Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HTPC pre audio

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 11:32:22    Predmet: HTPC pre audio Odpovedať s citátom

kedže by sa mlo jednať iba na prehravanie flacov, foobar, SoX,

postačovalo by toto?
MB s intel 847
http://www.alza.sk/msi-c847ms-e33-d388770.htm, 4gb ram, 500gb ssd 840 samsung, pico psu 80w,
DAC mám vstup 1x spdif optical aj Coax

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 11:53:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Malo by to byt v pohode.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 12:52:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Já s deskami MSI nemám moc dobré zkušenosti a okolo PicoPSU jsem narazil na nějaké nářky kvůli nespolehlivosti - ale osobní zkušenost s PicoPSU nemám.

Já osobně bych hledal desku která má potřebné napájecí obvody přímo na sobě a stačí jí jen samotný externí "notebookový" adaptér bez PicoPSU - něco jako Intel NUC DCCP847DY:
http://www.legitreviews.com/article/2122/4/

Nepátral jsem, jestli se prodává jen samotná deska, ale necelé 4 Kč s DPH za desku, docela pohledný Case i "notebookový" adaptér se mi zdá rozumná cena:
http://stolni-pocitace.heureka.cz/intel-nuc-dccp847dy/

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 13:31:07    Predmet: Odpovedať s citátom

nad týmto riešením som rozmýšľal, ale odradila ma cena,. tj,. disk vymeniť za ssd, a investícia ešte do hi face,.. čo je next 4Litre
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 13:48:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Uprimne povedane na SSD by som sa bal dat data. Dal by som SSD na system + tichy klasicky HDD na data.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud již HDD na data, pak bych dal na něj i systém, rychlost SSD se využije jen při bootu, k čemuž s dnešními možnostmi uspávání může docházet jen občas.

A jaký je plánovaný postup zálohování?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak té tvojí kalkulaci nerozumím. V tom Intel řešení žádný disk není - musí se dokoupit:
http://www.exasoft.cz/intel-nuc-dccp847dy_d74861.html

Abys postavil kompletní komp, tak k základní desce MSI C847MS-E33 musíš dokoupit to samé co k Intel NUC DCCP847DY, a navíc ještě PicoPSU s adaptérem a Case, takže to cenově vyjde plus mínus podobně - a možná i hůř.

Jediné, na čem můžeš ušetřit, je zmíněný hiFace. Jenže když jsi ochoten spokojit se s kvalitou S/PDIFu integrovaného na MSI C847MS-E33, tak můžeš k tomu Intel řešení dokoupit jakoukoli čínskou zvukovou kartu s S/PDIF Outem za pár Éček a ne hned hiFace. Nebo je snad na té desce MSI nějaké "Hi-Endové" řešení S/PDIFu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:21:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad hiface - dle mého názoru to má smysl pro notebook, kde je k dispozici pouze USB port. Tam má asynchronní režim hifacu oproti běžnému adaptivnímu smysl (minimálně teoreticky, prakticky má hiface taky docela dobré výsledky). Do normálního kompu mi větší smysl dává normální PCI/e karta, která už z principu asynchronní je, navíc je celý řetězec daleko jednodušší a méně náročný na CPU, než přes USB. Slušnější karta s regulátory a filtry napájení stojí zlomek ceny hiface a ještě nemá pekelnou latenci, takže je použitelná i na filmy (narozdíl minimálně od hiface 1).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:40:17    Predmet: Odpovedať s citátom

takže sme pri tom, že použiť dosku, radšej kvalitnú,.. (asus), procesor (sandy Brid.do 35W) s min jedným pci, a dokúpiť radšej zvukovku,.
alebo dať zatiaľ polovicu a risknúť to s msi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

A proč nestačí to eeečko, co máš v podpisu? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

takže eečko som po odstraňovaní lupancov, celkom slušne nastavil, chcelo to len nastavenia buffrov a ashampoo core tune, ale jedine čo mi na ňom vadí je hlučnosť,... a celkovo je to myslím na hrane

Naposledy upravil trumtululu dňa Po marec 25, 2013 14:53:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Asus nebo raději Gigabyte na stejném chipsetu a se stejnou výbavou rozhodně nebude oproti MSI za dvojnásobek. A třeba jsou současné MSI desky v pohodě - já jsem se jim po opakovaných problémech už léta vyhýbám, takže těm současným třeba křivdím.

Taky bacha na to, že většina současných základních desek nemá naivní PCI v chipsetu, ale je to řešené přes PCI-e -> PCI převodník a některé PCI karty s tím mají problém. Pokud nějakou PCI kartu nemáš v šuplíku, tak kup rovnou PCI-e kartu.

"Téčková í-trojka" (např. i3-2100T a spol.) je taky rozumná volba, ale mobilní Sandy Bridge Celerony mají TDP poloviční a výkon by měl na audio stačit v pohodě - na rozdíl od Atomů ...


Možná jsi přehlédl tohle téma:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=13997&postdays=0&postorder=asc&highlight=htpc&start=240
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:57:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tieto linky mám všetky prejdené, mne sa jedná,. aby aj keby som predal eečko, eventuálne za podobnú cenu dokážem postaviť vykonnejšiu zostavu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 14:57:53    Predmet: Odpovedať s citátom

trumtululu napísal:
takže eečko som po odstraňovaní lupancov, celkom slušne nastavil, chcelo to len nastavenia buffrov a ashampoo core tune, ale jedine čo mi na ňom vadí je hlučnosť,... a celkovo je to myslím na hrane


Předpokládám, že výkon spotřebováváš na resampling přes sox plugin do foobaru. Je ten resampling nutný, ověřoval sis slepým testem, že ten rozdíl opravdu slyšíš?

Kdyby nebyl atom zatížený (bez resamplingu v podstatě nic dělat nebude), měl by ventilátor v eeečku ubrat. Aspoň to dělal na mých několika eeečkách.

Ale je to jen námět k zamyšlení Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 15:04:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ono teoreticky,. ja mám eečko zapojené cez x-ternú x-fi kde mám na výstupe nastavené 24/94 možno aj tá x fi resampluje,. takže by som ten sox mohol vypäť Confused)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po marec 25, 2013 15:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Když nic nenastavíš, ani xfi ani PC by nic neresamplovalo. Můžeš vyzkoušet, uvidíš, zda uslyšíš nějaký rozdíl. Pokud ne, měl bys o starost méně, protože bez resamplování nepotřebuješ takřka žádný výkon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po jún 03, 2013 03:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Navážu na téma mírným úkrokem stranou. Čistě na audio by šel použít i nějaký "klon" Raspberry. Tento má kromě HDMI i optický výstup zvuku, a snad má i normální síťovou kartu a ne ten bastl přes USB jako Raspberry:
http://cdr.cz/clanek/wandboard-ctyrjadrovy-miniaturni-pocitac

"Nejvyšší" verze má dokonce i SATA rozhranní pro harddisk.

Jako transport to přes integrovanou optiku samozřejmě nebude žádný Hi-End. Těžko říct, jestli k tomu půjde připojit USB DAC nebo USB-S/PDIF převodník.

Taky je to spíš záležitost pro hračičky, kteří se chtějí zabývat "laděním" Androidu nebo nějaké verze Linuxu. Ale třeba na to někdo odladí nějakou distribuci typu "zkopíruj, nastartuj a hraj" jako na Raspberry, i když podpora je většinou tím lepší, čím je daný hardware rozšířenější. A Raspberry už se prodaly statisíce kusů.


Já ale rozhodně s ničím takovým nebudu trávit stáří, a zůstanu u staršího notebooku s ulomeným displejem připojeným k TV, který lze ovládat i bez TV přes Remote Desktop z čehokoli, co je doma zrovna zapnuté ... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zdroje signálu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist