Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Subwoofer domácího kina

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 13:00:17    Predmet: Subwoofer domácího kina Odpovedať s citátom

Uvažuju o stavbě subu, který by si poradil s celým obsahem LFE kanálu Dolby Digital, tzn rekněme 20-60hz. Nechci tu moc debatovat, o tom jestli 20Hz má v místnosti 4*4 az 8*4m smysl, i když, kdyby napsala ta správná osoba, asi bych plány změnil.

Co požaduji:
max 20Hz Fs měniče (snižovat přidáním hmotnosti, dokud zůstanou přijatelné paramery)
pokles max -6db na 20Hz, -3dB 25Hz, 0dB na 30hz bez ekvalizace
možnost dorovnání charky ekvalizací - přiměřený Vd a P
min SPLmax 100dB v pásmu 20-60Hz
max 530l ozvučnice včetně dřeva
max 6k czk za repro

Jestli mi nabídnete 8" longthrow HiFi nebo 18" Pa mi je v celku jedno, ale musí vyhovovat parametrům.
Typ ozvučnice mi je také celkem volný, jenom BP se alespoň v simulacích tváří jako nevhodný kvůli zatížitelnosti na spodním konci pásma. Takže klidně uzavřenou, BR, BP (pokud bude dobrá zatížitelnost), TL nebo hornu. Byla by také možnost zabudovat měnič do stěny a nechat mu jako ozvučnici celý druhý pokoj (zkrat by nenastal ani při 20Hz), ale tomu nerozumim.
U TL a horny akorát nevím, jak to bude s pokojem. Rád bych měl možnost stejné odezvy v různých pokojích. Také nevím jestli je vůbec rozumné jít s objemem přes 100l, když Velký Bobo uváděl pro ozvučnice s akustickými obvody kritický poměr 1m3 prostoru na 1l ozvučnice. Asi tady hraje roli impedance prostorů, ale tomu už bohužel nerozumím. Rezonanční kmitočet nad přenášeným pásmem a dorovnávání poklesu bych dělal velmi nerad a ani se mi to nezdá (co zkreslení?).
Upřednostňuji citlivost před velkým příkonem z důvodu úspory na zesilovači.
Ptal sem se ještě na diyfans fóru, ale tam se mi odpovědi moc nedostalo. Věřím ale, že bez omezení velikosti se snad nalezne dobré řešení.

Dosavadní alternativy:
Seas L26 BR v 90l (hodně měkký závěs a malé Bl se mi nezdá)
Peerless XLS 12" s pasivem v 35l (příliš drahá konstrukce)
Fane Colossus 15B 125g přidaná hmotnost, BR v 90l

Zatím se mi nejvíc líbí Colossus, ale asi jenom do té doby než zjistím o kolik mi klesne citlivost po přidání hmotnosti?
Další moje postraní otázka je ohledně baffle stepu. Mělo by smysl (citlivostní zisk na basech) zabudovat přední desku do roviny se stěnou, tak, aby celá jedna stěna pokoje (4*2,7m) byla přední deskou ozvučnice? Stěna končí kupodivu rohy, takže nevím co ty s tím udělají a nevím také jestli bude rozdílná hladina zvuku na různých místech v pokoji (to by mi vadilo).

Díky za konstruktivní příspěvky.


Naposledy upravil check dňa Ut júl 10, 2007 14:15:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 13:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

kukni vlakno diy suby na doplnenie dvojpasiem, najzaujimavejsi by mohol byt asi Visaton http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/subwoofer/tl_sub30/index.html
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 14:14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tému a konkrétně i Visaton sem koukal, ale nic mě nenadchlo. Do tý monstózní ekvalizace se mi nechce. Projekt od Visatonu je pěkný, ale drahý, jenom měniče za 11k. Navíc chtějí docela náročnou truhlařinu, na kterou nevím jestli bych si troufnul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 17:56:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký plánuješ do toho SW zesák.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 17:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To se ptáš.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 18:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 18:06:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A hele, on to umí Laughing

Tak a dost OT Razz

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 20:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to OT ale aldax nebo nějaký digitální konec (ale to je jenom teorie), wattáž podle citlivosti, teď mám připraven 100w aldax na testy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So september 01, 2007 14:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sem si odsimuloval kde co, nejlepší to bude asi takhle.
Jen na to vybrat ty správné měniče.
Zatím mi vychází nejlíp tak 2ks Beymy 12BR70 celkem v 100l Qtc 0,689 SPLmax na 20Hz 96,3; 2ks Beyma SM-212 170l Qtc 0,584 SPLmax 97,2; RCF L18P200-N 8/ohm 80l Qtc 0,734 SPLmax 98,6 nebo Selenium 18SWS1100 8/ohm 86l Qtc 0,898 SPLmax 101.
U Selenia se mi nelíbí Qtc a je drahé podobně jako RCF, jednu 12BR70 mám doma, tak ji asi prubnu a kdyžtak přikoupím druhou. 2ks Beyma SM-212 by asi byly nejelpší, ale už v docela velkém objemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut november 20, 2007 21:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak posledním hitem je Selenium 15SWS800. Máte někdo zkušenosti s tou značkou/řadou/reprem? Parametry vypadají věrohodně, u Selenia vždycky sedí parametry proti sobě. Simulace vypadá též věrohodně. Použit je SubSenior, tedy doufám, že má ten parametrák skutečně Q4 (v návodu se píše 6, na webu 4). Myslíte, že by na to repro stačila SPV250 (doufám, že ano)?
Případně pokud někdo máte lepší návrh subu, sem s ním! Jsem pro každou špatnost Smile.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2007 10:25:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec sem koupil BC 18PS76, SPD400 už je jasná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So máj 03, 2008 12:26:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby to tu nebylo bezcenné. Takhle to zatím vypadá. Samozřejmě trubku zaoblím, nad ní přijde chladič pro zesilovač (jiný - čtyřstovka, todle je stovka). A kdybyste se divili, co je ten chuchvalec součástek, tak to je Linkwitzova ekvalizace. Na ten centr taky nekoukejte, to je co dům dal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist