Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DUAL 701

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So máj 19, 2012 16:05:34    Predmet: DUAL 701 Odpovedať s citátom

zdravim. momentalne pouzivam gramec Technics SL-1310MK2 a som s nim spokojny. ale mam v skrini moj prvy gramofon DUAL 701. rad by som ho pouzival, nehorazne sa mi paci ale mam problem. Zavazicko v tom plastovom puzdre je nejake uvolnene/odpadnute (?), plus otacky 33 RPM nejsu presne a nejsom schopny to uplne doladit pomocou korekcneho čudlíku. Preto sa tu obraciam na vas. Nejste niekto nejaky fanda do mechaniky gramofonovej a nechceli by ste mi niekto pomoct s generalkou a nastavenim nech mi tento krasny gramec doplna trosku fadne vypadajuci technics? Bratislava pripadne Brno. Aj za nejaku rozumnu odmenu. Dakujem a zdravim!
_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So máj 19, 2012 22:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

pripadne nejaky overeny servis gramcov...
_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St máj 23, 2012 06:52:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Servisní návod se dá (po registraci) stáhnout z www. vinylengine.com.

mělo by to pomoci při opravě - ať už doma, nebo v servisu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2012 20:53:04    Predmet: Odpovedať s citátom

diky aspon za tuto pomoc. skusim si to prestudovat a uvidim co zmozem doma (na tomto gramci som nevedel ani demontovat zavazie). Naozaj nejsom zrovna hifi-technicky typ. Pre kazdy pripad: Prosba o pomoc je stale aktualna Very Happy

-bohuzial som sa z manualu nedozvedel ako demontovat a zaroven zkontrolovat ci neni polamane zavazie. nedozvedel som sa ani akym srobikom je zavazie prisrobovane zozadu k plastovemu puzdru (tento srob mi chyba)

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So máj 26, 2012 10:37:54    Predmet: Odpovedať s citátom

po dalsom skumani zavazia, som na snahu rozobrat ho rezignoval. proste v tom puzdre docela planda. neviete mi aspon poradit, ci je to zavazie pripevnene len tym jednym srobikom uplne zozadu (a tym padom je pripevnene len jednym bodom a len k puzdru) alebo je pripevnene nejak aj zo strany ramienka? ak je to ten prvy pripad, ze je pripevnene len z jednej (zadnej) strany a zozeniem adekvatny srobik tak by to moj problem mohlo vyriesit.
ramienko som teraz vyvazil (aj s plandajucim zavazim). so starou tesla prenoskou som si pustil staru platnu Chačaturjana a hra to pekne. Az na tie 33 otacky ked ani po maximalnej moznej korekcii nejsom schopny pohyb na stroboskope zastavit. chcela by to este malinky kusok. Az az teraz som si vsimol ked som to zapajal, ze nemam uzemnovaci kablik. Porazi ma Very Happy
Ale aj tak som odhodlany tento gramec plne sprovoznit, osadit normalnejsou prenoskou a radovat sa z neho!

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist