Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hasterman
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2013 23:32:57    Predmet: Hasterman Odpovedať s citátom

Receiver Sony STR11L



CD player AKAI CD73
Deck AKAI GX95 mkII
Tuner AKAI AT93
Zosilňovač AKAI AM95

Gramofón Telefunken TS850

Musím pofotiť, teraz len foto z mobilu...





Reproduktory zatiaľ len JVC S77

_________________
AKAI - Reference Master


Naposledy upravil Hasterman dňa Ne september 01, 2013 19:31:57, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 19:24:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridávam nejaké foto...


windows screenshot

take a screenshot

photo sharing websites

upload




http://2i.sk/ae5b7a5083

http://2i.sk/65e0c1eb38

http://2i.sk/74f1d0fa29

http://2i.sk/47c2e3c91a


Plány do budúcna - reprosústavy. Ešte neviem aké...

_________________
AKAI - Reference Master


Naposledy upravil Hasterman dňa Ne september 01, 2013 21:35:22, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne september 01, 2013 19:55:35    Predmet: Odpovedať s citátom

nějaké pěkné anglické bedny z té doby?

Mission 752, 753 freedom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 16:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

super zostava...je dobre vidiet dalsieho AKAI positive clena...ja mam AM-69 a zvuk mi sedi s Canton GLE 407 v miestnosti 4 x 4 m Thumb up
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 20:10:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie cantony v čiernom prevedení sa mi aj celkom páčia. Budem nad nimi uvažovať, len mám trocha obavy z tej ceny...
_________________
AKAI - Reference Master
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 21:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak mám pocit, že se vrátily osmdesátý roky a zase tady vládne bolševický nadšení...ovšem nafocený přístroje patří do obyčejný komerční třídy a obdiv sklízely jen tehdy, zásluhou zasranýho bolševika...chápu, že tehdy ses cítil jako king a na tomto základě jsi zlomil nejednu kalupinku, ale už by si se měl probrat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 03, 2013 23:20:58    Predmet: Odpovedať s citátom

V tej dobe som mal asi tak 12, to som sa chodil tak pozerať do výkladov a mal som iné starosti. Netvrdím že nič lepšie nieje, ale moje nároky to spĺňa s rezervou. Trvalo mi viac než rok než som pozháňal všetky komponenty a som spokojný. A o to mi išlo... Prevažne počúvam deck a gramo, skrátka mám rád analóg a dúfam že jedného dňa neskončím pri počúvaní USB kľúča Smile
_________________
AKAI - Reference Master
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 07:36:01    Predmet: EEE Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Tak mám pocit, že se vrátily osmdesátý roky a zase tady vládne bolševický nadšení...ovšem nafocený přístroje patří do obyčejný komerční třídy a obdiv sklízely jen tehdy, zásluhou zasranýho bolševika...chápu, že tehdy ses cítil jako king a na tomto základě jsi zlomil nejednu kalupinku, ale už by si se měl probrat...


K čomu takýto príspevok? FAKT nechápem. Je to jednoducho chlapská zábava mimo časopriestor a so zasraným bolševikom to nemá nič spoločného...ale ako stimul principiálnej nenávisti až za hrob to môže mať pre niekoho váhu. Thumb down
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 09:17:24    Predmet: :-( Odpovedať s citátom

...a zase tady vládne bolševický skepticizmus ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 10:47:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Stimul principiální nenávisti...tos řekl přesně...bolševika nenávidím, ukradl mi čtyřicet let života....a Tuzexy byly ty jeho výkladní skříně....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 14:56:29    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel za bolsevika si mal zdrhnut prec ako tisice inych a dnes by si si tu nemusel takto liecit svoje komplexy Rolling Eyes ...a za 2 mesiace ti bude v tvojom homelande otvorene bolsevik vladnut znova, tak sa priprav... Razz

BTW tieto Reference Master AKAIe v Tuzexe nikdy neboli /tusim tam bol iba nejaky AKAI kotucak/a boli vyborne hodnotene vo svojej dobe vo vtedajsom zapadnom svete a nie vo vychodnom Cool A tazko aj asi obvinit v tej dobe renomovane nemecke audio casopisy STEREO, AUDIO a STEREOPLAY z nadbiehania japonskemu AKAIu pri svojich testoch a hodnoteniach...



AKAI 014.jpg
 Description:
 Filesize:  230.66 KB
 Viewed:  1103 Time(s)

AKAI 014.jpg



AKAI 004.jpg
 Description:
 Filesize:  232.68 KB
 Viewed:  1012 Time(s)

AKAI 004.jpg



AKAI 003.jpg
 Description:
 Filesize:  244.51 KB
 Viewed:  1028 Time(s)

AKAI 003.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 16:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem možnost docela zevrubného seznámení s kaz. magnetofonem AKAI GX75mkII, (který byl téměř stejný, jako nejvyšší model 95), a mohu zodpovědně prohlásit, že to byl velmi slušný stroj.. Pokud se ještě provedlo kompletní seřízení dle SM, tak byly nahrávky pořízené na tomto stroji rel. dosti věrné originálu. Týkalo se to zejména záznamů popu a rocku..

Kazzatel se v tomto směru mýlí.. Firma AKAI byla v segmentu magnetofonů v 70.- 90. letech na špičce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 17:31:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale prdlajs Sekale. srováš-li to s Teslou, tak to bylo samozřejmě lepší, ale špička byl Revox a Nakamichi ( v kazeťákách )...já o tom už tehdy měl ánung, protože na rozdíl od tebe jsem už byl dospělej... Laughing
A vlado Ba : kdo bude po volbách vládnout se uvidí, kdo bude mít doma většího bolševika...a taky si nech ty svoje rady, že sem měl odejít - to je právě ta bolševická rétorika a na tu já jsem háklivej...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 19:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel :
Vy tady ale porovnáváte profesionální (stud.) oblast s komerční, což je nesmysl.. Uvědomte si také cenové relace přístrojů, o kterých se tady bavíme.. Kdo na ně měl, a to i na západ a jih od našich hranic ? Magnetofony fy. Akai byly rel. cenově dostupné a po seřízení dávaly (dlouhodobě) slušné výsledky, samozřejmě v rámci omezení, daných formátem CC..
A Teslu sem prosím vůbec nepleťte. Na ty jejich střepy (čest výjimkám) tady nikdo ani nepomyslel..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 19:37:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě stála v roce 75 A77 mých sedm tehdejších platů..na tehdejší plat Němce to bylo cca 1:1, pochopitelně Akai byl proti tomu x-krát levnější...ale ten magič mám už 38 let a stále slouží...to je kvalita, o jaký se nám může jenom zdát...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 20:44:49    Predmet: Odpovedať s citátom

AKAI GX 95 MK 2 stal 1.200,- DM...co bolo asi 10 normalnych platov v CSSR...podobne ceny boli aj za AM 95 alebo CD 73 Rolling Eyes /nepocitam samozrejme vtedajsi oficialny kurz, ale na ciernom trhu...inak sa to kupit nedalo Razz /
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 21:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že už trocha odbiehame od témy, nebudeme sa predsa hádať kto má väčšieho. Každý vie že je pár modelov ktoré sú lepšie ako gx95, ale zas nikto nemôže tvrdiť že to nie je kvalitný stroj. Ja som sa pri výbere riadil viacerými kritériami. Chcel som aby to dobre hralo, chcel som zostavu jednej značky. Až na to gramo sa mi to podarilo a veľmi dôležité kritérium u mňa bol aj celkový vzhľad. Mne sa jednoducho páči. Taktiež mám obmedzený rozpočet, manželka je na materskej dovolenke a to tiež niečo stojí. A myslím že za tie peniaze čo som do toho investoval som získal dobre hrajúcu a dobre vyzerajúcu zostavu.


Akai AM-95,CD-93, AT-93,GX-95 kpl 1024.jpg
 Description:
 Filesize:  84.62 KB
 Viewed:  1160 Time(s)

Akai AM-95,CD-93, AT-93,GX-95 kpl 1024.jpg



_________________
AKAI - Reference Master
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St september 04, 2013 21:47:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel prostě porovnává neporovnatelné.. Kromě stud. vs. komer. HW navíc srovnává kotouč. magnetofony s kazetovými.. Jaký to asi může mít výsledek ? Rolling Eyes

Mimochodem, kamarád dodnes vlastní již zmíněný model GX75mkII, a funguje mu vcelku bez problémů cca 20 let.. Takže tak...Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 05, 2013 06:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolím si pogratulovať k peknej zostave. Netuším ako to hrá, ale oku to lahodí prenáramne. Ten gramec by som zatial nevzdával - sem tam vidieť inzeráty na gramofóny tejto značky. Bola by to paráda keby sa ti to podarilo celkom zladiť, ale dobre poznám situáciu keď je v rodine prírastok. Tie priority sú potom niekde inde.
K pánovi s pomenovaním Kazzatel - už som s ním mal na tomto fóre tú česť, asi ho treba brať trochu s rezervou. Odborne je zrejme zdatný, ale pravdepodobne mu niečo chýba... Zjavne má problém akceptovať súkromné názory iných osôb. Jediné v čom s ním takmer bezvýhradne súhlasím je jeho pohlad na našich komančov, ale to do tohoto vlákna nie celkom patrí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št september 05, 2013 07:40:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Veža vyzerá nádherne to je fakt, má aj svoju historickú hodnotu.
Keď vidím v bazáre ten GX 95, tak ma zvádza doteraz, ...ale kvôli pár originálkam CC som si povedal, že musím odolat. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št september 05, 2013 08:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu A77 jsem dal jako příklad dokonalýho výrobku, protože je velmi známá...Revox pak začal dělat i kazeťák, byl taky dokonalý, ale ještě o polovinu dražší...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št september 05, 2013 12:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

keby este ta AM 95 mala DO, tak by to bolo uplne super...preto aj mam AM 69...ale uz som niekde na nejakom CZ fore videl tusim AM 75 s domontovanym DO aspon na ovladanie volume...pohodlie je pohodlie Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 17:49:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No áno ale 69 sa s drevenými bočnicami tuším nerobila. Ak sa nemýlim tak len AM73, 75, 95. Ale tiež neviem všetko. To diaľkové by bolo super. Tiež neviem prečo do svojej vlajkovej lode už toto neintegrovali.
_________________
AKAI - Reference Master
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 18:20:44    Predmet: Odpovedať s citátom

tie bocnice sa tusim daju pripevnit aj na AM 69...ale 69 je novsia ako 95 - preto uz ma aj DO...a to uz mala aj medziclanok AM 67
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 18:42:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, všechny zesáky AKAI, co jste jmenovali jsou běžná spotřebka. Pěkné na sbírání, zvukově průměr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 18:54:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Sinclair na Audiowebu zesilovače Akai docela chválil a doporučoval..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 18:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

spotrebka by to bola keby vydržala záruku. 22 kg a 20 rokov a stále to dobré hrá. a ja som len taký priemerný poslucháč. Počul som aj iné zosilňovače a môj taký skromný názor je že akai veľmi nezaostáva ani za tými troška drahšími.
_________________
AKAI - Reference Master
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 19:16:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaké k tomu plánuješ pořídit budky ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasterman
Hifista


Založený: 21 november 2011
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 19:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja predstava je nejaké stĺpy. Canton, tannoy, mission. Ak by som mal kupovať teraz tak niečo za 200-300,- Momentálne nemôžem viac investovať. Počkať, došetriť. Alebo kúpiť a možno mi budú vyhovovať. Ak nie vždy sa dajú predať...
_________________
AKAI - Reference Master
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po september 09, 2013 21:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Chlapi, všechny zesáky AKAI, co jste jmenovali jsou běžná spotřebka. Pěkné na sbírání, zvukově průměr.


pre Kubu a podobnych znalcov...toto napisal o AM 67 AllienCZ z hifipassion...

Jak vidíte na fotografiích, jedná se o klasickou konstrukci z 80tých let, na první pohled nenadchne bravurním rozmístěním, uspořádáním, či masivními kondenzátory a trafy. To důležité se však skrývá pod „pokličkou“. AKAI je vybaven špičkově. Trafo je krásně odstíněné měděnou páskou, veškeré el. kondenzátory jsou špičkové značky Nippon třídy Audio. Baterie osmi výkonových tranzistorů není nic menšího než Sanken. Takamishawa přepínací relé, Volume nejznámější a nejlépe hodnocené značky ALPS. DAC je osazen čipy Nippon (4-8time oversampling multi-function filter), BurrBrown PCM67P (1-Bit BiCMOS Dual 18-Bit DIGITAL-TO-ANALOG CONVERTER) a Toshiba (Hex inverter). Prostě sečteno, výběr nejlepších součástek své doby, dodnes vysoce ceněných.

A AKAI se ukázal jako velmi schopný přístroj i v prvním testu na poměrně slabých malých regálech KEF Q1. Vymáčkl z nich takové detaily a takovou pravdu nástrojů, kterou jsem u mě doma naposledy zaznamenal na sestavě Sonus Faber Concertino ve spojení se zesilovačem NAD 370. (bylo zapůjčeno od jednoho zdejšího hifisty). Kupodivu ale tehdy onen NAD z Kefů toto nevymáčkl.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist