Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Actidamp MkIV.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 30, 2012 13:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Actidamp s LT1115 apod. nepřináší žádné zlepšení šumu, takže se případně využívá jen jako servo. Pro MC je to jedno, pro MM je to problém. Kompromis je nízkošumový FET operák. LT má význam spíš v korekčním řetězci, aby se pracně získaný odstup nezabil šumem korekčáku. Samozřejmě pokud někdo chce mermomocí předělávat něco, co je víceméně optimalizované, je to jeho věc, ale nechtějte rady na téma, jak něco zajímavě zmršit.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut október 30, 2012 14:01:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím všechny, kteří si u mne objednali FETy a ještě je nedostali, aby se mi připomenuli v SZ, a to raději i ti, kteří mi posílali osobní e-mail - mám v tom trochu binec. Jinak pár čtveřic a dvojic mám ještě v rezervě, takže je možno se přihlásit.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juwe
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 21:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze som elektro analfabet a z vlastnej skusenosti viem, co to da nastudovat a zbastlit nejaky projekt, chcel by som objednat nejaky hotovy predzosilovac. Najde sa niekto, u koho sa da vyroba tohoto predzosilovaca objednat, myslim komplet aj oziveny, staci na MM prenosku. Asi nebudem sam, koho to zaujima, v rubrike predam/kupim je toho poskromne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
avomet
Nádejný hifista


Založený: 15 marec 2009
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ut november 27, 2012 23:22:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj. Pokud bys chtěl, leží mi v šuplíku oživený modul na desce od Kohouta. Až bude čas mohl bych ti i dodělat hotový výrobek. Tzn. hodit do krabičky a dodělat zdroj.
_________________
Foobar2000 > ASIO > CW DAC1 USB > HYPA300SE > DPA330 mk4 > VMA-I mk2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 00:21:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To Juwe:
Obrať se na uživatele PAKO (Jirka Pavlík) http://hifi.slovanet.sk/bb/profile.php?mode=viewprofile&u=2705, nebo <AVPavlikJiri@seznam.cz>
V současnosti je to asi nejlépe zpracovaná dostupná verze Actidampu IV. Snad se dohodnete - alespoň se mu ta práce trochu vrátí.
Pokud bys chtěl mechaniku (taky to budu dodělávat), mohu objednat více paré (bočnice Fischer + plechařina).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
juwe
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2012
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: St november 28, 2012 23:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ok dakujem, ozvali sa mi aj ludia na SS, takze nieco poriesim. Z tych verzii sa mi toci hlava, kedze sa v tom neorientujem - povodny navrh vyrobku ma uz nejaky rok a poskocil aj vyrobny proces. Takze skoro vsade kde otvorim forum o actidampe je super duper zlepsovak, ktory polovica fora kritizije a polovica vyzdvihuje. Osobne neviem posudit tieto featury...Mozno by to chcelo nejaky odborny upgrade vzhladom na dostupnost novych suciastiek, nedostupnost tych starych, pripadne zapracovat nejake objektivne zlepsovaky (ak maju prinos) a printnut to na web. Tot len skromny navrh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 00:41:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To je výbornej nápad...jen mi vrtá hlavou, kdo by to nakonec posuzoval...zda podobný trotli jako jsi ty, nebo někdo jinej ? Nebo kdo mi tedy řekne co by se na tomto principu ještě mělo vylepšit a rozumně to zdůvodní....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aaa
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2010
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 01:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 08:03:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Bydlíte od sebe asi 500m vzdušnou čarou ...

Můžeme se sejít u mně na neutrální půdě Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 08:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Trotli netrotli...
Pavle, nezlob se, ale vy se znáte? V opačném případě si dej pár facek a běž se stydět do kouta.
Ten člověk Ti mimoděk vyjádřil uznání, protože shání někoho, kdo by mu dodal něco, co považuje za špici v oboru (Tvůj ActidampIV, případně snad po dvaceti letech upravený). Místo abys mu nabídnul své služby (jistě za prachy), tak jsi ho sprostě urazil. Zdá se Ti tohle normální?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 09:31:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Za špicu ? Ani omylem, to by nepsal ty kydy vo zastaralý součástkový základně...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 09:45:18    Predmet: Za dobrotu na žebrotu. Odpovedať s citátom

Neznalý, úprimný trotl. Chcel si Mistra naklonit, lenže nevedel ako. Skončil skôr, ako začal. Pevne verím, že sa vyrovnajú mimosúdne.Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 11:18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Musí to být zrovna Actidamp? Pokud ne, tak bych mohl něco vypustit jako open-project, bylo by to pro MM.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 13:24:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď už je tá ťažká doba, tak tie open projekty ide uvoľňovať i s finančnou dotáciou.

Napríklad tuto sa našlo 75 ľudí, čo prispeje $46,579 na BlueTube Audio vacuum tube amplifier with built-in Bluetooth.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 14:18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Takové ptákoviny přenecháme někomu především obchodně zdatnému.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
horemic
Hifista - pokročilec


Založený: 30 december 2010
Príspevky: 481

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 14:27:41    Predmet: Re: Za dobrotu na žebrotu. Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil horemic dňa So december 13, 2014 17:08:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 14:33:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlákno pro případný open project na MM preamp je tady:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=15823

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
aaa
Nádejný hifista


Založený: 02 marec 2010
Príspevky: 81

PríspevokZaslal: Št november 29, 2012 22:46:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hošani, udělejte si stránky v AJ, pár projektů pusťtě ven tak jak to dělá AMB a za nějaký čas si získáte lidi, kteří se k vám budou vracet. Prodávejte PCB hlavně zahraničním zákazníkům ať nebědujete nad uprděným českým trhem a pevně věřím, že se ty mraky času musí zůročit... a potom vám bude aj jedno, že si někdo sám udělá kopii vašeho projektu když dalších 100 nebo xxxx desek prodáte stejně ven.
Chce se to zaměřit na jiný než ČR trh. Možnosti jsou, a ne že ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11503
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 30, 2012 07:59:51    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Takové ptákoviny přenecháme někomu především obchodně zdatnému.


Ako myslíte, ale svet sa mení a to čo platilo pred desiatimi rokmi už dnes nemusí fungovať.

PS: a nebude to krízou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
durii
Nádejný hifista


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Pi november 30, 2012 12:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

zabudla krava, že bola teľaťom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne december 02, 2012 12:57:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Actidamp jako takový - a MkIV zejména - jako koncept nezastaral ani v nejmenším, i když nepochybuji, že by se dalo vymyslet něco lepšího (ostatně sám už jsem to udělal několikrát a možná ještě udělám). Diskutovat se jistě dá o součástkách, ale nemyslím, že by se našla nějaká autorita, která by byla všeobecně uznána a která by stanovila, co je nejlepší. Lidi si chtějí hrát, chtějí se v něčem šťourat, chtějí být chytřejší a chtějí vzývat svoje vlastní bohy. O nějakou absolutní pravdu jim většinou nejde - to by jim spadly hračky do kanálu.

Na druhé straně, koho dneska zajímá nějaký phono pre - dnes, v době stahování MP3 z internetu, ohlášeného zániku SACD, prý i CD - kampak na nás s nějakou kvalitou, volevole.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trunek
Hifista - pokročilec


Založený: 13 november 2009
Príspevky: 286
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Ne december 02, 2012 15:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

dodnes počúvam LPčka a kupujem si stále nové. Keď idem na párty, tak sa hrá v 90% prípadoch z platní
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne december 02, 2012 15:42:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám doma veľa LP a kupujem si aj nové každý mesiac.
Čakám na actidamp MkIV v prevedení MC (samému sa mi to robiť nechce) a potom urobím uchometrické zrovnanie s phono preampom v PRE1 od BV, ktorý síce nemá aktívne tlmenie, ale má pasívne korekcie rozdelené do dvoch stupňov a je osadený tiež operákmi. Som zvedavý na výsledok.
Doma mám ešte phonofet od PMA, ale ten je pre MM, takže ten nemám s čím porovnať, keďže "fičím" na MC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: So február 16, 2013 06:37:14    Predmet: NE5534 Odpovedať s citátom

Kdysi před pěti lety jsem z nějakých desek k-u-r-e-v-s-k-y- opatrně vypájel originály NE5534A od Philipsů v naději, že získám hrstku opravdu poctivých a nešumících OZ. Jaké bylo moje překvapení, když v neinvertujícím zesilovacím stupni s A=40 na malých impedancích a s nízkou zatěžovací impedancí vstupu tyhle originály šuměly znatelně více, než současné Texas Instruments NE5534AP. A v naprosto opačném gardu se chovají LF411 vs. MAE411. MAE-čka mají tak malý ofset, že jsem u některých exemplářů Mk.IV. trimry mohl zcela vynechat - jen připomínám, že ty NE5534AP byly koupené v Rystonu, LF411 náhodně v zásilkových službách velkých firem a MAE411 za koupené na inzerát za 10Kč.
V Mk.II. ale s LF411 ani jeho českou obdobou nic nepořídíte, tam je bohužel třeba vsadit alespoň OP07 nebo OP177. S OP07 se lze u Mk.II. dostat na výstupu asi na 0,2mV, což asi dál netřeba řešit.
S deskami na Mk.IV-2 i Mk.IV-3 od PAKA jsem neměl nejmenší problémy, natož tak se stabilitou a desky se mi vzhledem k provedení a kvalitě nezdály předražené.
Modré keramické kondenzátory 100n/50V jsou podle mých zkušeností druhou nejporuchovější součástkou hned za elektrolyty a tantaly, takže se jim vyhýbám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomi
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2012
Príspevky: 24

PríspevokZaslal: So február 16, 2013 14:43:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak kupuješ modré keramiky od HITANO a podobné lacné shity, tak sa nečuduj...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: So február 16, 2013 16:39:07    Predmet: Re: NE5534 Odpovedať s citátom

sinclair napísal:

V Mk.II. ale s LF411 ani jeho českou obdobou nic nepořídíte, tam je bohužel třeba vsadit alespoň OP07 nebo OP177. S OP07 se lze u Mk.II. dostat na výstupu asi na 0,2mV, což asi dál netřeba řešit.


Na tuto pozici se moc nehodí,nemá jen úlohu serva, už se to tady řešilo několikrát..

Nehodí se OPA 27,37 stejně jako OPA 07/77/177.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 22, 2013 08:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento týden budeme testovat ACTD III, ACTD IV ( obé v provedení MC, tj. s trafy od p. Berana ) a dále ještě předzes OVIDIA z DIY. Zesilovače budou DPA 112 ( modernizovaná verze 111 ) a trojice konců TYAIII, takže z přenoskáčů dostaneme opravdu maximum...máte zájem o výsledky ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
The_P
Nádejný hifista


Založený: 21 marec 2010
Príspevky: 95
Bydlisko: Kladno / Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 22, 2013 08:45:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ac nejsem nikdo co se hifi tyce, zajima mne to a urcite bych byl za vysledky velmi vdecny. Mam tu MKIII a i kdyby mel skoncit 'posledni', pro mne hraje moc pekne Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 22, 2013 08:55:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbytečná otázka, jasne že máme zájem Smile Má to tady postavené mraky lidí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po apríl 22, 2013 09:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná by ještě stálo za to, zařadit do testu ACTD IV v poslední úpravě od VB (MC). Dost by mě zajímalo, jak by si vedla v porovnání s trafy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Ďalšia
Strana 23 z 30

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist