Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hlasitosť slúchadiel
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Betaron
Hifi obsluha


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 15
Bydlisko: Val. Klobouky

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 10:05:07    Predmet: Odpovedať s citátom

..xb, to co jsem popsal výše se týká pouze kratkodobého testu sluchátek na piánu. Vlastní poslech hifi je zcela jiná otázka a všichni dobře víme, že jedna sluchátka pro dobrý poslech všech možných žánrů hudby nestačí, neřku-li že jedinec od jedince má jinou charakteristickou křivku uší a s tím spojené vnímání celého kmitočtového spektra…

Subjektivní zvukové porovnání sluchátek HD-595, DT-880, HD-650.


Sluchátka Sennheiser HD-595 mám čtyři roky, jsou výborná a jsem na jejich zvuk za tu dobu navyklý. Ovšem pořízením sluchátek Beyerdynamic DT-880 a Sennheiser HD-650 se zvukový projev, na který jsem byl zvyklý, posunul poněkud do jiné dimenze.
Z velkého množství CD bylo vytypováno několik představitelů druhů hudby k porovnání schopností tří typů sluchátek.


Předem podotýkám, nemám rád komprimované formáty, zejména ne na sluchátkách. To je docela katastrofa, ale na druhou stranu rád poslouchám do beden zvolená internetová a satelitní rádia. Týká se to především francouzských a německých stanic, kde je slušně zvládnuta technologie komprimace zvuku. To jen tak poznámka na okraj….

K přehrávání používám CD přehrávač Technics SL-PS670A, nebo na druhém bytě PS770A. Pro tento test jsem použil sluchátkový zesilovač Ciuffoli Super Linear Headphone Amp, který je schopen dodat výstupní výkon 2x 15W do impedance 4 Ohm.

HD-650_300 Ohm – sluchátka s „velikým“ zvukem, kde je kladen důraz na spolehlivé spodky, umí vyzářit basy subwooferového typu. Na těchto sluchátkách výborně znějí tvrdší styly muziky s mnoha harmonickými obdélníky našťavených kytar. Jelikož jsem letitý baskytarista, speciálně jsem se zaměřil na rytmickou sekci, tj. bicí a baskytara.
CD Dave Weckl – Synergy, Dream Theater - Train of Thought, či ještě jiný Petrucciho projekt Liquid Tension - Experiment se strojově přesnou rytmickou sekcí. Je radost poslouchat s těmito sluchátky masivní zvuk s velkou hlasitostí, dostačující na utržení palice. Bubny znějí s těmito sluchátky opravdově, velký buben znamenitý a fantasticky plně hraje pěti-šestistrunná baskytara.
Mnozí hodnotitelé, recenzenti píší o dost basových sluchátkách HD-650. Myslím, že je to otázka osobního požadavku na zvuk, kdo a jak má vnitřně nastavenu charakteristiku křivky svého sluchu a v neposlední řadě jaký styl hudby se poslouchá a s tím taky spojený mastering díla.

DT-880_600 Ohm – výborná sluchátka s detailním zvukem. Basy u těchto sluchátek jsou poněkud mělčí a celkově mají svou přenosovou charakteristiku oproti HD-650 posunutou výše. Bezprostřední poslech výše zmíněných CD po sluchátkách HD-650 zní na beyerech řezavěji do uší ve výškách a nevydržel jsem tuto muziku poslouchat s vyšší hlasitostí delší dobu.
Naopak vynikající jsou sluchátka DT-880 pro akustičtější formy hudby, jazz, folk apod. Tím že nemají dominantní spodky, nejsou tolik zatěžovány (hodnotou Xmax jako u reproduktorů) kmitací systémy sluchátek, díky tomu mají určitě více detailnosti ve svém charakteru zvuku. Nádherně lze lokalizovat hudební nástroje, bezvadný klidný barevný projev, řekl by poetik.

HD-595_50 Ohm – Protože jsem se především soustředil, poslouchal a několik dní porovnával dva výše popsané představitele sluchátek, jejichž zvuk jsem tak nějak do sebe nasál, či zakódoval – přechod na poslech sluchátky HD-595 mi zahýbal ušima, jak se mi jevil nařvaným dojmem. Samozřejmě je to míněno nadneseně a stačí chvíle poslechu a mozek opět vygeneruje změnu a našinec se dané situaci přizpůsobí. S nižší impedancí sluchátek je nezbytně nutné o hodně stáhnout hlasitost potenciometru Volume. Nechci zabíhat do nejmenších podrobností, ale v podstatě stažením hlasitosti dochází k jakési signálové korekci, nemám u tohoto sluchátkového zesilovače fyziologickou regulaci – loudness.
Tato sluchátka jsou hodně citlivá a rozhodně spíše vhodná pro slabší zdroje signálu, pro přenosné přehrávače, nežli dva předchozí modely sluchátek….

Sluchátka jsem pak prověřoval na mých elektronkových sluchátkových zesilovačích – triodový, pentodový. Zvukové zabarvení vnímám s jinými nuancemi.


Ještě doplněk k DT-880, 600 Ohm;
Než padla má volba pro sluchátka DT-880, pročetl jsem na netu všechny možné články a recenze doma i na zahraničních forech. Především mě zajímalo srovnání mezi modely DT-880 a DT-990.
Jelikož dříve jsem pořídil do svého arzenálu sluchátka Sennheiser HD-650, jejichž zvukové podání je znamenité od spodních frekvencí, měl jsem tentokrát zájem o mělčí spodní pásmo. Podle různých recenzí jsem vysledoval, že Beyerdynamic DT-990 svou zvukovou charakteristikou spíše odpovídá HD-650. Proto má volba záměrně padla na DT-880 a taky plánovitě na verzi 600 Ohm, tak aby v mém sluchátkovém arzenálu byly zastoupeny všechny používané impedance.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 10:17:02    Predmet: ber T1 Odpovedať s citátom

Betaron – zaiste rád si celý príspevok prečítam podrobne. Ak máš veľmi rád DT 880 s 600 ohm, tak neváhaj a už dnes si kúp T1. T1 sú zvukovo podobné k DT 880tkám, ovšem T1 sú podstatne vyššia kvalitatívna úroveň. Detailnosť, dynamický prejav, linearita, priestor majú T1 rozhodne lepší ako 880tky. Takže ak máš rád 880tky, tak neváhaj a ber T1. Budeš určite spokojný.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 10:17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že společnou řeč nenajdeme.
citácia:
Naozaj v linearite sú HD 800 špička

Připadá ti tohle jako rovná čára?
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=863
Věrná reprodukce je, pokud nepostřehnu rozdíl mezi zvukem naživo a ze sluchátek. A to u HD800 postřehnu velmi snadno. Pokud někdo chce něco navíc, co v originále není, není problém použít zvukové procesory, equalizéry a podobné nesmysly za zlomek ceny sluchátek. Já mám rád realitu ať je jakákoliv, neboť to je umění autora a ne nějaké elektroniky. Pokud je nahrávka špatná, musí znít špatně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 10:35:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Betaron: Tvůj popis je vyčerpávající a můžu se pod něj podepsat.
T1 jsem krátce taky poslechl a na zadek jsem si z nich nesedl, ale chtělo by to delší poslech.
Ještě bych si někde rád zkusil HiFiMAN, Ultrasone a Stax.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 14:58:29    Predmet: Odpovedať s citátom

xb napísal:
Myslím, že společnou řeč nenajdeme.
citácia:
Naozaj v linearite sú HD 800 špička

Připadá ti tohle jako rovná čára?
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=863
Věrná reprodukce je, pokud nepostřehnu rozdíl mezi zvukem naživo a ze sluchátek. A to u HD800 postřehnu velmi snadno. Pokud někdo chce něco navíc, co v originále není, není problém použít zvukové procesory, equalizéry a podobné nesmysly za zlomek ceny sluchátek. Já mám rád realitu ať je jakákoliv, neboť to je umění autora a ne nějaké elektroniky. Pokud je nahrávka špatná, musí znít špatně.

Proč ta ostrá slova, něco mě uniklo ? Jedny Hifimany a některé Staxy budiš možná, ale ultrasone určitě nehrajou tak věrně jako HD800.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 16:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

xb napísal:
Připadá ti tohle jako rovná čára?
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=863
Totální nepochopení toho, co ta čára říká ... ta čára totiž rovná nemá být, kdyby byla rovná, tak by to byla hrůza.
Jo a ten tvůj favorit má tu čáru taky silně nakopanou...

xb napísal:
Věrná reprodukce je, pokud nepostřehnu rozdíl mezi zvukem naživo a ze sluchátek.
Na audio techniku se tedy radši vyprdni, protože nic takového co popisuješ v reálném světě neexistuje! Reprodukovaná hudba je vždy kompromis vůči živému vystoupení ... ale to přece takový expert jako ty ví. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 30, 2012 19:26:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Amarokcz:
citácia:
Totální nepochopení toho, co ta čára říká ... ta čára totiž rovná nemá být, kdyby byla rovná, tak by to byla hrůza.

Povídej, jaká tedy má být? Jo, chára DT880 je taky docela bída, ale pořád vypadá lépe než u Sennů. U 5x dražších sluchátek bych očekával vyžehlenější průběh a při poslechu nechci mít pocit, že slyším muziku z vedlejší místnosti. Pro mne Beyery jsou ideálu blíž. HiFiMANy a Ultrasony bych si rád někde poslechl, ale zatím jsem je v nikde v ČR nenašel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 15:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vezmi si charakteristiku DT880 zrcadli ji a nacpi to do EQ a budeš je mít rovné, pak napiš jak se ti takový zvuk líbí.
Frekvenční charakteristika není všechno, ta říká opravdu jen málo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 17:59:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To určitě, ale pokud je mezi 200Hz a 2kHz 10dB propad u sluchátek za 25kKč, tak je to na nic. Obráceně by to šlo řešit třeba pasivním filtrem. Beyery takhle strašný propad nemají. Je to jako kdybych z velkých třípásmových beden vyndal střeďák a pak si liboval jaký mají pěkný prostor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Pi august 31, 2012 20:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

xb, zkus si zajít k ušnímu, nech si udělat audiogram a budeš teprv kulit nad propady. Soudit z frekvenční charakteristiky fakt nejde, problematika je mnohem komplexnější než by se zdálo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 08:48:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolargol: Audiogram jsem si nechal udělat a jsem více než spokojen. Sluchátka jsem nejdříve slyšel a to hned 2x (poprvé jsem si myslel, že mám zalehlé uši). Protože jsem byl tolik "překvapen" tím, co jsem slyšel, začal jsem se pídit po měření, které mi moje přesvědčení potvrdilo. Ale nejsou to jedinná velmi drahá sluchátka u kterých jsem byl tolik zklamán. Je zajímavé, že v cenové hladině 5-10kKč jsem našel více uspokojivě hrajících kusů než na vrcholu.
Už jsem psal, že každý máme nějak deformovaný sluch a od toho se odvíjejí preference. Moje jsou linearita a L-P fáze. Někdo preferuje přítomnost nadakustického pásma atd. Není to tak, že to na co nejsme citliví nevnímáme, ale např. já si k hudbě bez středů nebo s otočenou fází u soustav nejsem schopen přisednout. Jak to máte vy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kolargol
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2012
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 10:00:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvedeš, některé pro tebe uspokojivé modely ? Jen pro představu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xb
Hifista


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So september 01, 2012 10:20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem jich pár uvedl. HD600, SR225, DT880, JJ Float. Hodně jsem jich ještě neslyšel. Začínám se rozhlížet. Hledám nějaká nová.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist