Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

High End Slovakia - fotky a názory
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St október 31, 2012 07:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
...Obvyklý scenár.

Obvyklá reakcia.... Povolený je len súhlas? Aj iní vystavovatelia si zaplatili, preto bolo všetko dobré?
Nikto nepovedal, že to nehrá, len každý má iné predstavy, niekomu sa to (keď to "hrá") páči, niekomu nie.
Ešte k tomuto
citácia:
A rosiahlejsie merania su absolutnou vynimkou. V pripade solfegio sa tohoto asi nedockame, kedze ide o DIY forum a zaujmy predajcu s tym nie su kompatibilne.

Ako môže byť prezentovanie vlastností výrobku "nekompatibilné" so záujmami výrobcu (predajcu)?? Nemusí to byť na DIY fóre, kde je to "pod úroveň", stačí na oficiálnej stránke výrobcu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
man.earth
Hifista - pokročilec


Založený: 02 február 2009
Príspevky: 277
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 31, 2012 12:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

pisal som v tom vyzname, ze solfegio zrejme prezentovat seba na tomto fore nebude, kedze sa tak dosial nestalo. Nic viac, je to kazdeho vec. Vy uvadzate vsetko, lebo je to vase rozhodnutie, o solfegio som v podstate nic nevidel. Inak pocul som na nich hrat iba instrumentalne veci a vtedy to hralo dost slusne, hlas by odhalil urcite viac...
_________________
SCAN SPEAK 26W+SEAS W18NX+SCAN SPEAK 2904/9800 DIY 3 WAY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št november 01, 2012 09:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
...Obvyklý scenár.

Obvyklá reakcia.... Povolený je len súhlas? Aj iní vystavovatelia si zaplatili, preto bolo všetko dobré?
Nikto nepovedal, že to nehrá, len každý má iné predstavy, niekomu sa to (keď to "hrá") páči, niekomu nie.


Obvyklá reakcia v zmysle ja to viem a on nie a jeho výrobok tomu zodpovedá.
Diskusia môže pokračovať, všetci sme OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št november 01, 2012 11:40:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbytočne to dramatizujte, podľa ankety hlasovalo cca 550ľudí (určite bolo návštevníkov viac, všetci nehlasovali), asi 450 dalo hlas iným výrobkom, len ACON dostal 350. Asi 20% dalo hlas boxom , kde pf4 tvrdí, že "väčšina to počula inak"...Takže 80% to počulo (zrejme) inak, sú preto hluchí a diletanti? Niekomu sa to páči, OK, niekomu nie. A toto "..ja to viem a on nie..." je Váš výrok, nie môj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št november 01, 2012 12:50:25    Predmet: Odpovedať s citátom

man.earth:
...o solfegio som v podstate nic nevidel. Inak pocul som na nich hrat iba instrumentalne veci a vtedy to hralo dost slusne, hlas by odhalil urcite viac...

Na HE Slovakia hrali solfegio iba inštrumentálne skladby?
Dobré bedny musia vedieť dobre zahrať ľudské hlasy. Pri hraní sa musia bedny stratiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
p4f
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Harmanec

PríspevokZaslal: Pi november 02, 2012 22:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To Homer Simpson:

..nuž určite nehrali len inštrumentálne skladby, vystavovateľom boli prezentované aj hlasy, a tie podľa mnohých názorov neostali v tieni hudobných nástrojov..excelentný Tony Bennet s klavírnym doprovodom bol toho dôkazom, zážitok z posluchu vibráta v jeho hlase bol jedinečný, éterická Jacintha a jej Lush life, moja favoritka medzi ženskými hlasmi stála zhmotnená medzi boxami, Dead can dance a ich vokálna dvojhlasná Emmelia prenášala poslucháčov do stredovekého chrámu, ďalej výborný Chris Jones, Diana Krall, Buena Vista Social Club..)

_________________
Solfegio loudspeakers Alliante prime, PrimaLuna Dialogue Premium, Tesla MC902, Marantz TT15, Jolida JD9, Akai GX600D-PRO, Technics RS 1500, Technics RS-BX828, Technics RS-B965, Technics RS-TR555, Pioneer CT-S920S, Nakamichi CR-7A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
p4f
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2007
Príspevky: 24
Bydlisko: Harmanec

PríspevokZaslal: Pi november 02, 2012 22:54:27    Predmet: Odpovedať s citátom

To BV:

..pán BV, pre budúcnosť, treba čítať pozorne a porozmýšľať, napísal som totiž:„..väčšina ľudí to vidí a hlavne počuje úplne ináč ako Vy“. Vzhľadom na použitý (gramatický) čas a štylistiku sa tento výrok nevzťahuje len na dva dni konania výstavy, ale je myslený všeobecne! A hovorí o (nemálo) ľuďoch, ktorí boxy Solfegio počuli, počúvali a porovnávali..

Apropó, keď už tak bazírujete na tých číslach, pre malého výrobcu z východu so skromnou expozíciou, ktorý nebol hlavným partnerom výstavy s náležitým marketingom patriacim k tomu (nekritizujem, len konštatujem), je umiestnenie na druhom mieste za protežovanou jednotkou dosť zaujímavým číslom, nemyslíte? Bez ohľadu na to, či to beriete absolútne alebo relatívne. Je to jednoducho neodškriepiteľný fakt! A podľa množstva a charakteru Vašich reakcií sa jednoducho nedá nevidieť, ako Vám leží v žalúdku!
Takže len tak ďalej pán konštruktér, opovrhujte všetkými, ktorí namiesto ničnehovoriacej kopy sterilných čísel a grafov hľadajú a oceňujú zvuk, opovrhujte poslucháčmi lampových zosilňovačov a považujte ich za nostalgických hlupákov podliehajúcich módnym trendom, považujte za „fanclub“ používateľov s iným názorom než je ten Váš, proste skrývajte sa, za čo chcete..aj tak neukryjete to, čo užívateľ Palipol vystihol veľmi trefne: a totiž, že všetky Vaše príspevky sa nesú stále v rovnakom duchu - bohorovné súdy bez elementárnej slušnosti, rešpektu, či štipky úcty voči znalostiam a názoru toho druhého..blahoželám.

_________________
Solfegio loudspeakers Alliante prime, PrimaLuna Dialogue Premium, Tesla MC902, Marantz TT15, Jolida JD9, Akai GX600D-PRO, Technics RS 1500, Technics RS-BX828, Technics RS-B965, Technics RS-TR555, Pioneer CT-S920S, Nakamichi CR-7A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ja-kub
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 506
Bydlisko: Dolný Kubín

PríspevokZaslal: Pi november 02, 2012 23:12:48    Predmet: Odpovedať s citátom

BV len napisal svoj nazor na reprosustavy solfegio napisal aj ako to pocul. Vyrobca by si mal aj z kritiky zobrat ponaucenie. P4f uz si pocul reprosustavy bvaudio f3b? Ak nie tak si ich urcite chod vypocut. Ak mas technicke znalosti minimalne na urovni BV kludne sem napis aj kritiku co sa tyka technickej stranky... Konstruktivna kritika nikdy nieje zla...

Ani mne sa nepaci ked vyrobca zamerne zamlzuje fakty. A ako sa hovori ludovo opija nas rozkom. Staci si porovnat web solfegio a web bvaudio.

A teraz sa do mna pustite Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: So november 03, 2012 00:09:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Obdiv k zvuku reprosústav Solfegio je typický u ľudí, ktorí nemajú zodpovedajúce technické znalosti. Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So november 03, 2012 08:44:24    Predmet: Odpovedať s citátom

p4f napísal:
zhmotnená medzi boxami
amen Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So november 03, 2012 10:25:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A "kurva" tu zas dakto trpi rozpoltenou osobnostou.... ci rozpoltenym nickom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 03, 2012 12:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

2 p4f
citácia:
bohorovné súdy bez elementárnej slušnosti, rešpektu, či štipky úcty voči znalostiam a názoru toho druhého..blahoželám.

Toto si dajte nad posteľ a čítajte 100x pred spaním..Confused Opísali ste svoj postoj. Ak je tu niekto netolerantný, tak je to len skupina priaznivcov, majiteľov tých boxov, pretože sa cítia dotknutí, že niekto má iný vkus, uši, názor a skúsenosti..10x som napísal, že sa to mnohým môže páčiť, OK. Zato som na nikoho neútočil ako vy. Tie boxy mi nijako neležia v žalúdku (napísal som o nich len to, že "bolo počuť limity zvolenej koncepcie.."), účasť na výstave je chvályhodná, tiež som to asi 6x absolvoval..Len preferujem zvukovo niečo iné, nie tento typ zvuku. Toto nemôžete pochopiť?
A "ničnehovoriaca kopa sterilných čísel a grafov" hovorí o výslednom zvuku, ak v tých grafoch a číslach dokážete čítať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: So november 03, 2012 15:18:39    Predmet: Odpovedať s citátom

BV - kašli na túto debatu, zjavne to nemá zmysel... Vyjadril si sa slušne nie ako konštruktér, ale ako poslucháč, čo tam bol a počul, reakcia bola "úžasná", takže je asi najlepší čas to nechať, lebo to nikam (okrem urazenosti a iných hifistických "blábolov" majiteľov zmienených repro) nepovedie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MakcuPikcu
Hifista


Založený: 14 november 2011
Príspevky: 151
Bydlisko: Brezno

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2012 09:36:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked uz sa zacalo pisat o nejakych fankluboch,tak ja to tu vidim rozdelene presne na dva,heh.Mrzi ma ako sa ludia stavaju k tejto problematike.Ved nakoniec aj jedno aj druhe je vyrobene na spickovej urovni a kladie to na kolena svetove renomovane znacky.Mali by sme byt vsetci radi,ze slovaci napreduju.Ale nie,u nas sa riesi presny opak.Preto je cele slovensko tam kde je a aj tam navzdy ostane!
_________________
PrimaLuna ProLogue Premium - Solfegio Loudspeakers Alliante Prime - Vincent CD-S4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2012 12:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je v argumentácií. Ako môže p4f napísať, že "konštruktér z Trnavy" závidí na základe vecného príspevku onoho "konštruktéra z Trnavy", ktorý bedne počul a mimochodom úplne normálne napísal, že sa mu to nepáčilo?

To tú závisť videl na základe toho príspevku? Ono je "super", keď protistrana argumentuje presne tým, čo vyčíta. Jednoducho si jeden poslucháč urobil svoj vlastný názor, no a čo? Zmení sa tým beh svetových dejín, alebo čo také strašné sa stane?

Keby som mal "vypeniť" na každého, komu sa nepáči môj aparát, som asi masový vrah.

Trocha normálneho ľudského chovania by fakt nezaškodilo nikomu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2012 13:28:12    Predmet: Odpovedať s citátom

p4f napísal:
... väčšina ľudí to vidí ...

Nezlob se na mě, ale mluvit za "většinu lidí" si může "dovolit" levicový politik v zastupitelské demokracii alias tyranii většiny zastupované plutokratickou menšinou. Zde ale nemáme zastupitelskou demokracii, nýbrž její přesný opak - svobodu. Zde můžeš svobodně*** vyjadřovat své názory a případně třeba názory svých kamarádů, kteří byli na nějaké poslechové akci a se kterými jsi se názorově shodl. Ale "většinu" si opravdu s prominutím do huby neber nikdy.

***) Svobodně znamená v rámci zákonů a pravidel slušnosti (tedy neplést svobodu s anarchií)

Co se týče názorů BV (kterého osobně neznám) - on je samozřejmě ve složité situaci, protože je současně konstruktér a prodejce a současně i "běžný diskutér", takže ve spoustě případů může "balancovat" na hraně "obchodního" a "soukromého" sdělení. Jak ale sleduji jeho příspěvky, tak je z mého pohledu vždy maximálně korektní a pokoušet se ho obvinit z nekalých obchodních praktik vyžaduje opravdu notnou dávku demagogie a překrucování jeho vyjádření. Mezi konstruktéry a prodejci je podobně až "paranoidně" korektní například check. Pokud bys chtěl po těchto dvou pánech ještě více "korektnosti", tak bys jim musel nasadit náhubky, protože korektněji to jinak než úplně mlčet už fakt nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2012 17:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol napísal:
Obdiv k zvuku reprosústav Solfegio je typický u ľudí, ktorí nemajú zodpovedajúce technické znalosti. Embarassed

..pod tohle bych se rozhodně NEpodepsal, ale navážu: je možné že ten tolik líbivý zvuk ala Solfegio byl dosažen z nemenší části než samotnými repro tak i díky elektronkám a skvělému CDplayeru?
(nebyl jsem na výstavě Crying or Very sad )

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2012 17:43:51    Predmet: Odpovedať s citátom

MakcuPikcu napísal:
...Mrzi ma ako sa ludia stavaju k tejto problematike.Ved nakoniec aj jedno aj druhe je vyrobene na spickovej urovni a kladie to na kolena svetove renomovane znacky.Mali by sme byt vsetci radi,ze slovaci napreduju....

Ať žije malosériová výroba a DIY! (fakt, vážně) Thumbs up

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 10:01:52    Predmet: Neofórum Odpovedať s citátom

Bolo by asi dobré, aby sa k výstavám a k zvuku na nich vyjadrovali najskôr uznávaní guruovia. Následne by sme sa vyhli prihlúplemu preumelkovanému žargónu, ktorému tu aj tak nikto nerozumie, či nadšenému vychvaľovaniu toho, čo nás "ľudsky", avšak povrchne zaujalo. Od začiatku by bolo jasné o kom a o čom bude diskusia. Pocitári by sklapli, vládol by jasný, decentný a fundovaný komentár prerušený občasným potleskom. Ušetrili by sme gigabajty úložného priestoru potrebné na balast, prezeranie stránok by bolo rýchlejšie, fórum by sa ozdravilo. Zmizli by kluby, spolky a ich naivní prívrženci.
Zostala by čistá, OBJEKTÍVNA INFORMÁCIA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 10:11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To by bylo skvělé, pán Pavol Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 10:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Stanovovat/vyžadovat/vynucovat nějaká hierarchická pravidla, že nejprve můžou mluvit starší/zkušenější/odbornější/renomovanější, a dokud se nevyjádří oni, tak ostatní musí v koutě "šoupat nohama", by podle mě nadělalo víc škody než užitku. Domnívám se, že státní a policejní buzerace si užijeme dost v reálném životě a přenášet totalitní pravidla i do jedné z posledních bašt svobody by to tu dorazilo. Úplně by stačilo, kdyby všichni slušně prezentovali svoje osobní názory (nemluvili za většinu jak politici) a respektovali názory ostatních. Jestli jde o názor odborníka podložený měřeními nebo hodnocení "sluchaře" líbí/nelíbí, není podstatné.

Problém je, že většina lidí je z buzerace v reálném životě tak flustrovaná, že když se dostanou do nějakého prostředí (zde virtuálního), kde sice platí víceméně jen pravidla slušnosti, ale nikdo je nemůže důrazně kontrolovat a tvrdě trestat jejich nedodržování, tak jsou jak utržení ze řetězu, a čím jsou v reálném životě ušláplejší, tím jsou ve virtuálním životě "drsnější". Stačí se podívat do libovolné diskuze o politice třeba na iDnes - takové diskuze jsou plné hrdinských soudců a katů z lidu, kteří by veškeré problémy z fleku vyřešili tak, že by všechny politiky a podnikatele pověsili na kandelábry. A v reálném životě potkáváte samé s prominutím přizdisráče, kteří se neumějí postarat ani sami o sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 10:35:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud někdo nepochopil, že palipol psal těžkou ironii, tak mu není pomoci.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 10:41:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To rozhodně! Na druhou stranu ten palipolův ironický návrh není úplně mimo, protože volební census by asi dával lepší výsledky, než systém všeobecného (rovného) volebního práva. Jenže to by volební census museli všichni dobrovolně uznat - tedy uznat, že názor odborníka nebo zkušenějšího má větší váhu než, názor laika.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 11:43:28    Predmet: Odpovedať s citátom

2 palipol
Úplne by stačilo, aby tí "pocitári" nebrali ako urážku, osobný útok a minimálne spiklenie s temným zákulisím fakt, ak niekto (a nebodaj je to výrobca ako ja..) si dovolí vyjadriť svoj subjektívny názor ,že "boli počuť limity koncepcie", ktorý sa nezhoduje s ich názorom. Prečo nikomu nevadil názor na "príšerné, sypajúce sa výšky, hrozný zvuk, žiadna sláva.." a iné, rovnako "nepochvalné", ktoré tu odzneli?
A aby ich nerozčuľovalo a nepokladali to za dehonestáciu svojej osoby, ak je ten názor podložený aj nejakými skúsenosťami, dokonca aj s rovnakým typom boxov a zosilňovačov, ktoré nie sú pre mňa to pravé. Alebo ste si všimli, že by som niekoho podozrieval ze nejakých čiernych úmyslov (ako to tu urobil napr. p4f) a z "opovrhovania" mojím názorom len preto, že má na niečo iný názor? Trochu tolerancie a menej sarkazmu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 12:36:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to na "obou stranách" podobné. Kritika určité metodiky nebo postupu se v "odborných kruzích" též často považuje za "osobní útok", "vysvětlující" reakce tomu nasvědčují Wink . Nebo jako útok na "obchodní zájmy".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 12:45:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni preberte si to ako chcete, iróniu, či krutú pravdu. Som však som rád, že sa nad tým apoň niekto zamyslel.

PMA - pomoc by bola jednoduchá, skúste si môj článok prečítať 100x, možno na to prídete, pán Pavol

BVa - stále tá istá odpoveď. JA nič, ja muzikant, to ONI začali. Podstata Vám stále uniká, aj keď inak Vám neunikne nič. Tie slová o tolerancii sú pekné, dobre sa to číta, ale nefunguje to - keď tak mám povedať "z oboch strán", pretože v tomto prípade je miera demokracie takpovediac nemerateľná.
Len si uvedomte, že Vaše slovo je tu sväté a dokáže zlikvidovať konštruktérske snahy (nielen) Solfegia tak, že si ďalej neškrtne. Neverím, že by ste to naozaj chcel. O užívateľov a ich ego tu v podstate ani tak nejde.
Inak ste mimo techniku zároveň aj špičkový diplomat, fakt môj obdiv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 13:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

palipol --> Podla toho, co pises mal BV 2 moznosti:
- nic nepisat
- napisat na adresu Selfifina neutralnu / pozitivnu reakciu (= pisat ine, co pocul, aby bol "klud")

Tak by to bolo podla teba v poriadku?

Mimochodom - zaujimave, ze pani MakcuPikcu a p4f sa cistou nahodou "vyskytnu" na fore bud v dobe, ked ma Marek cosi nove, alebo zhodou okolnosti zozne ich oblubena znacka nejaky uspech. Akekolvek technicke detaily su odsuvane do stratena.

Urcity cas, ked som si robil prehlad, komunikoval som aj so samotnym Marekom - je to velmi ochotny clovek, ale akonahle som sa spytal na (aj zakladne) technicke detaily, priamej odpovede som sa nedockal a vsetko bolo zahmlene v oblaciku spevavych vyrazov (je to moja vlastna skusenost - komunikoval so s nim).

Ja to vnimam ako marketing, ktory mne nesedi (nech to hra v skutocnosti akokolvek). Argument "prid si to vypocut" u mna nezavazi, pretoze potrebujem vediet aspon priblizne, co si mam ist vypocut. Moj cas (a v konecnom dosledku aj benzin) je dnes drahy. Pokial to niekto nedokaze pochopit, ja to respektujem, ale ja si tym padom tuto znacku z ponuky skrtam. Je toho na vyber (chvalabohu) dost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 05, 2012 13:11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Vaše slovo je tu sväté a dokáže zlikvidovať konštruktérske snahy (nielen) Solfegia tak, že si ďalej neškrtne. Neverím, že by ste to naozaj chcel. O užívateľov a ich ego tu v podstate ani tak nejde.

Nemyslím, že je moje slovo "sväté" (určite nie pre všetkých), silne ma preceňujete, a rovnako absolútne nemám snahu nikoho zlikvidovať. Aj po mojej účasti na výstavách som počul a čítal a zažil dosť nesúhlasných názorov (sterilné, suché, nudné..), , obvykle práve z tábora priaznivcov inej konštruktérskej "filozofie". A nič ma nezlikvidovalo, pokračujem si svojou cestou a hľadám (snažím sa osloviť) ľudí -poslucháčov, ktorým to vyhovuje a preferujú rovnaký zvuk ako ja . Nemusia to byť všetci, tak naivný nie som. Pokiaľ je toto tá diplomacia, tak ano, som diplomat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 08:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

BVa - Rozsah komunikácie na fóre je veľmi obmedzený, v danej chvíli nikdy neobsiahne skutočný rozsah veci a tak to zostáva na situačných "štekoch", ktoré môžu vec značne zkresliť, pozitívne, či negatívne zgeneralizovať a podľa toho, kto a ako to urobí sa to prepadne do zabudnutia, alebo zrodí sa nový zákon, na ktorý sa už potom trvale odvoláva. Ak ste diplomat, presne viete, ako to myslím. To je jediné, čo doteraz nemôžem akceptovať, nič iné mi na Vás nevadí.

Odar - neviem, čo ma s týmto vláknom spoločné "Marek", založ a rozober si to v samostatnom pojednaní, ak cítiš tú potrebu.
BVa sem patrí ako sem patrí každý z nás, ktorý tohoto koníčka vyznáva ale vzhľadom v tomu, že je člen, konštruktér a obchodník v jednej osobe má ťažšiu pozíciu ako ostatní - ako spomínal Kozousch.
Vážiť slová však by mal každý z nás to je základná podmienka a keď už niekto prestrelí, tak má priestor na nápravu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut november 06, 2012 12:35:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar.Nebol som na výstave...ale..Pán Bunta nikdy nič nezahmlieva o svojich vyrobkoch-ak niekdo chce presne povie typ reproduktora aký je v jeho reprosustavach použitý a dokáže -doloží aj meranie,charakteristiky či už repro alebo aj kompletných reprosustav.Nezahmlieva.Je to JEHO vec a politika.A tým pádom aj serioznosť výrobcu .A ak vyrobca reprosustav Solfegio toto nerobí je to jeho obchodná politika-ale je to TIEZ JEHO vec.A asi vie prečo.Moj dohad-že su tam použíté lacné reprá. Ale ved na niečom a niekom treba zarobiť. A tu je asi aj "pes zakopaný" A keby to prezradil-tak by ho aj tu iný"rozniesli na kopytách" To je moj názor. Ináč lacné reprá su použité aj v omnoho Drahších Reprosustávách a aj Známich Značiek.Takže kdo chce si kupi aké chce-každý z nich má svojich obdivovatelov a aj potencialnych kupcov.Treba ale brať Vždy do uvahy CELY retazec-od posluchača-cez Aparaturu-až po Akustiku.Mnoho ludí zostalo prekvapených ked počuli niekde Reprobedne a kupili ich-pustili doma a zistili že im NERHAJU.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akcie Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist