Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

V com prehrat FLAC ???

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cccc
Hifi obsluha


Založený: 02 máj 2012
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: St jún 13, 2012 09:22:04    Predmet: V com prehrat FLAC ??? Odpovedať s citátom

cau
PC mi to prehra,no nemam HDMI vystup iba vystup na sluchadla.
PC toshiba satellite L300 dual CPU T340 @ 2.16GHz 2.17GHz RAM 4GB 32Bit Wista sp2
Aku to bude mat kvalitu cez sluchadlovy vystup??
Alebo ake zariadenie kupit aby to bralo FLAC najlepsie z usb kluca.
dik...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St jún 13, 2012 11:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj, no nedodal si vela informacii, ako to presne chces prehravat, moznosti je vela, bud externy DAC, ktory ma USB vstup a ktory vie prehrat FLAC, alebo nejaky multi prehravac typou WD TV live alebo Squeezbox, alebo CD prehravac ktory prehrava FLAC, nenapisal si ani rozpocet co do toho chces investovat? to sa radi dost tazko...

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2012 07:34:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, možností je hodně, já třeba FLACy přehrávám z 2TB disku USB přes BD player OPPO BDP-95EU a je to paráda, dokonce to ještě do nedávna umělo i ISO, která jsem přehrával taky ze stejného USB disku, jenže v posledním přepisu fw mě o ISO připravili a návrat není bohužel možný, takto je totiž OPPO uděláno a k ISO tolik: Prostě z nepochopitelné slušnosti nebo čeho ustoupili tlaku studii a ISO odstranili, ano, chytré hlavy ze studii či labelu usoudili, že BD player za 31 tisíc českých korun si kupují konzumi, co stahují, kradou sračky z netu a tímto se nejspíš zvedne prodej všech placek. Zatímco jim uniklo, že každá sračka z každého sterea videa v podobě jakéhosi multimediál centra v cenovce i méně než 3 tisíce korun českých ISO umí a neodstraňuje, což si kupují podle těch imbecilů asi lidi, kterým jde o kvalitu a jakousi hodnotu hudební dílo vlastnit ve sbírce a tak po těchto sráčich nepůjdou, nebo možná na ně spíš výrobci těchto sraček serou, to je zase můj názor a klasicky výsledek odsere zase poctivec, co si koupil kvůli ISO 2TB disk předražený kvůli povodním a nyní jej využívá z deseti procent právě pro ty úžasné FLACy, které mi ještě nechali.

Jedno ponaučení pro mě z toho ale vzniklo! Nikdy nepřepisovat fw, pokud nevím, co všechno mi přinese a co VEME !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št jún 14, 2012 12:42:19    Predmet: Odpovedať s citátom

calvus, dobre si to napisal, nie je viac co dodat...
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2012 07:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

OPPO není nic jiného, než počítač, takže návrat k původnímu SW principielně možný je - i když v podstatě hrubým zásahem- přepsáním flash paměti počítače. Kdo to umí, nebude tom dělat zadarmo.

K tématu - ani ty sračky za 3 tisíce nehrajou úplně špatně a flac umí každá druhá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut jún 19, 2012 21:12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jhradec: přepsat firmware umí podle mě každý, kdo se nebojí, sám jsem to dělal stokrát na různých komponentech, které doma mám nebo jsem měl. Naposledy na satelitním přijimači DIGIT ISIO od TECHNISATU, tam jsem to dělal už 5x, vždycky se nakonec vracím k první verzi, která je nejlepší a na tom se shodují všichni majitelé viz fórum které navštěvuji.

Oppo BDP95EU je jiná záležitost, ten má tak vychcaný software, že rozpozná každý daný fw, je prostě tak dělaný, dělaný tak, aby přepis nazpět neumožnil a přesně tak se chová, tyhle informace taky najdeš všude na netu, nejvíc na zahr webech. Psal jsem i do OPPA, ano, oni mě to ochotně udělají, jenže já nikde posílat tu mašinu nebudu, zvlášť do zahraničí a platit za to taky nebudu, k obojemu mám plno důvodů, kdybych měl player poškozený, to je něco jiného, samozřejmě bych reklamoval, mám jej ještě do dubna příštího roku v záruce, jenže tohle je jiná věc. Kdybych ty fw často nepřepisoval u jiných komponent, tak bych se neunáhlil a nestalo se mi to, jenže u OPPA jsem to dělal automaticky hlavně proto, že se mi tam nikdy nestalo, že bych na nový fw nadával, vždycky tam bylo něco navíc, třeba umění jít do you tube už po druhém přepisu fw, dělal jsem jej čtyřikrát a ten poslední byl osudový, nyní jsem to zakázal, ať to neotravuje když ho zapnu a je tam vždycky hláška zda stahovat po kabelu z netu, teď už se neukvapím a vždycky si počkám, až co pozjišťuji, taky by se mohlo stát, že jim studia vnutí odstranění FLACU a to bych už vůbec nerozdýchal, prostě už jim věřit nebudu, přišel jsem o ISO a to mi stačilo.

K tématu dobré stroje za 3 tisíce se vyjadřovat nebudu, pokud to někomu vyhovuje, tak prosím, každý human má jiné priority, moje jsou mimo jiné tyhle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St jún 20, 2012 09:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně - měl jsem na mysli přepsat celý program - tedy přímo hardwareově do paměti - nejlépe vyjmuté ( to dělá málekdo, většinou to projde i bez vyletování). Tím je možné vnutit jakýkoliv program - tedy i zcela zničit přístroj. Proto nutnost hackera, který to OPRAVDU umí.

Díky za všechny, kterým informace o OPPu pomohla -já bych taky nepředpokládal takovou sviňárnu ( OPPO nemám) od renomovaného výrobce.

U krabiček za 3 tisíce bych nemluvil jako o dobrých, ale použitelných - v podstattě to hraje líp jak z notebooku, nebo počítače s generickou kartou - konkrétně Movie Cube.[/b]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fuxon
Hifi obsluha


Založený: 24 október 2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St október 24, 2012 18:51:44    Predmet: Flac Odpovedať s citátom

Ahojte, toto som riesil tiez, kedze som nehcel pouzivat CD.
Nakoniec vyhral prehravac HD Dune MAX, zvlada max vzorkovaciu freq Flacu aj ine vychytavky a ma slusny audio vystup (testy na nete) aj moj osobny test asi 4roch flac prehravacoch na trhu. Urcite by sa na autdio cast dala zlepsit, ale ja osobne sa v tom nevyznam a nepoznam nikoho, kto by mi s tym pomohol. Ak ma niekto viac financii mozem MAX pouzit ako Flac to DD prevodnik a pouzit externy DA prevodnik. Jedinu upravu, ktory som spravil, vyhodil som 3,5" HDD a ventilator a osadil 1TB 2,5" HDD, teraz je ticho a prehravac sa neprehrieva. Osadena je aj BR Mechanika, tu som nevyuzil, takze by mi stacil asi mensi model od Dune, ale zatial som ho neskusal predavat, kedze som spokojny.

Nejake foto:
http://www.highfidelity.pl/@main-746&lang=

_________________
Dali 606, Dali Ikon 2 MKII, ATOHM GT 1.0, Pro-Ject rpm 1 carbon, radi0kit phono tube preamp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lundgreen777
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2014
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Po január 20, 2014 18:02:47    Predmet: Odpovedať s citátom

mam na predaj hd dune max ako novy cena 300eur.. 0944503555


33286421.jpg
 Description:
 Filesize:  29.54 KB
 Viewed:  332 Time(s)

33286421.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist