Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aké stĺpové repro k NAD
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 20:29:45    Predmet: Aké stĺpové repro k NAD Odpovedať s citátom

Zdravím vás. Prosím vás o radu.
Mám zosilňovač NAD C355BEE a chcel by som k nemu stĺpové reproduktory v cene okolo 900€ + - nejaké eurá ešte by sa aj dalo. Bývam v paneláku a chcel by som ich umiestniť v miestnosti 4x4 m2. Hudbu počúvam pop, rock, džez a prevažne chillout hudbu hlavne mi ide o basy. Ide mi o to, aby som to nemusel dávať veľmi hlasno, aby som počul basy pri tichšom počúvani, proste decentne, kľudne si vychutnávať hudbu. Vôbec sa nevyznám vo výbere stĺpových repro a vôbec neviem akú značku zvoliť a aké parametre si všímať. Som v tom proste laik, preto vás prosím o radu. Som z Košíc.
Vopred vám ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2012 23:24:29    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifipassion.com/stranky/sloupyvsregaly.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matto
Hifista - pokročilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 427
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 07:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Izba relativne mala, a chces kvalizny bas pri tichej reprodukcii. V tvojom pripade by som volil slusnejsie regalovky a uzavrety subwoofer. Da sa to slusne vyladit aj na tiche pocuvanie oproti stlpom. Prave mi hraju v malej miestnosti Dynaudio Excite x12 + sub B&W ASW-610. Tato zostava by ta urcite uspokojila a aj predcila tvoje ocakavania. Da sa zohnat prave za 900 eur:
repro (550eur):
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=14343

sub(350eur):
http://elektro.bazos.sk/inzerat/14211490/BW-ASW-610.php

_________________
Eversolo DMP-A8 - Hypex Nilai - Diptyque dp107
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 09:00:23    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
http://www.hifipassion.com/stranky/sloupyvsregaly.php

Panebože, tak to je teda něco. Odkud si ty blbosti zase vycucal?

Osobně bych do regálů se SW šel jen z donucení. Pokud jsou slušně navržený bedny, není s reprodukcí basů žádný problém ani potichu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 09:38:52    Predmet: Odpovedať s citátom

scream tak mu nejaké stĺpy poraď, keď si taký múdry. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 10:14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

co tak skusit VMA 2 3pasmo od Checka? brokee
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 11:00:21    Predmet: Odpovedať s citátom

brokee - VMA 2 3pasmo od Checka je podľa mňa dobrá rada.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 12:41:16    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
scream tak mu nejaké stĺpy poraď, keď si taký múdry. Very Happy

Tady jsou jen 3 schůdný možnosti
Bazar, VMA-2 a nebo si to stlouct sám. Za 900E se prostě použitelný 3 pásmový sloupy udělat nedaj. Taky bych mohl nabídnout svoje služby, ale entry level mě moc neláká. Navíc i tak by to byla charita. Oškubat se to samozřejmě dá na lecčem, ale v tomto segmentu jsou mistři komerční výrobci a nerad bych jim v tom konkuroval. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 14:48:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Scream -Takto to vidím aj ja,
Dusanovi 82 som poslal ten link aby sa čo to dozvedel o reprákoch a aby pochopil že za 900€ dobré nové stĺpy nekúpi. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 15:36:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslim, ze ten clanok na Hifipassion v globale problematiku ozrejmuje. Nie so vsetkym, co autor pise sa da suhlasit na 100%, ale podstatu vystihol. Za liter (teda 900 EUR), by som tiez uvazoval vazne o VMA-II 3p od Checka. Par ich je aj na Slovensku, zosilnovac nalozit do auta a u ochotneho majitela VMA-II si to s tym NADom vyskusat. Samozrejme to stoji cas a je nutne najst niekoho ochotneho, kto obetuje cast svojho volneho dna, ale myslim si, ze vysledok by mohol stat za to.

Do pozornosti by som este dal bedne BVaudio F2.2 a Slim 3D. Oba modely su jemne nad rozpocet (vid. cennik). Mozne je si ich vypocut v Trnave. Ako hraju (s NADom) netusim. Z Kosic to mas ale asi na dlhe lakte. Ale to iste to bude podla mna aj s vypocutim tych VMA-II.

Druha moznost je kupit za 900 vacsie regaly. Problem je ale v tom, ze ak maju hrat dobre, musia ist na stojany, ktore tiez cosi stoja a bud bude treba ubrat z rozpoctu na ne (co nie je dobry napad), alebo navysit ciastocne rozpocet.

Z bazarovych by som momentalne pozrel napr. tieto http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/wharfedale/opus/ http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/xavian/xavian-xn-250-evo/ http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/xavian/aktualni-xavian-xn-270-se-stojany/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 16:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj toto by mohlo basovať. http://www.nisel.sk/?p=1692 a toto http://www.nisel.sk/?p=1669
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 17:17:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Lacoh: neslyšel sem a ani po tom netoužím, ale upřímě věřím, že basovat budou líp i moje regály:-) Jestli dobrý basy v nízkym rozpočtu, bez SW to nepůjde. Bedny v týhle kategorii maj jednoduchý výhybky, baffle step=0, takže hlubší basy moc nebudou. navíc se obávám toho hliníku. Nic proti hliníku, ale hliník, kterej nemá zatlučený breakupy je peklo a to se tady dá očekávat. S takovouhle cenou na pultě by to jinak asi ani nešlo. Třeba to je ale jen na stříbrno lakovanej papír, aby to líp vypadalo. Těžko říct. Když už ale vidím, jak kecaj v parametrech a oblbujou lamy, vůbec bych tím neztrácel čas. Pokud to má bejt komerce, držel bych se jetejch regálů a šilhal po subwooferu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 19:20:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Scream, ani ja som ich nepočul, teda na výstave niekedy dávnejšie nejaké Cantony hej, ale tento model nie. Zaujala ma len akciová cena resp. pôvodná cena reprákov. No a nakoniec ten NAD nie je žiadny highend...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 20:05:32    Predmet: Vďaka Odpovedať s citátom

Zdravím vás a ďakujem vám za odpovede.
Tak som si čo to prečítal aj ten link od vlada222. Nechcem sa až tak veľmi hnať za kúpou nejakých bedničiek, chcem si zistiť čo najviac informácii a tak sa do toho pustiť, pretože takáto investícia je pre mňa dosť veľká a teda skoro na celý život. Nech to už stojí za to ak mám dať toľko peňazí. No podľa toho článku a aj toho čo píšete tu vy, tak s 900 eurami dieru do sveta neurobím že? Smile Ako som už písal, nechcem sa unáhliť kúpou a ak bude treba tak budem šetriť ďalej. Ale čo myslíte, že v akej asi cenovej hladine začínajú celkom slušné stĺpové repro s mojimi požiadavkami?
Inak čo sa regaloviek týka a subwoferu, tak neviem, radšej by som ostal pri tých stĺpových repro, chcel by som sa pridržať týmto smerom. No neviem čo bude v budúcnosti, určite to nevylučujem, ale momentálne ma ťahá k stĺpovým repro.
Tu v Ke poznám dve hifi štúdia a sú tam na výber nejaké stlpaky, no nechcem kúpiť niečo v čom sa nevyznám a preto aj hľadám informácie aby som sa do toho dostal čo najviac, aby som mohol porovnávať a vyberať no neviem kde začať.
Skúsim si ešte pozrieť tie čo ste mi tu odporučili VMA 2 3pasmo.
Chcel som niečo kúpiť už teraz, ale tých 900€ ako píšte je fakt málo, tak sa asi bude šetriť ďalej, nech to už ozaj stojí za to!
Za každú odpoveď, radu a ponuku vám ďakujem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 20:34:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Dajme tomu, ze by si bol ochotny si priplatit. Kolko? 1500? 2000? 2500? Este viac? Si si vedomy toho, ze k drahym repro potrebujes aj odpovedajuci zvysok retazca, takze v konecnom dosledku vymenis aj ten NAD a ze je to cely kolotoc nanovo? Potom by som to cele postavil do inej roviny - co kupit povedzme za 5000 EUR. Osobne si myslim, ze okolo 1000 EUR moznosti su. Mozno to nebude hajend, ale pocuvatelne to bude. A to, ze ti to niekto opluje ti moze byt jedno. Dolezite je, aby si bol TY spokojny. Nie sused, kamarat, alebo niekto na diskusnom fore Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 21:27:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak ako píše Odar. K tomu Tvojmu NADU nájdi nejakú jazdenku v nie moc starú, za dobrú cenu, alebo tie stĺpy od Checka. Do iných nových stĺpov, by som nešiel.
Garantujem Ti že ak by si kúpil drahé nové stĺpy časom by si vymenil aj svojho NADA za niečo iné.
Tu sa ľudia môžu s Tebou podeliť akurát o svoje poznatky, ktoré sú aj tak subjektívne. Bez toho aby si si repráky vypočul pred kúpou, je kúpa mačky vo vreci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2012 21:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

No priplatiť som ochotný, ale chce to pre mňa trocha viac času, ale určite nie až tak vysoké sumy. Vlastne by som najradšej niečo dopasoval čo sa kvality zvuku týka k môjmu zosiku, vlastne čo by tak najviac mohol utiahnuť, lebo zbytočne budem aj kupovať nejaké predražené stĺpové reproduktory, keď môj NAD to ani nebude vedieť využiť. Niečo s čím budem spokojný ako som už písal na začiatku a neriešiť už nič viac na veľmi dlhú dobu a už vôbec neriešiť niekoho či sa mu to páči, alebo nie. Tu ide o mňa a o moje uši a o moje požiadavky, ostatný nech si kúpia čo sa im páči Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 05:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dušan 82 skús pozrieť aj tu:
http://www.audiodrom.cz/recenze/reprosoustavy/153-wharfedale-diamond.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1328
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 06:11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

dusan82: a čo takto namiesto týchto internetových špekulácií (100 ludí ti môže dať 105 rád a každý môže mať svoju pravdu aj keď sa to môže navzájom vylučovať) sa ísť pozrieť po nejakých HIFI štúdiách v dostupnom okolí svojho bydliska a niečo v tvojich cenových možnostiach si dať pustiť. Možno zistíš že ti aj tieto "nemôžuhraťzatiepeniaze" reproduktory budú bohato postačovať. Samozrejme najlepše by bolo keby si mohol ponavštevovať nejakých HIFIstov čo majú fajne poladenú aparatúru, len mám obavu že by si potom mohol mať hlavu v smútku, lebo to asi nie je také jednoduché dať dokopy "správne" komponenty, vhodne upraviť akustiku miestnosti, atď. No ale nemám pocit že by sa ti tu kopili pozvánky na posluchovú návštevu, Takže tento bod asi vynecháš. Tak isto tu nevidím zástupy ludí čo by sa ti vnucovali s postavením bední, ktoré pravdepodobne hrajú dobre, ale prakticky ich počulo zrejme niekolko desiatok ludí čo ich majú postavené a ich úzky okroh známych.
Takže viacmenej ti ostávajú iba tie štúdia s fujtajblovou ošidenou komerciou čo nehrá a oblbujúcim personálom Smile . Len neviem odkial si a či máš možnosť bez nejakej velkej turistiky túto jedinečnú tortúru absolvovať.
No a ešte inzeráty. Len pri kúpe starších vecí sa môžu vyskytnúť tiež isté riziká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 07:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja sa prikláňam k návšteve hifištúdia. Napr. v KE je Kohútaudio, narýchlo som pozrel, mohol by si tam niečo skúsiť, aspoň budeš mať akú takú predstavu. Osobne by som si dal zapojiť na SVOJ zosík regále dynaudio excite x12 (740) a x16 (1050) a pre porovnanie "dospelé" stĺpy Dali Ikon 5 MKII http://www.lydogbilde.no/wp-content/uploads/2011/03/Dali-Ikon-5-mkII-990x505.jpg (1199). Kúpu netreba robiť narýchlo. Pred kúpiu by si mal počuť viacero bední rôzneho druhu (sériovky, DIY, počet pásiem, stĺp, regál, prípadne aj elektrostat). Mám rád tiež basy, ale mal som osobnú skúsenosť z elektrostatmi a bola to nádhera (vzduch, priestor, čistota...), skrátka počúvať, počúvať, počúvať a až potom kupovať. (dva krát meraj, raz rež)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 07:35:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, elektrostaty su super. Cenovo ale inde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 07:37:31    Predmet: Odpovedať s citátom

myslel som jazdenky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 07:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo je tu ještě jedna možnost. Projdi pár studiíí,kup si 3 pásmo na který máš a který tě bude nejmíň štvát a časem si do toho můžeš nechat udělat novou výhybku. Obvykle se to vyplatí i u podstatně dražších beden. Ten tvůj zesík neznám, ale chvíli sem měl půjčenej C375BEE a za ty prachy sem ho hodnotil dobře. 355 bude asi to samy, jen mín tranzistorů a mín výkonu, takže blbě hrát asi nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 07:49:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Lacoh --> Ja som svojho casu pozeral po Loganoch a rozumny model v bazari som pod 2000 - 2500 EUR nenasiel. Neviem, aky elektrostat by si kupil okolo 1000 EUR. Mozno zo skladky odpadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan82
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 19:08:23    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
dusan82: a čo takto namiesto týchto internetových špekulácií (100 ludí ti môže dať 105 rád a každý môže mať svoju pravdu aj keď sa to môže navzájom vylučovať) sa ísť pozrieť po nejakých HIFI štúdiách v dostupnom okolí svojho bydliska a niečo v tvojich cenových možnostiach si dať pustiť. Možno zistíš že ti aj tieto "nemôžuhraťzatiepeniaze" reproduktory budú bohato postačovať. Samozrejme najlepše by bolo keby si mohol ponavštevovať nejakých HIFIstov čo majú fajne poladenú aparatúru, len mám obavu že by si potom mohol mať hlavu v smútku, lebo to asi nie je také jednoduché dať dokopy "správne" komponenty, vhodne upraviť akustiku miestnosti, atď. No ale nemám pocit že by sa ti tu kopili pozvánky na posluchovú návštevu, Takže tento bod asi vynecháš. Tak isto tu nevidím zástupy ludí čo by sa ti vnucovali s postavením bední, ktoré pravdepodobne hrajú dobre, ale prakticky ich počulo zrejme niekolko desiatok ludí čo ich majú postavené a ich úzky okroh známych.
Takže viacmenej ti ostávajú iba tie štúdia s fujtajblovou ošidenou komerciou čo nehrá a oblbujúcim personálom Smile . Len neviem odkial si a či máš možnosť bez nejakej velkej turistiky túto jedinečnú tortúru absolvovať.
No a ešte inzeráty. Len pri kúpe starších vecí sa môžu vyskytnúť tiež isté riziká.


Ahoj J.
Ja som z Košíc. Poznám tu dve hifi štúdia, bol som osobne v oboch, ale ak mám pravdu povedať veľa informácii som sa od nich nedozvedel a skôr som sa cítil, ako nejaká otrava. Mal som pocit, že viac by sa mi venovali, ak by som vyložil rovno peniaze na stôl a to minimálne od 1500 a vyššie a hneď by okolo mňa obskakovali. Ja potrebujem vedieť niečo o reproduktoroch, podľa čoho vyberať, aby som sa aspoň na niečo mohol zamerať a tak skúšať počúvať a to hlavne u mňa doma. Mám istú finančnú hotovosť a verím tomu, že isto by sa niečo našlo. Ja nie som až tak veľký fanatik do super špica ultra hudby aby to muselo byť tip top. Proste niečo v strednej triede aby to uspokojilo moje požiadavky. Určite ak také niečo je, tak v mojej cenovej hladine to určite nebude na jednotku s hviezdičkou a budú tam isto nejaké vady, ale dúfam, že také ktoré sa nebudú až tak prejavovať.
Už mi tu pár ľudí niečo ponúklo, tak uvidím ako ďalej. Ale ako hovorím, potrebujem info o reproduktoroch podľa čoho vyberať, načo sa zamerať, na Herce? Na Waty? Na Ohmy? Na materiál? ale hlavne počúvať.
Ešte raz vám všetkým ďakujem za odpovede. Ak niečo v blízkej budúcnosti nájdem a kupím, tak isto sa s vami podelím o moje poznatky a pocity a ako to hraje! Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi apríl 27, 2012 19:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite daj vediet, ako priebezne postupujes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 12:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="dusan82 potrebujem info o reproduktoroch podľa čoho vyberať, načo sa zamerať, na Herce? Na Waty? Na Ohmy? Na materiál? [/quote]

Rozhodně ne na lživý technický udaje výrobců. Vzhledem k tomu, že technicky vůbec nevíš která bije, nezbývá ti nic jinýho než se soustředit na poslech. Na tvoji otázku se nedá odpovědět jedním příspěvkem s pár znakama. Upřímě si myslím, že je celkem fuk co koupíš, podle toho co píšeš budeš spokojenej tak jako tak. Nemáš žádný preference ani srovnání. Na začátku je spokojen snad každý. I já byl a už sem zase:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2012 13:28:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dušan 82 - musíš si tú cestu hi-fi prejsť sám - ako každý .
Skratky neexistujú.
Teda existujú ale ak neprejdeš aj inú cestu tak tú skratku nebudeš vedieť dostatočne oceniť.
Osobná skúsenosť sa ťažko zdeľuje, tú treba mať inak to nejde.
V hi-fi nejde len o vhodnú kombináciu zosík - budky, ale komplexne aj zdroj, kabeláž a žánre ktoré počúvaš. Ide aj o akustiku v miestnosti. Ten istý reťazec bude rôzne hrať v rôznych miestnostiach.
Ten prvý link som do Tvojho vlákna zavesill preto, že som videl že si kniha nepopísaná a aby si sa pre začiatok aspoň čo to dozvedel o danej problematike, a vedel na čo si máš dať pozor. Ostatné je na Tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 15:03:49    Predmet: Odpovedať s citátom

NAD 355 BEE má suchý nezáživný zvuk, bez prostoru a bez basů. Při přímém porovnání ho levou zadní odstřelí i levná Yamaha A-S 500 nebo Cambridge Azur 650 A.

Takže v první řadě si pořiďte zesilovač, který hraje. Pak teprve má smysl uvažovat o upgrade repro.


A pohádkám, že regály + subwoofer zahrají lépe než podlahové modely, nevěřte. Za součet ceny regálů + subwooferu pořídíte podlahový model, který zahraje nejen výrazně přesnější a rychlejší basy, ale také čistší středy a výšky.


Naposledy upravil excelia-hifi.cz dňa Po apríl 30, 2012 16:59:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 16:55:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemluvě o tom,že "správně" by mělo v hifi být, 2+2. A tam ta matematika je ještě výmluvnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist