Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

OPPO BDP-95
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 14:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
[

Osobně mám odzkoušenu kombinaci s Cambridge Audio Azur 840 E + 840 W. S ní dostanete z Oppa maximum. Existují i levnější nebo dražší zesilovače, ale tato kombinace se "našla" nejen zvukově, ale perfektně ladí i povrchová úprava čelních panelů.

Odpovídající reprosoustavy k 840 W hledejte v cenové kategorii 2-3 000 EUR /pár.

Dakujem za odpoved.
Znamena to teda, že zodpovedajuce repro k Oppo v cenovej kategorii do 1000 eur nenajdem?
Že nižšia trieda repro nebude na Oppo stačiť, resp. nevyužije jeho možnosti na analog. vystupe?
Nuž 2-3000 €/par za len za repro je uplne mimo moj zamer. Chcel som komplet stereo tak max do 3000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po november 14, 2011 20:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

babeliak napísal:
Chcel som komplet stereo tak max do 3000.



BDP 93 ................ 650 EUR
HDMI kabel ........... zdarma
RX-A 1010 ........ 1 100 EUR
reprosoustavy ... 1 000 EUR
reprokabely ......... 250 EUR


a máte slušné stereo v bi-ampu, HD streaming, digitální vstupy (hodí se pro zvuk z TV, SAT, atd...), rozhlasový tuner, učící se ovladač pro všechna zařízení v bytě a do budoucna otevřená vrátka, když budete chtít upgradovat na vícekanál.

Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: St november 16, 2011 21:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím ýe pojdem do lampového integrovaného ampu:
rebadged yaqin 300B tube amp
http://shop.grantfidelity.com/Grant-Fidelity-A-534-Integrated-Tube-Amplifier.html

reviews
http://www.affordableaudio.org/aa2008-04.pdf
http://www.positive-feedback.com/Issue41/grantfiledity_534b.htm
http://www.dagogo.com/View-Article.asp?bShowUnpublished=&hArticle=334&PageOfArticle=2
http://www.stereomojo.com/Grant%20A534%20Amplifier.htm/GrantA534Amplifier.htm

k tomu repro asi B&W 683, a zdroj sign8lu bud CA Azur 751BD s upsamplingom alebo samostatny DAC s upsamplingom + net MMC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: St november 16, 2011 21:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

asi pojdem do tohto k OPPO95 alebo CA Azur 751BD:
rebadged yaqin 300B tube amp
http://shop.grantfidelity.com/Grant-Fidelity-A-534-Integrated-Tube-Amplifier.html

reviews
http://www.affordableaudio.org/aa2008-04.pdf
http://www.positive-feedback.com/Issue41/grantfiledity_534b.htm
http://www.dagogo.com/View-Article.asp?bShowUnpublished=&hArticle=334&PageOfArticle=2
http://www.stereomojo.com/Grant%20A534%20Amplifier.htm/GrantA534Amplifier.htm

k tomu repro asi B&W 683
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Št november 17, 2011 09:59:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Běžte si to nejdříve poslechnout, ať ten váš nákup za rok neskončí v nějakém bazaru za 1/3 ceny...

Za 30 000 CZK seženete Acoustic Energy Radiance 3, o dva levely lepší repro než B&W 683.


Ještě k externímu převodníku - upozorňuji, že HD formáty nejsou na digitálních výstupech (koax, optika), ale pouze na HDMI a přístroj musí podporovat HDCP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Pi november 18, 2011 10:57:05    Predmet: vybez zvyšku zostavy k CA Azur 751BD Odpovedať s citátom

ďakujem za rady,
keďže som pokročil o krok dalej k vlastnemu stereu (s CA Azur 751BD vs. Oppo BDP 93/95), presmeroval som diskusiu sem:
Arrow http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=148620#148620

ospravedlnujem sa za doterajši OT a prosim o dalšie rady a nazory k mojej novej teme Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juice
Hifi obsluha


Založený: 23 august 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 06, 2012 10:39:45    Predmet: oppo 95ka Odpovedať s citátom

Prehraje cez e-sata, alebo USB, filmy uložené na pevnom disku,..?...formátu mkv, resp Blue-ray stream,?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xyzvk
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: St marec 07, 2012 08:43:00    Predmet: OPPO Odpovedať s citátom

Prehrá všetko tak ako keby to bolo napálené na dákom disky v mechanike napr.
_________________
Moja skromná zostava:Panasonic TX-P55VT60,Audio Physyc Scorpio,CLASSE CAP-151,OPPO BDP-95 , kabeláž NORDOST FREY, budem riešiť: napájacie káble a možno dáky filter,alebo sieťovú práčku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 15:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dneska jsem přepsal poslední fw a první dojem mě potěšil, když jsem viděl, že můžu již přidávat a ubírat hlasitost po jednom db (předtím to šlo po 5db), samozřejmě v zapojení z analogu rovnou do koncáku.

Pak přišlo druhé zjištění, to mě úplně dojebalo, že to tak musím napsat!
Oppo podlehlo tlaku studii a opustilo ISO !!! Nadále bude v každém novém fw tahle bohovska věc již nepodporována!
Tak to mě teda nasrali do aleluja!!!
Kvůli této věci jsem si kupoval nedávno 2TB disk USB, na něj jsem nagrabčil všechny svoje hudební placky do ISO a do Flacu, teď nepřehraji jediné ISO.
Jen Flacy, na které by mi stačil i desetkrát menší disk, jsem se už ale nasral. Mad Teď budu zase muset brát do ruk každou placku a u toho nadávat jak špatně se to kolikrát vytahuje a jak dlouho to najíždí! Doufám, že ti kreténi, co tohle vymysleli, tímto něco skutečně ziskají, protože mě skutečného sběratele svých léta oblíbených kapel, jedině bohovsky nasrali!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kuki
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: Malé Blahovo

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 16:23:09    Predmet: AD:ISO Odpovedať s citátom

Oppo podlehlo tlaku studii a opustilo ISO !!

kde si kupoval ISO? Smile

_________________
music forever
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 17:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus napísal:
Kvůli této věci jsem si kupoval nedávno 2TB disk USB, na něj jsem nagrabčil všechny svoje hudební placky do ISO a do Flacu, teď nepřehraji jediné ISO.
Jen Flacy, na které by mi stačil i desetkrát menší disk, jsem se už ale nasral. :x Teď budu zase muset brát do ruk každou placku a u toho nadávat jak špatně se to kolikrát vytahuje a jak dlouho to najíždí!


To myslim nie je nutne, z ISO ide dostat WAV. Nejake prikazy +/- tuto http://forums.freebsd.org/showthread.php?t=18809
Ale snad sa podari i najst aj nejaky klikaci program.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krasomil
Hifista


Založený: 14 február 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 20:09:31    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Ještě k externímu převodníku - upozorňuji, že HD formáty nejsou na digitálních výstupech (koax, optika), ale pouze na HDMI a přístroj musí podporovat HDCP.


Minimalne pro Oppo93 existuje vcelku jednoducha pomoc, aby melo digitalni vystupy (koax) se vsemi HD formaty pro vsechny kanaly Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Pi marec 09, 2012 21:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Krasomil napísal:
excelia-hifi.cz napísal:
Ještě k externímu převodníku - upozorňuji, že HD formáty nejsou na digitálních výstupech (koax, optika), ale pouze na HDMI a přístroj musí podporovat HDCP.


Minimalne pro Oppo93 existuje vcelku jednoducha pomoc, aby melo digitalni vystupy (koax) se vsemi HD formaty pro vsechny kanaly Smile


a je to velmi elegantne a kvalitne riešenie.... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So marec 10, 2012 15:29:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to jste mě asi vůbec nepochopili, ISO je dokonalý obraz jakékoli placky.
V případě DVD nebo BD placky tzn. že nagrabováním placky na disk na PC a následně převedením placky do ISO vytvoříš OBRAZ disku, může být o něco osekaný ale stejně tak dokonale okopírovaný, tzn. s menu, s bonusy prostě se vším, třeba i varováním FBI o zákazu kopírování, jenže já v mém případě mluvím o kopii SVÉ !!! Draze zaplacené a koupené placce!!! Která je často otřesně balená, špatně se vytahuje apd. Tyhle placky mám OKOPÍROVANÉ na svém externím disku, každá placka jeden jediný soubor ISO!!! Který zcela pohodlně načítám (teda dosud jsem načítal) z tohoto disku a nejsem krácen vůbec o nic a navíc jde o naprosté pohodlí!!!
Někdo tu psal něco o wav, ten asi vůbec nechápe o čem je řeč, protože wav je zvukový soubor, ten momentálně neřeším, teda zatím, dokud ti volové nezruší i dokonalý FLAC !!! Možná dojde v budoucnu i k tomuto.

Mrkněte se do dvou posledních čísel sterea videa, jsou tam mraky těch debilních krabiček označovaných jako multimediální centra či podobně, tyhle voloviny umí údajně dle popisu taktéž mimo jiné BD ISO, DVD ISO.
Jsem zvědav, zda i tady se bude rušit!!! Zda i v tomhle případě půjdou studia po krku těmto sračkám za pár korun, oproti stroji za 31 tisíc, který si koupí jedině zrovna ten, kdo neřeší nějaké sračky z netu.
Prostě se vydali zase opačnou cestou, zastaví ISO na nejdražších mašinách a to že je budou žvejkat konzumní braky jim asi nevadí, podle nich se asi právě takto omezí kopírování či zvedne tržba placek, to je fakt na zblití uvažování.
Já jsem udělal tu blbost, že jsem povolil ten přepis, aniž bych si první na netu dohledal o jaké změny jde, když jsem následně hledal starší fw, už jsem jej na netu nikde nenašel, všechny odkazy zrušeny, prostě nefunkční.
Teď mám asi TB Iso stop na disku, který jsem si kupoval draze před cca 2 měsíci právě kvůli ISO a FLAC a v současné době mi player vidí už jen ty FLACy, což je asi 60GB dat své hudby a co se týče ISO, ty si můžu tak pouštět na PC, což stojí zase za hovno, protože PC za prvé k placce nevedu a za druhé v PC MARVEL QDEO a SABRE DACy nemám, takže se musím chytat zase placek a do aleluja nadávat na balení a díky tomu případné nesmyslné plácání po discích a ofoukávání kdejakého chlupu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: So marec 10, 2012 15:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ISO je obraz, ano může to být obraz CD placky, tedy čistě zvuku, ale o tom jsem nemluvil, mluvím o koncertních záležitostech a videoklipech, o tohle přesně jde v mém případě a ty jsem do ISO předělal a pak zcela pohodlně pouštěl, bez jakéhokoli osekání o bonusy, přeskoky z tracku na track (v koncertě a videoklipech jak jdou v řadě za sebou) kdo neumí pracovat z ISO tak ani netuší, o co v životě přichází, na PC je potřeba mít nainstalovanou virtuální mechaniku pro jejich čtení, to je jakýsi software, který byl zřejmě ve firmwaru OPPA, než jej odstranili, teď ty ISO stopy prostě nevidí, pro něj tam nejsou.

Předěláním placek do čehokoli jiného přicházíte o strašně moc, protože už nikdy nejde o dokonalou shodu s originál vloženou plackou, i když video se zvukem nezkomprimujete např. video do DIVX,XVID(MPEG-4) nebo čehokoli jiného tak zvukové stopy z disku budete muset zase buďto některé odebrat, prostě vybrat jedinou apd. dále menu, bonusy, prostě všechno v jednom jediném souboru, na to zapomeňte.
Chápu, že spoustě lidí asi tohle vůbec nevadí, ale podle mě právě na fórech podobného charakteru jako je toto tohle určitě vadit bude.
Prostě nám nezbývá, než dělat z plackami a na pohodlí externího disku pak zapomenout.
Zatím tedy až na malou vyjimku sice čistě audio, v tom nejlepším případě tedy FLACy !!! Jak už jsem ale psal, kdoví, v budoucnu se najdou hnidopiši, ze studií nebo odkud, kterým i tohle bude vadit, každopádně já už si dám na další fw bacha, o flacy rozhodně nepřijdu, to se jim radši na nový fw vyseru!
Kromě pohody mi totiž vadí na plackách taky to, že na podstatné většině placek CD nejsou názvy tracku, nic, prostě dinosauři, nebo jak to nazvat, do FLACu si můžu tohle napsat sám a ještě k tomu hodit obal přední desky, navíc můžu taky dělat výběr podle gusta.
To co všechno šlo na ztrátových mp3, jde ve FLAC dělat bezeztrát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So marec 10, 2012 18:41:39    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus napísal:
na podstatné většině placek CD nejsou názvy tracku

Já používám pro grabování Audio CD program EAC (Exact Audio Copy) a ten umí názvy Tracků a další informace o CD (jméno interpreta, název CD, rok vydání, styl, ...) načíst z databáze (www.freedb.org) a to jako přes internet, tak z lokální (na harddisk stažené) databáze. Nagraboval jsem CéDéček docela dost a v té dazabázi nebylo odhadem tak jedno CD z 50-ti.

Ale chápu tvé rozčilení z "předposranosti" výrobců elektroniky, že by mohli mít "průšvih" z toho, kdyby si nějaký jejich zákazník přehrál "pirátskou" kopii. Jako kdyby mělo "piráta" zastavit to, že mu znemožní přehrání nějakého formátu. "Pirát" si "upirátěný" obsah samozřejmě zkonvertuje nebo přehraje na něčem jiném - třeba od Číňanů, kteří na podobné restrikce kašlou. Je to vlastně jako kdyby tě třeba výrobce auta pozval na "svolávačku", na které by ti odstranil nějakou výrobní vadu automobilu (například zasekávající se plynový pedál u Toyoty nebo nefunkční Airbag u Škody Roomster) a při té příležitosti ti zavařil víko kufru, protože bys v něm mohl převážet kromě vlastních věcí i věci kradené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 14:32:18    Predmet: Odpovedať s citátom

kozousch: Ano, to EAC používám minimálně deset let, teď hádám, ale určitě moc nepřestřeluji, určitě od začátku co ten program ten studenstký, podle mě génius udělal a umístil neplacený na net!!!
Znám jej moc dobře, taky jeho nastavení, jen v poslední době tak do půl roku na zpět jsem začal s jeho práci do FLAC, ten jsem dříve neznal, jen wav případně do auta nebo i-podu mp3. Teď už beru jen FLAC, v budoucnu i do telefonu, který používám v práci na poslech hudby na Sanech PX100 střídavě s KOSS PORTY PRO, do práce to považuji za solidní hifi zvuk, jsem prostý dělník, takže si do toho prachu nemůžu dovolit nic lepšího, ale pecky bych nesnesl, takže asi tak.
Ještě k tomu EAC, tak jde taky tvořit ISO, ale pouze z CD a já celou dobu v souvislosti o ISO hovořím o videích, resepktive o hudebních videích, protože filmy řeším přes HBO HD, tedy v poslední době, protože mi zrušili a zanikli půjčovny DVD, BD už ani nemluvím, to ani nestihlo vzniknout, tak musím jít touhle horší cestou. Kupuji tedy jen hudbu, protože na tu se dívám dokola celý život, dokud uvidím a uslyším, jen ty své oblíbené věci.
Co mě nezajímá, to nekupuji ani nekradu.
Filmy jsem si chodil půjčovat za 40 korun na jedno podívání, které pro mě stálo za to, často v hodně dobré kvalitě, teď mě pomalu svět úplně ničí, asi si dovedeš představit, na jaké straně stojím já, když vidím ty převážně mladé blby v mediich, co si říkají anonymus apd. názvy a žádají jakousi svobodu na netu, hovno svobodu, ale jde jim jen o to, zahlcovat sdílením sraček net a za nic nezaplatit! O nic více nejde.
Osobně bych s piráty a konzumy v jednom zatočit uměl, ale začal bych z opačné strany než to dělají ti inteligenti. Škoda mluvit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 11, 2012 14:48:35    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus, na jednu stranu nadáváš na výrobce, který bez tvého dovolení omezil funkčnost tvého draze zaplaceného zařízení, na druhou stranu nadáváš na anonymous. Měl by ses zamyslet, kdo kope víc za tvoje zájmy.

Jinak žádné kradení autorských děl na netu se u nás nekoná, podívej se, kolik platíš správcovským organizacím výměnou za právo libovolně stahovat pro osobní použití http://www.mkcr.cz/assets/autorske-pravo/neoficialni-uplne-zneni-vyhlasky.doc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2012 17:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin: Kdo kope za mé zájmy?
Tak to bych bral, pokud by se začalo z té pravé strany a to se jaksi klasicky neděje.
Protože OPPO 95EU si nekoupí někdo, kdo se diví, že si vůbec dneska někdo nějaký BD player či DVD player kupuje. Mě v mém okolí se každý diví, že si tohle dneska kupuje a že tak drahý přístroj už mě považuji za magora.
Jestli tě zajímá jejich názor, tak je to ten, že dneska všechno seženeš na netu zadarmo a jediná užitečná věc je multimediál centrum, případně s BD mechanikou jako přídanou hodnotou a tihle vykutálení konzumenti po kabelu jedou spokojeně ISO a k tomu navrch dalších 30 formátu videí i audií, které mi OPPO nepodporuje, ne že bych o ty formáty stál, převážně jde o kompresní věci a právě ty často hi-fi komponent neřeší, až na vyjimky tipu mp3 nebo DIVX,XVID. Mě jde právě o to, že pokud zakazovat ISO z jakéhosi nesmyslného pocitu, že se mi zvedne prodej placek nebo co, tak určitě z opačné strany. První kdo by tohle neměl umět, je zboží za babku, jenže tady tidle výrobci jim na argumenty studií serou a tohle si kupují ti co nejvíce škodí. Podívej se schválně do posledních dvou čísel stereo video, je tam v každém tuším po dvě pet flaška multimediál krabičky a přečti si co to všechno podporuje, ISO BD a ISO DVD či obecně ISO, protože ISO je ISO a dovětek či BD nebo DVD nemá žádnou váhu, protože ISO jde udělat i z her na playstation nebo hudebních CD, to je prostě odjakživa dokonalý obraz jakékoli placky, přehrávaný v jakékoli virtuální mechanice na PC, na které ji nainstaluješ. Takže za sebe takto: Nechápu co tímto studia vyřešila? Vůbec nechápu, snad jim udělal alespoň radost fakt, že na konzumní planetě našli někoho zdvořilého, kdo je chápe, protože pirátská společnost jen zneužívá každé kličky v zákoně a tak jim vždycky mezi prsty někudy uteče.
Já myslím, že mám taky nějaké práva a jedno z nich by mělo být to, že si okopírují každé své draze zaplacené CD, DVD či BD a ttuhle mou, již zaplacenou kopii bych chtěl přehrávat, u sebe doma! Nebrat za to žádné peníze, jen si tahle data číst ze svého HDD. Kde je zákon, který mi zakazuje udělat si kopii své placky do jiného formátu, než je zase nepohodlná placka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2012 17:15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus napísal:
Já myslím, že mám taky nějaké práva a jedno z nich by mělo být to, že si okopírují každé své draze zaplacené CD, DVD či BD a ttuhle mou, již zaplacenou kopii bych chtěl přehrávat, u sebe doma! Nebrat za to žádné peníze, jen si tahle data číst ze svého HDD. Kde je zákon, který mi zakazuje udělat si kopii své placky do jiného formátu, než je zase nepohodlná placka.

Pokud se nepletu, tak sice máš možnost (ale ne vynutitelné právo) udělat si kopii, ale jen v případě, že při tom neobcházíš "účinnou" ochranu. A dneska je nějaká ochrana snad na všech DVD a Bluray médiích. Ale "morálně" s tebou samozřejmě stoprocentně souhlasím ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 10:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem včera napsal přímo do OPPA, nejdříve jsem se omluvil za svou primitivní angličtinu, pak s pomocí google překládače jsem stvořil krátký dopis.
Odepsali mi brzy, poslali mi odkaz na jejich servis, kde jsem právě napsal celý problém, taky mi psali něco o tom, že jim můžu poslat přehrávač a že by mi tam dostali ten předposlední fw zpátky, ovšem upozorňovali, že to není zadarmo, jak jinak.
No teď jsem psal přímo na ten servis, zda by mi neposlali ten fw a zda to půjde přepsat zpět, i když mi už noaid psal, že to zpět údajně nejde, tak uvidíme, ale například na sat avr DIGIT ISIO od Technisatu to jde normálně vracet jak chci, na jakýkoli nazpět, i tím původním, který je v případě toho sat avr ten nejlepší. Uvidíme, na tom playeru to možná mají nějak přímo ve fw zakázano, to je asi právě ten problém, mě se ale nechce to někam posílat jen kvůli fw, pak platit kdovíkolik.
Ach jo, jsem to ale vůl, že jsem se takto ukvapil.
Přitom stačilo se mrknout na net a přepis zakázat, neměl jsem jediný problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 11:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě je určitá malá šance, že se tohoto problému ujme nějaký nezávislý "programátor" a buďto upraví stávající firmware tak, aby četl ISO, nebo něco upraví tak, aby šlo flešnout starší firmware přes novější.

Třeba pro DVD přehrávače Philips upravoval firmwary nadšenec z nickem vb6rocod:
http://vb6rocod.blogspot.com/
Pokud jsem kupoval nebo doporučoval DVD přehrávač, tak vždy jen z těch modelů Philipsu, pro které vb6rocod upravoval firmwary.

Jenže přehrávače OPPO vzhledem k ceně asi nebudou tak rozšířené, takže pravděpodobnost, že se toho chopí někdo schopný, je asi menší, ale v každém případě by se vyplatilo občas pogooglit ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2012 16:59:26    Predmet: Odpovedať s citátom

tiez som to takto nič netušiac update-ol, sice Azur 751BD ale to je to iste ako s OPPO Evil or Very Mad
Od importera som dostal tip, mam skusit Software Restore z pribaleneho CD, bez zaruky... skúsil som, nič to nerobíConfused
Idea custom firmware na OPPO alebo Cambridge Audio Azur 751BD by to vyriešil Rolling Eyes [/b]

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2012 19:10:40    Predmet: Odpovedať s citátom

kozouch: Myslíš jako třeba že by se ve fabrice OPPA osvobodil nějaký zabetonovaný číňan, který by nám pak obdobně popsaným způsobem pomohl s návratem zpět do předposledního fw ? Very Happy
Tak to bych bral, ale věřím snad jedině této popsané možnosti, protože sice je hodně šikovných porgramátoru, kteří určitě kdejaký fw umí editovat, ale ti si podle mě OPPO 95-ku nekoupili, nejspíš by to byla hodně velká shoda náhod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 20:19:47    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
babeliak napísal:
Chcel som komplet stereo tak max do 3000.



BDP 93 ................ 650 EUR
HDMI kabel ........... zdarma
RX-A 1010 ........ 1 100 EUR
reprosoustavy ... 1 000 EUR
reprokabely ......... 250 EUR


a máte slušné stereo v bi-ampu, HD streaming, digitální vstupy (hodí se pro zvuk z TV, SAT, atd...), rozhlasový tuner, učící se ovladač pro všechna zařízení v bytě a do budoucna otevřená vrátka, když budete chtít upgradovat na vícekanál.


Wink


tak po roku "som mudrejsi" a situacia sa vyvinula takto:
zosik stereo 1500e (konecna)
CD player 1500e (konecna)
BluRay player 1000e (konecna)
bedne 1600e (uz su predane a hladam lepsie, vidim to tak na 3000e)
+ sluchatka v podpise
Very Happy
V poslednej dobe som bol nadseny z KEF R700 a este viac z Tannoy DC8,
ich "zvukovy prejav" mi vyhovuje a paci sami ako podaju "moju" hudbu.
Problem je BasReflex dejcháč vzadu, kt. mi znemoznuje umiestnit ich k stene, takze to je no-go.
Velmi rad by som si vypocul Selah Audio Tempesta alebo Vapor Cirrus monitory, zatial neviem ci to je niekde mozne... alebo nejake ekvivalentne...
Sorry za OT Very Happy Very Happy

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babeliak
Nádejný hifista


Založený: 11 november 2011
Príspevky: 56

PríspevokZaslal: So október 27, 2012 20:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus napísal:
kozouch: Myslíš jako třeba že by se ve fabrice OPPA osvobodil nějaký zabetonovaný číňan, který by nám pak obdobně popsaným způsobem pomohl s návratem zpět do předposledního fw ? Very Happy
Tak to bych bral, ale věřím snad jedině této popsané možnosti, protože sice je hodně šikovných porgramátoru, kteří určitě kdejaký fw umí editovat, ale ti si podle mě OPPO 95-ku nekoupili, nejspíš by to byla hodně velká shoda náhod.

Praveze ja som FW Rollback na mojom BRD urobil s pomocou ruskych hackerov... info aj FW pochadzalo z nejakeho ruskeho fora...
No, mozno to bol aj cinan pisuci na ruskom fore Smile

_________________
CA Azur 840C + CA Azur 840A V2 + AKG K-702 Headphones
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist