Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VISATON VOX 253 MTI
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 12:19:50    Predmet: VISATON VOX 253 MTI Odpovedať s citátom

Ahojte,

uvažujem o kúpe "lepších reprosústav", ale keď tak pozerám na ceny významých značiek, ktoré by boli vhodnými kandidámi, akosi ma prejde chuť...

Začali sme s kamarátom sledovať DIY projekty a hlavne nemeckú značku s nemalou tradíciou - VISATON. Najviac sa nám pozdáva kit pre stavbu reprosústav VOX 253 MTI. Na stránke výrobca uvádza citát z "Klang & Ton" na VOX 252 MTI, kde ich vychvaľujú do neba - citát: "Nejde len o najlepší VOX, ktorý kedy bol, ale o najuznávanejšiu VISATION reprosústavu vôbec. Hotové boxy tejto ligy sú nie výnimočne v cene 10 000 € za pár, takže samostatná stavba sa určite oplatí."

http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/3_wege/vox253_mti/index.html

http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege/3_wege/vox253_mti/bauanleitung.html

Asi najideálnejšie by bolo, ak má niekto skúsenosť s ich stavbou, alebo stavbou podobných repro tejto značky...a úplne super by bolo ich počuť. Wink
V našom prípade by šlo o stavbu korpusu z bukového masívu (25 mm), podľa návodu na stránkach výrobcu s originálnou sadou repro a výhybkami od VISATON...

Vďaka za príspevky.

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 15:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si že za danú cenu by sa dali postaviť aj kvalitnejšie bedne, napr. od checka, nemci sa radi vychvaľujú.
http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=42
Až by si trval na stavebnici od Visatonu, doporučil by som radšej Conga. Niečo podobné mám doma, ale s inou výhybkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Gego
Hifi obsluha


Založený: 30 apríl 2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 15:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Na zaklade coho doporucujes radsej Conga? Mal si moznost ich porovnat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 16:59:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Len podľa "papierových" údajov od výrobcu- malá citlivosť (83-84dB), basy dosť skoro padajú, rast smerom k vyšším stredom a výškam- bude to dosť typický, suchý, ucinkaný "nemecký" zvuk, bude potrebný výkonný koniec schopný bez problémov fungovať do 4ohm. Cca1800 EUR za takúto stavebnicu (bez reproboxov) nie je málo..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gego
Hifi obsluha


Založený: 30 apríl 2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 18:04:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nete sa da kupit na sk obchode kit za 1150€
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gsmservice3
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2010
Príspevky: 501
Bydlisko: šaĺa

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 19:27:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked to je obchod visaton.sk ,tak tie peniaze možeš rovno na charitu dat,výsledný efekt bude určite lepší!
_________________
www.mobilshopsala.sk
https://www.facebook.com/mobilshopsala.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Gego
Hifi obsluha


Založený: 30 apríl 2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 20:02:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, je to Sos electronics
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2012 20:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin:

Hmmm, Conga sa mi moc dizajnovo nepáčia, a neviem, ako sú na tom zvukovo v porovnaní s VOX-ami 253 MTI, ale vyzerajú, ako by boli o pekných zopár tried nižšie (aj keď cena je dosť vysoko). Síce majú očosi lepšiu citlivosť (88 dB)...no nepočul som ich hrať, a ak si ich neporovnával - nemožno súdiť. Mne sa ale Conga nepáčia.
. . .a čo sa týka chválenia sa nemcov - je pravda, že sa radi chvália, ale hádam bude "niečo na tom", veď VISATON nie sú žiadny začiatočníci...

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 19:39:16    Predmet: visaton Odpovedať s citátom

pokial budes kupovat visaton od audium.sk, obrn sa trpezlivostou s dodanim menicov. Ale inak, su daleko lepsie menice ako visatony, nech ti ich budu vychvalovat akokolvek. Visaton ma hlavne velku medzeru v stredobasoch, ti100 som nepocul, pre mna su moc male, al130 su dobre do dvojpasma, ale stredy, husle apod zahraju o mile lepsie hociake seasy... ke25 je dobry, i ked scanspeak ma kopec lepsich a aj lacnejsich menicov, ale ke25 je aspon tvrda kalota a hore hra dobre. Paskace od visatonu skresluju uz trochu moc a nebrat.
EDIT: vidim, ze od audium brat nebudes...

_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 21:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

V DIY sfére je ťažko porovnávať keď to čo chceš nemá nikto postavené. Chcel som 3 pásmové bedne s 10 palcovým basákom a mal som nejaký cenový limit. Teraz by som to riešil úplne ináč, ale to som mierne naznačil v prvom príspevku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 05:43:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné, že aby si človek urobil neskreslený názor, mal by ich v prvom rade počuť...Ak niekto nepostavil podľa VISATON presne tieto, alebo aspoň podobné, je ťažko radiť a zdieľať názory. Bedne od VISATON vyzerajú dosť O.K. (teda aspoň podľa hodnotení), no pokiaľ ich človek nepočuje...
Od tejto značky by pripadali do úvahy ešte kit VIB 170 AL, alebo CONCORDE MK II.
Pohľadal som fóra na DE stránkach (keďže ich tam stavia dosť ľudí) a nemci píšu, že VOX-y majú "príliš hutný" bass a sú náročné na priestor (min. 25 - 30m2), čo sa ma zatiaľ netýka...Kritika sa týka aj umiestnenia - vzdialenosť od bočných basákov, od stien, vzadu má byť od steny min. 1m. Na VOX 253 MTI je možnosť nastaviť intenzitu bass-ov na výhybke.
Ak má niekto postavené modely od VISATON, privítam všetky skúsenosti.
Príp. poraďte stránky a projekty na BEYMA, SEAS, príp. iné.
Bublixin: Tvoje postavené bedne vyzerajú dosť dobre.

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 06:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

patrik97 --> Preco si nepostavis cosi, s cim maju ludia skusenosti a je to uz odladene? V CR / SR je kopec sikovnych ludi. Preco za kazdu cenu zrovna Visaton??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 06:57:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
patrik97 --> Preco si nepostavis cosi, s cim maju ludia skusenosti a je to uz odladene? V CR / SR je kopec sikovnych ludi. Preco za kazdu cenu zrovna Visaton??


Nemusí to byť za každú cenu VISATON (viď predošlý prípspevok):

Ak má niekto postavené modely od VISATON, privítam všetky skúsenosti.
Príp. poraďte stránky a projekty na BEYMA, SEAS, príp. iné.

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 07:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:04:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 07:13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
Už není normálne, ako všetci násilne každému tlačíte a doporučujete checkove wma vo všetkých fórach
Za seba by som tlacil a odporucal to, co mam v podpise a proviziu za to nemam Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 07:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax.:

Súhlas...s "tlačením" ;D

Na Concorde MK III som čítal veľmi dobré hodnotenia (časáky a zahraničné,najmä DE fóra), vyzerajú (a asi aj hrajú) ako poriadne stĺpy, ktoré človek už zopár rokov nebude mať "nutkanie" vymenit...aj keď dizajn by mohol byť trošku lepší...
Nepostavil niekto concorde mk ?

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 08:25:37    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm

Pouziva slusne menice, vetsinu sezenes v Europe audio nebo u nas v Xavianu.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 08:48:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Patriku, jaký máš zesilovač a jaké současné bedny, kolik do toho chceš vrazit a jak máš velkou místnost? Jaké máš zkušenosti se stavbou reprobeden? Dík za další info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 12:31:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Visaton má pár velmi zajímavých měničů, ale jejich výhybky v projektech jsou dost kompromisní, pokud to mám říct zdvořile. Rozhodně bych se vyhnul soustavě s takovou výhybkou a basákem na boku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 13:30:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
Už není normálne, ako všetci násilne každému tlačíte a doporučujete checkove wma vo všetkých fórach, to koľko každý z vás má províziu za kšeft...

Keby si nejaké vmačka počul asi by si zmenil názor. Ale kľudne si postav čo chceš, mne je to jedno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 14:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
ty bedny nevypadají zle, ale osobně bych vybral jiný projekt . Hotových věcí je na netu poměrně dost a myslím že pár opravdu šikovných lidí co rádi poradí je tu taky.

Ale proč píšu. Taky jsem si všimnul že vma je poměrně populární a dost protlačovaná diy bedna, což sám za sebe absolutně nechápu.
Tak se hlavně nenech zlákat na to, že vma přehraje všechno na světě, protože ono se to tak tváří.
Hodně štěstí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 14:56:01    Predmet: Odpovedať s citátom

to kanny: můžeš, prosím, uvést nějaké konkrétní příklady? Díky ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 15:20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch:
Jen co mě napadá zaph, troels.... je toho víc ale do záložek si to nedávám. Mám rád scan speak takže u mě toho moc k řešení není abych projížděl projekty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 15:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

to kanny: no jo, jenže informace, že nějaké projekty s měniči Scan Speak jsou většinou lepší než projekty s měniči Visaton, zájemci o stavbu beden moc nepomůže. A platí to i pro cenově srovnatelné projekty?

Naposledy upravil Kozousch dňa St máj 02, 2012 15:35:19, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 15:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak a chlapec je zase na začiatku..... na webe je kopec DIY bední...... len si vyber. Pýtal sa na názor, tak mu každý niečo poradíme. Je zvláštne, že nikto nič nepovie keby sa pýtal na koncák a poradia mu DPA, alebo keby sa pýtal na preamp a väčšina povie dispre...... Check vie čo robí a robí to poctivo. Na svete sú aj lepšie bedne ako vma, alebo Visaton, otázka je len koľko do toho chce investovať. Za 2000 euro Prelude alebo Jenzen Accu od Troelsa nepostaví. Kitové výhybky Visatonu nie je bohviečo, napr. pri VOX 253 MTI naháňať TI-100 od 200Hz IMHO je trochu divoké. Preto zase ja neverím že "Nejde len o najlepší VOX, ktorý kedy bol, ale o najuznávanejšiu VISATON reprosústavu vôbec. Hotové boxy tejto ligy sú nie výnimočne v cene 10 000 € za pár, takže samostatná stavba sa určite oplatí."
patrik97: až by si mal niekedy cestu cez ZH a mal chuť vypočuť si DIY repro s meničmi od Visatonu, daj vedieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 21:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudspeaker_Projects.htm

Pouziva slusne menice, vetsinu sezenes v Europe audio nebo u nas v Xavianu.


Tieto projekty som už tiež sledoval a veľmi sa mi pozdávali DTQWT, príp. DTQWT mkII (...len tá veľkosť)...meniče od JANTZEN AUDIO "vyzerajú" byť tiež v dosť v pohode...no neviem, stále ma to ťahá k takým štíhlim elegantnejším sústavám...

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 21:56:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4:

Práve diskusii o mojej zostave (ako asi väčšina ludí na väčšine fórach vzhaľadom na "never ending story" čo sa týka hi-fi) som sa chcel vyhnúť...
No poviem to takto - moja súšasná zostava je povedzme nižší stredný priemer pre milovníka hudby a domáceho kina, pričom vzhľadom na miestnosť (moja obývačka o ploche cca. 16 - 18m2) je to postačujúce...ale časom by som chcel poskladať a postaviť niečo, čo by ma na dlhšiu dobu uspokojilo najmä pokiaľ ide o posluch hudby a povedzme, že by som chcel začať repro sústavami...
Ide o to, že na nemeckú prácičku mám svoj názor (istý čas som mal možnosť sa presvedčiť, že "nemecký chalni" nehovoria len tak do vetra a síce pomaly ale veľmi kvalitne vedia aj konať) Smile, takže čo sa nemeckých projektov týka, beriem to tak, že ak použijem z daného projektu návrh boxov, originálne repro a výhybku (aj keď výhybka môže byť niekým znalým upravená) počítam so zárukou zhodujúcou sa s názormi odborných časákov, prípadne nemeckých chválenkárov...
Môj výber (zatiaľ): VISATON VOX MK 253 II (napriek kritike - basák na boku zatiaľ veeeeľký mínus); VISATON concorde MK III (box by mohol vyzerať lepšie, ale inak dosť dooobré);VISATON VIB 170 AL (štíhle, elegantné a výborný pomer výkon / cena); alebo VISATON Symphonie (...taký dosť dobrý kompromis:))...
Samozrejme nebránim sa iným dobrým radám skúsených hifistov, čo sa týka stavby iných boxov ako z VISATON-u...
Čo sa týka ceny - nemala by bať vyššia ako 1400 €. Do tejto ceny sa vôjdu všetky mnou preferované VISATON-y...
P.S.: Mám čas...repro netreba hneď zajtra Wink

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)


Naposledy upravil patrik97 dňa St máj 02, 2012 22:21:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
patrik97
Nádejný hifista


Založený: 07 apríl 2012
Príspevky: 64
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 22:00:02    Predmet: Odpovedať s citátom

patrik97: až by si mal niekedy cestu cez ZH a mal chuť vypočuť si DIY repro s meničmi od Visatonu, daj vedieť.[/quote]

Ak budem mať cestu tak sa určite zastavím - dobre postavené repro by som si veľmi rád vypočul...

Ďakujem za pozvanie!

_________________
(Herbie Hancock, Weather Report, Jaco Pastorius, Erik Truffaz, Michael Wollny, Studio dan, Nils Petter Molvaer, Stanley Clarke, Juraj Griglák-bass friends, Stano Palúch...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 10:10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Patriku, zdá se, že ses pevně rozhodl pro Visaton. Já se s dovolením vyhnu další diskusi, podobně jako Ty o své sestavě. Snad jen, zvážil si secondhand nákup beden?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Št máj 03, 2012 10:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

.....veľmi sa mi pozdávali DTQWT, príp. DTQWT mkII (...len tá veľkosť)

Fakt si mysliš, že rozdíl 4.5 cm na šířku je tak záasadní? Já teď dodělal bedny 1140 x 300 x 400, taky jsem měl obavy, jak to nebude obrovské a ve skutečnosti je to naprosto přiměřené
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist