Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

zostava domaceho kina 5.1 + AV do 1300 EUR

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
falkom
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St december 26, 2012 13:35:52    Predmet: zostava domaceho kina 5.1 + AV do 1300 EUR Odpovedať s citátom

Po prestudovani dosť veľkeho množstva materialov ,clankov a fór som sa rozhod že necham poradit čo by ste mi doporucili do cenovej hladiny 1300 EUR AV recaiver +repro 5.1 spolu s obchodmi kde by som to kupil Very Happy

moje požiadavky :

posluchova miestosť : 20 m2
hudba 40 % film /tv 60 %
hudba- rôzne žanre hudby

Mam neake svoje typy ako JBL studio 190 cinema pack + Pioneer VSX-922
alebo jbl ES80 pack + Pioneer VSX-922 . je tato kombinacia vhodna?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scream
Hifista - pokročilec


Založený: 05 február 2009
Príspevky: 399
Bydlisko: Most, ČR

PríspevokZaslal: St december 26, 2012 20:40:55    Predmet: Odpovedať s citátom

doporučil bych spíš sledovat co je objeví v inzerci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2012 13:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:12:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
falkom
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Po december 31, 2012 01:14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

no ide pri tom pioneeri hlavne o to ze ma tu zehlicku digitalneho systemu ,cize vie vyhladit video aj zvuk do mojej plazmy v danej cene do 333 EUR neviem ci zozeniem rovnaky av recaiver ak zostava vijde na 1000 EUR a preco je lepsia ES80 pack ? v com ? tiez sa mi teraz zapacila zostava tannoy mercury v5 ale netusim aky ac recaiver k tomu ci ten pioneer 922 ci iny . co vy na to ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po december 31, 2012 11:14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:12:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 31, 2012 11:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
bez nejakých ďalších prepájaní cez a/v receiver.

Bezne AVR maju moznost pass-thru. V danom nastaveni sa videa "nechyta". V zmysle upscalingu, deinterlace a korekcie farebneho spektra.
Naviac pri BD zdroji, nie je co upscalovat, ani deinterlacovat, obraz by mal ist bez uprav 1:1 (co vzdy nie je pravda, koli moznostiam korekcii v playeroch).

Otazne, aky by bol zmysel AVR, keby si BD prepajal mimo neho (predpoklad pre dnesne AVR je ten, ze zvuk privadzas digitalne, dodatocnym prepojenim cez SPDIF nemas moznost preniest multikanalove PCM, ani hi-res formaty).

Co sa tyka ostatnych optimizerov, suhlas. Najlepsie to vypnut, ale na to pride uzivatel rychlo sam.


citácia:
Vylepšiť nekvalitný obraz je vždy najlepšie automatickou konverziou z blueray prehrávača,

Obavam, sa ze to tiez nemusi byt pravda, vsetko zavisi od chipov v danych strojoch. Dnesne vyssie radt AVR maju spickove upscalery (napriklad HQV Vida VHD1900, ktore najdes vo vyssich radach Onkya, rovnako aj vo vlajkovej lodi) a strci do vrecka hocijaky "bezny" BD player.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Po december 31, 2012 11:59:59    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:13:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 31, 2012 12:32:06    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:

Ešte by som podotkol, že hdmi výstupy sa na onkyách správajú dosť divne,


Zavisi zrejme na rocniku. Ja som tento rok "upgradoval", kupil som Onkyo TX-NR818 a nic z toho, co popisujes sa nekona. Tiez ho pouzivam v kombinacii so samsungom 65x rady z roku 2009.

Zial vyssi model 1010 je uz cenovo mimo, trosku zvlastna cenova politika (skoro 2 nasobok ceny za neurcite zlepsenie zvuku je slaba zaruka). Takisto je vela zmien vovnutri pristroja. Zvuk uz nieje taky "makky", ako predchadzuce rady ale je ostrejsi (mozem len priamo porovnat s 10 rocnym strojom), takisto konecne pristroj nezerie tazke watty pri standby (so zapnutym HDMI-CEC, pripadne net controll, ci HDMI pass-thru. Sice nic z toho nevyuzivam, ale urcite to potesi). Viac info tu.
Taktiez pristroj PODSTATNE menej hreje (ale spotreba pri zapnuti sa nezmenila, aspon podla recenzii, osobne som este nemeral).

P.S. Moznost aktivneho bi-ampu a XT32 nie su na zahodenie. Minimalne ten Audyssey XT32 ma milo prekvapil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2013 11:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:13:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut január 15, 2013 13:09:21    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:

Vivi ty si tiež zaťažený na onkyá však ?

Nie, mam teraz "len" druhe. Po precitani kompletneho trheadu majitelov na avforums.com, som vsak uprednstnil tento model pred Denonom, koli dvom veciam (+ dalsim malickostiam), ktore som spominal (moznost aktivneho bi-ampu a XT32). A to aj napriek tomu, ze sa da kupit lacnejsie starsia vlajkova lod za menej penazi z druhej ruky. Ludia, ktori priamo porovnavali zvukovo predchadzajuci model xx9, potvrdili zlepsenie zvuku, vzhladom k tomu, ze je vela majitelov, ktori to obmenaju casto (kazdy rok/dva). Rozdiel vo zvuku oproti starsim modelom potvrdil aj test na areadvd.de. Ja nie som z tych, co obmienaju kazdy rok, ale uz to bolo naozaj nutne (AVR bez HDMI je naozaj dnes uz nanic) a tento model bol naozaj v pomere cena/vykon/funkcie to najlepsie v roku 2012. Obavy, aby som si nahodou neopohorsil boli vsak "na mieste Very Happy

Ad audyssey XT32: testuje jednym specifickym zvukom, v ktorom su frekvencie od nizkych az po vysoke, tazko to popisat, musel by som to nahrat. Pre kazdu bednu ho pusti asi 5x. Kompletne nastavenie z osmych pozicii moze trvat aj 15 minut. Na webe najdes plno vysledkov* pred a po, takze google ti pomoze. Ja to nemam ako zmerat, s vysledkom som vsak relativne spokojny (urobilo to priblizne to, co som ocakaval, kedze viem, ake problemy ma moja miestnost).


*
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St január 16, 2013 11:07:27    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:13:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: St január 16, 2013 15:35:39    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
...na tú už mám zálusk...


Tak sa poponahlaj Smile, lebo som o nej vravel kolegovi, ktory sa chysta poriesit domace DK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št január 24, 2013 23:51:51    Predmet: Odpovedať s citátom

OT:
dbmax napísal:
Na tú nr5007 sa nekúkaj na tú už mám zálusk Very Happy

Ale prepasol si, prepasol Smile Kusok je ako novy, ale je to naozaj pekny "varic".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2013 19:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:14:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi január 25, 2013 21:21:13    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:

Ono na niektorých fórach doporučujú prikúpiť chladiacu podložku trebárs ako je notebook a recáky chladiť hlavne v letných mesiacoch.

Kedze ma nejake ventilatory, zrejme sa v lete spustia, zatial to ide bez nich (teplota este nedosiahla hodnoty, ktore spustaju vetraky). Snad coskoro prebehne test, kolegova 5007 vs moja 818, mozem ti dat nasledne v pripade zaujmu info do PM.
906 bude na tom zvukovo (predpokladam) velmi podobne ako 5007.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist