Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Špičkové sluchátkové zesilovače

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2012 13:23:45    Predmet: Špičkové sluchátkové zesilovače Odpovedať s citátom

Za léta co audio sleduji mě zaujalo hodně sluchátkáčů, rád to sleduju. Ale zmíním jen tři. Obecně udělat špičkový polovodič za rozumné peníze jde a udělat takto špičkové lampy prý levně jentak nejde.

HeadAmp GS1 ($1000) Dneska už je to legenda, prodává se to několik let beze změn, to jednoduše svědčí o kvalitnim návrhu a stále je to řazeno mezi špičku u polovodičů (Beta, GS-X.... atd.). Údajně to je vynikajicí pro všechny typy sluchátek až na HE6, K1000 pro ty je určen diy zesilovač Dynahi od stejného konstruktéra. Nedávno se ukončila výroba GS1 Crying or Very sad. Jsem zvědavý co Kevin Gilmore nasadí místo toho. Před půlrokem se šuškalo něco o novince Gilmore X2 a navíc by to mělo být v kabátku po vzoru jejich elektorstatického zesilovače BHSE, které mě osobně se děsně líbí.
(určitě by bylo i zajímavé porovnání s Dispre Jfet, zdá se to být podobná topologie)



Další co me zaujalo je lampový zesilovač Eddie Current Super 7. Vysoký výkon, možnost měnit lampy takže co se týče univerzálnosti jistě vynikajicí záležitost. Také možno použít s nějakými méně náročnými repro. Má to vskutku milý dizajn, mít takovou škatulku na stole s hřejicími lampy na večír oóó. Je to uspěšně srovnávané s jejich Balancing Act který patří alespoň podle dojmů mezi lampy pro sluchátka k naprosté špičce. Cenově se to pohybuje v předprodeji za $1200 a do budoucna jestli se to bude dále prodávat snad jo tak $1500-1700. S top modely od Grado apodbně mě to velmi láká si to poslechnout.



A poslední co mě zaujalo RSA Dark Star. Údajně konstrukčně prý naprosto přestřelené cenově ($3000). Ale lidi to opravdu hodně chválí univerzální s velkou paletou sluchátek a ohromný výkon. Údajně naprostá špička.



Tak tohle jsou zesilovače, které mě opravdu hodně zaujaly. Já jsem dal přednost pro tento rok Casea. Ale do budoucna mi to nedá spát a rád bych "alespoň" jeden z těchto zesilovačů získal a provnal. Nemá tu zatím někdo náhodou zkušenost? Poslední dva jmenované dosti nepravděpodobné samozřejmě jednak novinky a špatná dostupnost, ale HeadAmp by tu někdo u nás mít možná mohl.

A aby toto téma nebylo jen do větru tak sem klidně můžete vkládat i sluchátkáče, které Vás zaujali (pokud možno s fotkou).


Naposledy upravil knopi dňa Po apríl 16, 2012 22:34:54, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
filuS
Hifista


Založený: 25 november 2011
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Št marec 01, 2012 23:28:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna zaujali v poslednej dobe ampy od Woo Audio (imponuje mi zvuk lampacov). Kebyze mam nechutne vela penazi, tak si zadovazim Woo Audio WA22 (Maxxed - ~2500$):

Woo Audio WA22 sa robia aj v striebornej verzii (kliknite na obrazok ak sa chcete dostat na stranku vyrobcu.

Zial, asi sa budem musiet "uspokojit" s jeho mensim bratom Woo Audio WA2 (v zakladnej verzii 1090$, dufam, ze do konca roka sa mi podari na to naskrabat), popripade Woo Audio WE6-SE, budem musiet posondovat, ktory lepsie sadne k AT "drevam":

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 07:13:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Gilmore Dynahi

Osobně si myslim, že to bude asi jeden z nejlepších zesilovačů pro sluchátka, výroba je prý složitá a sehnat ty správné součástky také, nedělá se to ani v komerci paž by cena byla hodně vysoko. Existuje i verze Dynahi supersymmetry. Podle kontruktéra to je vynikajicí s Krell Cipher.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 10:26:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nevím, řekl bych, že za tohle by je PMA moc nepochválil... Wink
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 10:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tady je schéma...

http://www.ibiblio.org/tkan/audio/dynahi/dynahi_amp_sch.png

Místo kompenzace Cdom je rozkmit zatlučený přes 1k5 do země, to se pak člověk nemůže divit.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 10:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To že je výroba složitá a součástky se špatně shánějí nic neznamená..

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=5299&highlight=dynahi

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=5279&highlight=dynahi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 10:40:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za link Roberto, moc zajímavé. Ale i tak by bylo zajímavé to porovnat. Vím, že i když je něco dobře hodnoceného, že to není záruka to je jasný, ale přijde mi, že tento kontruktér cokoliv udělal tak jsou s tim lidi moc spokojený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 10:48:46    Predmet: Re: Špičkové sluchátkové zesilovače Odpovedať s citátom

knopi napísal:
Za léta co audio sleduji mě zaujalo hodně sluchátkáčů, rád to sleduju. Ale zmíním jen tři. Obecně udělat špičkový polovodič za rozumné peníze jde a udělat takto špičkové lampy prý levně jentak nejde.

HeadAmp GS1 ($1000) Dneska už je to legenda, prodává se to několik let beze změn, to jednoduše svědčí o kvalitnim návrhu a stále je to řazeno mezi špičku u polovodičů (Beta, GS-X.... atd.)....


"Srdcem" je tento modul, už podle obrázku velmi podobný, ne-li shodný s tím Dynahi (jen jiné součástky).

Za tohle chtít $1000 ....? No jo, má to slušnou krabici, půlku schramstnou obchodníci, něco stát na daních, ono to nakonec tak vyjde.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 10:49:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, asi to bude lepší než ten referenční sluchátkáč Grado http://diyaudioprojects.blogspot.com/2007/08/grado-ra1-headphone-amplifier.html (s tím jsou taky někteří nadmíru spokojení Very Happy )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 10:54:41    Predmet: Odpovedať s citátom

České sluchátkáče bohorovně přehlížíš? Myslím že některé budou velmi dobré ..

Hypa, jfet Dispre..

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16822&highlight=sluch%E1tka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 05, 2012 11:11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ten Grado zesák to je extrém to si normálně uvažujicí člověk nekoupí, že jo Smile

Nepřehlížim výše jsem dokonce Dispre + Casea zmiňoval. Konkrétně Dispre jsem měl doma půjčené a několikrát jsem ho i slyšel na návštěvách a líbí se mi to.
Já osobně si myslim, že je i dost důležitá zkušenost se špičkovými sluchátky, která u nás schází nebo jak to líp napsat, pro kontruktéry těchto zesilovačů co jsi zmínil jsou sluchátka vedlejšák a hádám mají tak poslechové limity obecně se sluchátky, jak se člověk doví k čemu si to nejlépe sedne atd. Jsou to primárně předzesilovače k reprobednám. Např. jeden můj kamarád údajně srovnával Dispre a SPL Auditor a byl tam prý rozdíl v dynamice. To může být další důvod tím, že to není primárně sluchákáč.
Teď doufám, že jsem si neupletl bič Smile jsem lajk (kontrukcím nerozumím), žádnej znalec atd. berte na to ohled Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 09:12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

S českými sluchátkovými zesilovači je problém, naši konstruktéři tomu velice rozumí a jsou natolik znalí že ví že by se jim kvalitně provedený obvod v kvalitně provedené a i po vzhledové stránce kvalitní krabičce prostě nezaplatil tak je prostě nedělají. Raději používají své znalosti jinde neboť audio není příliš výdělečný obor, to třeba onen amatér z HeadAmp tomu alespoň dle komentářů vůbec nerozumí ale bez problémů se tím uživí. Pravděpodobně v USA dělají lidé za hrst rýže a tedy nemusí vydělat na ty obrovské náklady v Česku.

No a teď bez jedu, hold zatím u nás chybí odvaha a určité obchodní zkušenosti. Prosadit se není snadné ale jde to, snad časem … . Sám sem kontaktovat Kazzatele jak to vypadá s jeho 112 a na PM bohužel nereaguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 06, 2012 11:21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Sám sem kontaktovat Kazzatele jak to vypadá s jeho 112 a na PM bohužel nereaguje.

To zní taky moc zajímavě..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist