Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Odstránenie ozveny

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MJ
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2008
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Ut september 28, 2010 17:26:03    Predmet: Odstránenie ozveny Odpovedať s citátom

Zdravím Vás, moja izba má 21 m2 a potrebujem odstrániť ozvenu. Nie je veľká ale je to počuť. Chcem dať za repro akustickú penu tvar ihlan 7 cm hrúbka, asi tak 100x130cm. Na stene mám ešte TV a v rohu skriňu. Oproti na stenu, ktorá je holá Crying or Very sad dám akustický obraz 120x60. Pomôže to hodne teda bude počuť veľký rozdiel? Poradte, má niekto s tým skúsenosti? Inak izba je úplne zaprataná takže sa tam už žiadna knižnica alebo skriňa nevojde. Ďakujem za každú radu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tony
Hifista


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 28, 2010 17:32:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Zameraj sa hlavne na strop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MJ
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2008
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: Ut september 28, 2010 17:44:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo by si dal na strop? Niečo lacné a estetické či také nie je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 28, 2010 17:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná se můžeš inspirovat tady:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=7988&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Poučné je měření před úpravou a po ní.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luke0025
Hifi obsluha


Založený: 06 február 2012
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Po február 06, 2012 17:37:09    Predmet: neziaduca ozvena-dozvuk Odpovedať s citátom

nedavno som riesil tento problem a mam hned niekolko rad Smile...osetrit treba podlahu steny ale aj strop.tak zacnem trebarz podlahou, tu je dobre dat,ak je plavajuca podlaha ako zaklad, koberec s vysokym vlasom(taky dobre huňatý), na steny vo vyske usi, par cisel nad a par cisel pod uroven, zopar absorberov a difuzorov, ktoré mozeme pouzit aj na strop...dolezity je priestor medzi repro a TV a priestor za hlavou, kde by som umiestnil hlavne absorbery zvuku. Bocne steny, tam som pouzil zrkadlo, ktore som polohoval tak, aby som v nom uvidel vyskac a stredak. Zrkadlo som potom nahradil absorberom. Tak isto treba postupovat aj pri pokryvani stropu. No a ostatne miesta treba vyplnit difuzormy, na okna hrubsie zvlnene zavesy, dajake kvety na parapetu, členity radiator... Treba si dat pozor na stol, budete mat sice hruby koberec, ale zvuk sa v konecnom dosledku bude odrazat od konferencneho stolika, to by nebolo moc dobre...Akusticky obraz je dobre riesenie, ale musi byt taktiez spravne umiestneny.No a sedacka je tiez lepsia potiahnuta latkou ako napr kozou. Absorbery som nakupil na zvuk.sk .Nabytok je dobre mat co najclenitejsi.S tymto co som vam napisal opatrite stredy a vysky, to znamena, ze sa znizi doba dozvuku, vyniknu basy a tu je dalsi problem, ktory riesia teraz neviem ci to napisem spravne, tzv. Helmoncove rezonatory alebo basove pasce, tie sa zvacsa umiestnuju do rohov miestnosti. Z mojej strany vsetko Smile Netreba zabudat, ze aj miestnost je komponent a ze najvacsi nepriatel posluchu je doba dozvuku Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist