Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VMA-I SL: Peerless SLS 10, SB Acoustics SB15, Vifa BC25SC06
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 09:13:13    Predmet: Slka Odpovedať s citátom

Mna by zaujimala nejaka porovnavacka s komerciou, aby sme si mohli urobit priblizny obraz ako hraju... My co sme nepoculi ziadne vmacka a rozmysla e o ich kupe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 09:42:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlaaado: su v nich pouzite lepsie reproduktory, maju lepsiu vyhybku i lepsiu ozvucnicu. Komercia mava lepsiu povrchovu upravu a krajsie tvary. Za taku cenu podobnu kvalitu audio casti v novej komercii len tak lahko nenajdes, ale starsie niekolkorocne kusky sa urcite najdu.

A tiez zalezi ake mas predstavy o zvuku; ak si zvedavy na nedostatky nahravky, zosilnovaca alebo i tvojej miestnosti, tak VMA ti ich ukazu :))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 11:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Povrchova uprava a design ma absolutne nezaujimaju( teda musia byt biele kvoli manzelke a obyvacke) myslel som zrovnanie ze napr vma sl hraju podobne ako zname bedne xy ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 11:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem sice slyšel VMA I SL i VMA II, ale i tak bych si o nich rád přečetl názor někoho, kdo dělá recenze na komerce například na Hifi Voice.
A jak psal Miero, hodně záleží na tom, jakou máš představu o zvuku a tady to platí myslím dvojnásob.

Check pořádá HighEnd Praha 2013, tak kdo máte zájem, je to skvělá možnost si je poslechnout.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 12:08:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Koncepciou i kvalitou spracovania sa starsie VMA-I MK II asi dali prirovnat ku Wilson Audio Sophia, ktore su ale cenou uplne mimo. Tento SL model je v niecom jednoduchsi ako MK II, ale maju zasa menice uz v strede. A snad coskoro bude i novy model jedniciek EVO, ktore maju byt este lepsie ako tie povodne.

Inak tomto fore su ludia, ktori poculi stare VMA-I MK II i Wilson Audio Sophia, i ked nepredpokladam ze zaroven. Mozno by mohli viac porozpravat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 12:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to dost jiné, těžko srovnávat. A opravdu ne současně, ale s odstupem cca 7-8 let.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 12:55:41    Predmet: Rada Odpovedať s citátom

Este inak sa spytam, mam xavian xn 125 se ci evo, chcem upgradeovat, bol by tam velmi vyrazny posun k lepsiemu napr s slkami alebo v a trojkami?
Ci to bude stat za rozdiel ceny ked xavy predam napr za 550€ a kupim vma trojky za 1000€
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 13:12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak prechod z dvojpasma na dobre trojpasmo byva posun k lepsiemu. Akurat pozor, ze sa objavia doteraz skryte problemy s akustikou miestnosti (viac basov) a tiez ze na tie VMA potrebujes slusny zosilnovac a ak chces hrat nahlas, tak aj vykonny. Aky mas teraz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 13:21:18    Predmet: Zos Odpovedať s citátom

Nad 356bee , uvazujem do buducna o dpacku. Zatial by mohol stacit ten nad snat...
Ma niekto este tip na kvalitne repro za 1000? Moze byt stavebnica ci bazar...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 14:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No kedze sme vo vlakne o VMA, tak este ti mozem doporucit trojpasmove VMA-II, tie sa do tvojej cenovej hranice zmestia akurat a ani ten NAD k nim nebude taka velka tragedia :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 14:48:02    Predmet: € Odpovedať s citátom

Myslel som 1000€ za stavebnicu, bedne si urobim, cize cena bez dreva.

Naposledy upravil Vlaaado dňa Ne september 15, 2013 15:02:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 14:50:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre zaujimavost, jedna ceska recenzia Wilson Audio Sophia 2. Neobsahuje ziadne porovnanie s inymi (a hlavne lacnejsimi) repro, zaujimava je akurat tym, ze popisuje preco to vlastne je take drahe. Taketo recenzie su dobre akurat pre dobry pocit majitelov tychto reprosustav :))

EDIT: Vlaaado, spytaj sa v nejakom inom vlakne ;-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 14:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/619

Check s námi zamete Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 16:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

miero
Smile)


to přirovnání VMA k Wilson Audio Sophia mi přijde, jako tvrzení že Renault Clio je něco jako Bentley Continental .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 17:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

kanny napísal:
miero
Smile)


to přirovnání VMA k Wilson Audio Sophia mi přijde, jako tvrzení že Renault Clio je něco jako Bentley Continental .

Keby hrali podobne tak ich hned berem bez vahania
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kanny
Hifista


Založený: 12 marec 2010
Príspevky: 107

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 17:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč ne, jen to chce přímé nezaujaté srovnání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne september 15, 2013 21:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlaaado z Juniorů bych se nebál přejít. VMA I jsou skvěle vyladěná třípásma, pro mě sice se skoro až decentním zvukem, ale ty bys přecházel z malých regálů. A pokud chceš měnit NAD 356 za DPA, tak bych volil vyšší modely s aspoň 120W do 8ohmu, k VMA I určitě.
Jestli počítáš jen cenu stavebnice, za to novou a porovnatelně hrající komerci určitě nekoupím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 08:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Koncepciou i kvalitou spracovania sa starsie VMA-I MK II asi dali prirovnat ku Wilson Audio Sophia, ktore su ale cenou uplne mimo. Tento SL model je v niecom jednoduchsi ako MK II, ale maju zasa menice uz v strede. A snad coskoro bude i novy model jedniciek EVO, ktore maju byt este lepsie ako tie povodne.

Inak tomto fore su ludia, ktori poculi stare VMA-I MK II i Wilson Audio Sophia, i ked nepredpokladam ze zaroven. Mozno by mohli viac porozpravat...


Sranduješ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 08:20:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno by si bol prekvapený aké meniče sú použité vo VA, ako je zapojená výhybka a pod. Keď si to chce niekto kúpiť, nech sa páči sú to jeho peniaze. Ale prosím bez rečičiek o náročnom vývoji, drahých kábloch, súčiastkach a materiáloch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 08:32:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Bubu

To je stará známa vec že meniče su tam na pohlad aj typovo lacné.
Ale vieš ako presne su párované,upravované,modifikované.
Každá koncepcia,či už 6dB výhybka .............alebo 24dB výhybka má niečo do seba.
A hlavne ten korpus,skelet reprosustav, atd.

Je to firma ktorá "našla" dávno dieru na trhu a začala vyrábať čo najviac predražené reprosustavy...a ludia v hlavne v USA kupovali.
Ale zase tak padnutí na hlavu su zase neni že by tie Wilsony nehrali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 09:04:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tu hodně emotivní - což je pochopitelné.

Odpověď by mohl dát jen současně:

1) nezávislý srovnávací poslechový test
2) nezávislé měření obou beden, takové měření nemůže provádět žádný zainteresovaný výrobce, ale pouze třetí a nejlépe autorizovaná osoba

Že by se provedlo (1) a (2) je víc než nepravděpodobné, takže diskuse zůstane jen v emotivní rovině.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11494
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 11:00:27    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
miero napísal:
Koncepciou i kvalitou spracovania sa starsie VMA-I MK II asi dali prirovnat ku Wilson Audio Sophia...


Sranduješ?


Mas k dispozicii Wilson Audio Sophia?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 11:47:42    Predmet: Odpovedať s citátom

To nikam nevede, ty bedny jsou zvukově hodně odlišné - jako nakonec každé 2 různé bedny. Každá míří na jinou cílovou skupinu zákazníků, tak proč to hrotit. Sophie jsou pořád ještě trochu kompromisní řešení, když budeme hodnotit absolutně. Pro mě subjektivně nejlepší bedny byly Maxx (myslím ty od Wilson Audio).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 11:57:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak proč potom toto:
citácia:
Odpověď by mohl dát jen současně:
1) nezávislý srovnávací poslechový test
2) nezávislé měření obou beden, takové měření nemůže provádět žádný zainteresovaný výrobce, ale pouze třetí a nejlépe autorizovaná osoba

když vy máte odpověď hned? Nezávislé srovnávací testy jsou jen pro ostatní, pro vás ne?

Uvědomujete si, jak neskutečný jste demagog a přitom jen obyčejný pozér?

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 12:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

A to mluvíte o čem?

Nemám a nikdy jsem neměl žádnou reprosoustavu na trhu v žádné formě (ani jako finální výrobek ani jako stavební návod). Takže není co srovnávat.

Nemám v současné době na trhu ani žádný jiný finální výrobek. A o těch pár kusech předzesilovačů netvrdím, že jsou nejlepší a ani nestavím srovnávací laťky k přístrojům od jiných výrobců. Srovnávací test ať si v tomto případě udělá kdo chce.

Takže vřele doporučuji se především uklidnit. Věřím tomu, že máte ke mně osobní antipatie, ale osobní útoky jsou na všech normálních fórech zakázané a diskuse se má vést ve věcné, neosobní rovině.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 12:18:02    Predmet: Odpovedať s citátom

To je opravdu neskutečné. Mluvím o tomto, dokonce o dvou příspěvcích po sobě:

citácia:
Odpověď by mohl dát jen současně:
1) nezávislý srovnávací poslechový test
2) nezávislé měření obou beden, takové měření nemůže provádět žádný zainteresovaný výrobce, ale pouze třetí a nejlépe autorizovaná osoba

citácia:
...ty bedny jsou zvukově hodně odlišné - jako nakonec každé 2 různé bedny. Sophie jsou pořád ještě trochu kompromisní řešení, když budeme hodnotit absolutně. Pro mě subjektivně nejlepší bedny byly Maxx


Co když ty bedny od sebe ve slepém srovnání nikdo prakticky nepozná? Jak to můžete vědět, když takové srovnání neproběhlo?? Jak můžete vědět, jak budete sám hodnotit všechny ty bedny naslepo a opakovaně? Sám jste to slyšel s odstupem x let, v různých prostředích. Jste si neomylně jistý svým úsudkem, ale přitom mluvíte o nezávislých srovnávacích testech. O tom mluvím. Je to totiž absurdní. Vyjadřuji se jen k tomu, co tady píšete.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 12:30:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Výstavy nepočítaje jsem slyšel u někoho doma od Wilson Audia starší Watt/Puppy 5, které koncepcí a provedením odpovídají aktuálním Sasha W/P. Neměl jsem možnost porovnat je napřímo proti mým bednám. Ale klidně bych vedle nich postavil VMA-I SL a se spokojeným úsměvem očekával reakce posluchačů Smile.
Chcete-li někdo porovnat svoje Wilsony proti VMA, tak se klidně ozvěte, já s tím nemám problém.

Prosím PMA a MaBat, aby se šli hádat jinam, zde jste oba OT.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
MilanTuma
Hifista


Založený: 15 november 2007
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 14:40:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Stručně. U Martina jsem měl možnost porovnat jak VMAII tak i ty větší VMAI SL. U mě jednoznačně zvýtězily ty menší II, nemají tak vytažené středy a hudba má pro mě subjektivně větší spodek, ačkoliv v bedně je menší basák. Zkrátka mohu jen a jen doporučit osobní poslech či zápůjčku domů. Textové teoretizování na diskuzním fóru je na nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 15:08:08    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="check"]Výstavy nepočítaje jsem slyšel u někoho doma od Wilson Audia starší Watt/Puppy 5, které koncepcí a provedením odpovídají aktuálním Sasha W/P. Neměl jsem možnost porovnat je napřímo proti mým bednám. Ale klidně bych vedle nich postavil VMA-I SL a se spokojeným úsměvem očekával reakce posluchačů Smile.
Chcete-li někdo porovnat svoje Wilsony proti VMA, tak se klidně ozvěte, já s tím nemám problém.

Už vidím šťasného majitela Wilsonov ako ich beží niekde voziť porovnávať.

Vývoj samozrejme išiel v repro meničoch odvtedy dalej a verím tomu že VMA hlavne za tu cenu a vonkajšie prevedenie su slušné.Aj ked som žiadne osobne nevidel a nepočul.Do Bratislavy na výstavu plánujem isť ale tam asi nebudu.

Mna len zarazilo-to čo je prezentované-ako že kvalitou spracovania sa starsie VMA-I MK II asi dali prirovnat ku Wilson Audio Sophia,o čom silne pochybujem.

Porovnávať priamo to sa ťažko zrealizuje,asi ako písal PMA.

Ked porovnávať tak skor vyrobcou z rovnakej cenovej a približne kvalitatívnej kategorie. Napr. BVaudio -VMA

A to každý výrobca na svojom zosilnovacom systéme a potom aj poprípade naopak vyskušať ako to hrá z iným zosilnovačom,predzosilnovačom atd.....

Ale tiež to nie je adekvatny suboj lebo firma zameraná širokospektralne asi neinvestuje tolko času a prostriedkov ako firma čo je uzko špeializovaná len na určitý sortiment.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po september 16, 2013 15:22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Už vidím šťasného majitela Wilsonov ako ich beží niekde voziť porovnávať.
Mas pravdu. Pred takym clovekom my ostatni musime iba sklopit oci a suchat nohami Laughing
BlackBerry napísal:
Ked porovnávať tak skor vyrobcou z rovnakej cenovej a približne kvalitatívnej kategorie. Napr. BVaudio -VMA
A ty vies ako lajk posudit kvalitativnu kategoriu tych bedni? Mne to skor pride ako nekonecne omielana viera - je to lacne, to nemoze predsa ani nahodou hrat, ako nieco drahe Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist