom

OPPO BDP-95 EU skladom
http://www.webareal.sk/highend-eshop/eshop/3-1-Audio-technika-Audio-Equipment/2-2-Prehravace-CD-DVD-SACD-Blu-ray/5/1259-OPPO-BDP-95-EU
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi apríl 15, 2011 11:19:46    Predmet: Re: OPPO BDP-95 EU Odpovedať s citátom

ketas napísal:
OPPO BDP-95 EU skladom
http://www.webareal.sk/highend-eshop/eshop/3-1-Audio-technika-Audio-Equipment/2-2-Prehravace-CD-DVD-SACD-Blu-ray/5/1259-OPPO-BDP-95-EU


19% DPH???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 00:03:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ako dopadol testik?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xyzvk
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 06:56:41    Predmet: OPPO BDP-95 Odpovedať s citátom

Tak bohužial som pracoval cez víkend, ale dáky čas som si našiel a zistil som nasledovné:

Obraz,jedna báseň,to som fakt nečakal že ešte aj obyčajný Divx bol v super kvalite. Potom som vložil dáke tie DVDčka a zase veľký krok dopredu,veľmi kvalitný prepočet obrazu. Medzi DVD a bluray skoro žiadny rozdiel.Pefektné farby,prekreslený obraz,žiadna pixelizácia,tot im fakt vyšlo,môžem len odporúčať. Bolo to púšťané cez nový HDMI kábel OXYPURE Profigold,počítam že po zahorení sa obraz určite ešte vylepší.

Zvuk: prvé dve hodinky som počúval hudbu cez pripojenie Cinch, veľmi dobre prekreslené basy. To som nečakal že až o toľko sa mi to upresní. Stredy a výšky sa tiež ustálili a hrá to oveľa viacej reálnejšie a presnejšie.Priestor sa konečne otvoril,lebo pri tých mojich všelijakých prehrávačoch to bola najväčšia devíza. Bolo to dosť ploché.
Po pripojení XLR kábla Nordost Frey, ktroý nie je ešte rozohraný skoro vôbec nastalo ďalšie zlepšenie. Myslím že najviac sa zlepšili basy a priestor. Výšky sa trocha zjemnili a sú také počúvanejšie,aj ked predtým vôbec neboli zlé.Som veľmi zvedavý že po zahorení XLR kábla čo to ukáže.Myslím že tam sa to ešte oveľa zlepší,aspoň také mám skúsenosti s repro káblom NORDOST FREY.

Konečne nasleduje predĺžený víkend a tak sa teším na poriadny maratón počúvania/susedia ma hádam nevysťahujú po víkende/.

V pondelok napíšem ďalšie skúsenosti,cez týždeň nebudem mať čas zapínať a počúvať vôbec.

_________________
Moja skromná zostava:Panasonic TX-P55VT60,Audio Physyc Scorpio,CLASSE CAP-151,OPPO BDP-95 , kabeláž NORDOST FREY, budem riešiť: napájacie káble a možno dáky filter,alebo sieťovú práčku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 07:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

hlavne dobre pozahoruj káble a video výstup Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Po apríl 18, 2011 16:26:04    Predmet: OPPO BDP-95 NXE VERZIA Odpovedať s citátom

NUFORCE EXTREME EDITION

predaj začína v máji, cena 2,450.- Euro s DPH. Objednávky evidujeme emailom.



NXE.jpg
 Description:
 Filesize:  128.41 KB
 Viewed:  1077 Time(s)

NXE.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Ut apríl 26, 2011 19:47:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ako? Susedia to prezili? Very Happy Nejake nove poznatky?
Mal by som zopar otazok ak mozem k tomuto stroju:

1. V technickych parametroch je napisane, ze to prehrava aj FLAC. Prehrava to aj FLAC 24b/96kHz (alebo 192kHz) cez USB? Prehrava to FLAC aj napr. z DVD-R?

2. Vie to citat CUE sheety? Cize napr. ked mam kompletny album v jednom FLAC subore + CUE subor, vie rozoznat a pohybovat sa po jednotlivych skladbach?

3. Pravdepodobne to prehrava cez UZB aj MKV subory. A dufam, ze aj vo full HD rozliseni. Ale je mozne prepinat jednotlive audio stopy v MKV (ak ich je tam viac)? Ak su tam aj titulky, zobrazi ich (ceske alebo slovenske)?

4. Ten ventilator, ktory na pristroji nie je rusivy?

Zatial dakujem. Prijemne pocuvanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xyzvk
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 07:35:24    Predmet: Oppo BDP-95 po 2 týždňoch Odpovedať s citátom

Tak konečne som sa dostal ku internetu,keďže som pár dní presedel pri počúvaní. Po tých pár hodinách rozohraní prístroja a nových XLR káblov sa to prejavilo na zjemnených výškach a spresnení celého pásma. Ja som zatial maximálne spokojný a dúfam že to už bude len lepšie po dlhodobejšom rozohraní. Vyskúšal som prehrať všetko možné a jedine čo mi neprehralo boli MP3,čo mi je dosť divné lebo niekde na fórach som čítal že by to malo podporovať,musím sa na to ešte pozrieť. Pripojené mám na prehrávač externý BOX na 4xHDD,zatial tam je len jeden 2Tb. Ide to cez eSATA,cez USB by to bolo strašne pomalé a tak som to ani neskúšal.
Tak a teraz tie otázky:
1. prehráva to FLACy aj 24/192khz, to je riadna pochúťka
2. CUE som neskúšal ,ale predpokladám že toto nebude vedieť,ale skúsim dnes večer
3. prehráva to samozrejme aj MKV a vieš si tam v pohode prepínať aj jazyky,titulky tak ako na DVD,to isté aj pri AVI v pohode prehráva titulky. Samozrejme je to vo FULL HD.Na kvalitu obrazu nemôže asi fakt nikto nič povedať,to je referenčný obraz. Ešte aby som nezabudol vymenil som HDMI kábel za PROFIGOLD OXYPURE čo je za túto super cenu vymakaný kábel,mal som na porovnanie AUDIOQUEST za oveľa vyšiu cenu,ale ten nie je o nič lepší.
4. ten ventilátor nepočuť,pokial nemáš ucho pri playeri

_________________
Moja skromná zostava:Panasonic TX-P55VT60,Audio Physyc Scorpio,CLASSE CAP-151,OPPO BDP-95 , kabeláž NORDOST FREY, budem riešiť: napájacie káble a možno dáky filter,alebo sieťovú práčku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 08:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik za odpoved. Zaujimave, ze MP3 nevie. Nie, ze by to bolo az tak podstatne, ale nemyslel som si, ze s tym bude mat problem. Mozno to bude riesit firmware. Som zvedavy na tie CUE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 18:51:52    Predmet: OPPO BDP 95EU Odpovedať s citátom

Taky jej mám už od cca týden doma, je to mašina jako prase!
Zatím naprostá spokojenost! Testím zatím jen CD placky a DVD placky, ale omdlívám blahem. Vetráček jsem občas zaslechl, ale pouze když jsem přehazoval placku, musel být v domě uplný klid a i tak jen z blízka a zřídkakdy, netočí se totiž stále, navíc mám pocit, že když jde o poslech pure audio kde se vypíná videočást, tak zde ten větrák skoro vůbec nejede.
Jinak načítá z toho co jsem psal vše svižně jako hrom a v pohodě bez chyb, i do standby a do ON jde rychle.

Jedu pouze analogově a to současně multikanálem do AVR HK260 a předky do NAD C162 a z vyhrazeného sterea znovu do NAD C162 na jiný vstup.Obraz do plasmy Panasonic Viera 5o" kde zvuk na HDMI vypnuty.
HDMI 1 je primar OUT (Marvel Qdeo) na placku na zdi bez zvuku.
Zvuk je muzikální jako nikdy předtím, dynamický, hodně nově prostorový a to často slyšitelně oblkopeně i u stop stereo!
Ten player prostě před sebou kope můj NAD dělenec spolu s Wharfedale Pacific Evo sestavou já nemůžu jinak pojmenovávat než jako že do zadku.
Ani v nejmenším jsem nedoufal, že tady byly takové rezervy.
Spíš jsem si říkal, že mi ten player už o moc víc nenabídne, protože ho bude zbytek brzdit, ale moc se mu to nedaří, i basy z Xavian Bassa jsou jako nikdy předtím (chtěl bych ale VELODYNE, který je jasně rychlejší a bez boule za každým úderem).
Když ale pomyslím, co všechno ještě zde mohu odzkoušet a odzkouším, jsou toho mraky a rozhodně je to nadlouho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xyzvk
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: St apríl 27, 2011 19:19:13    Predmet: Oppo BDP-95 Odpovedať s citátom

Takže zistil som že tie CUE nepozná,takže si budem musieť niektoré albumy prerobiť do FLACov,ale to zas nevidím ako dáky markantný problém. ďalej čo som zistil ohladom MP3,písal som priamo do OPPO a toto mi odpísali:

Hello
MP3 will come, but we have been working on EU licensing since October last year. It is very difficult to get replies from the licensing people, so it takes a long time. Some users report temporarily renaming the MP3 file to .wma renders them playable. Only the file extension is disabled so media files like movies with embedded MP3 audio are not affected.

Takže uvidíme,ale keď náhodou to nepôjde tak sa nezbláznime si myslím.
Inak som rád že ´další človek má dobré skúsenosti s playerom.
Inak video výstup mám aj ja nastavený jednotku cez HDMI 1080p a audio je vypnuté a na 50palcovej plazme obraz ako ... obrázok.

_________________
Moja skromná zostava:Panasonic TX-P55VT60,Audio Physyc Scorpio,CLASSE CAP-151,OPPO BDP-95 , kabeláž NORDOST FREY, budem riešiť: napájacie káble a možno dáky filter,alebo sieťovú práčku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 29, 2011 16:41:07    Predmet: OPPO 95 EU Odpovedať s citátom

Propojil jsem audio výstupy přehrávače OPPO 95 EU přímo do koncového zesilovače bez předzesilovače a hraje to velmi dobře. Dále je možné nastavit přes funkci Crossover basovou frekvekci do subwooferu 40/60/80/90/100/110/120/150/200/250 Hz. To znamená, že se dá ušetřit na předzesilovači a nemusíš mít drahé bedny, které jdou co nejvíce odspodu, protože nízké basy posíláš do subwooferu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 263

PríspevokZaslal: Pi apríl 29, 2011 22:15:40    Predmet: Re: OPPO 95 EU Odpovedať s citátom

NIRVANAHIFI napísal:
Propojil jsem audio výstupy přehrávače OPPO 95 EU přímo do koncového zesilovače bez předzesilovače a hraje to velmi dobře. .


Ja som skusal tiez toto prepojenie na mojej 83jke ale nemam taky pocit jak ty. Podla mna to nie je vobec impedancne prisposobene. Uz na 1 stupni hlasitosti prehravaca to hra dost hlasno na nocny posluch a o nejakej regulacii hlasitosti sa neda ani hovorit. Podla mna je to nepouzitelne takto to prepajat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
NIRVANAHIFI
Nádejný hifista


Založený: 30 august 2009
Príspevky: 62
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 30, 2011 06:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento způsob zapojení je vhodnější pro domácí kino. Kupuješ pouze OPPO 95 EU a koncový zesilovač 5.1 nebo 7.1 a dostáváš za celkovou cenu opravdu vysokou kvalitu obrazu i zvuku. Pokud k tomu pořídíš plazmovou TV Panasonic, tak máš doma domácí kino jak z Hollywoodu. U sterea je také možný, ale u zapojení stereo lze volit z několika dalších variant zapojení a vůbec z kombinací různých komponent. Každému podle preferencí a jeho finančních možností.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St jún 01, 2011 07:52:51    Predmet: Odpovedať s citátom

95-ka je slušný player, ale k Holywoodu bych to nepřirovnával. Zvukově je srovnatelný s Cambridge Audio Azur 840 C, respektive ten Cambridge je zvukově lepší na CD.

Pro majitele BDP 83 SE mám jednu radu. Neprodávejte Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: St jún 01, 2011 08:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
95-ka je slušný player, ale k Holywoodu bych to nepřirovnával. Zvukově je srovnatelný s Cambridge Audio Azur 840 C, respektive ten Cambridge je zvukově lepší na CD.

Pro majitele BDP 83 SE mám jednu radu. Neprodávejte Wink


Cize 95-ka sa ti zda byt horsia po zvukovej stranke ako 83SE?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: St jún 01, 2011 08:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tu oba vedle sebe... Ano, 83 SE je lepší jak zvukově, tak (překvapivě) obrazově. A je i tišší.

To nic nemění na tom, že BDP 95 je výborný přehrávač, výbavou za danou cenu bez konkurence.

83-ka prostě byla cenový "omyl", který se už asi opakovat nebude... Možná ani sám výrobce nevěděl, co vlastně vyrobil. V Lexiconu tu cenu trefili přesně Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št jún 02, 2011 07:36:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Předpokládám, že jste při tom testu vytlačil hlasitost na dálkači 95-ky na 100%, protože implicitně v továrním nastavení je někde na 85% (cca), co jsem četl, tak se na tenhle fakt zapomíná a i já doma jsem to zkoušel a je to podstatný rozdíl. Nyní mám už stále na 100%, dalším faktem je vypínání pure audio při poslechu pouze zvuku, takže CD, případně SACD, to je taky pěkně znát a funkce je mnohem lepší než byla na jejich nejlepším DVD přehrávači ozn. jako audio only, ta se totiž po zastavení či změně placky ani nepamatovala a nabíhala skoro deset sekund, narozdíl od Pure audia. Poseldním faktem je symetrika, ta bude určitě taky někde jinde než RCA zapojení, tohle zatím nemohu vyzkoušet, nemám zatím koncák se symetrikou.
Nakonec o tichosti, 95-ka je podle mě tichá hodně, jediné o čem může být zde řeč, je ten větrák, jenže ten jede jen hodně sporadicky, spíš je stále vypnutý, pokud jde o poslech audio nahrávek, někdy ale při vyšších hlasitostech v pauzách trochu větrák slyším, ale rozhodně mi to nepřipadá hlučné, teda ne ze sedačky, to jej spíš vůbec nevnímám jo a o 83SE se psalo, že má hlučnou mechaniku, teda pokud se bavíme o nuančním měřítku samozřejmě, a taky psali, že jedině tohle se jim u 83-ky nepovedlo a že se zapracuje na 95-ce právě na tomto faktu, což se údajně stalo, nevím, nemohu srovnávat, 83ku jsem neslyšel a živě ani neviděl, každopádně kolega bohuš jí má a následně co jsem o tomto na jednom foru psal, napsal on, že si toho nikdy nevšiml a teď když jsem o tom psal, že když je zcela blízko playeru, tak skutečně v tichých pasážích trochu slyšet je, ale zase, decentní problém.
V případě mé 95-ky jsem i zde zcela spokojen a považuji tento player jako jasný důkaz toho, že pokud si člověk vybere např. tento stroj, nepotřebuje vlastnit naprosto zbytečně jakýkoli CD player či SACD player, protože se mu nic navíc nedostane, to je teda alespoň názor za mě.
Oppo je stejně jako např. Xindak důkazem toho, že role poměr výkon cena je v Číně prostě neporazitelná a taky faktu, že když se chce, všechno jde a to i v Číně. Jinak ještě můžu napsat, u BD playeru se často píše, jak velké problémy má jaký který player se zdlouhavým načítáním různých placek či vůbec s náběhem ze standby do ON stavu, přál bych každému kdo todle zažil vyzkoušet u 95-ky, je totiž rychlá jako střela a to u každé placky, vůbec žádný problém a ta mechanika mi přijde prostě bohovská, za tu dobu co jej mám jsem nezaznamenal jediný záškub zvuku či videa na jakékoli placce a to dneska těch formátu máme, taky přehraje naprosto vše vyjma brusných kotoučů z fryček Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Št jún 02, 2011 08:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Když člověk nemá srovnání, tak pak píše ódy. Nebudeme spokojeným majitelům BDP 95 kazit radost.

On když se vypne HDMI výstup, tak se taky zlepší zvuk. Ale ikdyž všechno povypínám, abych pro zvuk udělal maximum, pořád to je tak 30% toho, co dostanu z Meridianu G 06.2...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dinica
Nádejný hifista


Založený: 10 september 2010
Príspevky: 68

PríspevokZaslal: Ne jún 05, 2011 15:58:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mali ste niekto moznost zvukovo a obrazovo porovnat OPPO 95 s CA Azur 751BD? Za postrehy dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 13:48:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak z toho jsem dočista jelen.Rolling Eyes
Calvus prodal svůj externí DAC,jelikož dle jeho názoru hraje Oppo-95ka lépe než Cepheus,Excelia-hifi píše,že CA-840 hraje o něco lépe než Oppo-95,přičemž CA-340 ve spojení s Cepheusem hraje znatelně lépe než samotná CA-840ka.Jak to tedy je???Wink
Nejlépe by na to asi dokázal odpovědět NIRVANAHIFI,který tyto přístroje prodává,najde-li však odvahu vyjádřit se všeobecně k jejich zvuku v režimu stereo.Velmi by mě to zajímalo,jelikož hraji přes SiriusXLR a zvažoval jsem pořízení BDP-93ky jako transportu,nebo přímo 95ky,jako hlavního zdroje signálu.

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.


Naposledy upravil Fifino dňa Pi jún 17, 2011 06:03:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xyzvk
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: St jún 08, 2011 13:53:54    Predmet: tak Odpovedať s citátom

Keďže ja som veľmi spokojný s 95-kou tak by som sa chcel spýtať či by sa nenašiel niekto odvážny s dákym dobrým CD playerom /najlepšie keby bol o dosť drahší a teoreticky lepší/, ktorý by došiel kumne na poslech a porovnanie.
_________________
Moja skromná zostava:Panasonic TX-P55VT60,Audio Physyc Scorpio,CLASSE CAP-151,OPPO BDP-95 , kabeláž NORDOST FREY, budem riešiť: napájacie káble a možno dáky filter,alebo sieťovú práčku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ne november 06, 2011 00:28:04    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=147805#147805

xyzvk - už jsem líný někde jezdit a porovnávat Very Happy ale když přijedete Vy ke mě, můžeme zapojit BDP 95 a např. Meridian G 06.2 (2 500 EUR) na stejném řetězci... ROZDÍL JE OHROMNÝ a rozpozná ho okamžitě i necvičené ucho.

Ale je tu riziko, že pak nebudete spát... jíst... a bude o jednoho spokojeného uživatele Oppo méně Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Ne november 06, 2011 01:06:50    Predmet: Re: tak Odpovedať s citátom

xyzvk napísal:
Keďže ja som veľmi spokojný s 95-kou tak by som sa chcel spýtať či by sa nenašiel niekto odvážny s dákym dobrým CD playerom /najlepšie keby bol o dosť drahší a teoreticky lepší/, ktorý by došiel kumne na poslech a porovnanie.


LOKALITA? keď nie si ďaleko, prídem. Mám dCS Puccini Player plus Puccini Clock. Dokonale poznám aj BDP93 NUFORCE aj NUFORCE EXTREME EDITION a počúval som aj originály OPPO 93&95.

... ale načo potrebuješ aby tvoj prehrávač niekto počul? nie si spokojný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Pi november 11, 2011 23:34:25    Predmet: DLNA resp. médiá z PC po sieti? Odpovedať s citátom

Zvazujem kupu tohto univerzálneho prehrávača, prehráva videá a hudbu (flac) nielen z USB a HDD ale aj po sieti? Vedia to aj lacne blu-ray prehravače za 130 Eur, len k tomuto higher class stroju to neviem dohladať, nikde sa DLNA klient nespomina, tak sa chcem opytať priamo majiteľov... Vdaka.
Btw, mam isť radšej do AV receivera s HDMI alebo do OPPO 95 - čo sa tyka dekodovania audia a prevod na analog? Moje zdroje su obmedzene a uz oppo95 je len tak-tak v mojich moznostiach, dalej musim poriesit zosik + stereo repro. Ak by ste poradili AV RECEIVER s rovnakou kvalitou prevodu do analogu, mohol by som kupit lacny media player s hdmi a usetriť viac $ na zosik+bedne, multichannel neriešim, len video (plazma Panasonic 42" s30e) a stereo (este nemam nic) stremovane z PC v HD kvalite (mkv, wav, flac) dakujem za rady vopred, 2000 Eur za receiver si nemozem dovoliť, max. do ceny Oppo95.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 10:25:22    Predmet: Odpovedať s citátom

babeliak napísal:
prehráva videá a hudbu (flac) nielen z USB a HDD ale aj po sieti?


Ano, přehrává po síti FLAC přes DLNA protokol.


babeliak napísal:
mam isť radšej do AV receivera s HDMI alebo do OPPO 95 - čo sa tyka dekodovania audia a prevod na analog? Moje zdroje su obmedzene a uz oppo95 je len tak-tak v mojich moznostiach



Pokud nechcete investovat vyšší částku (nad 1 500 EUR) do stereo zesilovače, doporučil bych síťový AV receiver Yamaha RX-A 1010.

Vysvětlím proč.

Na kvalitu D/A převodu BDP 95 se sice s RX-A 1010 nedostanete, ale v praxi se Vám klidně může stát, že i přesto dostanete z Yamahy lepší zvuk než z kombinace BDP 95 + levný stereo zesilovač.

1) K Oppo BDP 95 a analogovému propojení se stereozesilovačem potřebujete kvalitní signálové kabely, aby nedegradovaly zvukovou kvalitu. To jsou další peníze navíc a další článek řetězce, který ovlivňuje zvuk. Absolutně dokonalý "bezztrátový" analogový kabel neexistuje.

2) U Yamahy s výhodou využijete bi-amp zapojení reprosoustav. Tedy 4 zesilovače na přední kanály (2 na kanál). Bi-amp dělá zázraky s kontrolou basů, dynamikou, mikrodynamikou. Na středech a výškách se zvuk pročistí, zprůzrační, zlepší separace nástrojů, slyšíte více detailů. Rozdíl je to různě velký podle typu připojených reprosoustav, ale podle mých zkušeností se bi-amp projeví vždy pozitivně, někdy je to zlepšení +5%, někdy +50%.

3) Za ušetřené peníze (jako mechanika postačí BDP 93) si můžete koupit lepší reprosoustavy.


Investice do BDP 95 by se Vám vyplatila pouze v případě, pokud byste byl ochoten investovat do kvalitativně odpovídajícího zesilovače, signálových kabelů (ideál je XLR propojení) a samozřejmě reprosoustav.

Osobně mám odzkoušenu kombinaci s Cambridge Audio Azur 840 E + 840 W. S ní dostanete z Oppa maximum. Existují i levnější nebo dražší zesilovače, ale tato kombinace se "našla" nejen zvukově, ale perfektně ladí i povrchová úprava čelních panelů.

Odpovídající reprosoustavy k 840 W hledejte v cenové kategorii 2-3 000 EUR /pár.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 10:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Umí BDP 95 gapless z USB? To je zatím pro většinu síťových přehrávačů velký prubířský kámen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 11:15:17    Predmet: Odpovedať s citátom

V aktuální verzi firmware (BDP9x-57-0917) neumí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 14:37:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za zásadní informaci. Věřím, že do roka a do dne budou USB gapless zvládat všechny nové stroje na trhu. V současné době vím o jediném, co to má umět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist