Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poslechové porovnání pasiv/poloaktiv, VMA-I - 3p. Seas
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2012 11:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Check
...Zajímavý experiment by mohl být ještě zvednout na zkoušku bednu Seas o cca těch 10cm výš, včetně posluchače. Pokud je jedna bedna nižší, tak to nelze doladit nižší poslechovou židlí, bohužel akustika funguje jinak ...
Důvod? Interakce s podlahou?
Tohle může Karel2 doma snadno zkusit.

...Koukal jsem znovu na charky bedny Seas a vzhledem k tomu lavoru, který mají naladěn, už je mi jasnější ten zvukový popis ...
Z čeho vycházíš?

1. ...Dispre BJT nahradit něčím s JFETy, v současné době jako jedinou dostupnout Hypou. 2. Uvidíš Křečku, jak se ti mimojiné zvedne komfort poslechu s dálkou v ruce ...
Ad 1) Souhlas, to už vím od předchozí poslechovky s PD+Ost.. Ale výměna za DispreJfet by se také pomohla, ten rozdíl už není tak zásadní. Dodatečně mě štve, že jsme nezapojili a naslepo neporovnali oba fetové preampy i na mé sestavě. Minule se mi zdálo, že VMA rozlišuje preampy výrazněji, než teď Seas, ale těžko posuzovat bez přímého porovnání. Snad příště.
Ad 2) To mě vůbec netrápí, DO mě jen rozptyluje. A navíc - kontakt s masivnými leštěnými knoflíky je nenahraditelný ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2012 12:02:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už si Křečku na ty české produkty, zkus jako preamp poslechnout Lyru od Casea. Nějak je na mně těch DPA, HYP Smile a DISPRE už moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2012 12:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4
To bych moc rád, s modulem Sirius II. mám výbornou zkušenost. Ale Lyra se nikde v mém okolí nevyskytuje.
Je to komerční výrobek, který mi těžko výrobce půjčí k nezávislému testu bez kontroly nad jeho výsledkem. A já na objednávku psát neumím/nechci ...
Navíc pro mě je Lyra nepoužitelná - nemá přepínání vstupů a bastlit to do hotového výrobku je blbost.

Podobně jsme měli s kolegy zájem otestovat i jiné česko-slovenské produkty.
Ale jsme závislí na (ne)ochotě jejich výrobců/prodejců něco do testu poskytnout. Výsledek - viz jiná témata.
Popravdě, do jisté míry je chápu. Je to jejich chleba a tyhle testy jsou naše subjektivní záležitost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2012 12:38:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Check
...Zajímavý experiment by mohl být ještě zvednout na zkoušku bednu Seas o cca těch 10cm výš, včetně posluchače. Pokud je jedna bedna nižší, tak to nelze doladit nižší poslechovou židlí, bohužel akustika funguje jinak ...
Důvod? Interakce s podlahou?
Tohle může Karel2 doma snadno zkusit.

Ano, strop podlaha. Jiné podání prostoru u Seasu bude také tím.

Krecek napísal:
...Koukal jsem znovu na charky bedny Seas a vzhledem k tomu lavoru, který mají naladěn, už je mi jasnější ten zvukový popis ...
Z čeho vycházíš?

Vycházím z charek, které mi znovu poslal mirulu.

Krecek napísal:
1. ...Dispre BJT nahradit něčím s JFETy, v současné době jako jedinou dostupnout Hypou. 2. Uvidíš Křečku, jak se ti mimojiné zvedne komfort poslechu s dálkou v ruce ...
Ad 1) Souhlas, to už vím od předchozí poslechovky s PD+Ost.. Ale výměna za DispreJfet by se také pomohla, ten rozdíl už není tak zásadní. Dodatečně mě štve, že jsme nezapojili a naslepo neporovnali oba fetové preampy i na mé sestavě. Minule se mi zdálo, že VMA rozlišuje preampy výrazněji, než teď Seas, ale těžko posuzovat bez přímého porovnání. Snad příště.
Ad 2) To mě vůbec netrápí, DO mě jen rozptyluje. A navíc - kontakt s masivnými leštěnými knoflíky je nenahraditelný ...

1/ Klidně dispreJfet, když ho seženeš. Mezi JFety už není tak zásadní rozdíl jako mezi BJT a JFet. Casea preamp by mohl být také zajímavý, i když sázím (neslyšel jsem ho), že lepší bude třeba Hypa.
2/ S DO si doladíš hlasitost přesně tak, aby hudba zněla reálně. Pořád se zvedat a nastavovat nepřesně hlasitost od oltáře je unavné a brzo tě rozbolí kolena.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2012 13:01:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolena .... Very Happy , ta mladez nic nevydrzi.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So september 08, 2012 14:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Křeček byl vášnivý běžec, podobně jako já.
Jestli jsi nikdy kolena necítil, tak přijď a já tě zapřáhnu na zahradě.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist