Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

projekt aktivnich beden Accuton-Eton
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: So apríl 21, 2007 19:05:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Robe, kdyz uz davas dva basaky, musi byt porad tak velke? Mozna by to te bedne pomohlo. Z navrhu se mi libi tri z prava. Prvni cerna z leve strany ne mi nelibi. Ani original ne. Vypada nevyvazene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2007 09:16:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
To s tím offsetem jsou jen teoretické řeči, dělal jsem vd 3D dost dlouho na to, abych věděl, že když se chce, tak se to dá udělat úplně bez problémů. Navíc Rhino nebylo nikdy myšleno jako renderovací program, je to čistě NURBS editor, takže to přímo vybízí k exportu ven. Navíc takhle jednoduchý věci v Rhinu, no nevím, já bych to dělal v jiným programu, kterej tomu účelu vyhoví líp.


Vzal jsem první SW, který se mi podařilo nalézt na starých CD ze školy. 3D Studio mám nějaké historické. Já ty návrhy zas tak vážně neberu, takže mi bylo fuk v čem to bude. V Rhinu se to dělá dobře, tak proč si to komplikovat.

luikas napísal:
ja bych vybiral podle toho, jestli ty dva basaky na bednu uzijes, v 25m2 by to mely zvladnout bedny s jednim (nehlede na to kolik takovej basak stoji... tady bych uvazoval, jestli by ty penize investovany treba do akustiky mistnosti nevykonaly lepsi sluzbu). z praktickeho pohledu bych si vybral tu delenou (snazsi nastaveni, prenosnost, lepsi moznost inovaci a upgradu...). jak by vypadala v tmavsim kabate? treba orech nebo neco takovyho by tomu sluselo.


No to máš pravdu, místnost je dost malá a rozměry bedny se dvěma basáky tak narostou, že se dost omezí prostor v místnosti. Ta dělená v tmavém vypadá dobře, hodím to sem večer.

frantrax napísal:
Na bednu maj bejt co se výkonu týče 2 střeďáky a jeden basák Smile

To taky záleží na jakých frekvencích to budeš dělit, myslím, že od 300-2000 Hz stačí jeden. Se dvěma basáky už by to asi chtělo dva Wink

Kuba4 napísal:
4 Rob

Z mého laického pohledu bych zvolil jeden basák. Výkonově stačit do toho prostoru bude i pro velké hlasitosti. Se dvěma by bylo zbytečně více problémů (větší objem ozvučnice, ...) a náklady by se asi neúměrně zvedly. Pokud u Tebe ale zvítězí druhá varianta (2 basáky), zvážil bych zapojení push-pull, pro snížení zkreslení.

Na všech návrzích mi ale přijde výškáč příliš vysoko, podle mne je optimum cca 95cm nad zemí, ve výšce uší sedícího posluchače?!?

Aktivní výhybka a konce budou mimo bednu? Nebo jinak?

Asi zvolím variantu s jedním basákem, kvuli právě těm nevýhodám co píšeš: větší ozvučnice, 2x větší náklady a málo místa doma. Výškáč je ve výšce 97cm u té první černé u ostatních tak 100-103cm, to bych ještě snížil aspon na těch 95-97cm. Aktivní výhybka a zesilovače budou mimo bednu.

richard_majer napísal:
Robe, kdyz uz davas dva basaky, musi byt porad tak velke? Mozna by to te bedne pomohlo. Z navrhu se mi libi tri z prava. Prvni cerna z leve strany ne mi nelibi. Ani original ne. Vypada nevyvazene.

No se dvěma basáky to bude skoro 2x takové než s jedním, s tím se nic nedá dělat pokud se má zachovat správný objem. Ten originál od Rockportu se mi docela libi, ale ten model ukazuje, že bez toho filcu na čelní straně je to takové divně prázdné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2007 10:03:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Robe, promin, nebyl jsem presny... myslel jsem zmensit ty basaky... treba na 2x10", nebo 2x8" tim bys pak mohl zmensit bednu a hlavne sirku a dostal by ses s reprakama bliz... zkus nad tim popremyslet?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 23, 2007 10:21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

No za cíl jsem si dal postavit bednu s velkým basem, kolem 30cm, takže v úvahu připadá jen Eton 11-581 (28cm) a Eton 12-680 (33cm), ale k tomu střeďáku se více hodí ten větší. Střeďák C90 jsem vybral protože je rovný do aktivu, jinak bych volil menší Accuton C79. Ten bas bych nerad šidil jen kvuli designu.

P.S. jeden 33cm bude lepší než dva 28cm ne? dva basy zvýší jen zatížitelost a sníží výchylku a tedy zkreslení při hlasitém provozu (v nelineární oblasti)

v podstatě tytéž měniče, stejný střeďák a 2x 28cm Eton vs. 33cm Eton, dělá to fa. Kharma:


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 07:44:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ISIS a 2 mensi variance na nej, v cernem to pripomina maleho Darth Vadera z Hvezdych valek Very Happy





Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 07:53:08    Predmet: Odpovedať s citátom

darth vader je super
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 09:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ještě klasický avalon eidolon style



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 09:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Už se v té záplavě variant docela ztrácel, ale darth vader je naprosto bezkonkurenční, konečně to má nějakou ideu Idea
Go for it!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
joe
Hifi obsluha


Založený: 23 marec 2007
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 11:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tolik variant... doufám, že toto fórum nesleduje ten truhlář kterému chceš zadat výrobu Smile - v jednoduchosti je síla! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 13:58:40    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 11:28:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 14:50:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ta nad darth vaderem je dobra
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 16:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec to stejně zkončí kopií Avalonů která je docela oblíbená.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 17:14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag:
ono by to tak dopadlo už dávno, ten design se mi taky líbí, ale pořád se snažím udělat tu SV ozvučnici zvlášt kvůli možnosti nastavení delay

trochu jsem učesal linie toho Darth Vadera (mini-Isis), a mohla by to být docela pekná bedna - má všechny výhody co bych od návrhu očekával: výškáč v 95-100cm, minimální čelní stěna, větší (účinější) sražení hran, pokud možno podoba koule pro minimální odrazy od hran. možnost nastavení zpožení posunem a záklonem (SV-ozvučnice zvlášt). minimální odraz střeďáku od schodu na basové ozvučnici.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 18:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase aby se to dalo vyrobit. Když to chceš mít takhle, tak bych se nebál kopie M801 nebo se poraď s N.A. Ten má něco podobného, co tvoříš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 19:11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ten posledni je peknej. akorat bych se vykaslal na to zkoseni uplne dole u basaku a naopak bych srazil uplne nahore zezadu tu hranu symetricky s tou predni. ale to uz jsou jen kosmeticky upravy Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 21:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag: myslim ze tohle by mel Quis zvladnout, aspon doufam, nic tezkeho na tom nevidim a snazil jsem se vsechny navrhy zjednodusovat. M801 je se mi moc nelibi, u NA jsem byl, ten zvolil ten nejjednodussi zpusob: 2 hranate krabice, ale to neni moc pekne v byte.

luikas: zkusil jsem to, ale tim ze je SV ozvucnice o 8cm vzadu kvuli zpozdeni tak to vypada jakoby bedna padala dozadu, vyhodnejsi z hlediska odrazu jsou ruznobezne steny. Porad se mi vic libi predchozi.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ut apríl 24, 2007 21:33:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok. Zkus upravit tuhle verzi. U basové sekce ořízni všechny hrany. U druhé to opticky nenavazuj a klidně jí dole zeštíhli. Kdyby se mi chtělo instalovat nějaký render, tak bych to udělal, ale snad jsi mě pochopil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2007 06:57:02    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm, mas pravdu. a to zoseni ty bedynky se stredovejsama tech par cm nahore vypada taky blbe?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2007 09:57:55    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag napísal:
Ok. Zkus upravit tuhle verzi. U basové sekce ořízni všechny hrany. U druhé to opticky nenavazuj a klidně jí dole zeštíhli. Kdyby se mi chtělo instalovat nějaký render, tak bych to udělal, ale snad jsi mě pochopil.


tak jsem to zkusil. zeštíhlil jsem SV ozvučnici o 4cm a linii jsem protáhl skosením bočních stěn basové ozvučnice. horní bedna už vypadá lépe, už to není jak helma Darth Vadera, ale vadí mi, že to narušilo ty uříznuté rohy u basové bedny. Ještě budu zkoušet změny...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2007 16:01:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmm, takhle jsem to nemyslel. U těch basů jen seříznout hrany cca 5cm. U druhé části uplně zrušit tu stříšku. Kopírovat jen tu plochu na které jsou repro.
Kolem té plochy by taky mohlá být zkosená hrana. Všude stejně, tak cca 2-3cm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luikas
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2007 18:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

a co takhle to cely zaulatit, jen tak decentne, treba s r=2cm ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2007 19:37:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyz si s tim tak hrajes, tak porad pamatuj na vyrobiletnost a hlavne na to, jakou pak budes delat povrchovku. Pokud dyhovat, tak opatrne, aby se Ti casem nevyrysovaly tupe spoje MDF... aby to pak nebylo moc obludne... jinak jsem na vysledek moc zvedavy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2007 10:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

jardag: u basů mám zkusit seříznout jen hrany bez useknutých rohů? nebude se to pak podobat těm prvním návrhům co tady mám? u SV ozvucnice mají taky jen zkosenou hranu podél čelní stěny.

luikas: to by bylo tězko vyrobitelné, a nešlo by to dýhovat, musel by tam být lak

richard: no složitější už to radši dělat nebudu, musím to znova poslat Quisovi jestli je to ještě v jeho možnostech. Quis nedělá spoje na tupo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2007 12:29:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim, ze slozite to je uz i tak dost a pokud nebude delat natupo, pak mu nezavidim, jak bude davat dohromady ten tvar. Chapu rovnostranne kvadry, ale jak do toho jdes se skosenymi rohy, tak uz si to technologicky nedovedu predstavit jak by to slo udelat. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2007 12:46:11    Predmet: Odpovedať s citátom

on si všechno překreslí do CADu a pak podle toho řeže, jen tak podle výkresu by se to asi těžko dělalo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2007 20:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Rohy nechat, jen seřezat ostatní hrany. Tu hoení bedýnku zkus osekat o to co přesahuje ze stran rovnou plochu pod repro. Zkus taky jen lehce zkosené hrany. Kdybych neměl fup stahnu něco na render.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2007 11:54:27    Predmet: vzialenosri meničov Odpovedať s citátom

hmm toto ak postavis.... klobuk dole

riesili ste tu odklony meničov a tak, ale treba brat do uvahy aj vzdialenosti osí meničov jednotlivých pásiem pre zamýšlané deliace frekvencie, to som ale nevyčital. Alebo som čital prilis rychlo? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne apríl 29, 2007 17:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

ještě na této stránce jsem o tom psal, že horní bednýnka musí být cca 8cm za basákem. to bych si jinak praci zjednodušil a dal vše do jedné bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So máj 05, 2007 10:16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

4 Rob

Můžeš nastínit, jak budeš řešit zatlumení basové ozvučnice? Plány? Simulace?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 05, 2007 10:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

abych umrtvil stěny tak asi vytvořím matici 2x3 z příček 18mm, které budou orientovány ve směru pohybu měniče, aby "viděl" do celého objemu bez přkážek, stěny ještě polepím bitumenem. a pak budu experimentovat se zatlumením jehlany nebo tlumícím rounem. Rouno asi dám do otvorů v příčkách matice, aby tam nevznikaly stojáky (tj. v 1/4 , 1/2 a 3/4).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist