Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aké stĺpové repro k NAD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 06:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz -NAD 355 BEE má suchý nezáživný zvuk, bez prostoru a bez basů. Při přímém porovnání ho levou zadní odstřelí i levná Yamaha A-S 500 nebo Cambridge Azur 650 A.
Takže v první řadě si pořiďte zesilovač, který hraje. Pak teprve má smysl uvažovat o upgrade repro.

excelia-hifi.cz ak si si nevšimol tak Dušan nemá € na rozhadzovanie,neuvažuje o upgrade ale o kúpe prvých búdiek.
Zosík už má, doteraz mal starosti aké repro kúpiť aby nespravil hlúpozrejme sa tešil zo svojho zosíku. Po Tvojom príspevku sa už asi dlho nebude, minimálne mu to bude vŕtať v hlave.
Ešte že nespomenul aký má zdroj, a interkonekt a reprokáble aby sme mu popľuli aj to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cambion
Hifista


Založený: 10 február 2012
Príspevky: 183
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 08:16:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer
Chcel by som vidiet ako chces rozoznat odkial idu tony pod 50hz...
Excelia
Tiez nemam rad nady ale urcite nema vyznam tu offtopicovo plut niekomu na zosik.. PYTAL sa na bedne nie zosik... Nabuduce racej bud ticho ako povedat nieco mudre.

_________________
Denon DCD-510,Creek 4330mkII,VMA II 3p, Sansa clip+ >KPP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 08:58:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dušan 82 za prečítanie stojí aj toto:
http://www.audiodrom.cz/recenze/zesilovace/199-nad-c355be.html Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 09:45:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedna věc je čtení na internetu, druhá věc je osobní zkušenost. 355 jsem testoval mnohokrát na různých repro a v různých kombinacích, vím jak hraje. Minulý měsíc jsem tu měl NAD 356. Výsledek? Jeho majitel ho následující den dal do inzerce do sekce "prodám".

Takže doporučuju před nákupem méně číst a více poslouchat a hlavně věřit vlastním uším...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
cambion
Hifista


Založený: 10 február 2012
Príspevky: 183
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 09:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

S tym posluchom mas pravdu.. NAD ma taky zvuk ze niektory ho miluju a niektory nenavidia(ja:)) ale urcite neni zly zosilovac a urcite neni vhodne tu niekomu namiesto rady ohladom repro plut na zosik...
_________________
Denon DCD-510,Creek 4330mkII,VMA II 3p, Sansa clip+ >KPP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 10:02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak někdo chce slyšet pravdu, někdo nechce. Chápu že pravda pro mnohé může být šok, když žijí ve svém vlastním virtuálním vyčteném světě...

Reagoval jsem mj. na větu tazatele:

Hudbu počúvam pop, rock, džez a prevažne chillout hudbu hlavne mi ide o basy. Ide mi o to, aby som to nemusel dávať veľmi hlasno, aby som počul basy pri tichšom počúvani, proste decentne, kľudne si vychutnávať hudbu.


A pokud chce dát 1000 EUR do repro, je dobré předem vědět, jaké má ten zesilovač limity...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 13:26:51    Predmet: Odpovedať s citátom

cambion - S tym posluchom mas pravdu.. NAD ma taky zvuk ze niektory ho miluju a niektory nenavidia(ja:)) ale urcite neni zly zosilovac a urcite neni vhodne tu niekomu namiesto rady ohladom repro plut na zosik...

Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 13:36:20    Predmet: Odpovedať s citátom

cambion

Na to nemá smysl reagovat.
-----------------------------------
Ad NAD

Ona by mohla Excelia na danou otázku

...Hudbu počúvam pop, rock, džez a prevažne chillout hudbu hlavne mi ide o basy. Ide mi o to, aby som to nemusel dávať veľmi hlasno, aby som počul basy pri tichšom počúvani, proste decentne, kľudne si vychutnávať hudbu.
A pokud chce dát 1000 EUR do repro k tomuto zesilovači s těmito požadavky...


odpovědět, jako já,že takové nejsou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lynxtwo
Nádejný hifista


Založený: 21 apríl 2010
Príspevky: 59

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2012 14:51:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Dusan:
Pokud nechceš DIY/malovýrobce, ani second hand, ale běžnou komerčku, tak v tom finančním limitu a při tvých preferencích a vzhledem k tomu NADu doporučím ze zkušenosti tyhle:
http://www.rpaudio.sk/rpaudiosk/eshop/16-1-WHARFEDALE/0/5/327-WHARFEDALE-DIAMOND-9-6
Částečně skryjí a vykompenzují slabiny toho NADu. A obecně větší Wharfedaly jsou nabasované.
Pravděpodobně Ti Wharfedaly někteří diskutující zkritizují a vím i proč, ale snažím se ti poradit něco trochu synergického s tím NADem.
Ta 9.6 má oproti 9.5 (která je v tom testu na Audiodromu, co už výše někdo linkoval) větší basák, 200mm oproti 165mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ToolFan
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2010
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St máj 02, 2012 07:41:30    Predmet: Re: Aké stĺpové repro k NAD Odpovedať s citátom

dusan82 napísal:
Zdravím vás. Prosím vás o radu.
Mám zosilňovač NAD C355BEE a chcel by som k nemu stĺpové reproduktory v cene okolo 900€ + - nejaké eurá ešte by sa aj dalo. Bývam v paneláku a chcel by som ich umiestniť v miestnosti 4x4 m2. Hudbu počúvam pop, rock, džez a prevažne chillout hudbu hlavne mi ide o basy. Ide mi o to, aby som to nemusel dávať veľmi hlasno, aby som počul basy pri tichšom počúvani, proste decentne, kľudne si vychutnávať hudbu. Vôbec sa nevyznám vo výbere stĺpových repro a vôbec neviem akú značku zvoliť a aké parametre si všímať. Som v tom proste laik, preto vás prosím o radu. Som z Košíc.
Vopred vám ďakujem.


Myslím že Tvojim požiadavkám plne vyhovujú MISSION M35i za 400,- EUR z NISEL-u - http://www.nisel.sk/?p=423. Tu je ohlas užívateľa - http://www.reviewcentre.com/review568522.html - má tiež NAD C355BEE a spokojnosť. A keby si mal málo basov, tak Ti ostane ešte dosť peňazí na slušný subwoofer, napr. B&W ASW 2000 za 490,- EUR - http://elektro.bazos.sk/inzerat/15072307/Predam-subwoofer-BW-ASW-2000.php.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist