Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Křeček
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Št december 02, 2010 20:16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Bedny se mnou v Praze viděl a slyšel i jeden zdejší zkušenější kolega, chce-li k tomu napsat svůj dojem, budu jen rád.

Pokud myslíš Křečku mne, tak Ti za toho zkušenějšího kolegu děkuji. Very Happy Abych to uvedl na pravou míru, tak jsem byl hlavně špatným navigátorem a bedňák, který Ti pomohl bedny naložit do auta.

Bedny (název VMA-I) jsem slyšel krátce u Checka, jedinou větší zkušenost máš pouze Ty. Pár lidí mělo tu čest se s VMA-I také krátce seznámit, názory na ně jsou velmi podobné.
Check si dal se svým projektem opravdu dost práce, návrh a provedení výhybky je skutečně mimořádné, dosáhl velmi vyrovnané charakteristiky. Mají i proto menší citlivost, odpovídající vhodný zesilovač ohledně výkonu je řada DPA380 a podobně. Na druhou stranu díky strmé výhybce snesou poměrně velké zatížení.
Na první pohled zaujme mohutný bassreflex a na první poslech „velký“ zvuk, dostatek basů které jdou hodně dolů a vynikající podání jak L P, tak předozadní prostoru s větší směrovostí.
Z použitého materiálu vyždímal Check skutečně maximum.
Na větší pitvání nebyl čas a nakolik jsou bedny zvukově univerzální a nakolik vyhovují Tvým zvukovým preferencím ohledně toho, co Ty posloucháš, tak na to jsem sám moc a moc zvědav.

Krecek napísal:
osobně preferuji světlejší zvuk a více detailů, ale na toto si asi zvyknu.

Během půl roku jsi kompletně vyměnil svůj aparát, zůstaly Ti pouze AKG 701. Nové bedny s DPA hrají jinak, časem se uvidí, zda-li je to návyk na původní projev QLN.
Velmi rád bych přijel na poslech. Přivezu své lehce upravené DISPRE-FET, nový CD přehrávač a malý dárek jako vstupné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St december 29, 2010 16:56:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V rámci pondělního testování jsem konečně zapojil delší reprokabely.
Větší rozteč (o necelý metr proti výše uvedeným fotkách) bednám náramně prospěla!
Případní zájemci - věřte Checkovu doporučení, tyhle bedny opravdu potřebují hodně prostoru aby naplno ukázaly co umí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Št december 30, 2010 00:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Bylo to opravdu velmi příjemné Křečkovo pozdní odpoledne, lahodná meruňkovice, voňavé uzené s křupavými okurčičkami a domácí chléb skvěle prezentovaly Zdeňkovu pohostinnost a celkově vřelou atmosféru.
Co se týče nových beden tak si myslím, že Check z použitých měničů vyždímal maximum a s dobrým železem to zahraje fakt dobře, samozřejmě s přihlédnutím k osobním preferencím každého soudruha posluchače. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut január 04, 2011 09:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Taktéž děkuji Křečkovi za vřelé přivítání, zvláště gastronomický zážitek v podobě marinovaného lososa, včetně AlešemK uvedených dalších pochutin, byl vynikající.

Checkovi bedny potvrdily své kvality, výběr muziky od Křečka dle mého názoru vynikající jak kvalitou nahrávek, tak žánrem.
Záměr Křečka, pořídit veškerý aparát z domácích zdrojů a sázka na ověřené projekty z dílen místních mistrů, přinesl výborně hrající a cenově přijatelný aparát, který navíc svým projevem plně vyhovuje Křečkovým požadavkům.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po december 05, 2011 12:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro představu a případné zájemce - takto vypadají VMA-I provizorně postavené na podstavce.
Ve finální verzi do těch soklů zespodu zapustím kolečka/válečky pro snazší posun.
Do rohů by navíc měly přijít nějaké leštěné Al-segmenty (ještě nevím co přesně - nejspíš kulaté masivní puky jako falešné nožky).
Má-li někdo nějaký nápad, budu rád za inspiraci.



VMA+sokly.jpg
 Description:
 Filesize:  199.98 KB
 Viewed:  890 Time(s)

VMA+sokly.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2012 15:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

VMA-I. už jsou na kolečkách.
Nakonec jsem použil zápustná otočná kolečka s pogumovanými válečky z Bauhasu (55,- Kč/ks).
K zapuštění stačí sukovník 50 mm a vrtačka, práce na 10 minut.
Jde to snadno, více práce dalo sundat ty původní samolepící filcové podložky z beden.
Černá plastové pouzdro je dvojité, otočné s kuličkovým ložiskem uvnitř.
Vlastní gumový váleček vyčnívá pod bednu o necelý centimetr, docela slušně to i vypadá.
Více viz foto.



Repro kolečka 2.jpg
 Description:
 Filesize:  137.19 KB
 Viewed:  804 Time(s)

Repro kolečka 2.jpg



Repro kolečka 1.jpg
 Description:
 Filesize:  165.09 KB
 Viewed:  918 Time(s)

Repro kolečka 1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2012 13:42:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolega Miško mě svou aktivitou motivoval využít nakřečkované zásoby a konečně dodělat nové, delší reprokabely.

RedSilver Snake - technická specifikace :
- High Noble materiál vodičů s aplikací drahých kovů
- optimalizovaná geometrie a průřez dílčích segmentů
- Multi-Layer Anti-Resonance Insulation
- precizní a exkluzivní Hand Made



Red Snake 1.jpg
 Description:
 Filesize:  158.49 KB
 Viewed:  807 Time(s)

Red Snake 1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 17:18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc se mi líbí soklíky s kolečky a kovové Y na rozbočení kabelu.

Reprosoustavy stále vždy po skončení poslechu uklízíš ke zdi? Kolečka stále drží? Je reprosoustava na třech kolečkách dostatečně stabilní?

Kde se dá pořídit to kovové Y na kabel?

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St apríl 18, 2012 18:16:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty hliníkové Y-kusy jsem kupoval zde : http://autanaplyn.cz/t-kusy-a-skrtice/
Jsou ochotní, pošlou i malou zakázku za pár Kč.

Bedny šoupu permanentně (já na poslech, manželka při vysávání).
Vše OK, díky tomu širšímu soklu je to velice stabilní, nic se nehroutí, nepřeklápí.
Ale pod ANTE to radši nedávej ...

Na zadní straně měla původně být i leštěná hliníková deska s gravírovanou specifikací beden a označením výrobce.
Poté, co výrobce začal konstruovat třetí nejlepší bedny na světě, jsem od toho radši ustoupil.
Kdo ví, třeba nejmenovaný konstruktér nechce, aby jeho jméno bylo spojováno s něčím takhle obyčejným Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 10:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

No kovové "Y" mi príde už trochu fetišistické .-) ..ale páčia sa mi tie kolieska. Keďže budem rovnako "vysúvať a zasúvať" (píšem o reprosústavách), tak by som sa teraz pre zmenu ja inšpiroval u teba. :-)
Akurát by som rád niečo mohutnejšie a "kovovejšie".. ..zbežné hľadanie prinieslo len toto:
http://www.adamhall.com/en/ah_Hardware_37041_-_Swivel_Castor_with_Heavy_Duty_Wheel.html
čo je veľmi vysoké, aj keď pri mohutnejšom podstavci/stojane by sa to (so zapustením) použiť dalo.
Ak má niekto tip ma podobné malé kolieska (kľudne bez otáčania v Y-ovej osi) v pevnejšom prevedení, nechť napíše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 10:19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně přijde zajímavé, že Křeček z ČB dodělává truhlařinu z Tábora. To jste se mohli s Alešem domluvit předem, třeba na individuálním designu beden.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 11:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4
Tenhle první pár VMA-I nedělal Aleš, ale jejich konstruktér (vč. beden a dýhování).
Až dodatečně jsem si vymyslel sokly, který (vč. dýhování) dělat také on.
Aby to nebylo málo zamotané, vyzvedával jsem si je u Aleše v Táboře (kam mi sokly dopravil Check) Very Happy.

MiMi
Máš naprostou pravdu, Y-kusy jsou jen důkazem mého hliníkoleštěného fetišismu.
Vždy mě strašně bavily reprokabely, silné jako několikaletá anakonda.
Které se stejně nakonec "odkopou" tou finální tkaničkoidní částí.
Já su důsledný - lžu do posledního centimetru Very Happy ...

PS :
Mezitím mě napadla další varianta, mající velký komerční potenciál v v současném ekoNěmecku : ECHT BIO Y-KabelSplitter.
Stačí pár hezky pokroucených kořenů, která se upraví do tvaru praku a zevnitř provrtají na protažení vodičů.
Místo syntetického textilního opletu pro tuto verzi použiji vyčiněné hadí kůže. Krásný by byl třeba model Mamba.
Musím to ale napřed zkusit, mí milí pražští high-endoví přátelé se obávají, že to bude mít agresivní, až jedovaté výšky ...
Nakonec dám na jejich radu - na rozdíl od nich su totálně hluchý a tyto zvukové niance nedokážu posoudit.

Ve fázi návrhu je i verze "aktivní sound refiner".
Zde bude místo kůže z mrtvého hada použit živý Electrophorus electricus.
Při zajištění kvalitního krmení to má veliký potenciál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 11:34:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tyto VMA-I jsem dělal úplně komplet včetně truhlařiny já. To bylo ještě v době, kdy jsem neměl domluveného truhláře a měl jsem na to čas. Soklík se pak vymyslel dodatečně a já už neměl tolik času, tak mi jeho dodání trochu trvalo. Měl jsem hlavně ještě zbylou dýhu a je to dělané stejným lakem a postupem nanášení, takže i s delším časovým odstupem vypadá soklík úplně stejně jako samotná reprobedna.

Jaké má to Y vnitřní průměr?

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 11:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Jaké má to Y vnitřní průměr?

Vnitřní průměr je přibližně 12,592 až 13,017 mm.
Což je samozřejmě na skutečný high-end málo Crying or Very sad .
Při aplikaci výše zmiňovaných dřevěných Y-kusů je potenciální materiálová základna mnohem širší.

Navíc se tu organicky nabízí možnost biwiringu, triwiringu, atd..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 14:38:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Št jún 07, 2012 20:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Od soboty do čtvrtka jsem měl možnost si v klidu doma poslechnou a porovnat několik špičkových přístrojů českých konstruktérů (TYA III, DPA 380, Dispre II, DPA 112, HYPA300. Bedny VMA I, zdroje signálu Marantz SA7001KI a Cambridge Audio 550C+Sirius II.

Moc děkuji panu Dudkovi za ochotu přivést a nechat mi tu skoro týden své "děti". Stejně tak táborským kolegům (AlesK, Karel2) za návštěvu a zapůjčení svých věcí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št jún 07, 2012 21:18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Dá se z toho tvýho poslechu vytvořit nějaké porovnání

...."jak jsem to slyšel?"


Jistě by to zajímalo mnoho lidí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št jún 07, 2012 21:39:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnání bylo pro mě osobně velmi poučné a Zdeněk byl skvělý hostitel Cool ..doufám, že všichni zúčastnění napíší své postřehy, pak i já napíšu ty své, z pochopitelných důvodů samozřejmě poněkud tendenční Cool ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Št jún 07, 2012 23:09:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Velké poděkování Křečkovi za pohostinnost. Krásná sobota a neděle věnovaná převážně poslechu. TYA III a předek DPA112 svým provedením a hlavně zvukem svého konstruktéra nezapře. Čistý, jemný a zároveň detailní zvuk je vysloveně určen k dlouhodobému, pohodovému poslechu. Kdo zná a má naposlouchány konstrukce Pavla, zvláště jeho MOSFETové zesilovače, může tušit, jak to asi hraje. Toto zvukové podání je zvýrazněno předkem DPA112, který tento charakter umocňuje.
Kombinace TYA-III s DispreII-BJT hrála již jinak.

Nutno říci, že jak TYA-III tak DPA112 jsou v podstatě prototypy, alespoň já to tak pochopil.
Velké poděkování panu Dudkovi za předvedené přístroje a za ochotu odpovídat na technické dotazy. Pro mě osobně setkání bylo velkým přínosem.



TYAIII.JPG
 Description:
 Filesize:  49.13 KB
 Viewed:  958 Time(s)

TYAIII.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlesK
Hifista - pokročilec


Založený: 31 január 2007
Príspevky: 458
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 08:08:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Předně musím potvrdit, že Křeček je výborný hostitel a připravil pro nás (vlastnoručně) skvělé pohoštění.

Stávající Křečkova kombinace DispreIIbjt s DPA380 s bipoláry na vstupu a Křečkovy bedny VMAI, byla na můj vkus hodně ostrá, ale Křeček má vzhledem k žánru který poslouchá takový zvuk rád a preferuje ho.

Kombinace TYAIII s DPA112 se mi už zvukově velmi zamlouvala, byla dostatečně výrazná a zároveň neseroucí, snesl bych dlouhodobý tichý i hlasitý poslech.

V porovnání DPA380 vs TYAIII, měla TYA čistší projev na středech a výškách a měla delší/hlubší spodek. (jfety na vstupu?)
DPA380 (s bjt na vstupu) měla oproti TYA více ostrosti na středech a výškách, ale zato se mi zdála přesnější a rychlejší na spodku.

Druhý den TYAIII s předzesem HYPA hrála taky moc pěkně, ale zdálo se mi to oproti DPA112 trochu uhlazenější. Dost možná to ale bylo tím, že jsem měl po ránu poněkud otupené smysly. Cool

Když to shrnu, tak při poslechu u Křečka vzájemný kombinace předku DPA112, HYPA s koncema DPA380 a TYAIII hrály všechny pro mě hodně dobře. Doma na svých bednách a prostoru který znám, bych byl asi v hodnocení objektivnější.
Je to hodně o osobních preferencích a charakteru podání zbytku řetězce.

Hlavně jsme ale příjemně pokecali, popili, pojedli a v klidu si užívali příjemný a nikým nerušený poslech. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 09:31:27    Predmet: Test Odpovedať s citátom

Sice ještě Zdeněk své hodnocení nenapsal, ale protože z bezprostředních poslechových reakcí soudím, že bude podobné oběma zaznělým, napíšu tedy to své.
Při podobném srovnání závisí výsledek na několika věcech: za prvé je to zvyk posluchače obecně, respektive i jeho sympatie k danému testovanému výrobku ( výrobci ). Zde jsem tedy měl kladný handycap, neboť většina testovaného byla z mé dílny. Ale tento vztah samozřejmě závisí na osobních preferencích zvuku, to jest co daný posluchač chce slyšet, na co se při poslechu nejvíc soustředí, jaký druh hudby poslouchá...za další je to typ reprobeden použitých na test a i zdroj signálu...kombinace všech těchto vlivů pak dá konečný výsledek. Zvuk 380 s bipoláry na vstupu a předek Dispre, taktéž s bipoláry, dává ve výsledku ostrý detailní zvuk, který Zdeněk ( Křeček ) preferuje...dle mého názoru je ale ostrý až příliš, takže při delším poslechu unavuje...HYPA i 112 neprodukují tolik zkreslení druhou a třetí harmonickou a mají proto zvuk mnohem příjemnější. 112 i Hypa mají zkreslení kolem 0,0001 procenta a jsou i přibližně podobně zapojené. Jejich zvuk je proto mnohem hladší a tolik neunavující. 380 i TYA jsou podobně zapojené, ale TYA má celkem tři docela výrazné změny, které snížily zkreslení hlavně na vysokých kmitočtech. Osobně považuji tento zesilovač za to nejlepší, co jsem doposud udělal a nemám nejmenší zájem cokoliv na zapojení měnit. Jeho dle Aleše větší měkkost není způsobena kmitočtovým omezením ( chodí i při plném výkonu ( 200W do čtyř ) do 500 kHz, nýbrž jen zmenšením zkreslení na výškách...
Ale všechny rozdíly jsou malé ( byť dobře slyšitelné ). Pro mě byl celý sobotní večer moc příjemný a prostý demagogie, která často podobná srovnání provází a já jsem za něj všem zůčastněným děkuju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 10:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže ze zde zaznělého lze vyde"dudkovat", že výrobky od "stejné" školy spolu hrály velmi podobně, i když se slyšitelnými ,byť malými rozdíly.

Ovšem při zapojení jiné školy, tedy Dispre, to byl "propadák".
(všimnete si uvozovek).
Takže s pohledu ...winner is... to bylo 112 +TYA III.

Škoda, že se stejný poslech neuskutečnil ještě na zcela jiných bednách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 12:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

BJT verze Dispre2 je už několik let překonaná a od r. 2010 nebyla v žádné nabídce. Je to podobné, jako kdyby v testu figuroval DPA222 - což se nedělo.

Postřehy PD ohledně ostrosti kvůli 2H a 3H jsou nesmysl. Ostrost je vlastní BJT na vstupu bez ohledu na 2H a 3H. DPA s BJT na vstupu mají většinou horší THD, než s FETy. A znějí ostřejí - takže nesvádět na 2H a 3H. To by bylo jednoduché. I když rozumím tomu, že jde o jednoduché a tudíž pro masu srozumitelné vysvětlení - a o to jde hlavně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 12:53:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Testovalo se to, co bylo k dispozici a milerád bych si poslechl i poslední verze, které jsou k dispozici nyní a hrají podstatně lépe...zbývá jen přesvědčit Zdeňka, aby si je případně pro příště pořídil... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 14:56:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se za prodlevu s vlastním komentářem, od včerejška řeším reinstalaci svého PC.
Proto i dodatečná omluva panu Dudkovi, že už jsem včera nedorazil do Kaštanu (večer jsme dělali do půlnoci).

Ještě jednou díky všem za účast a příjemnou atmosféru, moc jsem si to užil.
Bohužel jste mi nedali šanci být dobrým hostitelem, jelikož jste skoro nic nejedli ani nepili.
Nechápu, z čeho hifisté ty bastlumiče mají…

Ale k věci, jak správně píší kolegové, je to hodně o osobních preferencích.
Moje sestava mi dosud vyhovovala (nekochám se - pitvám, poslouchám krátce a soustředěně).
Měl už jsem doma pro srovnání i fetové Dispre. Ano, bylo to lepší a příjemnější než bipolár, ale ne o tolik jako nově testované preampy.

- DispreBJT – pořad je to pro mě dobrý preamp. Detailní, jasný čistý zvuk, ale při přímém srovnání lehce agresivní a při delším poslechu unavující. Je to slyšet hlavně na ženských hlasech.

- DPA 112 – jeho zařazením do sestavy se to celé posunulo výrazně nahoru, celkově skvělý stroj. Více k tomu nemám co říct, kdybych ho neporovnával s Hypou, řeknu prostě paráda, absolutně bez výhrad.

- Hypa 300SE – podobný charakter zvuku jako DPA 112. Pro mě ještě o něco lepší, více rozlišující rozdíly v nahrávkách, celkově mě více baví. Ale rozdíl je o řád menší, než při srovnání s uvedeným bipolárem.

- TYA III. – velice příjemný, plný zvuk, jde hodně dolů, basů je požehnaně. V kombinaci s DPA 112 nádhera, kdo má značku DPA zafixovanou jako neutrální až sterilní zvuk, byl by velice, velice překvapen. Přesně jak píše Aleš, toto se dá poslouchat hodiny bez újmy na zdraví a duševní svěžesti. Baví na tom jak kvalitní klasika z SACD, tak folková či rocková muzika. Jen moderní pop nic moc – jasně to odhaluje všechny chyby v nahrávce (čest výjimkám). Mě zde trochu vadí právě ten basový objem a jeho kontrola – prostě dole hraje až moc a basy pro mé uši nejsou tak pevné a konturované, jak to mám rád.

- DPA 380 (na mou výslovnou žádost bipoláry na vstupu) – to je můj šálek čaje. Méně basů, celkově světlejší zvuk, ale basy přesně odsekávají, kytary zvoní, tak to mám rád …

Každopádně jako celek je 112-ka + TYA výrazně lepší, než moje DispreBJT + 380-ka.
V neděli jsme opakovaně kombinovali a v klidu poslouchali, pro mě je ideální kombinace preamp Hypa + 380-ka.
Každopádně jasné doporučení pro méně zkušené posluchače – než si něco koupíte, méně čtěte, více reálně poslouchejte a najděte si ten svůj šálek …

Měl bych dotaz na technicky zdatnější.
Čím to může být, že v preampu mi bipoláry vadí mnohem víc, než když jsou použity v koncovém zesilovači (i když jen na vstupu)?



Víkend 3.jpg
 Description:
Nahoře DPA 112+zdroj, TYA
 Filesize:  58.72 KB
 Viewed:  743 Time(s)

Víkend 3.jpg



Víkend 1.jpg
 Description:
Odspodu : 380, Dispre, Marantz, CA+Sirius, TYA, Hypa, na křesle 112+zdroj
 Filesize:  110.86 KB
 Viewed:  762 Time(s)

Víkend 1.jpg



Víkend 2.jpg
 Description:
 Filesize:  129.9 KB
 Viewed:  1051 Time(s)

Víkend 2.jpg




Naposledy upravil Krecek dňa Ut jún 19, 2012 09:17:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 16:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezký testík. Co pračka (oddělovací trafo) - pomohlo by to vylepšit už tak výborné výsledky ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 17:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl by sis to už konečně jednou zkusit...funguje to až na jedinou výjimku na všecho, včetně televize...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 18:14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A ta vynimka je? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 19:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus hádat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi jún 08, 2012 21:00:33    Predmet: Odpovedať s citátom

2krecek - basy : jednoduchá rada urob niečo z akustikou miestnosti, pre porovnanie si nastahuj aparát von na dvor a potom posudzuj basy.
Pusti si napríklad Nerez - Ke zdi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist