Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Sluchátkový zesilovač s přirozeným zvukem

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Po január 16, 2012 23:30:32    Predmet: Sluchátkový zesilovač s přirozeným zvukem Odpovedať s citátom

Zaujala mě myšlenka Jana Meyera publikovaná zde:
http://gilmore2.chem.northwestern.edu/projects/meier_prj.htm

Chtěl jsem si něco podobného postavit pro sebe na zkoušku. A když už jsem se rozhodl bastlit, napadlo mě, zda-li by o takový zesilovač neměl zájem ještě někdo další...
Zapojení je mírně poupraveno k obrazu mému, přičemž byl přidán i výstupní buffer. Přístroj by byl jednodeskový, obsahoval by tedy i napájecí zdroj v podobě stabilizátorů LM317/337 a kapacitních násobičů, tato část by byla od vlastního zesilovače oddělena stínícím plechem. Pro přepínání zpoždění přidaného signálu by byly použity signálová relé zn. Axicom (přece nebudeme tahat signál dráty k mizernému přepínači). Celý předzesilovač by pak byl umístěn v krabičce Modu Galaxy-M 2U 170x124 mm.
Cenu samotné desky bych viděl okolo 800 CZK. Protože jsou použity i SMD součástky, bylo by zřejmě ku prospěchu věci, kdyby byly desky dodávány již se zapájenými SMD. Cena DPS by se pak navýšila o cenu součástek + nějaké drobné za práci...

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 08:40:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediné co se mi tam nelíbí je ten poťák hned vedle toho toroidu. Co tak tu zesilovačovou část nacpat dopředu a zdroj dozadu?
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 09:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se nelíbí krom poťáku ještě umístění těch usměrňovacích můstků.
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 09:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde bude síťový vypínač ?
A nebude sluchátkový Jack překážet při ovládání hlasitosti ?
Přijde mi, že je to příliš blízko u sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 11:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebylo by lepší použít oddělený tranformátor, třeba ve formě adaptéru, firma Tronic je vyrobí i se dvěmi vinutími.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 11:56:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Úpravy jsou samozřejmě možné. Síťová zásuvka byla plánovaná umístit na zadní panel za trafo. Mezi trafem a zesilovačem pak měl být stínící plech. O variantě s externím trafem jsem ale také přemýšlel. Zesilovač by pak mohl být eventuelně umístěn v menší krabičce.

Přiložený obrázek je jen "první nástřel", umístění jacku se ještě může změnit a ovládací potenciometr by určitě vadit svou polohou neměl. Koncepce je vymyšlená tak, aby šel signál směrem odzad dopředu a signálová cesta nebyla zbytečně dlouhá vlivem tahání kabelů přes půl desky jak je časté.
Nicméně jsme ochoten projekt přizpůsobit představám většiny, aby byl každý spokojen. Návrh tedy ještě není definitivní.

V tuhle chvíli mi jde o to zjistit, jestli mám takový projekt vůbec rozjet a jestli by o něj byl z řad bastlířů a hifistů zájem.

Quart: Proč se ti nelíbí umístění usměrňovačů?

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 12:11:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimave postrehy, merania aj navod:
http://nwavguy.blogspot.com/2011/07/o2-headphone-amp.html

M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 13:23:16    Predmet: Odpovedať s citátom

JTO: Pavel má zřejmě na mysli to, že můstky jsou druhým největším vysílačem bordelu po trafu. Jak se tak na to koukám - jak vysoká jsou relátka?
matulo_g - to je všechno hezké, ale s tímhle vláknem to nemá nic společného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 13:36:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu spolocne ma, daju sa tam najst konstrukcne zasady pre takyto amp., cim sa da vyhnut podobnym chybam, ako je rezistor 47 ohm na vystupe Low Z...

M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
enregistree
Hifista


Založený: 02 december 2009
Príspevky: 241
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 14:59:12    Predmet: Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:
Trochu spolocne ma, daju sa tam najst konstrukcne zasady pre takyto amp., cim sa da vyhnut podobnym chybam, ako je rezistor 47 ohm na vystupe Low Z...

M.
JTO pise, ze z toho Meyerova schematu jen vysel a ma na vystupu buffer. Pro ten nebude Rsource > 47R problem. Obvod O2 neni prijimany zcela bez vyhrad,
_________________
L_u_k_a_s
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 16:05:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, asi som to najprv nespravne pochopil. Ten O2 beriem skor ako mozny zdroj informacii pre vlastne riesenie, ktore JTO uz si ma. Drzim palce ku konecnemu vysledku.

M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 18:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

"rezistor 47 ohm na vystupe Low Z" samozřejmě nemám Very Happy . Zde předložená konstrukce se ani mně příliš nelíbí. A kdyby se mi líbila konstrukce pana Meyera tak bych ji nepředělával. Ještě jednou píši, že mezi zdrojovou a signálovou částí by byl umístěn stínící plech.
Uvažoval jsem buď o těchto relé:
http://cz.farnell.com/te-connectivity-axicom/v23105-a5475-a201/relay-pcb-dpco-5vdc/dp/1174986
A nebo lépe o těchto:
http://cz.farnell.com/te-connectivity-axicom/1-1462037-4/relay-dpdt-5vdc-2a-pcb/dp/2060748

Dle rad jednoho mého kamaráda by možná bylo lepší napájení nestabilizovat a při úspoře místa za trafo, stabilizátory a při použití menšího relé by zřejmě bylo možné dostat zesilovač i do menší krabičky buď od Modu nebo zřejmě Hammonda (ev. Multicomp).

Nicméně teď mě zajímají dvě věci. Věcí první je, zda-li by o takovou konstrukci byl opravdu zájem a druhou věcí, zda-li tedy zhruba v takovémto rozložení a nebo trafo zvlášť do adaptéru, protože i o tomto uspořádání jsem uvažoval.

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 21:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem na to žádný expert, ale mám pocit, že pro rozmístění SMD součástek platí jistá pravidla, která v této konstrukci možná nejsou zcela respektována. Mohl by to skouknout někdo zkušenější ?

Jinak obecně zastávám názor, že zdroj má být od obvodů co nejdál. Takhle natěsno na jedné desce to opravdu může být zdrojem problémů.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 21:19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to skutečně špatně, degradace odstupu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 22:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: Která pravidla pro rozmístění SMD se ti zdají nesplněná?
PMA: Odstup bude degradován i přes stínicí plech s nulovým potenciálem?

Pánové, mám jisté podezření, že vlákno nečtete, proto bych opět doplnil svou poznámku o tom, že jsem ochoten návrh DPS předělat tak, aby byl transformátor umístěn v adaptéru mimo vlastní zařízení.

Nikdo zatím ovšem nenapsal, že by takové řešení uvítal, přestože nabídka ode mne tu je.
Začínám uvažovat o tom, že umístění tématu zde byla chyba. Asi bych si měl zbastlit zesilovač sám a žádný veřejný projekt nerozjíždět...

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 22:15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud do toho nevidíš sám, tak ti to osvětlím. Nikdo z přispěvatelů o něj nemá zájem. Jen ti napsali pár rád, jak to zlepšit - nad kterými ses snad ani nezamyslel. Zájemci tu pravděpodobně nejsou z prostého důvodu - nabízíš DPS něčeho, co jsi ani neověřil. Jeden kus tedy musíš udělat tak jako tak...
U relátek si hlídej výšku, první typ použít nemůžeš - máš tam maximálně 9mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 22:24:06    Predmet: Odpovedať s citátom

V první řadě jsem vlákno založil proto, abych zjistil požadavky a možnosti a případně ten zájem protože nebudu piplat něco co nikdo nebude chtít. Nechci závaznou objednávku. Spíš bych chtěl číst něco jako - zajímavý nápad, pokud se dotáhne do konkrétní podoby, budu o něm uvažovat. Nebo případně - Tohle je z principu hloupost a nemá cenu se do něčeho takovýho pouštět. V druhé řadě mohu vytvořit prototyp, odladit ho a nabídnout a pak budu očekávat konkrétní objednávky.
Kvůli výšce relé jsem také psal, že by musel být potenciometr povysunutý - nezapájený až nadoraz na desku.

Nicméně děkuji za radu Wink

_________________
HIFI je otázkou priorit...


Naposledy upravil JTO dňa Ut január 17, 2012 22:27:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 22:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

QUART: Nepředělám kompletně DAC podle svých posledních poznatků? To je jiná liga-náročnější a není čas. Takovejhle sluchátkáč je návrhově na tři až čtyři odpolene. DAC aby stál zato je na mnohem déle a já nemám rád to, když se na hotový výrobek podívám a vidím na něm plno věcí co by se daly zlepšit aniž by se zvýšila dramaticky cena nebo náročnost zařízení.
_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut január 17, 2012 22:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky myslím že to chce postavit vzorek, poslechnout, proměřit a až pak případně něco nabízet k prodeji...

crossfeed už tu byl probírán:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=96881#96881
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št január 26, 2012 10:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Výše uvedený zesilovač má ten crossfeed "nějak jednoduchý". Takže otázku zájmu bych odsunul za ověření, že to fakt funguje. Tedy , mám-li mluvit za sebe, že efekt kapely v hlavě zmizí ( moje uši i sluchátka) při zachování prostorovosti.Je to samozřejmš jen berlička - správné řešní je nahrávka s umělu hlavou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lukas_87
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2010
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Št január 26, 2012 21:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
Výše uvedený zesilovač má ten crossfeed "nějak jednoduchý". Takže otázku zájmu bych odsunul za ověření, že to fakt funguje. Tedy , mám-li mluvit za sebe, že efekt kapely v hlavě zmizí ( moje uši i sluchátka) při zachování prostorovosti.Je to samozřejmš jen berlička - správné řešní je nahrávka s umělu hlavou


jestli mulvíš o crosfeedu dle Meyera, tak funguje - ověřoval jsem to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist