Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nastavení gramofonu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
FREDDIE1
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: St február 27, 2013 10:49:18    Predmet: Nastavení gramofonu Odpovedať s citátom

Dobrý den! Je tu někdo z Olomouckého kraje, kdo by byl ochotný mi seřídit a nastavit gramofon Toshiba SR-B22? Zvuk je něco tak příšerného, že raději poslouchám CD. Samé zkreslení, hlavně při tutti orchestru, zpěvu, elektrických kytarách. Mimo basů je vše zkresleno a nejen u jetých desek, ale i u nových. Jsem aktivní hudebník a učitel hudby, nemám technické nadání na seřizování těchto přístrojů. Najde se někdo? Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St február 27, 2013 20:31:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Determinantní element bude přenoska, může být opotřenebená, ulomený hrot apod. Jenom výměna. Univerzální a cenově dostupná náhrada je Ortofon OM B5 nebo E s elyptickým hrotem (dražší ale kvalitější) pokud Toshiba (tento model neznám) umožňuje montáž 1/2´´ přenosky, většina gramofonů ano. Vhodná je rovněž přenoska Audio Technika AT-91 nebo Nagaoka JT-411, prodávají se u nás. Nastavení přítlaku (svislé síly na hrot) 10-20 mN (1-2g) podle doporučení výrobce, správné hodnoty kompenzace dostředivé síly (anti-skating). Co korekční předzesilovač, máte interovaný ve výkonovém zesilovači (receiveru) vstup PHONO ? Správná pozice přepínače PHONO MM/MC ? Většina běžných přenosek je typu MM-moving magnet jenom ty dražší MC-moving coil, jsou kvalitní ale dávají menší výstupní nápětí a vyžadují special vstup, dneska umí každý středně dobrý zesilovač mladší 20 let. Svěřte aparát do rukou domácího audiofila, jsou to běžné operace, žádná akademie věd. Mnoho zdaru a kvalitního poslechu.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FREDDIE1
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št február 28, 2013 19:40:09    Predmet: SZ... Odpovedať s citátom

Děkuji Vám. Poslal jsem Vám SZ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po jún 17, 2013 08:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím. Mám pár otázok týkajúcich sa mojich Technics gramofónov.

1. Chcem si vymeniť headshell na mojom SL-1310Mk2 za headshell z SL-Q3. Dôvod je ten, že na SL-1310Mk2 mám ulomenú packu a už ma to dlhšie irituje. Tak som si povedal, že si to prehodím. Narazil som ale na problém. Headshell aj s prenoskou z SL-Q3 má takú hmotnosť, že keď nájdem na závaží nulu, už nemám priestor na natočenie správneho prítlaku. Napadlo ma vymeniť aj závažia (na SL-Q3 je rozmerovo kratšie tzn. mám väčšiu možnosť pohybu). Otázka je, či sa potom môžem spoliehať na údaje o prítlaku na mierke. Nedisponujem váhou, aby som si to mohol presne odmerať.

2. Utrhla sa mi nožička na SL-1310Mk2. Nikdy som nohy neriešil tak som si neni istý ako na to. Pôvodne som si myslel, že vymením nohu. Lenže noha sa šróbuje do takého gumeného/umelého valčeka, kt. mi prišiel, že bol len nejak prilepený k nejakej membráne. A utrhol sa mi ten valček. Je toto nejako riešitelné, alebo to mám skúsiť barbarsky prilepiť sekunďákom a dúfať že, pri šróbovaní to neodkrútim?

3. Auto-start na SL-Q3 mi z neznámeho dôvodu prestal fungovať. Dám štart, ramienko sa zdvihne, po chvíli ho tak ťukne do opačnej strany ako by malo ísť a sadne naspäť. Viete niekto čo s tým?

Ďakujem za asistenciu.

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 344
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po jún 17, 2013 10:19:13    Predmet: Odpovedať s citátom

1: kĺbová časť ramena vyzerá byť zhodná s radou 1200-1210, takže by som čakal, že na trubke ramena (na konci za otočným závažím) bude závit na dovažovacie závažie.
http://www.juno.co.uk/products/technics-subweight-for-sl1200-sl1210-turntables/344646-01/
to by malo pomôcť posunúť tažisko dozadu a stupnica by potom mohla dostačovať.. ..samozrejme musíš tam mať na to závit.
Nasadené to vidieť napr. tu:
http://b.vimeocdn.com/ts/435/162/435162825_640.jpg
Pri nižších estetických nárokoch možno postačí aj nejaká skrutka s matičkami..
Po vyvážení a "kalibrácii na nulu", bude stupnica (aj s dodatočným závažím) platiť.

2: neviem, možno keby si nafotil..

3: tu neporadím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Pi júl 12, 2013 12:49:22    Predmet: Odpovedať s citátom

1. Problém je v tom, že headshell je moc ľahký. Keď vyvážim na nulu tak mi ostane priestor na natočenie max 1,5 g. Lenže moja audiotechnica potrebuje 2g. Nemáte niekto na predaj headshell? Najlepšie Technics:)

2. Prilepil som sekunďákom. Ale kontaktná plocha tam bola extrémne malá a drží to len silou vôle. Niečo s tým budem musieť vymyslieť.

3. Zatiaľ stále záhada. Kedže som technický lajk a gramofón som ani neotvoril.

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist