Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BVaudio PRE1 diskrétny verzus PRE1 feťák operák
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 07:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A mne zase "nebude nikdo nic vyprávět o vypovídací schopnosti rozlišení uší" ,hlavne keď to majú byť tie "jediné", najlepšie cvičené a všetko počujúce, ale len spolu s očami... Vaše tvrdenia mi pripomínajú závery "výskumníka" pri "teste" s blchou, s výsledkom "keď blche odtrheme nohy, ohluchne!", pretože nereaguje na povel "skoč!"...
Urobte si korektný, slepý test , a spadne vám hrebienok a vysoká mienka o presnosti a neomylnosti sluchu. Inak je to stále len tvrdenie" ja to počujem!", mimo reality.
A toto
citácia:
Kdo se orientuje podle měření a vlastní zvukové srovnání ho nezajímá
je nezmysel, prečo asi ten test prebehol?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 09:21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

máme 2 krajní stanoviska: Měření nade vše, Uši nade vše. (ani jeden z přispěvatelů zde ve vláknu to až takto extrémně myslím nikde netvrdil).
vyvozuji závěr: Pravda bude někde uprostřed.
přidávám interpretaci: ne že Spíš ucho nebo Spíš parametry, ale OBOJÍ. Něco jze jen vidět na grafu, Něco lze jen slyšet na ucho.

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20471

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 09:36:49    Predmet: Odpovedať s citátom

perys napísal:
máme 2 krajní stanoviska: Měření nade vše, Uši nade vše. (ani jeden z přispěvatelů zde ve vláknu to až takto extrémně myslím nikde netvrdil).
vyvozuji závěr: Pravda bude někde uprostřed.
přidávám interpretaci: ne že Spíš ucho nebo Spíš parametry, ale OBOJÍ. Něco jze jen vidět na grafu, Něco lze jen slyšet na ucho.


Přesně tak. Těžko mě někdo bude nálepkovat z přístupu "jen ucho".
Měření je extrémně důležité při vývoji, do jeho předposlední fáze. Poslední fáze je, alepoň pro mě, poslechová zkouška. Pokud při ní existuje alternativa, jako je výměna OZ (bez toho že by výměna způsobila nestabilitu, výrazně zhoršila parametry atd.), rozhoduje pro mě o typu OZ poslechový test. Totéž platilo při volbě JFET x BJT.

V předzesilovači v roce 2003 se vybíralo z OPA627, LT1122, OPA134. Zejména první 2 naprosto špičkové OZ i dodnes, první stále nepřekonaný. Dodnes není pro audio lepší OZ, co se týče komplexu parametrů a zvuku. To jenom pro připomenutí, že pokusy v roce 2012 nejsou nic nového.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5939
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 09:52:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde jen o měření, nebo poslech.
Jde také o vyhodnocení výsledků, ať je to z čehokoliv.
Zarytý technokrat bude lpět na neurčitosti výsledků a z neurčitých, nebo nejasných nebude vyvozovat závěry, šarlatán bude každé uhádnutí v loterii poplácávat po ramenou Very Happy

LT1122
Z mého pohledu trochu vyšší šum.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 10:50:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím OPA627 Najlepšie na vstupe som zosilnením 4x alebo aj na výstupe za potenciometrom s jednotkovým zosilnením? Je to stále tak drahý brouk + riziko neoriginality či rozptilu výroby a akosti?

Prepáčte nemáme to tu prečítané tak sa ospravedlňujem za prípadné OT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 11:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Těžko mě někdo bude nálepkovat z přístupu "jen ucho

To určite nie, pretože slepý test zásadne odmietate. A len slepý test je "jen ucho". Všetko ostané je kombinácia predsudkov, očakávaní, želaní, "mediálnej masaže" a iných vecí. O toto ide.
citácia:
Něco lze jen slyšet na ucho.
Tak načo je nutné pritom vidieť, čo hrá??Ak potvrdíte spľahlivo , preukázateľne slepým testom, že to počujete, opakovane, tak budem prvý, čo to bude s radosťou akceptovať a budem len rád, že sa odhalila nejaká príčina rozdielov.To nie je "technokratizmus". A "šarlatán" nič také ani neskúsi a bude stále trvať na tom, že je to zbytočné, však to počuje. A bol by so veľmi rád, ak niekto povie, čo(aký rozdiel) môže byť počuť, bez toho, aby sa zmenil signál v audiopásme?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 14:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A co takto "nutna" podmienka vs. "postacujuca" podmienka ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 14:44:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Do zabudnutia upadol jeden fakt - doma som preferoval OZ jfet aj s príslušným vyjadrením sa ku zvuku. Presne ako doma OZ jfet som u BV počul diskret verziu s rovnakým vyjadrením sa ku zvuku. Ak by uši bol etalón, tento výsledok je v priamom rozpore.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 14:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Něco lze jen slyšet na ucho.
Tak načo je nutné pritom vidieť, čo hrá??....

Líbí se? Pak přeci není nutné vědět co (to uvnitř) hraje...

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11543
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 15:13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by bolo lepšie porovnávať preampy na slúchadlách. Bolo by výrazne menej premenných a aj slúchadla by si mohol doniesť každý svoje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 15:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Možno by bolo lepšie porovnávať preampy na slúchadlách. Bolo by výrazne menej premenných a aj slúchadla by si mohol doniesť každý svoje.


Ta myšlenka se mi líbí. Bohužel málokterý preamp má výstup zatižitelný sluchátky, takže by ještě musel být velmi precizní sluchátkový zesilovač.
To je ovšem pořád snadnější, než koncový zesilovač s výkonem v desítkách Wattů.
A hlavně, sluchátka s tím zesilovačem lze strčit do tašky a kamkoliv odnést pro testování.
Na rozdíl od reprobeden. Také odpadá další proměnná - poslechový prostor.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 15:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Som si 100% istý, že ak by ste ich počúval doma aj mesiac, a niekto by "tajne" zmenil označenie, tak by "zvukový" dojem zostal priradený k označeniu, nie k tomu, čo je reálne vnútri. ... Však si urobte (zorganizujte) taký test.

K takovému experimentu nesmí nikdy dojít. Už by totiž nebylo, na co se vymluvit...

Jinak obdivuji Vaši trpělivost, byť se obávám, že plody nenese a neponese.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20471

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 15:54:49    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:


LT1122
Z mého pohledu trochu vyšší šum.


To je pravda, v aplikaci s vyšším ziskem by se šum určitě projevil.
Jinak dostatečně vysoká SR, zkreslení neroste s kmitočtem a je odolný vůči VF rušení na vstupu. A velmi dobře hraje Very Happy

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20471

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 15:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:

K takovému experimentu nesmí nikdy dojít. Už by totiž nebylo, na co se vymluvit...

Jinak obdivuji Vaši trpělivost, byť se obávám, že plody nenese a neponese.


Podobné experimenty se dělaly. Pro mě byly důležité názory lidí, jako cough a kryton (mimochodem, oba zkušení posluchači klasické hudby v živém koncertním provedení). Naopak byli jedinci, jejichž názor na zvuk mě nezajímal a nezajímá vůbec, jmenovat nebudu. Jinými slovy - vůbec mě nezajímá "statistický vzorek" posluchačů. Mezi nimi mohou být i ti, kteří slyší jen na jedno ucho a k tomu i na to jedno ucho omezeně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12818

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 16:09:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Sorry, ale pro mě nemají vaše názory hodnotu prakticky žádnou, stejně jako vaše manifestace ega typu "Možná by stálo za to staviteli prozradit, že Le v žádném případě není konstanta.". Považuji to za vesměs irelevantní bláboly a došel jsem k tomu na základě zkušeností z komunikace s vámi v poslední době. Stal jste se pro mě silně nedůvěryhodný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 17:06:12    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat

Až postavíš zesilovač který mě bude vyhovovat "zvukově" (na různých bednách) stejně jako výrobky PMA, které jsem doposud slyšel, tak se staneš ty mírně duvěryhodným.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11184
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 17:07:44    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pro mě byly důležité názory lidí, jako cough a kryton (mimochodem, oba zkušení posluchači klasické hudby v živém koncertním provedení).


Možná by s velkým odstupem času bylo už možné odtajnit, který z těch zkušených posluchačů si při podobném experimentu pochvaloval vynikající zvuk MAA741 ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 18:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ako pekne sa tu ďalšie vlákno zvrhlo... Keď dostanem nabudúce chuť založiť nejaké vlákno, asi si najprv strčím prsty niekde a nechám ich tam dovtedy, kým ma chuť založiť vlákno neprejde...
Ste tu zasa rozhádaní jak baby na trhu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 19:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Podobné experimenty se dělaly. Pro mě byly důležité názory lidí, jako cough a kryton (mimochodem, oba zkušení posluchači klasické hudby v živém koncertním provedení). Naopak byli jedinci, jejichž názor na zvuk mě nezajímal a nezajímá vůbec, jmenovat nebudu. Jinými slovy - vůbec mě nezajímá "statistický vzorek" posluchačů. Mezi nimi mohou být i ti, kteří slyší jen na jedno ucho a k tomu i na to jedno ucho omezeně
Nič proti skúseným poslucháčom klasickej hudby v živom prevedení, ale načo je nutná takáto skúsenosť na odlíšenie zvuku dvoch (pred)zosilňovačov? Ide len o odlíšenie "zvukov", ktoré do testovaných prístrojov "vstupujú" identické, nie o zrovnanie výstupu s realitou...
To podčiarknuté je len silne arogantné pohŕdanie s "podľuďmi", ale to už tu bolo a neskončilo to dobre..Ale možno to bude tým, že sú jedinci, ktorí zase majú problém okrem uší používať aj ostané "súčasti" hlavy..
2 Slimák
Kľud, vieš čo povedal tuším p. Werich, nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 19:31:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné, viem čo povedal. Len som nakoniec vždy sklamaný, ako sa to v hifistickej obci skončí a pritom v zásade o nič nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 19:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No, tohle fakt asi neni treba. PMA je hlava chytra a technickym argumentum otevrena, to je x krat overene, neni to zadny woodooista a tmar, ktery by jenom poslouchal a nevedel, co je vevnitr v krabici. A BV, vy muzete byt taky v klidu, cough, kdyz uz tu byl zminen, pri poslechu vaseho retezce u me nenasel zadne problemy, zadnou agresivitu, kroutil hlavou nad nekterymi nazory ohledne bipolaru od vas. Hladky, cisty, nezahuhlany, neagresivni prednes. Takze asi tak. No a ja taky nejsem hluchy a uz mam v hifi neco najeto. Delate to dobre, mozna byste tady mohl sem tam zminit svou muzikantskou minulost, aby si nekteri s kratsi historii uvedomili, ze nejste zadny ztelesneny osciloskop. Smile Tady mnohokrat popsane Slimakovo "prohozeni" preferenci me naladilo na to PRE1 jeste vice.

Naposledy upravil Hasňa dňa Ne november 11, 2012 19:45:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20471

PríspevokZaslal: Ne november 11, 2012 19:37:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápu, že rozdílné názory se v komunitách netolerují. Je to opravdu smutné, jak sami říkáte.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 12, 2012 06:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

2Hasňa
citácia:
No, tohle fakt asi neni treba. PMA je hlava chytra a technickym argumentum otevrena, to je x krat overene, neni to zadny woodooista a tmar, ktery by jenom poslouchal a nevedel, co je vevnitr v krabici. A BV, vy muzete byt taky v klidu,

Ja som "v klidu", ale ak je PMA otvorený technickým argumentom, tak by mal reagovať (odpovedať) na argumenty, namiesto podceňovania ostaných poslucháčov, len on a pár vyvolených počuje správne, pritom nejde (v tomto teste ) o to čo je správne, ale či je vôbec počuť rozdiel... Ide o to , že je ochotný počúvať (a počuje) len keď vie, čo je v krabici, test naslepo odmieta a zhadzuje (však on vopred vedel, ako to skončí..), bez jediného relevantného argumentu, uznáva len výsledky svojich "testov".. A napr. na otázku, čo je príčinou zmeny zvuku (a mnoho iných), ak sa nezmení signál, len ticho... Debata, ako s pánom F..A pritom hovorí o netolerantnosti. A mimochodom, ako to bolo s tým uA741, to vyzerá zaujímavo? Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Po november 12, 2012 09:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

BVa
...Ten test ukázal, že od určitej kvalitatívnej úrovne je 99,9% počutých rozdielov autosugescia a očakávanie...

Pane Bunta, proč jste tedy začal produkovat nové verze svého preampu a koncového zesilovače?
Vy sám je od sebe naslepo rozeznáte?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5953
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 12, 2012 11:46:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Lebo sú dostupné lepšie súčiatsky a dajú sa dosiahnuť lepšie výsledky ako pred 10-12 rokmi, keď vznikli PA300 a P1, bez nejakého významného zvýšenia ceny. Dá sa ponúknuť viac (objektívne lepšie vlastnosti) za prakticky rovnakú cenu..
Ak vás to tak zaujíma, P1SE od PRE1 poznám, pri PA300SE a PA300SSE by som asi dosť hádal. Rôzne verzie (osadenie zosilňovacích modulov) pri PRE1 jedine náhodu, samozrejme ak tam nie je niečo ako LM741..Hluchý pritom určite nie som, dokonca mám aj dve (funkčné) uši a počúvam hudbu, nie sinus...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: St november 14, 2012 11:20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím říct, že toto vlákno je velmi zajímavé, alespoň pro mě. Pan Bunta na rovinu přiznává, že jisté věci při osazení zesilovače nepozná(a to je zkušený konstrukter a posluchač), jedině náhodně a vedle na nejmenovaném foru hifisti bezpečeně poznají, jak se změní zvuk při výměně pojistky v jističi za high-end typ Smile Je to legrační, chtěl bych vidět, jak by takové iluze odpadli při slepém testu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St november 14, 2012 12:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
jak by takové iluze odpadli při slepém testu...

Nijako, lebo tito vyssieuvedeni "hifisti" slepe testy prevazne odmietaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: St november 14, 2012 12:42:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tak nějak pořád doufám, že někdo konečně přizná,že ty rozdíly, které jsou vždy předmětem diskuzí, buď neexistují, nebo je neumíme změřit (případně nevíme který parametr o nich rozhoduje a jak jej změřit).
Zatím se vždy jen dozvíme,že není souvislost mezi rozdílem zvuku a THD,ale čím to je nikoliv.
Pokud zachováme hladinu že jsme většina z nás technicky vzdělaní lidé, pak takový rozdíl zvuku musí být zcela určitě dán změnou podoby signálu po průchodu daným zařízením. Pokud signál po průchodu zařízením nevykazuje žádné změny, nevidím důvod pro rozdíl ve výsledném zvuku.

Zatím jsem tu něco v tomto duchu četl jen od BV a v tomto se s ním ztotožňuji.

(je zajímavé tu číst jak s každým novým zesilovačem má třicet let stará písnička brilantnější výšky,jak se čímdál víc otevírá prostor, jak je vše jesnější a jasnější Laughing )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20471

PríspevokZaslal: St november 14, 2012 13:00:00    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Já tak nějak pořád doufám, že někdo konečně přizná,že ty rozdíly, které jsou vždy předmětem diskuzí, buď neexistují, nebo je neumíme změřit (případně nevíme který parametr o nich rozhoduje a jak jej změřit).


Nemám nejmenší problém se přiznat k tomu, že podle mě neumíme změřit to, co slyšíme jako rozdíl. Výhrady k FFT jako metodě pro zjišťování slyšitelných rozdílů jsem psal mnohokrát, stejně jako výhrady k diferenční metodě pokud je spojená s omezováním kmitočtového rozsahu na vstupu měření. Nechtěljte prosím, abych se po stodvacáté opakoval.

Pokud se v diferenční metodě nepoužije kmitočtová ekvalizace vstupů, rozdíl se naměří vždy.
Stejně tak se vždy naměří rozdíly při analýze skokových odezev a zejména jejich závislosti na amplitudě.

Je zajímavé, že i při zcela technickém přístupu k diagnóze reproduktorů se přiznává, že některé defekty se najdou spíše sluchem než měřením.

citácia:
Some defects (e.g. loose particle) produce symptoms
which have extremely low energy but are still detectable
by a trained ear. Fig. 1 also shows the sound pressure
level of the different signal components measured in the
near field of a woofer. Whereas the fundamental
component may exceed 130 dB, the symptoms of
irregular defects are about 50 dB close the ambient
noise level of about 40 – 60 dB.

The regular
nonlinearities generate symptoms at much higher SPL
which can mask the symptoms of the irregular defects.
Thus, the measurement of total harmonic distortion
(THD) is a good indicator for motor and suspension
problems but less useful for detecting rub and buzz
problems.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St november 14, 2012 13:06:24    Predmet: Odpovedať s citátom

A niektoré defekty (napr. zle sfázovaný basák na JBL v Hradišti) sa našli len meraním, lebo my netopieri, čo sme tam boli sme to uchom nepočuli ani jeden a nebyť merania by sa na to nikdy neprišlo a všetci sme boli vytešení ako to božsky hrá ...

Takže za mňa - najprv vždy meranie, potom uši.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 11 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist