Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pokusný zesilovač
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 06:08:37    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA, stále nerozumím tomu, proč by jsi ten zesilovač neměl postavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 07:01:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Že se můžeš tak ptát...musel by konečně po čase říct: tohle já považuju za nejlepší ! ( jenže co kdyby bylo nejlepší jěště neco jinýho ? ) ( nebo něco v tomhle a něco zase v jiným ? ) - prostě " chodili by mu tam lidi " a hodnotili...strašná myšlenka, muset si stát konečně za svým...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 07:53:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Perfekcionismus je léčitelná porucha Very Happy a právě ta realizace je vhodná terapie. Ne vážně, aby to byl nějaký bastl není vhodné, to chápu, ale špičkově zabalený stroj to být také nemusí. Jen mi připadá podivné roky teoretizovat, sbírat informace, mít to na papíru a pak to celé zahodit. To prostě nechápu, signalizuje to, mimo jiné, že si nevážím své vlastní práce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 10:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou prostě lidi, který jen kecaj a vymlouvaj se. Pravděpodobně to nedokončí nikdy, protože se bojí to dokončit. Upřímě se vůbec divím, že to dospělo až sem. Kdyby chtěl, hotový by to bylo do 14ti dnů a všechno ostatní jsou jen trapný výmluvy. Každej jsme nějakej no. Ale podle mě, když už chce někdo mít pořád nějaký poznámky k práci jinejch a pořád rejpe, tak by měl sám něco ukázat, jinak akorát ztrapňuje sám sebe. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 14:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že se musím OPA zastat. Většina lidí dělá věci, aby dospěli k výsledku a ta cesta k tomu, je nen nutné zlo. Jak jsem pochopil, OPA to má jinak a nemyslím si, že je to špatně. On si užívá právě tu cestu a cíl ho až tolik nezajímá - je to jeho koníček. To že by nedokázal dokončit nějakou audio komponentu (momentálně třeba ten zesilovač, nebo gamofon) nevěřím. Je to výborný technik a každý problém (i úplnou maličkost) se snaží prozkoumat ze všech stran a do maximální možné hloubky - ano je to perfekcionalista. Například o ložiskách ke gramofonu ví naprosto všechno. Kazzatel má taky hotové svělé kousky, které by mohl prodávat a místo toho se pouští do návrhu dalších, ještě lepších kousků. Oba prostě baví tvořit. OPA spíš v teoretické rovině a Kazzatel překonává sám sebe (konkurentů má jako šafránu). Doufám, že jsem se ani jednoho nedotkl, neboť si obou nesmírně vážím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 17:45:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže abychom to shrnuli. Děkuji za všechny rady, ty dobře míněné, i ty kritické. Ze všeho si lze něco pozitivního vzít. A je to i zkušenost, jak o lidech, tak o tom, co je vhodné na sebe na netu vykecat a co už raději né.
Budu si dál hrát se svými ložisky a nápady a dodělám to, co uznám za vhodné, tehdy, kdy budu chtít (nebo nechtít). Kdyby se mi náhodou něco podařilo dotáhnout do konce, rád se tu pochlubím.
Svěřovat se s pouhými nápady nebo rozpracovanými věcmi se neosvědčilo, takže toho se pokusím pro příště vyvarovat.
Pro tuto chvíli je to asi všechno, přeji všem hezké a slunečné prazdniny.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 20:37:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná bych Ti chtěl poradit, vezmeš-li to ode mě. Gramofony používám od roku 1960, teď mám Thorens 160 a už jej kvůli věku měnit nebudu. V HiFi klubu jsme jich testovali v letech, kdy to bylo in, desítky, u těch dobrých nás ložisko nikdy netrápilo. Všechno co bylo slyšet, a tedy vadilo, bylo něco úplně jiného. Podle mě se zaměřuješ na detaily, které nejsou ve zvuku podstatné - jsou daleko za hranicí rozlišení lidským sluchem. Ložisko může způsobit jen tři věci: kolísání otáček a šelesty, ale to průměrně slušné ložisko udělat nemůže a zpomalování otáček, ale platí předešlé. Poslechni si slušný gramofon, uvidíš, že mně dáš za pravdu. A polož si zcela pragmatickou otázku, co vlastně hledáš? Zvuk a nebo detailní technický problém? Já nic proti mikrometrické či nanometrické studii ložiska nemám, pro HIFI to ale přínos není. Pokud pro Tebe ano, je na každém, čím se baví. Lepší zvuk to ale nikomu tady na fóru nepřinese.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 21:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Inu, a až se i ostatní začnou nechlubit rozpracovanejma věcma, za čím sem pak budeš chodit ? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 21:32:21    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Inu, a až se i ostatní začnou nechlubit rozpracovanejma věcma, za čím sem pak budeš chodit ? Confused

Přeci pro dobré rady, jak jinak ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 21:41:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Honza63:
V Tvém příspěvku není věta, kterou bych nepodepsal. Máš naprostou pravdu.
Já to samozřejmě vím dávno, jenomže jsem si z hecu řekl, že musí existovat způsob, jak udělat kvalitní ložisko s minimálními náklady.
A že jste mě trochu popíchli, tak se i bez toho soustružníka obejdu. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št jún 28, 2012 21:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Přeci pro dobré rady, jak jinak ?


Nebo dobrou "zábavu"? Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist