Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HYPA1
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 19:05:59    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
....A když jsem mu veřejně nabídnul poslechovej test kabelů Kabelguru, s tím, že nebude vidět co je zapojený...couvnul....

Nadávky a urážky komentovat nehodlám. Ale tohle potřebuje vysvětlení.
Opravdu jsem chtěl vyzkoušet své kabely v poslechovém testu. Dokonce jsem na to nakoupil od Kabelguru konektory. Byl jsem sice trochu zklamán jejich kvalitou, ale bral jsem to jako riziko nakupování po internetu a na vlastní test by to patrně nemělo vliv.
Nějaký čas mi příprava trvala (jako ostatně všechno) a mezitím jsem si přečetl několik Tvých příspěvků z různých vláken a dostal jsem docela obyčejný strach. Můžeš ke svým urážkám klidně připojit další, že jsem posera, ale nenašel jsem odvahu setkat se s člověkem, který se vyjadřuje a projevuje tak agresivně, jako Ty.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 19:34:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jste si opět dali po čuni. Se svědomím, že jste řekli vše, nyní můžete v klidu odkráčet poslouchat své sestavy.

Off topic !

_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 22:09:56    Predmet: Odpovedať s citátom

mezitím jsem si přečetl několik Tvých příspěvků z různých vláken a dostal jsem docela obyčejný strach.

Ne že by na mě byl Šeďour někdy obzvláště milej, ale toto mi vysvětli.

Z čeho si dostal STRACH?

Já tedy nevidím, že by ti vyhrožoval. Je to v podstatě milej člověk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po september 23, 2013 22:12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná mu vadí to, že říká věci na rovinu a nemá strach z "velkých" jmen. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 00:00:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Napsal jsem dost otevřeně, co se přihodilo, dál bych to nepitval, nemá to cenu.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 06:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto a další podobná nedorozumnění plynou jen z virtuální komunikace, při osobním setkání by k tomu nedošlo. Neškodilo by trochu ubrat, jinak to tu půjde do háje úplně, už teď je to na "dobré cestě".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
xmarek
Nádejný hifista


Založený: 16 január 2011
Príspevky: 98

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 07:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

@PMA: S tím musím bohužel souhlasit. Ono je totiž mnohem jednodušší se skrývat za anonymním nickem než jít ze svou "tváří" na trh. Proto mají takoví lidé jaky vy můj velký obdiv.

Kdyby se ti lidé co tady diskutují znali osobně tak vědí přesně co můžou od koho očekávat. Upřímně já bych měl ze setkání z některými diskutujícími na tomto fóru taky strach. Důvodem je to, že si člověk z jejich příspěvků udělá kolikrát mylnou představu jaký ten člověk ve skutečnosti je.

_________________
"Už je to pryč"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 07:39:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Toto a další podobná nedorozumnění plynou jen z virtuální komunikace, při osobním setkání by k tomu nedošlo. Neškodilo by trochu ubrat, jinak to tu půjde do háje úplně, už teď je to na "dobré cestě".

Výhoda tohoto a i jiných fór je v tom, že člověk může napsat co chce.
Na druhé straně, skoro každý občas ujedeˇ. Nemá svůj den, manželka ho naštvala, tak rejpe do ostatních. Stane se taky, že se špatně vyjádří, nebo svůj příspěvek myslí ironicky... . To všechno k tomu patří a nemělo by se to brát příliž vážně.
Já osobně nemám problém jít na pivo s člověkem, kterej mě den před tím poslal do prdele. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 07:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Člověk si taky může zakřičet co chce někde na náměstí nebo na fotbale, je otázka, jestli je to cesta.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 07:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre dakoho ano.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 11:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po nějaké době bych udělal doplnění předchozích prvních dojmů. Již jsem si na "nový zvuk" zvykl a umím proto přesněji vyjádřit a pojmenovat rozdíly oproti Dispre. Aneb snůška pomýlených nesmyslů ducha mdlého pokračuje Very Happy

Hypa 1 má celkově klidnější a relaxovanější zvuk. Tedy dávám hned na záčátku pravdu boginovi, který toto zmínil ve svých porovnáních na jiném fóru. Pod tím si lze představit neagresivní podání vyšších kmitočtů a vyšších středů. Dispre mělo poněkud více prezentní pásmo vyšších středů, což se mi ovšem subjektivně dost líbilo v rockové hudbě. Vynikly díky tomu údery do činelů, různé metličky apod. Nejprve jsem si myslel, že tyto detaily na Hypě nejsou tolik výrazné. Ale to byl omyl. Tyto informace tam jsou, jen zjednodušeně řečeno nechybí ten zbytek okolo. Hypa má totiž podstatně více vykreslené střední pásmo na všech frekvencích. Nikoliv jen určitý úsek, jak píší v zahraničních recenzích - sweetspot.

Výrazně širší a hlubší prostor, ze kterého interpreti jakoby vystupují stále zůstává tím, co mě nepřestává fascinovat. Nemůžu si pomoci, ale kanály L+P jsou skutenčně více separované. Dispre, jakkkoliv jsem právě toto na něm svého času hodnotil jako velký přínos oproti mým předchozím BV Audio Headampu nebo Little Dotu Mk.IV, tak je v tomto ohledu horší. Může to mít ale souvislost právě s dojmem šiřší prostorové scény na Hypě. To jak se prostor roztáhnul více do šíře, by mohlo vysvětli pocit větší rozlišitelnosti zvuků hudebních nástrojů jdoucích zleva a zprava.

Basové spektrum je skutečně o něco mohutnější než v případě Dispre Jfet. Ovšem, jak jsem již zmínil, bez negativního vlivu na pevnost/rychlost basů. Pokud by byla zmíněná rychlost horší, tak jen minimálně a na horší technice by toto ani nemuselo být slyšitelné. Zajímavé, že něco podobného si pamatuji i dříve z porovnání Hypa 300SE vs Dispre Jfet.

Včera mi psal sz jeden majitel DII Jfet, který měl možnost slyšet u sebe doma Hypu 1 a trochu jsme se o rozdílech ve zvuku pobavili. Musím souhlasit s jeho názorem, že Dispre Jfet je analytičtější, o něco chladnější a subjektivně velmi přesný a detailní zesilovač. Hypa 1 jakkoliv se může snad některým posluchačům jevit, že není tak přesná, je to paradoxně naopak. Jak jsem zmínil na začátku, hudba skrze ní "prohnaná" obsahuje více informací, ale podává je přirozeněji, bez akcentu na určitá pásma. Nenutí tedy posluchače zaměřovat se na konkrétní zvuky nebo nástroje, ale spíše na hudbu jako celek.

Pořád ale platí, že výborný předzesilovač je i DII Jfet, který se PMA opravdu povedl. Kdybych se měl vrátit zpět k němu, nějak zoufalý bych nebyl.

_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 11:25:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocmeister napísal:

Jak jsem zmínil na začátku, hudba skrze ní "prohnaná" obsahuje více informací, ale podává je přirozeněji, bez akcentu na určitá pásma


Aky je tam rozdiel oproti DAC-u, hra to lepsie? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 11:36:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Popravdě nevím, mám problém s umístěním dacu a dosahu kabelů z něj přímo do DPA. Pro sluchátka se mi pak redukci z 2x XLR na 6,3mm jack nechce dělat. To příznám narovinu, nehledě na pohodlnost ovládání pomocí jezdce ve foobaru (nulová). Takže neposloužím, sorry.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 11:40:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Má zkušenost je taková, že aleaspoň trochu slušnej preamp hraje vždy líp, než jenom samotnej DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 12:29:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Vždy líp ? Zapoj tedy dva za sebou, podle týhle logiky to musí bejt ještě lepší...to bude to hovno dokonce ještě smrdět... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 12:36:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Logiku to má. Hlavní příčina zhoršení nejspíš bude v regulaci hlasitosti v PC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 12:44:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Régl ? To je snadno zjistitelný....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 12:48:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Digitální regulaci hlasitosti měl na mysli Basstl...
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 12:54:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Na to overenie stačí do jedného konektora kábla DAC-koniec naspájkovať dva odpory-vhodný pevný delič na čo najmenšej (možnej) impedancii. A na porovnávanom preampe nastaviť presne rovnaký prenos, výstup z DACu do preampu zaťažiť rovnako ako v prípade pevného deliča.. Ak je to cez preamp "lepšie", niečo je špatne. Že digitálna regulácia (presnejšie regulácia v digitálnej doméne) mrší zvuk, neznamená, že preamp ho vylepšuje..

Naposledy upravil BV dňa Ut september 24, 2013 12:57:30, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 12:56:08    Predmet: Odpovedať s citátom

To já taky ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Vždy líp ? Zapoj tedy dva za sebou, podle týhle logiky to musí bejt ještě lepší...to bude to hovno dokonce ještě smrdět... Laughing


Rofl 2 thumbs up

Basstl

Kto ta nuti riadit hlasitost v digitale? Hovorime o porovnani vystupu DAC a DAC + Preamp.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:04:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Teoreticky preamp, ak signál zoslabuje, môže robiť ešte niečo ako analógový dither, resp. domiešavač šumu.

Predstavujem si to tak, že na vstupe je signál zoslabený na potenciometri, kde pribudne trochu šumu, ktorý sa v ďalšom stupni zosilní.

Čo vo výsledku môže znieť lepšie, ak zdroj signálu resp. prehrávaný materiál nie je valnej kvality.

Mohlo by byť zaujímavé zredukovať bity v nahrávke na menší počet, s aplikovaním ditheru, a porovnať s originálom.
Na PC to pôjde ľahko i slepým testom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

2 miero
bingo! Súčasne je to hlavná nevýhoda koncepcie typu: regulácia hlasitosti na vstupe + linkový stupeň so ziskom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

U preampu s potenciometrem na vstupu to tak skutečně funguje, takže potom je nutný důraz na řešení s minimálním šumem (= vstupní obvody a jejich optimalizace). Proto všechna ta měření s přidaným zesilovačem 40dB za výstup preampů před časem. Samotná karta nic nezměří.
Srovnávací laťka může být otočný krokový řadič.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:17:41    Predmet: Odpovedať s citátom

No, a zmenšenie vstupného šumu o 6dB ( a samozrejme potom aj odstupu všetkých rušení zo zdroja atď..) nie je jednoduché ani lacné, na rozdiel od 6dB zosilnenia pred reguláciou (samozrejme je nutná vyššia prebuditeľnosť vstupu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:18:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To miero a BV

Presne!
Pocita sa s kvalitnymi datami na vstupe DAC.

To PMA

Alebo porovnanie preamp a "kabel". V tomto kontexte DAC vs. DAC + preamp. Preto som sa nato pytal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlas, už jsme o tom několikrát mluvili dříve. Řadič nebo síť na konec preampu a dostatečný rozkmit. Ale preferované to nebude, to mohu garantovat. Tedy některými ano, ale masově ne.

GG: pořád ta digitální regulace - BV jasně ukazoval naměřené nedostatky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:23:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec i Kocmeisterovy poslední postřehy leccos naznačily, pokud v tom subjektivním hodnocení "čtete".
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

GG: pořád ta digitální regulace - BV jasně ukazoval naměřené nedostatky.


Nie nie, to sme sa zle rozumeli. Ja som za porovnanie DAC (nastaveny -3dB kvoli dig.buffru)->kabel->delic(analog) na vstupe AMPu vs. rovnaka trasa s preamp-om.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 24, 2013 13:27:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, díky za vysvětlení. Už jsme podobný test dělali před 10 lety, 2 preampy vs. pevné děliče v přípravcích vložených do kabelové cesty. Vyhrály ty děliče, oba preampy měnily charakter zvuku. Jsme doma.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Ďalšia
Strana 15 z 17

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist