Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audiolense
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 11:27:22    Predmet: Odpovedať s citátom

nostro napísal:

No a po prvom zmerani a exportnuti filtra, nasledne spracovaneho JRiverom mi spadla sanka Wink A tom som urobil nejake chyby pri merani a nie celkom optimalne nastavil Target. Ziadne kable, zdroje... neposunuli audio system tak dalej ako Audiolense.


vitej v klubu Cool

Ja uz nejakych par let rok konvolveruju, DRCuju a posledni rok i "digitalne vyhybam" v PC a je to mazec. Aneb jak rikal ssoudruh Karajan pri uvedeni CD "Vse ostatni jsou jen plynove lampy...." Wink Posun je to zkratka obrovsky, ale nesmi se to prekorigovat.... to jsou pak slyset artefakty .... tu zkusenost s ladenim na ucho a stovkami ruznych korekcnich krivek mam za sebou - ta snaha ladit DRC dava smysl, jako malo co v hifi, protoze je to racionalni... Ovsem zkuseni audiofilove by mozna spise doporucili "rytmicky" propojovaci kabel s rhodiem... Wink

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 18:28:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktory software pouzivate na generovanie filtrov? Robili ste nejake testy/porovnania tychto aplikacii?
_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 18:37:06    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:

vitej v klubu Cool

Diki Wink

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 18:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som napisanu dlhu opoved ohladom faze a frekvencie potom som to zmazal. nebola to jednoducha odpoved... jednoducha odpoved je ze su to dve veliciny popisujuce tu istu vec - zvukovu vlnu. Ludia sa na to casto pozeraju ako na dve veci ale ta vlna je vlastne len zmena amplitudy v case a rozdelenie na fazu a frekvenciu su len take barlicky. V skutocnosti sa to neda rozdelit a bolo by dobre ak by to ludia takto chapali... Cize cokolvek co meni frekvenciu hybe aj fazu.

FIR to vie robit aj zvlast ale tato manipulacia nie je zadarmo. Cena za to je preringing - t.j. ovplyvnovanie signalu skor ako samotny signal zacne.

Su velmi fundovane a podlozene nazory o tom ze takato manipulacia nie je koser...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 19:02:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobré je zmínit systémy s minimální a s neminimální fází, ale to už je asi za hranou.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 19:16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to za hranou a osobne mi cely tento "filozoficky koncept" pohladu na vec nesedi. Povazujem to za zbytocnu matematicko semanticku onaniu. Hlavne v kontexte audia. Mozno preto lebo nemam dostatocne matematicke zazemie.

Podla mna je cela tato vec z hladiska pochopenia neprenosna a clovek si nazor na to musi vybudovat sam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 19:23:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde o filozofický koncept. DRC není samospasitelná metoda, má to řadu úskalí a problémů, které jsou dobře zdokumentované. Teď nejde o minimální fázi, to byla připomínka ke zjednodušenému vysvětlení.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 20:05:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som pisal len o minimalne - neminimalnej - potazmo linearnej faze.

DRC ako take je podla mna cele kravina.

Digitalna vyhybka ako taka je ok. Rovnako ekvalizacia vsesmeroveho linearneho skreslenia sustav /Doplnte si o aku fazu ide - uprimne sa priznam ze mi tento system pomenovania nevyhovuje a ani sa v nom nesnazim orientovat/

Problem je ze tieto systemy /audiolense, acourate a pod/ kombinuju rozne veci - z ktorych niektore su pozitivne a niektore nie.

Imo na to treba ist viac rucne vediet co clovek robi. Akakolvek bedna ktora sa nesprava ako bodovy zdroj /doplnte si prosim terminologiu o aku fazu ide/ nemoze s principu mat rovnu fazu a rovnu frekvencnu charakteristiku okrem jedneho jedineho bodu. Akekolvek vylepsenia sa budu vzdy tykat iba tohoto bodu. Myslim ze to ma PMA na mysli.

Imo pozitivny prinos tychto systemov je ze v rozumnej zrovnaju powerresponse - negativne su vsetky prekompenzacie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 21:04:08    Predmet: Odpovedať s citátom

DRC jako takove kravina rozhodne neni. Pokud je konkretni implementace dobre udelana (SW), je to uzasny nastroj, ktery sub-optimalni hifi (coz je 99.999%) hifiaparatur a poslechovych prostor posouva nekdy az na mile daleko.... Problemy pomaha castecne resit, ale neresi je zcela (souhlas, neni to samospasitelne). Dozvuk, mody, ani odrazy, difrakce v poslechovce nesnizi, stejne jako zkresleni repro a zbytku retezce... Je to nastroj, coz ale nerika o nic o tom, jaky bude vysledek.... Zalezi na tom, kdo ten nastroj drzi v tlapce, co ma v hlave a jake ma usi.... ale to je u vseho lidskeho snazeni a vysledku....

Bohuzel to ve finale znamena si hodne nastudovat o reproduktorech, akustice, mereni... abych vedel nebo aspon tusil co delam.... takze zmackuti jednoho tlacitka v software rozhodne nestaci k dobremu vysledku...

Jedna vec je si o problemech DRC precist v literature, coz je urcite nutne a fajn, abychom neobjevovali objevene, druha vec je prakticka zkusenost s DRC a jeho moznostmi a manualnim nastavenim a poslechovym vysledkem.... coz tady pokud vim s vyjimkou tomtoma a ted cerstve nostra nikdo nema... pritom je to skoda, jelikoz jde velmi casto o zasadni upgrade poslechu....

nostro> DRCam akuratne.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2012 23:46:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuz, ja nie som ziaden audio technik, nenavrhujem audio sustavy a pod., som len milovnik hudby Smile Aj ked mam elektrotechnicke vzdelanie a je to uz mnoho rokov co som navrhoval zosilovace a pod., ale doba pokrocila a nepracujem uz v tomto obore a nechcem sa s nikym merat...

Jedno viem ale iste, a to ze bez konvolucie je uz moj audio system pre mna nepocuvatelny. Samozrejme myslim v akustickych podmienkach obyvaku, ktory si nemozem dovolit premenit na studiovu miestnost.

Hodne som o tejto tematike precital, hlavne na audiolense fore sa najde mnoho uzitocnych rad od uzivatelov ako aj od tvorcu tohto programu a mnoho liknov na tuto temu a na literaturu. Prve filtre neboli optimalne, ale postupne som sa dopracoval k uplnej spokojnosti. Nikdy predtym som u mna nebol schopny rozpoznat predozadny priestor, lavopravy bol v porovnani s aktualnym stavom len zhluk odrazov... U mna velka spokojnost a dufam, ze sa najde viac ludi, s ktorymi si budeme moct na tuto temu vymienat nazory a napady...

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude


Naposledy upravil nostro dňa So december 08, 2012 02:02:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 00:52:12    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:
Mal som napisanu dlhu opoved ohladom faze a frekvencie potom som to zmazal. nebola to jednoducha odpoved... jednoducha odpoved je ze su to dve veliciny popisujuce tu istu vec - zvukovu vlnu. Ludia sa na to casto pozeraju ako na dve veci ale ta vlna je vlastne len zmena amplitudy v case a rozdelenie na fazu a frekvenciu su len take barlicky. V skutocnosti sa to neda rozdelit a bolo by dobre ak by to ludia takto chapali... Cize cokolvek co meni frekvenciu hybe aj fazu.

FIR to vie robit aj zvlast ale tato manipulacia nie je zadarmo. Cena za to je preringing - t.j. ovplyvnovanie signalu skor ako samotny signal zacne.

Su velmi fundovane a podlozene nazory o tom ze takato manipulacia nie je koser...


Aj tak diki moc za info!

Audiolense XO verzia ma nastroje na potlacenie preringingu, moc som sa s tym osobne nehral. Niektori uzivatelia s preringingom nemaju problem, dalsi musia venovat viac casu a hladanim optimalneho nastavenia, vsetko je velmi individualne, zavisle od mnohych faktorov.

Uz len tak pre zaujimavost, nakodenie True Time Domain Correction vratane preringing korekcii do poslednej verzie audiolense trvalo Berntovi dva roky...

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude


Naposledy upravil nostro dňa So december 08, 2012 02:09:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 01:56:05    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Dobré je zmínit systémy s minimální a s neminimální fází, ale to už je asi za hranou.


Teorie som si nastudoval na stovky stran ohladom tejto temy. Nechcete sa pan Macura radsej podelit o prakticke skusenosti?

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 03:07:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Este par rad pre potencialnych zaujemcov tejto technologie:

1. Zvukova karta
Pre meranie som skusil pouzit dva notebooky s internymi zvukovkami, jedna z nich bola v ramci notebookov nadpriemernej kvalitny. Ale vysledok merania bol velmi nepresny. Podla mojich skusenosti je minimum emu 0204. Asio nutnostou.

2. Mikrofon
Ja som pre istotu kupil vyssie spominany kalibrovany mikrofon s predzosilovacom. Na dalsich forach som sa stretol s pripadom pouzitia lacneho nekalibrovaneho Beringhera, co malo za nasledok velku nepresnost hlavne v hornom pasme.

3. Absolutne ticho pri merani
Vacsina vie vo co go Smile Merat idealne v nocnych hodinach, vypnut vsetky spotrebice, svetla, chladnicku, (dva krat sa mi pokazili potraviny, treba po merani zapnut Smile ). Kazde male puknutie radiatora, zastekanie psa suseda, premavka ulice, sposobuje velke nepresnosti merania. Idealne merat tichym notebookom. Ja som mu softwarovo pocas merania pozastavil ventilator.

4. Ulozenie mikrofonu
Ufff... Toto zavisi od viacerych faktorov... Zjednodusene, pokial sa jedna o konvoluciu 2.0, umiestnit mikrofon na posluchove miesto, smerovo na stred reproduktorov, nie smeom ma menice (meriame akustiku miestnosti). Ak ide o 5.1, multiseat..., to uz je na viac riadkov. A samozrejme odist z meracej miestnosti ( kazdy sw ma preddefinovany, resp. nastavitelny cas, kedy sa meranie spusti)

A mate na 50% uspesny filter. U mna toto vsetko zaberie max 1minutu (zabudol som sa zmienit o nastaveni citlivosti predzosilnovaca a jeho spatnej kontrole v meracom sw, to uz ale zavisi od vasich meracich zariadeni a sw). Samotne meranie v audiolense trva 10 sec pre dva kanaly, ale da sa menit dlzka merania...

Dalsich 45% uspesnosti je nastavenie Targetu, ale to uz ina kapitola.

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 09:38:01    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
DRC jako takove kravina rozhodne neni. sub-optimalni hifi (coz je 99.999%) hifiaparatur a poslechovych prostor posouva nekdy az na mile daleko....

nostro> DRCam akuratne.


Ivo ja s tebou nesuhlasim iba v jednom bode - to co pomaha nie je DRC v zmysle Digital room correction. Ono to velmi slusne skoriguje bedne /v rozmedzi kde sa to fyzikalne da/ ale s miestnostou to vela spravit nemoze.

Takze cisto semanticky pisem - Digital room correction je kravina v zmysle "korekcia miestnosti".

FIR teoreticky vie korigovat aj dozvuk - tym ze zasahuje do signalu dopredu - vlastne budu v dlzke dozvuku pustat zvuk v protifaze s dozvukom a tym ho AKTIVNE tlmit.

Intenzita toho dozvuku ale nebude rovnaka v miestnosti a tak sa stane ze na vacsine miest sa ten protizvuk neodpocita dokonale a bude ho pocut, co je viac skody ako uzitku.

Osobne by som to videl takto

DSP pre potreby vyhybiek a ekvalizacie - rozhodne ANO
Umoznuje nam to pouzit velmi strme filtre ktore eliminuju REALNE akusticke problemy ako laloky medzi menicmi co su skutocne a pocutelne veci. Realizacia takychto filtrov v pasive alebo analog aktive je takmer nemozna resp velmi kompromisna.

DSP na upravu fazovych pomerov bedne ktora nie je bodovy zdroj /99,9% vsetkych bedni/ je chymera rovnako ako korekcia miestnosti.

Vsetko si to to dajte deleno 2 - lebo nic neni vseobecne a "vsetko je inak" a hlavne "it depends"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 09:51:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsetkym kto sa s tym chce hrat velmi odporucam REPHASE /google/

Je to nastroj na rucne generovanie konvolucnych filtrov. Je to zadarmo. Treba to pouzivat s kombinacii s HOLM na meranie pretoze to samo nevie merat.

Nema to komfort odmeram - nastavim target = mam korekcny filter.

Ale ma to komfort toho ze VSETKY korekcie si robis a zadavas sam takze vies co sa deje.



Ohladom suchnutia pri merani. Neviem ako mera audiolense - ale meranie dlhsim sweepom toto musia bezpecne skorigovat.

Samozrejme integrovane zvukovky v notebookoch sa pouzit nedaju - pretoze nemaju fantomove napajanie mikrofonu ktore dovolim si povedat ze vsetky meracie mikrofony potrebuju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 10:34:11    Predmet: DRC alebo nič Odpovedať s citátom

sorry že do toho kecám, ale

po rokoch skúšania relevantnych DRC na EU trhu (od najlacnejšieho XTZ až po symetrický Audyssey cez Anthem (AV), Copland a iné - skoro všetko mimo Trinnov) som dospel k názoru, že ideálne nie je ani jeden a je to nákladne hobby. Ak pôjdem do dôchodku, možno ešte si kúpim RIVES AUDIO PARC

http://www.rivesaudio.com/PARC/PARCframe.html

ktorý celú digitálnu problematiku presunuje niekde úplne inde. Škoda že je to na financie náročné riešenie, ale IMHO presne nastaviteľné parametrické equalizery (nie je tam ani gram digitálnej elektroniky okrem display) v tejto krabici vyriešia grov problémov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 13:51:17    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom napísal:
Samozrejme integrovane zvukovky v notebookoch sa pouzit nedaju - pretoze nemaju fantomove napajanie mikrofonu ktore dovolim si povedat ze vsetky meracie mikrofony potrebuju.


Myslel som tym pouzitie mic/preamp -> interna zvukovka notebooku.

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 14:32:55    Predmet: Odpovedať s citátom

FastTrack Pro USB má phantom napájení a XLR mikrofonní vstup, s notebookem bez problémů. Interní karty příšerně šumí.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 17:41:56    Predmet: Odpovedať s citátom

nostro:

1. Zvukova karta
ja pouzivam Lynxe, a na mereni sweepu DAW Samplitude..., kterou mam zakoupenu pro jine ucely, ale tady se hodi taky...

2. Mikrofon
Ja se na dedikovany kalibrovany merici mikrofon chystam, zatim merim rovnym pulpalcovym Schoepsem (CMC6/MK2), ktery je dle vyrobce rovny jako kdyz streli... Bohuzel pulpalec je na mereni porad dost velka membrana, nehlede na difrakce od drzaku mikrofonu a dalsich veci, ktere pri nahravani nevadi, ale do merereni vnaseji chyby, ale nic dramatickeho...

3. Absolutne ticho pri merani
Je to dulezite, ale pri dlouhem sweepu to nema az takovy vliv (ja merim 10-20 sekundovym sweepem na kanal, muzu si nastavit jak ma byt dlouhy...).

4. Ulozenie mikrofonu
Tak tak, je no neco jineho nez mereni repro, takze je treba s timto pocitat i pri tvorbe target krivky a korekci jejiho tvaru na vysokych kmitoctech... ja zatim zkousel jen stereo 2.0. Ta 5.1. by mohla byt zajimava.... Multiseat (kombinace mereni z vice poslechovych mist se mi zcela neosvedcila. Nakonec to posloucham ja a z jednoho mista, tak co...

Pak jde jeste o to, jak se to co namerim, "vyhladi", resp. s jako presnosti hodlam korigovat... a to je docela veda. Mene je mnohdy vice...

Nastaveni targetu - souhlas - uz jenom debata jaky by mel byt celkovy slope krivky pres audiopasmo (rovne, nebo treba pokles -2dB), jak a s jakou strmosti budou korigovany infrakmitocty/basy (ubytek v puvodnim zmerenem signalu), jak bude korigovan ubytek vysek pri mereni mistnosti nez pri mereni beden, co s tim, ze mikrofon chodi treba jen do 25kHz ale mereni je do 48 khz (pokud pouzivam vzorkovani 96kHz), jak budou v target krivce zohledneny prvni difrakce od stropu/podlahy, ktere jsou velmi hluboke a ktere budou, pokud nebudou vyhlazeny v predchozim kroku zcela vyznamne snizovat celkovou hlasitost se vsemi vlivy na nizkourovnovou linearitu zarizeni, signal/sum, vykon zesilovacu, menice....

britishaudio: my se tu bavime ciste o softwarovem robustnim reseni bez nejakych dalsich pridavnych instantnich krabicek, ktere je mozne jako hotovy "produkt" prodat "zkusenemu audiofilovi", aby vyvinul intelektualni usili rovnajici se vymene kaaablicku a cekal zazrak, ze se "to jaksi samo"... takze se rozpacitemu dojmu z vsech tech komercne nabizenych korekcnich instantnich krabicek ani nedivim....

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nostro
Nádejný hifista


Založený: 24 máj 2010
Príspevky: 85

PríspevokZaslal: So december 08, 2012 23:32:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohladom targetu, skusal som B&K krivku, ale tych -6db na vyskach mojim usiam nejak chybalo Wink Nakoniec som zostal na flat krivke, aj ked neskor som zase pridal +2dB na basovom pasme cez JRiver equalizer.

frequency responce
https://dl.dropbox.com/u/5411496/FrequencyResponse.jpg

a aktualny target
https://dl.dropbox.com/u/5411496/Target.jpg

_________________
J.River -> Wireworld USB -> M2Tech Young DAC -> Nordost Heimdall -> Myryad Mi 120 -> Nordost Red Dawn -> Zingali Prelude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2012 15:51:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsenosť s Rephase a Holmimpulse:
Meranie v Holmimpulse, s fs 48kHz,uložené v A. V Rephase vygenerovaný fillter, s rovnakým fs vyexportovaný(mono wav) a načítaný v Holmimpulse do B. Po C=A*B vytvorený výsledný priebeh, ale celý vygenerovaný priebeh je posunutý kmitočtovo 3x nižšie, napr. peak v meraní na 12kHz alebo korekcia v Rephase urobená na 12kHz sa prejaví na 4kHz, všetko ostatné vo výsledku C=A*B takisto 3x nižšie.. Čo robím špatne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2012 22:40:27    Predmet: Odpovedať s citátom

XP alebo win7

Holm pod win7 pada treba impulz exportnut ako txt

vzorkovacka rovnaka? ked sa to preratalo do inych frekvencii typujem inu FS v holme a rephase
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2012 22:49:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Navod je tu

http://www.diyaudio.com/forums/pc-based/223805-easy-fir-crossover-pc-based-drc.html

ale to asi viete.

Nepaci sa mi ze pouzivaju viacero konvolucii. Filtre sa predsa daju superponovat do jedneho impulzu tak ze pre jedno pasmo bude nakoniec len jeden impulz.

Fakt opatrne s tym preringingom - t.j. menej strme kratsie filtre.
Osobne som skor za IIR. Bohuzial nepoznam nejaky plugin kde by sa dali specifikovat cez biquad IIR filtre. Myslim teraz do PC.

Pekny paper aj na tuto temu ma Bruno Putzley na stranke hypexu.

Snad sa niekedy dostaneme aj k slepym testom IIR vs FIR. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 07:31:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzorkovanie rovnaké,skúšal som aj 48, aj 96, WinXP, skúšal som aj wav aj txt, stále rovnaké. Audiolense bez problémov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 10:10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Posielam komplet nastavenie HOLM aj rephase
do holmackeho zipu som pribalil subor rephase aj vygenerovany impulz.
V tom screenshote som posunul C-cko o nejake db aby sa neprekryvali a bolo ho vidiet.

Vsetko pod win7



BV pokus.zip
 Description:

Download
 Filename:  BV pokus.zip
 Filesize:  119.61 KB
 Downloaded:  362 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 10:14:17    Predmet: screen Odpovedať s citátom

nedaju sa vkladat obrazky. Asi to treba hlasit Smile

screenshot je v zipe



screen.zip
 Description:
screen

Download
 Filename:  screen.zip
 Filesize:  214.74 KB
 Downloaded:  356 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 10:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Obrázky mají limitovaný rozměr (1024x768) i velikost souboru.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 10:34:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tomtom
Výsledok je na obrázku, je to pre import txt súboru, a je to posunuté pod 200Hz. Pre import wav z rephase je to presne na 200Hz. Amplitúdovo je tam ofset, aby to bolo prehľadnejšie.



pokus.png
 Description:
 Filesize:  18.81 KB
 Viewed:  362 Time(s)

pokus.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 11:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To je otvoreny moj Holmacky subor? Lebo ak ano tak to musi byt vasim holmom. Zvacseny screen odo mna /rovnaky holm subor/


crop.zip
 Description:

Download
 Filename:  crop.zip
 Filesize:  96.93 KB
 Downloaded:  346 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Po december 10, 2012 11:33:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz vidim ze to nie je moj subor. Poslite mi prosim vas Holm zip. Skusim to tu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist