Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elektronkovy zesilovac - zvuk?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 16:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Cimrmann, reinkarnace Regnad: neznám v Praze žádný studio zvaný AudioDIY...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 17:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Trošku mě mate to, že u "tranzistorových obdélníků" většinou bývají různé překmity nebo zaoblené rohy a u toho lampáče jsou rohy "jako z praku", ale už s tím nechci prudit.
Snad ta odpověď zase nenaštve Zappu Sad

Je to jen o kmitočtu........zaoblené rohy jsou dané omezením horního mezího kmitočtu zesilovače a bývá to znát od cca 10khz výše (dle horního mezního kmitočtu zesilovače a rozlišení osciloskopu) ale při 40Hz musí být hrana jako břitva (kdyby si roztáhl hranu na osciloskopu i při tomto kmitočtu pak tam to zaoblení musí být znát taky-hrana jako hrana).

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lucius61
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2013
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 17:44:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zajímavé, že vždy, když se začne mluvit o "elektronkovém zvuku", vybuchnou emoce a velmi brzy se přestane argumentovat. Osobní invektivy, posmívání, prostě všechny druhy vadné diskuze. Skoro by to stálo za sociologický výzkum, proč zrovna tohle téma dělá ze zkušených a vážených lidí hulváty...
Přiznám se , že mi to hodně vadí a je to hlavní důvod, proč jsem na všech fórech aktivně pasívní.

Můj názor: každý kdo cokoli v životě konstruoval se přiklání k takovým řešením, která jsou reprodukovatelná a hlavně měřitelná. Jenže je také pravda, že výsledný dojem prakticky měřitelný není. Navíc podíváte-li se na téměř jakoukoli audio sestavu, jedná se soubor zařízení různých proveniencí a to nemluvím o reproduktorech. Je jasné, že "pocitáři" často volí řešení, která při měření dopadají nevalně a že měřením výborné věci posluchače unavují. Podle mé zkušenosti se pořádně nedá srovnávat elektronka a tranzistor na jedněch reprobednách. Co si rozumí s jedním, nerozumí si s druhým...
Můj osobně nejlepší, zcela subjektivní, zážitek, byly nejmenované velice citlivé horny s triodami v perfektní vyladěné poslechovce. Cenově několik mega, včetně úprav prostoru atd. Sám mám doma jen tranzistory, protože tu kvalitu o které jsem teď psal si nemůžu dovolit a tam kde se "pohybuju" dopadají polovodiče o mnoho lépe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 17:55:14    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:


Kazzatel totiž na to tebou vložené měření odpověděl tak, že z toho jako laik nedokážu posoudit, zda to myslel jako "na lampáč dobrý, ale tranzistorák by to za ty prachy uměl líp", nebo třeba "stejně drahý tranzistorák by takový obdélník zmršil jinak, ale ve výsledku by to byla zhruba remíza".



Pánové, to je příšerná míra amatéřiny. "Zmršení" temene obdélníku je jen výrazem dolního mezního kmitočtu v časové oblasti. Přiložený obrázek ukazuje tvar obdélníku 40Hz po průchodu horní propustí 1.řádu (RC článek) s F(-3dB) = 8Hz.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa So apríl 13, 2013 18:00:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 17:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče "nepěkných" hran tranzistorových zesilovačů ("různé překmity" .. jak bylo psáno), tak jde jen o další pověru. Je to čistě jen otázka návrhu, hrany mohou mít perfektní tvar typu exponenciála, stejně jako u lamp.

Průšvih těchto diskusí je naprosto mizerné odborně-technické vybavení diskutujících, ať už jsou z toho či onoho tábora příznivců/kritiků.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 18:11:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To hcrevize: Díky za vysvětlení.

To PMA: Já jsem psal, že jsem laik. Ale za dovysvětlení taky děkuji uctivě.

To lucius61: Jak je vidět, tak se není možné shodnout ani na tom, kdo a proč "vybuchuje". Snad by bylo dobré se shodnout alespoň na tom, že ani tak nejde o dělení lampy versus tranzistory (protože obojí umí hrát v rámci možností věrně ale i pořádně malovat), ale spíš o dělení Hi-Fistů na měřiče a pocitáře. To, že příznivci lamp se rekrutují spíš ze skupiny pocitářů než měřičů není podstatné, protože zvuk se dá přibarvit i jinak - třeba Tannoyema tak, jak to dělám já Smile

Podstatné je to, že navzájem porovnat kvalitu dvou komponentů měřením lze poměrně dobře, a je to zcela jasné zejména v případě, že připustíme, že věrnější = lepší.

Porovnávat ale něco pocitově chceš jak? Jak tě mám přesvědčit o své "pravdě", že mám lepší pocit já při poslechu Tannoyů než ty při poslechu třeba BéWéček? Do hlav si navzájem nevidíme. Budem si po poslechu měřit velikosti fleků na slipech?

A pokoušet se poměřovat kvalitu v situaci, kdy je jeden měřič- hledač věrnosti a druhý pocitář - hledač líbivosti, buď dopadne shodou že každý hledáme něco jiného, nebo šarvátkou. To je snad jasné ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 18:23:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch: jak psáno v tom článku, co jste nalinkoval v jiném vlákně - člověk by měl zvážit, než se bude vyjadřovat k věcem, kterým nerozumí. Na fórech se nejen mnozí vyjadřují k problematice, které nerozumí, ale ještě zaujímají poměrně rezolutní stanoviska k problematikám, kterým nerozumí vůbec. Určitě nebudu mít potřebu se vyjadřovat k problematice v oboru neurochirurgie.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 18:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

To PMA: To je sice pravda, ale to nejdůležitější v tom článku je to, že by člověk měl být schopen sám posoudit své znalosti. Tedy například si uvědomit a přiznat, že danému oboru nerozumí.

Vy máte pocit, že jsem nedal dostatečně najevo, že se považuji za laika a ptám se na to, čemu nerozumím? Vy máte pocit, že se neptám, ale vnucuji vám nebo dalším odborníkům svůj názor na to, jak co máte konstruovat, nebo jaký má vliv ta která konstrukce nebo "graf" na zvuk? Já tedy ne.

Když mě bude čekat vážný neurochirurgický zákrok, tak budu mít zájem o to, aby mi neurochirurg pro laika srozumitelným způsobem vysvětlil, co mě čeká a jaký to bude mít praktický dopad na můj stav. Rozhodně mu ale nebudu říkat, že je blbec, protože chce zvolit tento postup a ne nějaký jiný.

Pokud vás obtěžují laické otázky, tak na ně neodpovídejte. Není to vaše povinnost, protože spousta laiku, kteří se zde hloupě ptají, nejsou vašimi zákazníky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fifino
Nádejný hifista


Založený: 11 marec 2010
Príspevky: 86

PríspevokZaslal: So apríl 13, 2013 21:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
...Mne to ale momentalne tak urcite nehra a nehrali to tak ani s Bryston kombom.

Ano, je to jen momentální nadšení a přeji, aby Ti vydrželo několik let... Wink

_________________
Pioneer DV-757+vanity, Casea SiriusXLR, pasivní regulace, 2xCopland CTA-520, Audio physic Scorpio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2013 06:26:56    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ve vyšších hlasitostech se většina tranzistrorů chová stejně,jsou uřvané a ječíící..."

Tak toto je s prepáčením ale totálna blbosť.. Práve "tranzistory"(okrem nejakých exotov) , na rozdiel od lámp, hrajú až tesne po maximálny výkon skoro stále rovnako (bez nárast skreslení), práve lampy "maľujú" viac a viac skoro lineárne s výkonom, a navyše komprimujú. Stačí si pozrieť ľubovoľné merania v Stereophile, je to evidentné.
Prečo je taký problém pre "lampofilov" jednoducho akceptovať, že sa im to páči, to im nikto neberie, ale lepšie to preto nie je. Nikto im neberie subjektívne pocity, ale nech radšej nerobia "objektívne" vysvetlenie , odporuje to všetkým faktom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2013 07:00:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemůžou tyto "pocity" souviset s vlastnostmi ucha, které při různých hlasitostech "nevnímá" všechny kmitočty stejně hlasitě? Například při nízkých hlasitostech "ucho vnímá" okraje pásma (basy a výšky) slaběji, a toto se kompenzuje např. pomocí funkce Loudness - zesílením okrajů pásma závislým na hlasitosti. Pokud se naopak hraje stylem "krev z uší", nemůže ucho subjektivně vnímat reálně lineární průběh jako "moc basů a/nebo výšek"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2013 07:37:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepravděpodobná hypotéza.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2013 11:00:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Fifino napísal:
blesk666 napísal:
...Mne to ale momentalne tak urcite nehra a nehrali to tak ani s Bryston kombom.

Ano, je to jen momentální nadšení a přeji, aby Ti vydrželo několik let... Wink


Ano aj nie:-)

801 som prvy krat pocul zaciatkom 90tych rokov a bola to vtedy pre mna nedostizna konecna.
Druha vec je hudba samotna, ja osobne som mal obdobia kedy u mna viac prevladala akusticka hudba (jazz, vazna hudba). Dnes je to vo vacsej miere hudba rockova a fussion roznych zanrov
A na takto rozdielne zanry mozu byt preferovane aj ine aparaty. Mam vsak navyse uchylku v tzv technicky spravnych rieseniach (nie z pleziru ale proste to tak pocujem) Staci si pozriet vedla seba merania 801M a novsich 801N- uvidis ze tie stare 801M maju vysledky vo vacsine grafov najlepsie (stereophile)- posluchom sa mi to len potvrdilo. Cize ked 801M maju pocas vyse 25rocneho rozostupu stale aj dnes velmi slusne technicke aj zvukove vlastnosti, tak sa to az tak rychlo asi zas nezmeni:-)
Navyse tie budy napriek svojej velkosti a plnorausahovosti vedia reprodukovat ked treba jemnost, farbu a priestor a ked treba tak razanciu a plnorozsahovost.
BV PA300SSE ide v rovnakom duchu takze sa nesnazi ich zvuk nejako "upravovat"
Navyse si ponechavam aj druhy aparat ktory pojde na chalupu. Takze myslim ze sa u mna dlhsie nic zasadne nezmeni:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lucius61
Hifi obsluha


Založený: 13 apríl 2013
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2013 14:07:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To Kozouch: Jde o to, jestli je potřeba porovnávat komponenty a soutěžit, co a kdo je lepší atd. Přitom porovnávání je nezbytné, jak jinak se rozhodovat při nákupu nebo stavbě? Tady je měření a taky konstantní metodika toho měření absolutní nezbytnost. A tady začínají problémy. Závazná metodika je spíše obecný úzus a hodně výrobců (bohužel včetně hi-endových) si posouvá výklad tak, jak se jim to marketingově hodí. Neříkám, že naměřené hodnoty jsou nesmyslné nebo lživé...
Proto považuji za velkou potíž míchanici komponent. Myslím si, že pokud chcete opravdu co nejlepší výsledek, musí být celá sestava od zdroje signálu až po repro sestavená jednolitě a tak, aby byly jednotlivé stupně na sebe navázány např. kmitočtově, impedančně atd. kus na kus. Typicky výstupní transformátory u elektronek jsou dimenzovány na odpor výkonové elektronky/impedance reproduktoru. Jenže daný konkrétní koncový stupeň(i při stejné elce) může mít odpor docela odlišný podle konstrukce, výrobce elky atd. od tabulkových hodnot a to nemluvím o kmitočtové závislosti impedance reproduktoru. To může vést ke k stavbě velmi odlišného výstupního transfomátoru, který ale perfektně páruje pro daný konec a daný reproduktor. Když si koupíte jiné bedny jde perfektní provázanost pryč. To ale znamená stavět kusově a ne sériově, což je finančně jiný vesmír. Ale tenhle přístup může vést k dosažení maximální měřitelné kvality a to stejně tak u elektronek jako u polovodičů. Myslím, že tohle je cesta pro diy, ale pro ty, co chtějí poslouchat a neustále nelaborují s komponenty. Koupit takovou sestavu je velký problém i technicky a to úplně pomíjím finance.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2013 14:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Ano, je to jen momentální nadšení a přeji, aby Ti vydrželo několik let...

Hlavne aby to chvíľu vydržalo Zappovi, tá jeho anabáza s obmenami aparátu za posledných pár rokov je lepšia, ako Švejkovo putovanie do Budějovíc Smile . Vždy to bolo to pravé, ale len na chvíľu..Naim, Almarro, Audia, AR,Leben,Šroll, Manley, MC.. A určite to nebude všetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2013 14:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To PMA: Díky.

To lucius61: Samozřejmě že není nutné se vytahovat, kdo ho má lepšího. Když už se ale chci s někým radit nebo přít o to, co je lepší, tak bych se s ním měl nejprve dohodnout, jestli je důležitější tloušťka, nebo délka. Velikost nebo technika. Líbivost nebo věrnost.

To BV: Jelikož se Švejkovi na jeho cestě líbilo všude, tak z toho logicky vyplývá ... raději nic ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
regnad
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2009
Príspevky: 94

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 18:53:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Dudku, vy z toho pana Federmanna musíte mít velkou fobii
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 19:32:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro zajímavost - jeden z mých zákazníků nedávno prodal, po prvotním nadšení, Audio Research REF5 ....

Jak mi to slovně popsal, tak přesně typické lampové bolístky/bolesti. Takže toho nejsou ušetřeny ani nej nej cenově i parametrově. Fyziku neobejdeš.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 19:41:11    Predmet: Odpovedať s citátom

regnad napísal:
Pane Dudku, vy z toho pana Federmanna musíte mít velkou fobii


Neotravuj a vem si prášek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2013 21:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jen pro zajímavost - jeden z mých zákazníků nedávno prodal, po prvotním nadšení, Audio Research REF5 ....

Jak mi to slovně popsal, tak přesně typické lampové bolístky/bolesti. Takže toho nejsou ušetřeny ani nej nej cenově i parametrově. Fyziku neobejdeš.


prave tento predzosik som pocuval v zostave s Nautilus 802 a neviem ci bednami ci prezodisikom alebo koncami mi to az tak moc nesedelo. Pre moje ucho bola prave dynamika akoby "zjemnena" a prajevovalo sa to hlavne tym ze to sice nikdy "nevrieskalo" ale uder na cineli a plechy vobec boli mensie a jemdnejsie ako v reale
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 11:14:49    Predmet: 300B Odpovedať s citátom

caute, ma niekto skusenosti s 300b triodami ?
_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 20:00:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, 300B, ale nepřímo žhavené elky se mi zamlouvají mnohem víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 22:34:48    Predmet: 300B Odpovedať s citátom

zaujima ma to preto, ze som si postavil zosilnovac s 300b, a ci nahodov su tu niekto najde kto ma skusenosti v testovani roznych 300b napr TJ, EHX, Svetlana.....
_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 23:31:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Některé technické záležitosti se nedají vysvětlit pouze za pomoci technické argumentace (to je obecné pravidlo)
Ta lampa je prostě oblíbená.
Má typický "klasický" tvar, katoda svítí jako žárovka (vývojově je to jedna z prvních konstrukcí flašek) ...atd. Pokud je cílem konstrukce právě a jen toto, OK - proti gustu... Ale často se jedná o něco jiného.
Osobně si myslím, že na elektronkách lze postavit i zařízení s naprosto špičkovými parametry - technicky i zvukově. Abychom dosáhli dobrých vlastností, tak je lépe použít elky, které pracují na nižších impedancích (to znamená třeba "6AS7", což je taková klasika, nebo lze použít ty chobotnice z MIGu "6S33"). Tyto elky nám umožní použít trafa s malým převodem a má to i další výhody - není zde prostor to rozebírat.
Pokud to děláme jinak, budeme se potýkat s klasickými problémy elektronkových zešílovačů (kmitočtově dynamické zkreslení, nízký činitel tlumení atd atp...).
Triody 300B (a ekvivalenty) jsou konstruovány prehistorickým způsobem. Mají často (ne vždy) wolframovou přímo žhavenou katodu, jejíž emisní schopnosti jsou limitované. U VF stupňů v partyzánské vysilačce to nemuselo vadit, u NF aplikací to vadí měrou maximální. Triody pracují s vysokým Ub a s malými (relativně) proudy, které jsou pro ovšem pro tuto konstrukci katody na limitu (víc nedá).
Výsledek? Trioda 300B je z principu obdařena všemi nectnostmi, které elky mohou mít. Většina posluchačů reálně nechce kvalitní lampový aparát (protože zná a slyší hovno), ale pouze vyhledává maximalizované artefakty "elektronkového zvuku". V tomto úchylném závodě (tedy v disciplíně "za elektronky elektronkovatější") triody podobné 300B spolehlivě vítězí. Při její příšerné ceně navíc její použití uspokojí i "audiofily" kteří se snaží nedostatečný vývin pohlavního orgánu kompenzovat veřejnou prezentací své peněženky.
Je to veliká škoda, protože potom jiní "odborníci" odsuzují šmahem všechny elektronkové konstrukce (a často si tak zase kompenzují kdovíco jiného).
(ale vše co jsem napsal je jen můj soukromý názor)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 23:45:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S.
Sláva! Konečně někdo kdo ví o čem mluví a dokáže psát normálně,smekám klobouk za trpělivost a věcnost... je radost číst věty co dávaj smysl a ne jen plané výkřiky do tmy jak je bohužel poslední dobou nejen tady zvykem Thumbs up

Myslím že tohle je příklad jak má diskuse k věci vypadat a navíc absolutní trefa do černého ohledně obou kompenzací Very Happy

Čistě za sebe: Děkuju Karle je radost po dlouhý číst na slovanetu normální text bez postranních ptákovin a zájmů od člověka který ví o čem píše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2013 06:01:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S, diki za odpoved , 300b som si postavil, lebo som hladal niico dobre pre moje uch a toto mi bolo odporucane, medzcasom mam za sebou projekt s EL 84 kou. A akurat sa pozram do blizkej buducnosti po moznostiach postavit si elkac s 6S33. Mohol by si mi prosim ta okolo toho popisat napr. Kde zohnat kvalitny vystupny trafak, ake su uskalia okolo 6S33 (ze vraj maju velke torancie treba najst selektovane) ak mi prezradis zdroj odkila budem vdacny. Overena schema....
P.s. Mam na predaj elkac s 6sn7 a 300b pre niekoho v malym vtakom na uspokojenie ega Smile.

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2013 10:29:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby sis pořádně přečetl Karlův příspěvek, nenapsal bys žes hledal něco dobrého...tady je jasně vidět, jaký " spolčení hlupců " skleněný hlavy vlastně jsou a jak je jim zbytečný dělat jakoukoliv osvětu....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2013 10:46:30    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Kdyby sis pořádně přečetl Karlův příspěvek, nenapsal bys žes hledal něco dobrého...tady je jasně vidět, jaký " spolčení hlupců " skleněný hlavy vlastně jsou a jak je jim zbytečný dělat jakoukoliv osvětu....

Kazatel hifi expert, poradit si dam ale nie som si isty, ze si na to vhodna osoba, ale ak si myslis opak pokus sa vysvetlit ako to s tym dobrym je. Ale poprosim ta, niedobre pre teba ale pre mna. Laughing

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2013 11:03:45    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, já ti budu něco vysvětlovat a ty s takovým tím poskoitálním úsměvem dávno přesvědčenýho člověka poslouchat...no nepřipadal by sis na mým místě jako idiot ? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RP
Hifista


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 129

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2013 11:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
JJ, já ti budu něco vysvětlovat a ty s takovým tím poskoitálním úsměvem dávno přesvědčenýho člověka poslouchat...no nepřipadal by sis na mým místě jako idiot ? Laughing

..myslel som, len som sa chcel presvedcit, ziadna argumentacia, taky ozajstny kazatel hifi Smile

_________________
tube amp 300B, Fostex fullrange, DIY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 4 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist