Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

FLACy v EAC a jejich následné přehrávání v playerech

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 22:27:30    Predmet: FLACy v EAC a jejich následné přehrávání v playerech Odpovedať s citátom

Mám dotaz k této tématice pro znalé v tomto oboru
Existuje nějaký způsob, jak v EAC nagrabovat CD nosič do Flac tak, aby nebyl při následném přehrávání těchto FLACu z externího disku žádný problém s mezerami ???
Neví někdo jak na ně ??? Ať dám mezeru na začátek nebo konec skladby či ji odstraním úplně, tak pokaždé mi stejně player v místě kde jsou zrovna skladby spojeny vytvoří vždy slyšitelnou mezeru, jediný způsob jaký jsem našel je ten, že se v EAC vytvoří image+cue, ale zde je zase placka v jednom indexu, či stopě, prostě vcelku jako jedna píseň celá deska, což taky není ideál.
Už se s tímto problémem seru 3 týdny a na nic jsem nepřišel, ani nic nenašel.
Prosím o radu zkušenější
Díky moc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 22:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Obecně pro hw i sw: hledal bych funkci gapless.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 22:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě tohle dělám a pořád něco zkouším, taky ty výsledky smažím na RW-čka a stále dokola, nehraje mi to jako na placce, pořád je tam jakási mezera, jedno jestli pře nebo za songem, prostě když jsou ty songy na placce spojeny a jen přeskočí index, tak se mi to takto nechová ani za boha, jedině když udělám image s cue, ale to je výsledek celé placky v jednom indexu, prostě jako by jeden song a to pak nepřeskočíš na žádný jiný, když zrovna chceš.

No, snad to někdo vyřešil, pokud ano, určitě bude vědět poradit.
Jinak díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 23:03:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Su dve moznosti, ale oba vyzaduju prehravac ktory to podporuje:

1) nagrabovat z cd skladby do jednotlivych flac/ogg (ale nie mp3) a povolit v prehravaci gapless playback

2) nagrabovat cd do jedneho velkeho flac a k tomu cue a prehravat potom ten cue, prehravac musi podporovat to cue

Mnohe prehravace nepodoporuju ani jednu moznost, niektore potrebuju pluginy a ine to podporuju rovno po nainstalovani. Cim to prehravas ty?

PS: ak to chces potom vypalovat tak vo vypalovacom programe treba tiez nastavit gap na nulu, inak ti tam standardne prida 2s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 23:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Calvusi, opakování je matka moudrosti, takže potřetí: najít sw/hw s funkcí gapless, a tu použít. miero ti to popsal polopaticky.

Hlavně si už nevymýšlej, jak právě tohle děláš:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 23:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: Přehrávám to v OPPO BDP95EU.
Tahle mašina umí flacy a jede mi i flac z toho cue a image, ale mezery tam mám.
Kde se prosímtě dá nastavit ten gaps jak jsi psal o tom povolení?
V nastavení toho playeru jsem to neviděl, ale mrknu.
Co se týče palení, to už neřeším, jde o vytvoření obrovské sbírky z mých originálu do FLAC v EAC a pak už budu pařij jen z externího disku, stáhl jsem i program co mi nachází na ty desky obaly a player mi je taky ukazuje, fakt paráda a zvuk jako z praku, totožný s plackami, žádná komprese, fakt jediné co mě žere jsou ty mezery, nemohu to zaboha vyřešit, už si nevím rady.
Možná to neumí ten player, když to čte z těch flacu, tak má s těmi mezerami problém, nebo nevím, nechce se mi věřit, že bych to špatně grabčil, dělám už co můžu, detekce pregap gap a nevím co ještě, mezry na začátek, nakonec nebo úplně pryč a pořád mi je dělá !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 23:34:21    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut: OK, jdu to tam hledat, ale moje nervy, jestli to tam je, máte u mě pusu nebo co chcete Smile Zatím díky za čas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 23:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

gapless tam vůbec nemám, možná to bude ve čtvrtém fajrmweru, už mám totiž třetí a je nejnovější, pořád tam něco přidávají, tak uvidíme.
Každopádně díky za tipy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 23:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

OPPO BDP95 gapless playback bohužel nemá, otázkou je, jestli vůbec kdy bude mít, problém údajně není odstranitelný per firmware. Nemožnost přímého přehrávání bez mezer (například z USB vstupu) je dětskou nemocí drtivé většiny síťových a universálních přehrávačů, dokonce i těch nejdražších.

Do roka budou běžně na trhu nové modely, kde bude gapless playback standardem, první vlaštovka – o které vím – je nový síťový přehrávač NAD. To ti je ale bohužel platné jak mrtvému zimník, že...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 08, 2011 23:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak je otazka ci OPPO bude podporovat niekedy gapless, vid http://wiki.oppodigital.com/index.php?title=BDP-93_Media_Files_FAQ#Is_gapless_playback_supported.3F

citácia:
The player does not start to cache the file until it actually begins playing it, so there will always be a gap between user created media files.


A doprogramovať to v rámci update firmware... neviem neviem, triviálne to nie je.

Myslim, ze skor tam pridaju podporu pre FLAC + CUE ako gapless, aj ked ta bude tiez netrivialne i ked inak.

Ak mozem poradit, tak si to nagrabuj do FLAC + CUE. Rozdelit sa to da kedykolvek, a snad i nejako automatizovane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jidol
Nádejný hifista


Založený: 21 máj 2011
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2011 09:30:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Calvus stalo se mi, že některé programy na převod audia vkládají na začátek a konec skladby velmi krátký úsek ticha. Trápilo mě to stejně jako tebe, problém byl hlavně u skladeb které plynule přecházejí z jedné do druhé. Vyskoušej skladbu načíst do programu který zobrazuje průběh a uvidíš, případné ticho vystřihni. Je možné že je to jinak, píšu ti jen svoji skušenost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi december 09, 2011 15:15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

jidol napísal:
Calvus stalo se mi, že některé programy na převod audia vkládají na začátek a konec skladby velmi krátký úsek ticha.

Podle mé zkušenosti EAC toto nedělá - a je jedno, zda se celé CD nagrabuje do jednoho FLACu s CUE, nebo se nagrabuje každý TRACK do separátního FLACu.

Já mám s Logitech Squeezebox Touch paradoxně přesně opačný problém, než Calvus s OPPO. Při přehrávání separátních FLACů (co skladba, to jeden FLAC soubor) je přechod mezi TRACKy naprosto bez zaškobrtnutí, a to i u CD bez mezer mezi skladbami.
Ale pokud je celé CD nagrabované jako jeden FLAC + CUE, tak je při přechodu mezi skladbami slyšitelná pauza. Navíc má Squeezebox nějaký problém s časy, které čte z indexového CUE souboru. Na displeji zobrazí například přechod mezi TRACKem 1 a TRACKem 2 v době, kdy už několik sekund hraje TRACK 2. To by samo o sobě nevadilo, protože to je jen kosmetická vada - jenže při tom špatně načasovaném přechodu z TRACKu 1 na TRACK 2 dojde i k tomu výpadku zvuku - tedy k výpadku zvuku během přehrávání TRACKu 2. Zatím jsem tedy nezkoušel provozovat Squeezebox Touch se serverem běžícím na PC - takto se to chová, pokud používám interní server v Squeezebox Touch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So december 10, 2011 00:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro úplnost bych zopakoval a zdůraznil, že zde diskutujeme dva způsoby přehrávání audio souborů.

Vnucené mezery jsou problém přehrávání ovládaném samotným strojkem, kupříkladu síťovým přehrávačem.
V případě, že posíláme do téže mašinky audio signál například z pc (per LAN, digi in), a používáme dobrý sw s možností gapless playback, problém s vnucenými mezerami neexistuje.

Osobně mám mj. zkušenost s Marantz NA7004 a AV7005. Měl jsem NA7004 měsíc na testování. Vše perfektní, zvuk i funkce, až na jednu podstatnou "maličkost": soubory přehrávané z USB flash paměti nešly přehrávat bez mezer. Jak jsem zjistil u majitele špičkového síťového přehrávače PS Audio, ten samý problém při tomto typu přehrávání, odpověď z centrály: pracuje se usilovně na novém firmware (nevěřím, bude nutný hw zásah).

Protože osobně považuju přehrávání HiRes formátů per USB flash paměti za nejperspektivnější (odpadají problémy s několikerými hodinami, rušením z pc, hlukem, vf smogem, zálohováním, serverem), počkám si na další generaci. Pak bude vymalováno: otevřu šuplík, kde se na mě budou smát flešky s kompletníma diskografiema koho si jen vzpomenu, vytáhnu, zasunu, užiju si i s předehrou:-)

Špičkový síťový přehrávač – to je budoucnost mého hifi.

P.S. Nemůžu si odpustit špílec směrem k perlám typu: "Maximum pro FLAC je 48000 Hz a tím vše končí." které na highendforu k tématu Flac vypouští demente monte, alias slušovický tirák Vlastík. Noid a spol. se z těch jeho kokotin musí zbláznit:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
noaid
Hifista


Založený: 04 január 2010
Príspevky: 212

PríspevokZaslal: So december 10, 2011 10:05:47    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Špičkový síťový přehrávač – to je budoucnost mého hifi.

Když jsem to propagoval před skoro 2 lety, tak se na mne všichni dívali jako na blázna...

citácia:
P.S. Nemůžu si odpustit špílec směrem k perlám typu: "Maximum pro FLAC je 48000 Hz a tím vše končí." které na highendforu k tématu Flac vypouští demente monte, alias slušovický tirák Vlastík. Noid a spol. se z těch jeho kokotin musí zbláznit:-)

Tak tak, šlak mě mohl trefit... v tom se určitě shodneme.

Jinak z PC lze gappless playback jak přes spdif, tak přes DLNA. Přehrávač to umět nemusí. Sice je to trochu obezlička, ale jde to. Měl jsem to tak už před rokem u opičáka. Jen to chce jinou filozofii ovládání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So december 10, 2011 11:14:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Právě ta nutnost externí "pc" obezličky mě nutí čekat. Samozřejmě, že i streamingový poslech – s ipadem v ruce, airplayem ve vzduchu a audiodatama ze serveru někde na chodbě – má své kouzlo a místo.

Jsem zvědav, kdy i sem dolétnou první vlaštovky, co zvládnou přehrávání bez mezer samy o sobě, bez sw/hw výpomoci zvenčí.

Síťový audiostředobodník je výrazný vstřícný krok směrem k uživatelům, kteří nemají za zády svého ajťáka – kterým ale bývá zpravidla zase u prdele zvuk, že.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So december 10, 2011 13:44:46    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 21:03:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So december 10, 2011 14:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, to popisuju jako přehrávání pomocí "přídavného" sw/hw, tam gapless problémy nejsou.
Má tvůj síťový přehrávač USB vstup? Pokud ano, zkus přehrát z flash disku album nagrabované do jednotlivých tracků. Nevěřím, že by to přehrál bezešvě, neboli bez vložených mezer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So december 10, 2011 17:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 21:02:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So január 14, 2012 22:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Chystám se převést postupně všechna své CD do FLACu a k tomuto účelu jsem si nainstaloval Exact Audio Copy verzi eac1.0beta3. Potřeboval bych poradit s nastavením, dělá mi to z kopie CD jen jednu stopu a neukazují se názvy skladeb. Nemáte nějaké tipy jak na to? Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So január 14, 2012 23:03:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusil by som zacat tu http://www.svethardware.cz/art_doc-B35B91F086E99EEEC1257023006C6F5D.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: So január 14, 2012 23:19:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to už jsem se díval, ale to je dost stará verze. V té poslední verzi je to jiné, ale zase je to česky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 07:42:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mám tiež poslednú verziu EAC a podľa odkazu čo dal odar to išlo nastaviť bez problému. I keď sú tam nejaké rozdiely, tak ich tam veľa nebolo. A ide to super. Každú skadbu to zožmolí samostatne a vytvorí cue. To mi stačí. A obrázok nájdem na nete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 11:21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem si také všechny CD převedl do PC a v dnešní době velkých disků jsem to dal vše do wavu. Jestli mně to CD zabere 300Mb či 500MB neřeším. A wav ti přehraje každý PC, na flac už potřebuješ kodek či přehrávač jako Foobar.
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 12:15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
Já jsem si také všechny CD převedl do PC a v dnešní době velkých disků jsem to dal vše do wavu. Jestli mně to CD zabere 300Mb či 500MB neřeším. A wav ti přehraje každý PC, na flac už potřebuješ kodek či přehrávač jako Foobar.


Mas pri tych wawoch aj checksumy? To sa hodi, ked sa ti pokazi disk a vezme so sebou i par suborov. Potom lahko zistis ktore subory treba nagrabovat znovu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 12:17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

problém wavu vídím len v tom že nepodporuje názvy ako flac alebo mp3 (id3tag)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 20:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:

...Mas pri tych wawoch aj checksumy? To sa hodi, ked sa ti pokazi disk a vezme so sebou i par suborov. Potom lahko zistis ktore subory treba nagrabovat znovu....



Pri bezstratovo komprimovanych trackoch dokonca netreba ani checskumy, vzhladom k tomu, ze kazdy takyto format ma informacie o CRC kazdeho bloku. Checksumy su nanic aj z dovodu, ze staci zmenit informaciu Artist/Title v tagu a celkove CRC nevyjde OK.

Tento maly sikovny programik vie skontrolovat wavpack/flac/ape integritu.
http://www.vuplayer.com/files/audiotester.zip


karfik napísal:
A wav ti přehraje každý PC, na flac už potřebuješ kodek či přehrávač jako Foobar.


Kazdy normalny player (ano, naozaj kazdy, M$ WMP a iny odpad za normalny player nepovazujem) vie prehrat flac uz v zakladnej instalacii. Takze niet ziadny dovod pouzivat wav. Ono sa sice povie 300MB alebo 500MB je jedno.
Ale mas 1000 albumov a uz to je 300GB vs 500GB. Taktiez musis mat zalohu niekde na dalsom disku, takze plytvanie miestom je este vacsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 21:17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Takze niet ziadny dovod pouzivat wav.


Spoustu lidí by s tebou nesouhlasilo - např. http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=pcaudio&m=101899 . Je to spoustu veselého nebo spíš smutného čtení Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 21:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

A hlavne je WAV lepsi kvoli tomu, ze nezatazuje CPU a tym padom neprudia do zeleza rozne rusive vlny, kvoli ktorym to potom vobec nehra. Pre prehravanie FLACu preto niektori hifisti odporucaju aspon i7cku, idealne multiprocesorovy server s Intel Xeon Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2012 21:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
A hlavne je WAV lepsi kvoli tomu, ze nezatazuje CPU a tym padom neprudia do zeleza rozne rusive vlny, kvoli ktorym to potom vobec nehra. Pre prehravanie FLACu preto niektori hifisti odporucaju aspon i7cku, idealne multiprocesorovy server s Intel Xeon Laughing


Přesně tak. A k tomu je potřeba nastavit co nejnižší latenci přehrávání, max. pár milisekund, protože ta přece taky zlepšuje zvuk, a když už CPU nestíhá někdy včas obsloužit ty tisíce interruptů a volání z kernelu do userspacu, tak se musí tlačit realtime kernel, který samozřejmě taky zní líp atd. atd. Obvykle čím menší znalosti, tím více resolutních rad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist