Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

"Zlatý“ analog
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 16:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady spíš jde o to, že ani Paisty, Amati ani zoxidovanej talíř nezní ve skutečnosti jako pára a dráty.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 17:34:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechci se tady nikoho dotknout, ale obávám se, že reálný zvuk bicích by nikdo ze zde diskutujích mít doma nechtěl.. A na rozlišování značek činelů na domácím sebelepším reprod. aparátu rovnou zapomeňte.. To by - snad - připadalo v úvahu u prof. hudebníka, který má zároveň absolutní (a také nepoškozený !) sluch.. Běžný posluchač/hifista nemá absolutně šanci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 17:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez som hraval v kapele a zivy zvuk bicich by som doma chcel mat a do urcitej miery aj mam. To nemusi byt v uplne realnej hlasitosti, len nech tam je vsetko, cele pasmo bicich.
Nemyslite si, ze vzdy sa po bicich trieska ako to poznate z videoklipov nafetovanych hudobnikov. Po bicich sa da aj tichucko brnkat.

Rozne druhy cinel doma este nerozoznam, snad niekedy neskor, ale
rozne druhy rytmicakov a kopakov u mna neni problem, ked ma buben inu blanu doma pocujem.

S ''high end'' budkami mozete ist do p..., ked sa vam protivia veci PA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 18:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem si donedávna o sobě také myslel, kdovíjaký nejsem sluchař. Ovšem pak přišla studená sprcha ve formě testu PMA s přidaným nelin. zkreslením, a já se zklidnil..Cool Proč ? Protože jsem zjistil, že slyším...však víte, co...Smile

Naposledy upravil sekal dňa Št jún 06, 2013 20:50:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 19:47:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Posuzování zvukových rozdílů mezi nahrávadly nebo i "na živo"/přímá linka z mikrofonů/záznam chce cvik, je třeba vědět na co se zaměřit, několikrát dokola si nechat něco zopakovat, různé hlasitosti.... a rozdíly se ukážou. Ale tohle nejde dělat na kdejakém hifi/hiend krámu. Celý řetězec musí být perfektně pod kontrolou, s perfektní impulsní odezvou a se zkreslením lichými harmonickými a IMD v řádu setin % včetně beden které mají zároveň i skupinové zpoždění blížící se nule - aspoň na středech a výškách. Pak začnete slyšet věci, o kterých jste přesvědčeni že neslyšíte nebo které údajně slyšet nejde. Jenže k tomu je nutná osobní zkušenost, takové plácání na fóru je k ničemu.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 19:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Ono to porovnávanie činel môže byť tiež riadny zádrhel. Ten kto bol aktívny muzikant vie, že ináč znejú Paisty, ináč Zildyany a ináč Amati. Okrem toho na kvalitu zvuku činely tiež výrazne vplýva čistota povrchu (myslím tým oxidačnú vrstvu mosadze, alebo iného kovu z ktorého je činel zhotovený). Pamätám si ako bubeník v našej kapele pravidelne leštil Sidolom svoje Paisty. A môžem potvrdiť, že to naozaj funguje. Pokiaľ niekto chce hodnotiť činely a ich zvuk, v prvom rade by mal vedieť ako znejú činely NAŽIVO. Potom keď dokáže rozoznať niekoľko značiek medzi sebou, potom ho budem akceptovať ako odborníka na hodnotenie kvality zvuku nahratých činel. Drums


Krampera dělá srovnání činelu naživo a následné nahrávky téhož činelu a reprodukce přes PA systém. Takže je možno i posoudit vliv Fs a dalších změn.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:01:32    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
... včetně beden které mají zároveň i skupinové zpoždění blížící se nule - aspoň na středech a výškách.

Místo "blízké nule" jsi předpokládám myslel konstantní. Požadavek na nulovou hodnotu, obecně jakoukoliv konkrétní hodnotu skupinového zpoždění, je totiž nesmyslný.

Mohu se zeptat, které bedny mají podle tebe tak perfektní časovou (skokovou, impulzní, je to jedno) odezvu, o které mluvíš? Na nějakých jsi musel absolvovat to, o čem píšeš...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:12:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat - Jsou to asi tři týdny co jsem jednu takovou bednu měřil. Je to SL412 a posloucháme ji společně se dvěma SL2.15 na straně. Měření zatím není zveřejněné, ale bude. Nulové zpoždění je samozřejmě nesmysl už jen díky omezené rychlosti šíření zvuku, myslel jsem konstantní - pardon, neumím se vyjadřovat.
A to tahle bedna ještě nemá berylliovou membránu na driveru který jsem taky měřil a je mnohem lepší než cokoliv jiného s čím jsem se dosud setkal.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

SL412 - to má digitálně linearizovanou fázovou cháru? Pokud ne, tak půjde o zcela běžnou fázovou charakteristiku, jakou mají takové (a jiné) reprobedny, tj. o nějaký all-pass s obecně nelineárním průběhem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:22:44    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstatě ano, v příslušném zesilovači je procesing sigma-delta 2. řádu (neboli DSD) na 20MHz. Ostatně i ten all-pass jde realizovat poměrně slušně, ale ne tak jak se běžně dělá, musí se dost složitě kompenzovat. O tom se ale z pochopitelných důvodů nechci víc šířit.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil JeF111 dňa Št jún 06, 2013 20:27:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:25:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to s tím asi úplně nesouvisí... Smile
Nic, jen jsem se zeptal.


Naposledy upravil MaBat dňa Št jún 06, 2013 20:34:15, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:33:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím proč by to spolu nemělo souviset? Teoreticky nejde až tolik o konkrétní realizaci digi processingu, prakticky bohužel jo jelikož současné možnosti převodníků a DSPček pracujících s PCM jsou pro tento účel nedostatečné. Byla to informace navíc abych předešel zbytečnému dohadování na toto téma.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:35:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak třeba bude někdy k vidění měření skokové odezvy. To řekne v tomto směru jaksi vše, i bez vysvětlování a zastírání. Týká se to něčeho jiného, když už byla řeč o konstantním skupinovém zpoždění. Udělat totiž bednu tak, aby bylo skutečně konstantní i přes dělící frekvence, není vůbec jednoduché, v praxi, pokud se nepoužije digitální filtrace, až nemožné, a dost pochybuji, že by se tím Krampera vůbec zatěžoval. Psát se o tom dá cokoliv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Polož konkrétní otázku a já dám konkrétní odpověď, v rámci toho co lze šířit. Měření bude zveřejněné, nevím kde to teď vázne a ani to není moje starost...
Skupinovým zpožděním se Krampera hodně zabývá, dokonce to považuje za jednu z nejdůležitějších věcí. Ono totiž do jisté míry určuje možnosti časového rozlišení soustavy.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Už jsem ji položil - má to digitálně linearizovanou fázovou cháru? Pokud ne, tak půjde o zcela běžnou fázovou charakteristiku, jakou mají reprobedny, tj. o nějaký all-pass s obecně nelineárním průběhem Smile

Tj. mj. i s nekonstantním skupinovým zpožděním, tak, jak je běžné u každé jiné vícepásmové reprobedny, kde je použita analogová výhybka (je jedno, jestli pasivní, nebo aktivní).

Takže jakou to má výhybku? Obsahuje digitální procesing linearizaci fáze, tj. obecně korekci all-pass chování nějakým filtrem s konečnou impulsní odezvou (FIR)?

Tohle předpokládám nejsou tajné věci, s tím si dnes doma hraje kdejaký bastlíř...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:56:45    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Takže jakou to má výhybku? Obsahuje digitální procesing linearizaci fáze, tj. obecně korekci all-pass chování nějakým filtrem s konečnou impulsní odezvou (FIR)?

Ano. Výhybka je aktivní, částečně analogová s digitálním processingem který řeší mj. i fázovou cháru, zpoždění pásem atd. Je to strojovna jak prase a cena toho kompletu není jen tak ze srandy.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 20:59:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No, jsem zvědavý na tu skokovou odezvu.. Cool
Digitální procesing v tomto ohledu ještě sám o sobě nic neznamená. Používám také digitální aktiv, ale filtry mám klasicé IIR (digitální obdoba analogových), jen doplněné o přídavná zpoždění. Což samozřejmě lineární fázovou cháru samo o sobě zdelaka neznamená.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 21:11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
...Digitální procesing v tomto ohledu ještě sám o sobě nic neznamená...

S tím naprosto a beze zbytku souhlasím.

Tuhle bednu s lepšími suby bylo možné slyšet na letošním Prolight and sound ve Frankfurtu. Poměr účasti lidí na jednotlivých předváděčkách myslím hezky vypovídal o tom, co a jak se posluchačům líbilo. Ale to ví jenom ten kdo tam byl.
Veřejná předváděčka v ČR bude letos taky, určitě se o ní všichni včas dovíte. To řekne víc než obrázek impulsní odezvy. Ale i ten bude Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 21:16:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně ty bedny upřímně zas až tak nezajímají... Mám doma lepší. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 21:23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Mně ty bedny upřímně zas až tak nezajímají... Mám doma lepší. Wink

O tom nepochybuju Laughing
Tak nač ty otázky?

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 21:32:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímalo mě jen, jaké pozadí je za tím požadavkem na "nulové" skupinové zpoždění, atd. - viz co jsi psal. Měl jsem pochybnost, zda a čím to jsou věci nějak podložené, jestli pisatel opravdu ví, co píše. Ta pochybnost ovšem trvá, moc jsi to neobjasnil.

S těmi bednami to myslím vážně. Na doma každpádně. KV2 jsou pořád jen bedny na PA (rozměj kravál), které musí chtě nechtě sledovat jiné priority. Absolutní kvalita jde až druhá v řadě. Doma si ty priority můžu otočit. A věř, že k tomu berilium potřeba není.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št jún 06, 2013 22:00:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšels vůbec někdy nějakej vyšší model bedny od KVčka na odpovídajícím aparátu?
Pro PA platí stejná kritéria jako pro jakékoliv jiné audio. Jen drtivá většina výrobců to neuznává a podle toho jim to hraje (teda spíš akorát dělá randál, jak píšeš). Možná priority se trochu posouvají, ale v základu se nic nemění. Naopak na základě zkušeností jsem přesvědčený, že živá hudba klade mnohem větší nároky na aparát než reprodukovaná hudba. Zejména díky omezením současných rekorderů/záznamových médií.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 12:12:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ono je to tím, že spousta živých koncertů je blbě nazvučených - buď aparát, nebo zvukař, taky nesmyslné prostředí - třeba nádvoří zámku v Jindřichově Hradci - když podmínka je dát pódium k velkým arkádám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 15:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
živá hudba klade mnohem větší nároky na aparát než reprodukovaná hudba

Hlavne keď sa preženie cez "bežný" digitálny mixpult , čo je v súčasnosti už skoro štandard.. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 16:45:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Jakákoli zaznamenaná "živá" hudba se dá pustit už jen jako reprodukovaná Very Happy
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 17:22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Kto je prachaty, moze si domov pozyvat velke hviezdy a mozu mu hrat na zelanie unplugged Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 07, 2013 19:15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Reprodukciou sa dá i produkovať:

V roku 1969 si jeden avantgardný umelec rozprával v miestnosti a zároveň sa nahrával. Keď dohovoril, pustil ten záznam do reproduktorov a zasa nahrával. Potom znovu, znovu, znovu ... a keď to robil dobrých 45 minút tak z jeho zvuku ostali už len rezonancie miestnosti a reprodukčného aparátu vybudené jeho hlasom.

https://en.wikipedia.org/wiki/I_Am_Sitting_in_a_Room
https://www.youtube.com/watch?v=2jU9mJbJsQ8

Doporučujem si vypočuť (aspoň časť) a popremýšľať, či by to nešlo použiť i na niečo iné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 15, 2013 16:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jednou exciter, kdyby někdo chtěl obětovat dva a půl tácu, může si to vyzkoušet osobně:
http://www.muziker.cz/studio-podium/nahravaci-studio/efekty-a-signalove-procesory/zvukove-enhancery-excitery/p/11228-behringer-SX-3040-SONIC-EXCITER

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: So október 12, 2013 11:18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Vynilové LP vraj asi ako jediné prežijú. viz na: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3PfOOjsbIws#t=323
Všetko pôjde dopsej matere - Vraj.
Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št október 17, 2013 05:40:03    Predmet: Odpovedať s citátom

No, mně se taky někdy zdá, že Škoda 120 byla v mnohém lepší, než dnešní Superb:-)
Minimálně ve spolehlivosti a v tom, že od dob ježdění s Moskvičem 408 v zimě mi žádné další auto z řady těch, které jsem od r. 83 vlastnil, mi nedalo v zimě ten pravý adrenalínSmile))
To stejné bylo se starými TV spotřebních tříd, které mnohdy po pár letech vyžadovaly, aby když chtěl člověk něco vidět, musel mít přes hlavu deku.-)
Pravda, i já dodnes mám doma starý Sony Trinitron ještě vyrobený v Japonsku (kupován v r. 1995) a světe div se,hraje a hraje a hraje a barvy má jak řemen a černá je černá.
Vše je relativní a vše chce být posuzováno ze správného úhlu pohledu. Například za onen Sony Trinitron jsem zaplatil 4 výplaty, zatímco dnes si 108 LCD pořídíme za 1/2 výplaty. Cena vs. UH...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist