Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA-111, DPA-114, DPA-386, DPA-222
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 01:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mladá generace se, jak se zdá, s nějakou morálkou nepárá, vždyť lhát je tak snadný...ty plošňáky byly nynějším prodávajícím prodány s ujištěním, že tento člověk http://profil.lide.cz/Tousek.Jiri/profil/ má mé povolení k jejich výrobě, což je samozřejmě lež, já ho nikdy neviděl, natož mu dával nějaký povolení...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 06:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je rozumnejsi moc nesurfovat Cool.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hippo007
Nádejný hifista


Založený: 17 november 2009
Príspevky: 89
Bydlisko: Šumpersko

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 11:32:49    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
... tak ty desky koupím jenom abych se podíval, jestli je to podle dokumentace, co leží už roky na stránkách toho Švéda.

Nezkoumal jsem to do všech podrobností, na fotkách má vidět jen horní stranu DPS, ale na co jsem koukl, tak spoje jsou přesně dle předlohy. Překreslil to do EAGLE nebo něčeho podobnýho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 19:22:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hippo007 napísal:
Překreslil to do EAGLE nebo něčeho podobnýho.

Ani nemusel, v té dokumentaci jsou obě strany DPS ve formátu pdf vektorově, takže v plném rozlišení, z toho se dá rovnou svítit na film.
Dostal to na zlatém podnose. Crying or Very sad

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 21:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten mladý kluk v tom bude zřejmě nevinně, viz jeho vyjádření, které mi napsal per lide.cz: Zdravím. Žádné oficiální svolení s výrobou plošňáků od Pavla Dudka nemám. Předpokládám, že se dotaz týká upravené verze desek ochran vycházejících z ochran v DPA222. Tuto desku jsem navrhl asi před dvěma lety a pouze pro osobní potřebu (deska není žádnou kopií, schéma je mírně pozměněno), zdarma mi ji známý vyrobil a já ji použil pro sebe a dal zdarma svým kamarádům. Upravený návrh jsem dal k dispozici ještě svému známému Robertovi. Od té doby se o ochrany nezajímám, Roberta jsem se ptal a ten jí prý prodává defacto za cenu nákladů. Stanovisko pana Dudka bylo v tu chvíli takové, že pokud se nejedná o výrobu "na kšeft", pak mu to nevadí. Prodej ze strany Roberta by tedy snad měl být ok. Já sám žádné kopie Dudkových přístrojů ani desek nevyrábím, ale mohu odkázat na pana Kohouta v Praze, který desky pro zesilovače vyrábí s tolerancí pana Dudka.
Jiří Toušek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 22:08:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden zdejší člen mě upozornil na to, že zde zaznělo mé jméno v souvislosti s prodejem jistých desek na DPA386 z inzertního serveru. Autorem těchto desek jsem byl před třema lety opravdu já, ovšem výroba byla nezisková a bylo vyrobeno několik párů desek kvůli rozprostření nákladů - tehdy jsem byl chudý student s velkou chutí stavět. Pan Dudek byl o výrobě předem informován, avšak o nějakém oficiálním souhlasu s výrobou desek, jak je uvedeno výše, jsme se s panem Dudkem nebavili. Několik z těchto párů desek bylo za výrobní cenu prodáno známému, který je chtěl pro své přátele. Zmíněný Roman - autor inzerátu je jedním z těch přátel. To, že jeden z párů desek prodává volně na netu a že je prodává za více než trojnásobnou cenu oproti té za kterou je získal ovšem naštvalo i mne.

Panu Dudkovi jsem zavolal a o situaci s deskami jsme si promluvili.

J. Toušek

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 22:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, tak to bylo...scénář je vždy prakticky totožný: napřed slušný dotaz , přibližně tohoto znění: ta věc se mi líbí, rád bych si jí postavil, ale jsem študák, tak bych si to rád nakreslil sám abych ušetřil, můžu ? Inu můžeš, mám pochopení...nakreslení proběhne rychle, jsou to zpravidla študáci, s počítačem zacházet umí...jenže pak přijde realizace a študák najednou zjistí, že podklady pro výrobu nejsou za hubičky...nastane proto druhá fáze, rozprostření nákladů...to obnáší nabídku kamarádům a o náklady se tedy podělí vícero lidí, čím víc, tím líp a náklady na kus jsou pak výrazně nižší, takže je spokojenost na všech stranách...pardón, kromě na straně autorově, ten čuní jako vejr...je-li celá věc v týhle fázi ukončená, dá se přes to jakžtakž ještě přenýst, jenže často dochází ještě k další fázi...najednou máte odzkoušený podklady a nutkání náklady nejen rozprostřít, ale i vrátit...a už to jede...dál pokračovat doufám nemusím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Po apríl 09, 2012 23:01:42    Predmet: Odpovedať s citátom

"Kopírování je neúpřímnější forma obdivu " (Joseph Hayd).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 00:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel:
Pavle, když jsi podklady k 386 a 222 sám umístil na net a pak to ještě rozhlásil po světě, chápal jsem to jako skvělý tah proti všem kšeftařům. Když to bude volně dostupné, každý zájemce si to stáhne a nikdo jiný na tom už nemůže rejžovat.
Pozdější vysvětlení, že to bylo pouze na ukázku skvělé konstrukce, nikoliv pro vlastní výrobu, mě přišlo, promiň, poněkud naivní.
Následná snaha stáhnout podklady z netu pak naprosto marná.
Cokoliv dáš na net, jako bys vypustil džina z láhve, zpátky už to nedostaneš.
Tak už to hoď za hlavu a "nenech prchlivost cloumat svým majestátem", nestojí to za to.
Dneska už jsi mnohem dál, 386 je minulost (i když skvělá) tak se na to koukni s nadhledem. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 08:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
jenže často dochází ještě k další fázi...najednou máte odzkoušený podklady a nutkání náklady nejen rozprostřít, ale i vrátit...a už to jede...dál pokračovat doufám nemusím...


Jen bych chtěl dodat, že k tomuto z mé strany nedošlo a žádná další várka desek vyrobena nebyla - náklady se mi tedy nevrátily. Známým byly desky prodány s tím že budou sloužit pouze pro osobní potřebu a nikdy nebudou vystaveny nikde veřejně - což už bylo bohužel porušeno nyní podruhé. Uveřejněný pár desek je tedy tři roky starý a mrzí mě, že se Roman (kterého osobně neznám) rozhodl desky vystavovat na inzerci a tím pro něho tuto poslední fázi zahájil Crying or Very sad

_________________
HIFI je otázkou priorit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 09:04:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá se tomu zabránit, OPA to popsal dobře. "Zrcadla" stránek a dokumentů se dají najít ke všemu, co bylo zveřejněno a byl o to zájem. K OPA - na P-A bych nenasazoval, neznáš pozadí ani způsob, jak se to vyřešilo. Bohužel většina techniků postrádá komunikační schopnosti, teď nemluvím o komunikaci na fórech, ale v profi praxi, zejména v cizím jazyce a s jinou kulturou.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 10:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nikoho nenasazuji, opravdu neznám souvislosti. Jenom vím, že žádné zrcadlo není potřeba, ty soubory tam visí dodnes.

http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/152945-pavel-dudeks-upupa-epops-amplifiers-ii-2.html#post1941889

http://sjostromaudio.com/dudek_files

Takže ta komunikace se patrně příliš nezdařila...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 10:38:05    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
opravdu neznám souvislosti. J


Ano.

Co se týče zrcadlových stránek, nemluvil jsem o případu P-A.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 10:49:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale zdařila, mě je vše jasný...mě z toho plyne jediný: příště vše nový bude na vícevrstvejch spojích a koneckonců to bude tedy funkčně ještě lepší, i " rozjlejvači " si přijdou na svý...co se týče stránek P-A, dnes už nemá smysl to odtamtud stahovat.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 10:57:39    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
... příště vše nový bude na vícevrstvejch spojích a koneckonců to bude tedy funkčně ještě lepší, i " rozjlejvači " si přijdou na svý...


No konečně !
Všechno špatný může bejt k něčemu dobrý. Nekorektní kopírování desek podpořilo technický pokrok. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 13:09:55    Predmet: Odpovedať s citátom

... a nebylo by jednodušší oficielně nabídnout ty desky , proběhla tady nějaká akce na 386 nebo 330 a nepřišlo mi, že by to vyvolalo nějaké negativní reakce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 13:46:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám jinou ideu... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 13:58:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To je dobrá zpráva, ale nakonec se to točí kolem 2 věcí - dělám to pro "slávu", dělám to pro peníze.Jméno už máte takové, že by bylo dobrý přejít na bod č. 2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 14:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...co se týče stránek P-A, dnes už nemá smysl to odtamtud stahovat.....

kazzatel napísal:
Mám jinou ideu... Cool


Spojil jsem si dva příspěvky a působí to velmi nadějně.
Pane Smrtka, nemohl byste alespoň naznačit ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 15:31:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, jdi do kouta a tam si dej pár facek... pak požádej nějakýho velkýho kolegu, ať ti nakope prdel....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 17:26:04    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Vláďo, jdi do kouta a tam si dej pár facek... pak požádej nějakýho velkýho kolegu, ať ti nakope prdel....


Né, že by mi to občas neprospělo, ale v tomto případě se opravdu jedná nejspíš o jedno velké a dvojité nedorozumění.

Takže vysvětlení:
Měl jsem dojem, že chystáš něco nového, co svými kvalitami i dostupností učiní stahování od švéda zcela zbytečným i pro ty, kteří by nerespektovali autorská práva.
Patrně jsem se zmýlil. Embarassed

A teď je řada na Tobě:
Za co mělo být to profackování ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 17:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan Smrtka je postava ze hry Posel z Liptákova divadla Járy Cimrmana.
Zde:
http://www.youtube.com/watch?v=2I_R30ifL0I

Konkrétní citát je v čase 5:50
Ale za zhlédnutí stojí celý příběh, ostatně jako i ostatní věci z této dílny.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 11:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Už dávno jsem upozorňoval na to, že nejlepší ochrana proti pajcířům je taková cena desky, aby jim to prostě nestálo za tu práci s překreslováním, prosvěcováním, skenováním a kdoví ještě čím.
Ono se to ostatně potvrdilo už v momentu, kdy desky na 222 začal prodávat Aldax a to za cenu, kterou určil sám Pavel. My jsme k tomu přidali pouze sady součástek, aby lidi nemuseli platit osmero poštovné, případně lítat po celé Praze a okolí a shánět jednotlivé komponenty.

Ta žabomyší válka Pg9 kontra gumová průchodka byla úplně zbytečná - já bych na Pavlově místě udělal nějaký jakoby vzorek, ovšem bez jakýchkoliv poznámek, ať si tam každý dá pozlacenou kovovou Pg9, případně šedou, černou, gumovou průchodku nebo kus zahradní hadice. On totiž každý nemá Pavlův konstruktérský cit, případně je to sopel, který ještě nikdy nic takového nedělal. Nechal bych to úplně být, maximálně bych vyhlásil nějakou zajímavou soutěž o nejprecizněji udělaný zesilovač, přičemž nejvyšším arbitrem by byl sám Pavel, je to jeho zesilovač, jeho konstrukce a on sám sem do tohoto fóra na toto téma nasypal nejvíc rad. Kdo si z nich vzal poučení, jedině dobře, kdo nevzal a sral na to, splácal to, aby už to nějak fungovalo, jeho věc-on se ten dotyčný prasič za ten zesilovač bude za deset let stydět, ne Pavel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 12:00:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem v klidu, Leoši...všechny nový desky budou vícevrstvý, ty pajcovat nejdou a ještě to přinese další zvýšení kvality...konkurovat cenou nejde, to bys to musel dělat zadarmo a stejně by se našli tací, kteří by to brali třeba jako výzvu - udělal-li to on, já to dokážu taky...u vícevrstvejch desek holt lidi nebudou vědět, jak je to zapojený, protože neuveřejním schema, ale to tak musí bejt, příliš dlouho jsem hrál s odkrytým hledím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 12:45:04    Predmet: Odpovedať s citátom

V původních DPA222 a 386 jsou průchodky plastové takže...

http://www.tomasbalent.cz/dpa_terminaly.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 13:20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomba je pěkný čuně...místo elegantního převrtání zlatýho plíšku to takhle vosere kalafunou a přepáleným cínem...fuj... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 16:52:01    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...u vícevrstvejch desek holt lidi nebudou vědět, jak je to zapojený, protože neuveřejním schema...

Ale to už jsi přece uveřejnil v tom AR 1992 ?
Když k tomu přidáš postup nastavení chybové korekce, optimální kompenzaci a použití vhodnějších tranzistorů, což bylo všechno dopodrobna vysvětleno tady na Slovanetu, tak není co řešit.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 17:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslíš si, že ty nový zapojení jsou stejný ? A ty ještě novější ? Mám spoustu nápadů, jak to ještě zlepšit... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11502
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 18:50:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta schema ide vypipat z neosadeneho plosneho spoja... i ked teda rucne v rozumnom case asi nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhaman
Hifista - pokročilec


Založený: 07 marec 2008
Príspevky: 441
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Pi máj 04, 2012 19:24:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypipat to ide, ale schema ti je na prd ked nevidis ako su vedene cesty Wink
_________________
OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x Hypa10
pasiv CW DAC1 - HYPA17 - KEF LS50 meta
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 5 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist