Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Testy a hlavně názory na sluchátka

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: So máj 11, 2013 00:40:49    Predmet: Testy a hlavně názory na sluchátka Odpovedať s citátom

Sluchátka mně provázejí velkou částí mého života a tak se trochu divím, že není více témat v tomto směru. Navíc je celkem škoda víceméně jednostranného názoru na modely a díky tomu se zde i na jiných fórech mluví o málo typech. A tak bych rád doufám nejenom svými zkušenostmi "rozvířil" debatu o tomto typu poslechu.

Třeba teď poslouchám AKG K550, která mi přijdou naprosto geniální mezi úzavřenými typy sluchátek a zároveň nedoceněnými. Jsou to zvukově velmi přesná a vyrovnaná sluchátka bez potřeby extra silného zdroje. Navíc jsou konstrukčně lehounká, pohodlná a kdyby nebyla určená pro domácí poslech=velká tak bych je nosil i ven a na cesty..Smile

Rozepíši se dále a o dalších typech a budu jenom rád za Vaše poznatky a zkušenosti!

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: So máj 11, 2013 11:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

K550 - Vůbec se mi nelíbily, hrozně zabarvené na středech, mírně zastřené a divně znějící výšky. Za mě Shure 940 jasně lepší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So máj 11, 2013 11:23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyším to podobně jako Bína, Ivane ty 580tky co prodáváš hrají lépe, ale jsou otevřená.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: So máj 11, 2013 20:26:13    Predmet: Odpovedať s citátom

je pravda, že ty HD 580 hrají dobře a určitě se, ale přijdou mi trošičku...jak to jenom říct...nezáživné, plošší. Ony Śennheisery našli recept jak dělat sluchátka obecně oblíbená. Přijde mi, že je to tím, že trochu víc basují - možná jenom na určitých frekvencích jsou zvednutá a tím tak populární. Každopádně tím je nechci nijak shazovat - osobně ten zvuk mám moc rád!

S těmi K550 jste mi nasadili brouka do hlavy - zaměřím se na ně víc - chtělo by to doma mít nějaká referenční nebo pro mě více známá uzavřená sluchátka. Momentálně mám jen KOSS MV-1 a nejsem si jist zda jsou nejlepšími kandidáty na srovnání. škoda, že jsem ty K550 neměl doma, když jsem testoval Sennheiser HD 25-II vs Audio Technica ATH-M50...

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So máj 11, 2013 20:44:04    Predmet: Odpovedať s citátom

moj favorit senn. HD800
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2013 17:12:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Sennheiser HD 800 jsem slyšel zatím jenom na výstavě a dle možností se mi líbili hodně - každopádně víc se mi líbili Grado RS1! Před časem jsem si pořídil Grado SR125, která mě jednoduchou a pohodlnou konstrukcí nadchla a co se zvuku týče, kdyby měla víc basů, tak dlouho na doma nebudu řešit nic jiného, což mě vede k jejich prodeji a shánění modelu SR325is ihned jakmile se sejde trochu peněz Wink
_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bína
Hifista - pokročilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 284

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2013 17:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádná moderní Grada se mi nikdy nelíbila, v to počítaje i RS a PS řady. Nejlepší byla HF2, ale i ani ty mě nepřesvědčily.

U HD800 hrozně záleží na čem jsi je poslouchal, kombinace s Benchmarkem jak to většinou prezentuje Panter je imho dost nevhodná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Ne máj 12, 2013 18:03:13    Predmet: Odpovedať s citátom

po pravdě ani nevím na co byla napojená - na výstavě mi přijde nevhodné poslouchat sluchátka nějak více (navíc otevřená) - takže spíš osahat konstrukci a pohodlí a užít si první poslechový dojem...na rozebírání kvalit je tam příliš mnoho lidi, což mě osobně dost stresuje!
_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: So máj 18, 2013 19:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tak jsem se nechal vyburcovat, abych víc prozkoumal ty AKG sluchátka a když už jsem si říkal, že budu mít čas, tak mě přepadl záňet zvukovodu pravého ucha! To Vám řeknu, že nepřeji nikomu! Čistá bolest a samozřejmě už přes týden neslyším na pravé ucho..Sad
_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Po jún 10, 2013 23:35:07    Predmet: Odpovedať s citátom

pro mě neuvěřitelně jsem se stále nezbavil zánětu vnějšího zvukovodu (přesněji bolest a celý problém se vrátil!) a tak aspoň vypíši sluchátka která vlastním nebo jsem zažil či jsem nedávno prodal...

Začnu od začátku, kdy byl poslech přes sluchátka konečně zajímavý a obrátil mou pozornost k tomuto prostředníku. A to konkrétně k Sennheiser PX 200 - tato sluchátka oproti ve své době tolik oblíbeným KOSS Porta PRO, byla méně basující, oproti tomu vyrovnanější a tím pádem dynamičtější a zábavnější. A to navíc i v "tichém" poslechu. Následovali po jejich zničení nezajímavé kusy, až k WeSC Bongo, které jsou paradoxně hodně nabadovaná a uzavřená ve svých mušlích jak jen sluchátka mohou být.
Tím však skončila éra sluchátek na ulici a to především díky pohybování se vozem, což v současnosti vytvořilo prostor pro neposlouchání "na ulici" hudby a užívání si běžného okolí Smile
V průběhu toho jsem se dostal k domácím sluchátkám, které jsem potřeboval k práci. První zajímavá (podotýkám, že je mám doteď a stále si je beru na výjezdy sebou rád) jsou Sony MDR-V900 - fake! Ač fake, tak hrají dobře...uzavřená, lehká sluchátka s nevtíravým, vyrovnaným a suchým zvukem. Díky své nevýraznosti jsou opakovaně poslouchatelná.
Koss MV1 jsou uzavřená těžká sluchátka s hodně nepříjemnými náušníky, díky kterým se potí uši. Další parametry jsou v jistých extrémech, které stěží dokáži popsat a především nepřenositelnost podání vjemu zvuku je jejich asi největší problém! Díky obrovské výkonové rezervě z nich mám pocit, že do nich mohu pustit cokoliv a poperou se se zvukem vpravdě důstojně. Bas mají trochu upozaděný, avšak detailní. Na druhou stranu není problém si basy přidat, pročež to neznamená, že by upozadili jiná pásma. Středy jsou čisté, příjemné a opět naprosto detailní. na čem asi tento model ztrácí jsou výšky, které prostě řežou. Ne moc, ale jsou to ta pásma, díky kterým nejsou oblíbená zvukově (krom svých dalšíc, především mechanických vlastností)

...

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut jún 11, 2013 07:58:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Bína napísal:

U HD800 hrozně záleží na čem jsi je poslouchal, kombinace s Benchmarkem jak to většinou prezentuje Panter je imho dost nevhodná.


Ja kŕmim svoje HD 800 s Musical Fidelity M1 a je to dobré. S Benchmarkom som ich nepočul. V čom si s ním nerozumeju?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut jún 11, 2013 08:50:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostě to neni ono, poslouchal jsem to tehdy s Bínou. Jakoby tomu chyběla šťáva, dynamika. Taky výšek se mi osobně zdálo méně. Ale zas žádnej průser, jde spíš o to, na co je člověk zvyklej. Poprvé v životě jsem HD800 taky slyšel na Benchmarku, bylo to když to byla žhavá novinka, myslím nedostupná ke koupi v ČR a byl jsem nadšenej.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
štefan
Hifi obsluha


Založený: 30 jún 2013
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St júl 24, 2013 22:44:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Važeny pani. Kupil som si kossKSC 17. Po5minutach som dostal migrenu. Sluchadla držiaky boli asi vytvarovane na mimozemšťana u firmy KOSS. Kupované v DATART nedali sa vyskušať. Tak som požiadal aby mi vrátili peniaze a strčili si ich niekam viete kam.Tak som si kupil PORTA-BLK čierne majú kábel opletaný textilom,Ze vraj limitovaná edícia,? Co ma najviac sere že firma KOSS neurobí po tolkych rokov výroby aretáciu hlavoveho mostika. Po každom odobratí z hlavy sa mostik vrati kurva nejdem ich skladať a cestovat do Ameriky alebo pôjdem a navrhnem aretáciu mostíka .Hraju dobre netlačia vydrž na hlave aj 3 hodiny trhajú občas vlasy zvykol som si mam ich dosť. Doporučujem aktivovať doživotnú zaruku,a ešte k cenám od buka do buka čo koss dava do niektorých pozlatené magnety alebo už nevedia predajcovia čo pýtať.Zaruka 12/24/48/DOZIVOTNA blablablabla.Ked už aj moja žena povedala ze hrajú pekne tak to je slovo do bitky lebo už tak dobre nepočuje.Maj te sa pekne a nech sa dari.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ivanb_cko
Hifista


Založený: 08 júl 2010
Príspevky: 119

PríspevokZaslal: Št august 01, 2013 23:30:18    Predmet: Odpovedať s citátom

delší dobu jsem teď byl mimo koncept - zánět v uchu se vrátil již dvakrát a momentálně hledám cestu k dobrému ušaři, abych mohl problém řešit komplexně a hlavně tak jak si představuji já a ne systém zdravotnictví...ale to je jiná pohádka!

Každopádně se mi podařilo dostat domů na nějaký čas nové Sony MDR-1R a i když teď zrovna uším nevěřím na 100%, tak mohu zcela upřímně říct, že jsem nikdy neměl na uších pohodlnější přenosná sluchátka vůbec! Ergonomie mě naprosto dostala! Navíc si myslím, že v rámci přenosných sluchátek mají i naprosto svělý zvuk. Samozřejmě trochu více položený do basů podle moderní módy, ale i tak celé spektrum funguje dobře. je pravda, že jsou trochu plošší oproti MDR-F1 či SR125, ale to bude nejspíš konstrukcí (uzavřený model) a zaměřením na ulici...

_________________
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Nottingham Analogue Ace Space & VDH MC-10 + Dynavector DV-505 arm & DV-507 mkII shell & Kiseki Milltek Aurora /PJ Phono Box RS /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 23:10:49    Predmet: HD 800 Odpovedať s citátom

vlado222 – HD 800 bez pochyb excelentné sluchátka. Ovšem chcú solídny zosík. Ja mám Benchmarka DAC PRE ale počul som ich aj na Lýre i na tom zázraku čo pustil Senn vonku (DAC hosík). Ja si myslím že Senn by mal tú cenu rozhodne dať pod 1000e.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist