Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BV Audio MAX – high-end reprosoustavy
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 07:03:43    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Bylo by zajímavé ukázat měření zkreslení.

To je tu, http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=177516#177516 , a žiadne rezonacie plochej membrány sa nekonajú, asi preto, že nie je plochá, je to AMT, "harmonika". Priebeh impedancie je rovný skoro ako pri čistom odpore, samozrejme aj elektrická fáza.
Merania od výrobcu sú tu, a na webe je toho mraky od ľudí, čo to skúsili..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 11:19:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenašlo by sa jedno foto vedľa seba stojacich F3ROY, F3B a MAX nech sa trochu upresni predstava o realnej velkosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 11:42:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje F3ROY su popri MAX ako taky malicky drobcek Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 11:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Guliver
Je to aj vo flashi na úvodnej stránke, aj tu Pomer veľkostí je zachovaný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 11:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm tak to MAX asi nebudu veľmi vhodné do obývaného priestoru. Alebo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 11:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

O nič menej, ako iné boxy s podobne veľkým basom. Je to zbytočný predsudok. Samozrejme WAF je iná vec, s tým sa nedá nič robiť. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 12:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám v klasickej panelákovej obývačke F3A, žiaden problém. Aj keď sú MAX trocha rozmernejšie, iste to tiež nebude problém, hlavné je vyriešiť basy, aby to nedunelo, ale dá sa to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guliver
Hifista


Založený: 05 jún 2009
Príspevky: 105

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 12:26:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi inak rozumieme slovu trocha. Anyway, ak to niekto umiestnite do obývačky dajte sem pre info potom foto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cambion
Hifista


Založený: 10 február 2012
Príspevky: 183
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 12:30:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po velmi prijemnom posluchu MAXov sa mozem vyjadrit ku viacerym veciam:
1. Akustika- Celkovo velmi dobra. Dlazba ma svoj vyznam(po svojej navsteve som zanechal na zemi tolko vody ze som si chcel vypytat handru ale hambil som sa Laughing ..) a neviem si predstavit ako by koberec vyzeral po mesiaci v zimnom obdobi.
2.MAX- Celkovo namne zanechali velmi prijemny dojem. Basy hrali aj pri nizsej hlasitosti naozaj od spodu. Jedina vyhrada na zvuk ze sa mi trosku zdalo ze su stredy a vysky jemne potlacene naozaj mohutnym ale presnym basom.

Ja osobne by som si za 4000 vedel radsej doma predstavit napriklad bazarove dynaudia contour S 5.4 ale to uz je natom komu co vyhovuje.
Vzhladovo su prepracovane do detailu ale namna ten mohutny basak posobil trosku neesteticky Smile.

Ale myslim ze kazdemu kto v BV audiu nebol mozem odporucit navsetvu.

_________________
Denon DCD-510,Creek 4330mkII,VMA II 3p, Sansa clip+ >KPP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 12:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

S umiestnenim v obyvacke problem nevidim. Je vhodne, aby bola vacsia. To je vsetko. Ak niekomu vadi esteticky rozmer 15" basaku, tak je jedno, ci si kupi MAX, alebo napr. Grant Lucidy (tie som videl v domacej instalacii). Pacit sa mu to v miestnosti nebude tak, ci tak. S tym sa zial neda nic robit. Je to ako pise cambion - ak je to pre niekoho neesteticke, rozpilit, ani zmensit sa to pri zachovani vlastnosti neda. Je to vzdy kompromis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 12:48:07    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Bylo by zajímavé ukázat měření zkreslení.

To je tu, http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=177516#177516 , a žiadne rezonacie plochej membrány sa nekonajú, asi preto, že nie je plochá, je to AMT, "harmonika". Priebeh impedancie je rovný skoro ako pri čistom odpore, samozrejme aj elektrická fáza.
Merania od výrobcu sú tu, a na webe je toho mraky od ľudí, čo to skúsili..


Díky, to vypadá čistě. Nicméně mechanická rezonance tam je. Alespoň dle měření impedance výrobce a zveřejňených směrových charakteristik.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 13:12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Meraná impedancia, LIMP, použitá pri návrhu výhybky. Nič, čo by bolo počuť alebo nejako zvýšilo skreslenie. A tie "anomálie" na hor. smerovkách (cca3dB,na obr. DP12), ktoré sú na cca 8k ,sú dané zvukovodom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 13:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Rezonance o kterých jsem mluvil mívají amplitudu v desetinnách Ohmu. Něco tam kolem 4kHz na měření máte. Ale vypadá to celkem kontrolovaně. Výrobce tam něco má i na verzi bez zvukovodu.

Rezonance zvukovodu a směrové charakteristiky se dají docela slušně u pásku doladit vložením tlumení na konce. Něco jako používá Raal.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 14:58:44    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
... Slimák určitě koupí spolu s NA Great Lucid AMT a naslepo porovná Smile ...

A já zase doufám, že Slimák koupí finalizované VMA IV. (viz: http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=5) a porovná to s nimi.
Mladší ročníky se toho dne snad i dožijí Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 20:26:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Check nic v zlom, ale to TPL 150 skresluje v pasme kde je pouzite RADOVO menej ako menice co pouzivas ty. Co sa tyka HD je to velmi pravdepodobne asi najmenej skreslujuci menic vobec.
Je to lahko preukazatelny fakt.
Tie super uzkopasmove rezonancie a podobne skreslenia X nekomentujem
Ked si uz si chcel psa bit, mal si najst lepsiu palicu.
Ta pena by fungovala iba s verziou bez hornu.

Koniec OT a cestne prehlasujem ze uz na tuto temu nic nenapisem
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 22:02:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Normálně slušně jsem se zeptal, BV mi normálně slušně odpověděl, za což mu děkuji. Nehledejte v tom žádné čecháčkovské postranní úmysly. Howgh.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Pi január 18, 2013 22:20:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Sa cítim jak zberateľ hifi železa Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So január 19, 2013 16:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujala ma tá recenzia od Cougha. Jedna z mála vecí, ktoré mierne kritizoval je úzky vertikálny vyžarovací diagram použitého výškového meniča. Nakoľko mám skúsenosti (aj posluchové) s páskovým meničom od Visatonu MHT 12, tak som ho pre zaujímavosť odmeral v horizontálnej aj vertikálnej rovine. Som si vedomý toho, že to nie je celkom porovnateľné (MHT 12 nemá zvukovod), ale predsa to pomôže vytvoriť si predstavu ako sa to správa v reáli. Musím povedať, že napriek tomu, že vertikálna smerovka je úzka, pri posluchu približne v ose meniča sa nedeje nič neobvyklé. A predpokladám, že to bude rovnaké aj u tej použitej Beymy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Erik_B
Hifi obsluha


Založený: 05 január 2012
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 22:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som mal zhodou okolností možnosť počuť MAXy v BV audio, síce iba chvíľu ale môžem povedať:

To čo mám doma v poličke sú obyčajné chrastítka, naštastie ma trochu zachraňujú slúchadlá Smile

Tie repro hrajú neskutočne dobre, frajerke som ešte 10 minút po vypočutí nebol schopný odpovedať na bežné otázky, v takom príjemnom rozjímaní som z BV audio odchádzal.

Pán Bunta má u mňa veľkú poklonu, ja už som ten zvuk považoval za dokonalý. (ale zas nie som silný odborník, ktorý aj tak v slepom teste vyberie 10x lacnejšiu zostavu lebo medveď)

Škoda, že som sa musel ponáhľať naspäť do BA (a škoda, že mi bolo trošku blbé "otravovať" pričom si naozaj momentálne nemôcť takéto repro dovoliť), vedel by som tam inak sedieť aj dve hodiny.

Možno naberiem odvahu a ešte sa tam niekedy "navtieram", zoberiem Allana Taylora a Johhnyho Casha so sebou a pred počúvaním si rovno objednám sanitku, lebo mám tušenie, že odpadnem.

_________________
FLAC -> Foobar -> WASAPI -> nuforce uDac v2 -
A, -> BVaudio headamp -> Beyerdynamic DT880 edition 250ohm
B, -> NAD C352 -> Tannoy Sensys DC1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 23:06:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty máš svoje repráky v poličke? Shocked
Tak to sa nečudujem že pri vypočutí dospelých reprákov v trochu lepšie zatlmenej miestnosti si z toho grogy.. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Erik_B
Hifi obsluha


Založený: 05 január 2012
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 23, 2013 23:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Ty máš svoje repráky v poličke? Shocked
Tak to sa nečudujem že pri vypočutí dospelých reprákov v trochu lepšie zatlmenej miestnosti si z toho grogy.. Very Happy


no mám, to je veľmi hrozné? Jeden v poličke, jeden na stolíku vedľa poličky... Ako, bývam v 42m2 byte no, tam sú kompromisy nutné...

Podložil som ich dvomi vrstvami takej ja naviem ako sa to volá čiernej gumennej peny, aby to trošku utlmilo vibrácie smerom do poličky..

Fakt si nepomôžem, ale inak veľmi som sa nad týmto nezamýšľal, že by zrovna umiestenie v poličke nejak hrozne ničilo zvuk, jasné, že sa rád poučím ... Wink

_________________
FLAC -> Foobar -> WASAPI -> nuforce uDac v2 -
A, -> BVaudio headamp -> Beyerdynamic DT880 edition 250ohm
B, -> NAD C352 -> Tannoy Sensys DC1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 00:10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Začnem trochu offtopic pre Erika B:
Dve kuchynské stoličky doma určite máš, tak skús ich použiť pod repráky, sadnúť si na zem a rozne ich posúvať. Ak nebudeš počuť žiaden rozdiel, tak ich v tej poličke môžeš kľudne nechať. A použi google a prečítaj si nejaké doporučenia o vhodnom umiestnení repro.

Zavítajú tieto MAXy predviesť sa aj do pražského hifištúdia Nirvana?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 08:10:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Erik_B --> Predtym sa tu riesil design - ako sa pacili MAX tvojej priatelke?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 10:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Erik_B napísal:
...Podložil som ich dvomi vrstvami takej ja naviem ako sa to volá čiernej gumennej peny, aby to trošku utlmilo vibrácie smerom do poličky..
Fakt si nepomôžem, ale inak veľmi som sa nad týmto nezamýšľal, že by zrovna umiestenie v poličke nejak hrozne ničilo zvuk, jasné, že sa rád poučím ... Wink

Erik rôzne hroty a antivibračné podložky sa dávajú pod repráky preto, aby sa vibrácie napr. z plávajúcej podlahy neprenášali do reprákov a aby boli nežiadúce vibrácie týmito podložkami z reprákov odvádzané preč.
Tie tvoje poličky zrejme rezonujú ako čert aj spolu s tou čiernou gumenou penou a prenášajú vibrácie do reprákov.
Každý reprák (myslím dobrý reprobox) potrebuje okolo seba priestor aby sa mohol naplno prejaviť. Na poličke ho tie tvoje búdky za sebou určite nemajú. Potrebujú ho aj repráky s uzavretou konštrukciou (jedny také doma mám, viem o čom píšem). Dostatočný priestor za sebou potrebuju repraky nielen so zadným basreflexom ako si niektorí myslia a snažia sa to poriešiť kúpou reprákov s predným BR. No je pravda že zadný BR je na tom najhoršie, ale má zas iné prednosti.

Myslím že aj info od Tvojej priateľky o designe by bolo pre výrobcu užitočné, lebo drahé polovičky hifistou zdieľajú byt spolu s nimi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Erik_B
Hifi obsluha


Založený: 05 január 2012
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 13:21:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Odpoveď priateľky:

- Páčili sa jej, nevadili by jej v obývačke ako kus nábytku. Ako ona v tom nevidí niečo geniálne a povedala, že najlepšie, keby som si pre ne zriadil miestnosť, pretože by som ich stále počúval a mala by hlavu ako mikrofón. (update 21:14: práve mi vynadala už aj za počúvanie sluchátok, asi v prvom rade vymením frajerku, lebo sa nikam ďalej nepohnem )
V každom prípade "sú pekné", žiadne "hrozné čudo" Cool


K tomu umiestneniu si niečo skúsim naštudovať, len sa obávam, že v mojich podmienkach nič lepšie nevymyslím Confused Dobré je, myslím si, že mám miestnosť členitú - veľká posteľ, veľký rohový gauč, vysoký chlpatý koberec a tak... ozvena tu nemá šancu.

PS: Nerobme tu offtopisko, možno odfotím miestnosť a porposím Vás o rady s umiestnením v novom vlákne, len to musím urobiť keď tu drahá nebude, lebo si zase bude myslieť, že som úplne šibnutý Laughing

_________________
FLAC -> Foobar -> WASAPI -> nuforce uDac v2 -
A, -> BVaudio headamp -> Beyerdynamic DT880 edition 250ohm
B, -> NAD C352 -> Tannoy Sensys DC1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2013 10:49:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Zavítajú tieto MAXy predviesť sa aj do pražského hifištúdia Nirvana?

2 miero
Neuvažujem o tom, s ohľadom na dopravu (cena,riziko poškodenia..) nutnosť koncov s crosovermi "na mieru" pre MAXy a nakoniec aj posluchovka v Nirvane je menšia , tieto boxy by tam boli už "veľké".
Ale každý záujemca o počúvanie je u nás vítaný, je to absolútne nezáväzné ,po predchádzajúcej dohode aj mimo oficiálnych "otváracích hodín.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: So február 02, 2013 21:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

BV Audio Maxy som nepočul, ale z vlastnej skúsenosti sa môžem vyjadriť ku niektorým príspevkom, kde niektorým návštevníkom chýbalo pri počúvaní viacej stredov a výšok. Pri umiestnení reproduktorov na šírku miestnosti, čiže ku dlhšej stene je to normálny jav, že každého ohúri veľký bas. Ale veľký bas pri takomto rozostavení by mali aj Dynaudiá Contour 1.1. Basovo by vám tam veľa nechýbalo. Horšie by to bolo so stredmi a výškami. Hlavne výšok by sa vám videlo málo. Ale skúste ich postaviť na dĺžku miestnosti a hneď sa zvuk radikálne zmení. To isté nastane aj pri MAXoch. Určite by ste počuli oveľa priezračnejší, jasnejší a iskrivejší zvuk so vzduchom na stredoch aj výškach. A samozrejme na druhej strane ubudne basov. Budú tam, ale nebudú vás valcovať, ako keď máte pri rozostavení na šírku pár centimetrov za hlavou stenu, hoci aj zatlmenú. Toto by si mal každý uvedomiť, kým sa vyjadrí ku zvuku. Uvítal by som, keby každý, kto sa bude pri hocijakej téme vyjadrovať k basom, uviedol, ako to on sám má postavené doma. Bude jasnejšie, na aký zvuk je zvyknutý.
Aby som teda začal od seba. V rodinnom dome hrám na dĺžku miestnosti, počas dvojročného pobytu v paneláku som hral na šírku z dôvodu rozmerov miestnosti a teraz v dome to mám opäť na dĺžku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Po február 04, 2013 10:54:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto je relevantní příspěvek, a je hodný zamyšlení.
A nejen postavení na šířku a délku místnosti silně ovlivňuje basovou složku zvuku. Své bedny stejné kubatury jsem již měl možnost slyšet v různě situovaných i velkých místnostech, a dá se mluvit o přeexponovaní na spodku a byly i situace, kdy byl zvuk až tenký. Vedle velikosti místnosti záleží i na tom, z čeho jsou stěny. Při stejných rozměrech to v paneláku hraje jinak než v cihle.

Pokud bych měl něco napsat k MAXům samotným, tak vidím jako neoptimální výšku umístění výškového měniče. Je moc vysoko pro běžné vzdálenosti poslechu do 3m a běžné výšky posedu. Z tohoto důvodu jsem u GL AMT zvolil středobas nahoře, a dost směrový AMT pak vyzařuje v optimální výšce. Třeba SHAN E550 měly výškový měnič také podobně vysoko, ale kalota není tolik směrová, takže to nebyl v praxi problém.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po február 04, 2013 11:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže logicky tieto reprosustavy ukážu svoj potencial hlavne vo vačšej miestnosti.A len tak na porovnanie-zahrali by teraz lepšíe v tej velkej kinosále(ako tie čo tam boli,ale na ozvucenie toho zase AZ TAKEHO velkého priestoru by tam museli byť min 2 pári ak nie viac) čo boli na Brnenskom podzime tuším v roku 2008.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aero11
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2010
Príspevky: 33
Bydlisko: kosice

PríspevokZaslal: Po február 04, 2013 15:14:05    Predmet: poloha menicov v stlpovej repro Odpovedať s citátom

Svojho casu som mal repro , kt.mali paskovy menic "hore" v odnimatelnej kopuli - kvoli transportu. Menil som sklon kopuly - os vyskaca smerovala k podlahe - do max 5-8 stupnov - bolo to pocut. Po case som to vratil spat.
Teraz mam tiez repro s paskovym menicom. Pre optimalizaciu posluchu - aby jeden vydrzal bez pohybu v pohodlnom posede napr. 1strany 33 1/3 LP pre moju vzdialenost repro- posluchac a velkost bazy je pre podlozenie repro vpredu cca 15 mm. Podlozky pod hrotmi su permanentne magnety fí25mm o vyske 4,8mm presne , kt. som pridaval , odoberal, az som si to doladil podla svojho vkusu a nemusim sediet ako v japonskej cajovni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 3 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist