Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Optimalizácia (HT)PC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
brainwash
Hifista


Založený: 26 marec 2010
Príspevky: 169
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 13:19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Kľudne sa bavme o konkrétnych skúsenostiach.
Povedzme si čo a ako nastaviť. Ako sa dajú veci riešiť.
Ale nebavme sa čo je lepšie, lebo to je nekonečná debata.
Aspoň ja mám ten pocit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 13:25:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Slimak dňa Št júl 26, 2012 20:12:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brainwash
Hifista


Založený: 26 marec 2010
Príspevky: 169
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 13:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Mario, ďakujem za pozvanie.
Keď sa veci trochu utrasú, rád prídem a určite nie len kvôli HTPC.
Túto tému som založil tak nejako pre všetkých, nešlo mi o moju osobnú potrebu.

Vždy je super keď je možnosť nájsť fundované rady a odpovede na jednom mieste...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 13:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
Nemyslim si. OS je nedelitelnou sucastou akehokolvek PC a ako taky ma vyrazny vpliv na odladenie HW.
a v dalsom slede je tu aj uzivatelsky komfort...


Sice tusim, co si chcel napisat, no to co tu nakoniec vidim je dooost mimo. Ale nevadi... :-)

To rusenie zo spinanych zdrojov, ale i oscilatorov je takmer vzdy v nadakustickom pasme a zavisi, kde sa nakoniec naindukuje. V praci som skusal prevodnik vedla pocitaca bez plechovej skrinky a chvilu mi trvalo, nez som zistil, ze ten vysokofrekvencny bordel lezuci z prevodnika sposobuje ten otvoreny pocitac.

Idealne asi mat prevodnik mimo pocitaca a spojeny optikou, no to ide myslim len do 24/96k.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 15:50:59    Predmet: Odpovedať s citátom

brainwash napísal:
Mne napríklad nikdy ani nenapadlo, že procesor môže mať spínaný zdroj a že to znamená problém.

Procesor nemá spínaný zdroj - procesor je napájen spínaným zdrojem, který je umístěný na základní desce. Spínaný zdroj na základní desce je napájen síťovým zdrojem. Úplně stejně jako procesor jsou napájeny ostatní komponenty - chipset, přídavné karty napájené jen ze slotů atd. Čím jsou napájecí obvody na základní desce ošizenější a procesor a ostatní komponenty žravější, tím je to horší, protože napájecí obvody jedou na hranici - to se může projevit vyšším zvlněním napájecího napětí a z něho plynoucím vyšším rušením a/nebo snížením životnosti napájecích obvodů. To se nejčastěji projevuje nafouknutím a/nebo "vytečením" elektrolytických kondenzátorů. Takto poškozený počítač většinou začíná padat ("házet modré obrazovky") a/nebo v něm něco odejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 16:14:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nadpis zní jednoznačně: Optimalizácia (HT)PC.
Já osobně jsem tohoto názoru:

a) Jakýkoliv přehrávač 0 a 1 (tedy i klasické CD přehrávače) nejsou nic jiného než optimalizované, jednoúčelové počítače

b) Hudba dnes z 99,999% na počítačích buď vzniká, nebo v určitém momentu tvorby je do formátu 0 a 1 převedena, takže výmluvy na spínané zdroje, rušení a pod. jsou jen zástupné problémy PROČ NE.

c) Jestliže jsem napsal, že z 99,999% na PC vzniká, tak to musím tak trochu "ošetřit" => většinou vzniká na PC s operačním sytémem woken, méně Linux či jablíčko. Optimalizace XP pro audio použití je všeobecně známá, optimalizace W7 i v provedení 64 bit není také vyjímkou. Taktéž specializovaný HW (například zvukovky) je dnes běžně dostupný a nemusí být nutně drahý. Jestliže jak SW, tak i HW vyhovuje tvůrcům toho co posloucháme. pak není důvod se "pachtit" za něčím TOP, jen proto abychom byli IN.

d) Použití PC nám dává doposud netušené možnosti viz. například cesta Cougha, bohužel nepochopená. A to je směr jeho cesty jenom jeden z mnoha možných. V každém případě je na samém počátku návrhu zapotřebí se rozhodnout, zda to bude klasické HTPC s upřednostnělým obrazem (a zvukem na vedlejší koleji), speciál pouze pro špičkové audio, nebo audio speciál s možnostmi HTPC, ale se zvukem na prvním místě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 16:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Já pod optimalizací (HT)PC chápu kromě jiného i eliminaci nebo alespoň minimalizaci rušení produkovaného počítačem, které může pronikat do "analogu".

Z "filozofického" hlediska můžu považovat Logitech Squeezebox taky za externí DAC s chytrým dálkovým ovladačem, který je připojený ke vzdálenému HTPC. To řešení eliminuje rušení z HTPC velice úspěšně Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 18:05:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
...Z "filozofického" hlediska můžu považovat Logitech Squeezebox taky za externí DAC s chytrým dálkovým ovladačem, který je připojený ke vzdálenému HTPC. To řešení eliminuje rušení z HTPC velice úspěšně Smile

To by měla dokázat jakákoliv profesionální externí zvuková karta, o špičkových interních zvukovkách Lynx či RME nemluvě, ty jsou již z tohoto hlediska navrhované. Další možností je vyjmout špičkovou zvukovou kartu z PC a dát ji úplně mimo, například ji opticky oddělit systémem
Adnaco-S1B, nebo dát do PCI Express to 4 Slot PCI Expansion System, například PEX2PCI4, ale to jsme vlastně opět u externí zvukové karty Laughing
Prostě řešení je hodně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 19:02:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně. Pokud se ale budeme držet striktně konceptu HTPC jako jediného univerzálního přehrávače videa a audia a současně i centrálního úložiště dat, tak se domnívám, že bysme to měli brát z pohledu "typického uživatele". "Jiné systémy" (například Logitech Transporter + NAS) budou vhodnější spíš pro "Hi-Endisty", kdežto HTPC je podle mě spíš volba pro uživatele, kteří zvukově nemíří tak vysoko. A to ne ani tak kvůli tomu, že by (HT)PC nemohlo být "Hi-Endovým transportem", ale spíš kvůli tomu, že já osobně považuji za dost nevhodné dát si šílenou práci s grabováním sbírky CDček a pak "graby" skladovat na harddisku v HTPC. Bezpečně skladovat data na klasických harddiscích znamená udržet harddisky za provozu ideálně do 30°C - a to pasivně v pidi-HTPC casu nelze a aktivně bezhlučně taky ne. Jasně, můžu občas připojit externí harddisk a zazálohovat to, ale zkrátka mi k "Hi-End" řešení víc sedí provozně spolehlivější řešení než přehřátý harddisk v HTPC + občasná záloha na externí disk. Čili já jako "Hi-End" řešení vidím spíš data (audio i video) na NASu mimo poslechovku + nějaký audio přehrávač alá Squeezebox + nějaký Media Player pro video. Samozřejmě by byla možná i kombinace data na NASu mimo poslechovku + co nejtišší HTPC s SSD diskem a externím DACem - jenže tady už tohle řešení postrádá tu zmiňovanou cenovou výhodnost a jednoduchost instalace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 19:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Obávám se, že bezpečně skladovat data lze pouze zálohováním. Odchází všechny disky, nejen ty nechlazené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 19:27:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne ako to pise Kozousch to mam i ja.
Na ION mam HDD 320GB len kvoli OS a externy 1TB WD pripojeny cez USB.
Na hudbu vyuzivam Foobar2k a na filmy XBMC.
Tato kombinacia sa mi osvedcila ako najlepsia zo vsetkych alternativ a to som ich skusil vela....
Ale to som tu uz minimalne raz pisal...
Navyse negrabujem ale "taham" takze pokial aj o data pridem tak "nataham" nanovo i ked ma to bude mrziet. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 19:46:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zo zaujimavosti som zmeral teplotu HDD a po 7 hodinach je 39C co je podla mna v poriadku.Dôlezite veci zalohujem niekolkonasobne ale zatial mam stastie,neodisiel my ani jeden HDD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 19:51:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PC jako přehrávač audia používám již skutečně hodně dlouho a v současné době docházím k závěru, že v audioPC (HTPC) pouze SSD (tj. úplně bez HDD) + data na NASu je optimální. Zálohování nemusí být nutně 100%, zálohuji pouze to, co je kvalitní, co mám rád, a co jsem horkotěžko sháněl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 20:05:27    Predmet: Odpovedať s citátom

o ssd som uvazoval i ja no problem ,je v tom aky hdd tam pouzit, nakolko ten "smejd" je vyberavy.
nie kazdy hdd mu chuti.
pokial dakto zacne typickym "to je blbost" tak ho upozornujem ,ze to mam odskusane. stacilo ze hdd bol samsung.
http://www.asrock.com/nettop/avl/ION%20330-BD.pdf

co by mu prospelo je vacsia RAM 2gb je ozaj malo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 20:14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Možností je spousta a žádná samozřejmě není ideálně univerzální pro všechny a všude - ani to moje "základní" rozdělení jsem nemyslel jako univerzálně platné. Spíš jsem to myslel tak, že do určité úrovně ceny/kvality/univerzálnosti má smyl snažit se vypiplat jen a pouze co nejlepší HTPC. Toto "All-in-one" řešení má ale podle mě určitý nespecifikovaný "kvalitativní" strop a pro jeho překročení už považuji za rozumné zvažovat i jiné možnosti - minimálně HTPC doplnit o NAS a podobně.

39°C se mě osobně ideální nezdá. Sice nemám pod palcem nijak statisticky významný vzorek disků (od oka necelá stovka disků v režimu 10/5 a dvacítka v režimu 24/7), ale nevzpomínám si, že bych někdy měnil desktopový disk kvůli závadě. Ale třeba to není jen chlazením, ale i značkou (naprostá většina jsou Samsungy). Měním pouze 2.5" disky jiných značek, které jsou z výroby v noteboocích.

Zálohování na externí disk nejlépe skladovaný na úplně jiném místě (třeba u příbuzných) je samozřejmě i výborná prevence proti ztrátě dat při jiných katastrofách - vykradení, vyplavení, vyhoření ....

SSD samozřejmě nesmí mít chipset SandForce 2xxx. Seznam disků z kategorie "nebrat" je například zde:
http://www.sandforce.com/index.php?id=182&parentId=2&top=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 22:11:54    Predmet: Odpovedať s citátom

39 stupnov bez aktivneho chladenia je uplne v pohode a navyse pod nim vydatne kuri M3.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 22:53:12    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc napísal:
39 stupnov bez aktivneho chladenia je uplne v pohode a navyse pod nim vydatne kuri M3.

Kdo chce kam ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut február 14, 2012 22:55:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zas to tak nedramatizuj. A ked mu zakape tak kupi novy....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 02:07:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
...SSD samozřejmě nesmí mít chipset SandForce 2xxx. Seznam disků z kategorie "nebrat" je například zde:
http://www.sandforce.com/index.php?id=182&parentId=2&top=1


Zajímavé, oni naopak píší, že jsou to ty NEJ a TOP, prostě kategorie "brát". Tak jak to tedy doopravdy je Question

A to já již desktopový disk měnil a zrovna ten datový, s hudbou. Faktem je, že to ale nebyla jeho vina. Prostě zablbnul zdroj a přitom odešla elektronika datového disku, druhý disk pracuje bez problémů dodnes ( cca 19.000 hodin) při teplotě 33 - 35 st.C
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 07:23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Je len zaujimave ,ze na dany problem upozornil clovek ktoreho na mnohych forach zniesli viaceri uz davnejsie pod ciernu zem.
Jedine on popisuje problem a nik viac sa tym nezaobera dokonca postradam akehokolvek nespokojneho uzivatela.
Vsade kde sa dany problem spomina figuruje jedno meno Radek Hulan.
http://extrahardware.cnews.cz/forum/viewtopic.php?p=286617

Ja samozrejme jeho dovod nespochybnujem no jedno mi nesedi ,ze vzhladom k neprebernemu mnozstvu ssd z prilozeneho webu je len jeden uzivatel co ma s tym problem a nik nema ani jeden z menovanych diskov.

Jedine ze vsetci su tak prezieravy a vlastnia Intel ci spominany Samsung.

Berte to prosim len ako uvahu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 07:58:32    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
Zas to tak nedramatizuj. A ked mu zakape tak kupi novy....

Já nic nedramatizuji a nikomu nic nevnucuji. Jen popisuji své zkušenosti ze své 20-ti leté praxe v IT a na základě nich si dovoluji dávat doporučení. Jestli dá někdo na moje doporučení nebo na doporučení pekaře disků je jen a pouze jeho věc.

Ohledně řadičů SandForce stačí dát do Googlu například slova:
SandForce SF-2281 firmware bug

Zkrátka problému s SSD disky s řadiči SandForce je plný internet. Problémy se nejprve snažili ututlat a pak zalátat v nových firmwarech, ale to tutlání působí minimálně neseriózně a zda byl problém opravdu stoprocentně řešitelný firmwarem taky není jisté. Nevidím žádný důvod kupovat SSD disky s "podezřelým" řadičem, když je na trhu spousta disků s řadiči jiných značek - Intel, Marvell, Crucial, ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 08:56:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobre. Tak po 2 strankach prispevkov som sa dozvedel, ze chladit, chladit a este raz chladit Very Happy

Co ale s tou zvukovkou a zdrojom? Pouzit externu? Ist von svetlom? Alebo ju zaliat do betonoveho sarkofagu, aby na nu nemal vplyv smog? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 09:16:08    Predmet: Odpovedať s citátom

to Odar: Jseš jak ženská - chtěla bys všechno hned. My optimalizujeme postupně a důkladně. Zatím jsme zoptimalizovali spolehlivost datových úložišť a čert ví, co se bude optimalizovat jako další Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 09:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenze ja som sa nedozvedel nic nove Rolling Eyes Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 11:42:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Lenze ja som sa nedozvedel nic nove Rolling Eyes Cool


No, to tak bývá Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 18:37:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som zo zvedavosti prestahoval HTPC pod M3 a cuduj sa svete teplota HDD klesla na 31-33 stupnov,CPU-26c a najteplejsie je pri hd GPU 47c.Momentalne mam 4ks HDD po 1tb a najstarsi ma cca 17000h bez problemov,s tou teplotou to nevidim tak cierne poznam PCcka kde sa pecu pri inych teplotach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St február 15, 2012 22:45:33    Predmet: Odpovedať s citátom

HTPC je pro domácí hifi naštěstí minulost. U hi-res audia budou vládnout síťové přehrávače, u jakostního audio-videa universální přehrávače všeho, co se točí i netočí, odkudkoliv. Příkladově něco jako Pioneer N-50 a BDP LX55.

Až se odstraní jejich dětské nemoci, nebude systémově co řešit, bude stačit si vybrat podle kvality a peněženky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rrajnoha
Nádejný hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: Št február 16, 2012 12:16:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím
Moje topologie :
- NAS DS209 : Hudba, BR, DVD, mkv....
- HTPC s SSD : Win7, XBMC(Filmy), Foobar2000(Hudba)
- Hudba : HTPC(Foobar) --> USB --> Arcam rDAC --> NAD 370
- Fimy : HTPC(XBMC) --> optika --> receiver NAD

Zatim spokojenost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št február 16, 2012 17:15:23    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut-HTPC je pro domácí hifi naštěstí minulost.Ak to nieje tajnost tak preco.Ja mam skôr opacnu skusenost.Hifi je môj konicek nejaky ten piatok a za ten cas som bol nuteny kôli moralnemu zastaraniu spravit niekolko obmien ktore boli financne bolestive a pred manzelkou sa dost tazko obhajuju.Z dlhodobeho pohladu je HTPC pre mna najlepsia investicia ci uz z dôvodu moznej modernizacie,moznosti a vybudovania si systemu presne na mieru.Vyvoj elektroniky je tak sialeny (ci po stranke rozhrani alebo formatov)ze toto je pre mna najschodnejsia cesta a ako som povedal uz len tazko ma nieco presvedci na kupu akehokolvek stolneho prehravaca.Ale jeden nikdy nevie,no ten dôvod bude musiet byt sakramentsky dobry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: Št február 16, 2012 17:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
....Až se odstraní jejich dětské nemoci, nebude systémově co řešit, bude stačit si vybrat podle kvality a peněženky.

Tomu ani ty sám určitě nevěříš.

Ty "dětské nemoce" je vynikající obchodní tah, aby bylo možné vyrábět neustále to NEJ, NEJ a ještě jednou NEJ zboží. Když se u něj náhodou něco vylepší (většinou pouze dyzajnově), tak na druhé straně se něco zhorší (důvod se vždy najde), aby bylo opět co vylepšovat. Ale jako obchodní řeč je ta tvoje věta vynikající Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist