Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKG K812
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 10:51:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Bacil2- ani jedna z těchto stránek (headphone.com, headphones.cz) neuvádí měření ze kterého by se dala určit citlivost. Český prodejce neprovádí vůbec žádné měření a pouze kopíruje oficiální parametry. Každopádně gratuluji ke zbytečné práci.

To o čem mluvím já je to že většina sluchátek(domácích) byla dělaná s úplně jinou citlivostí než nyní a naprostá většina sluchátkových zesilovačů byla konstruována právě na tu většinu. Samozřejmě pokud to někdo bere tak že nová sluchátka rovná se nový zesilovač tak s tím nemám problém ale byl bych rád kdyby mi někdo sem dal seznam zesilovačů právě na tyto typy sluchátek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 13:36:14    Predmet: Odpovedať s citátom

T. Hertsens běžně dělá měření citlivosti sluchátek, ale kdo to nechce vidět, tomu není pomoci...

Docela by mě zajímalo jedna co máš za sluchátka, že jsou tak necitlivá a taky co máš za zesilovač, že ti šumí jak prase (lampy?).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 16:40:18    Predmet: Odpovedať s citátom

T. Hertsens má ve svých měřeních hodnoty které jsou v té tabulce třeba právě u těch Denonů?

Sestavu má stále stejnou a se šumem opravdu problém nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 17:07:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Priklad:

Takmer rok som vlastnil BVaudio Headamp. Hral mi vyborne ako s citlivymi IEM Vsonic GR07 (kdesi na 10-15% hlasitosti, nesubeh kanalov som nepozoroval), tak aj s prudovo pomerne narocnymi ortodynamickymi Amfiton TDS-15 (okolo 40% hlasitosti) a na hlasitosti zhruba 50 az 80% som pocuval napatovo narocne DT880 600 Ohm.

Ani v jednom pripade som ziaden sum alebo cokolvek ine, co by nepochadzalo z nahravky, nepozoroval. Tieto 3 velmi rozdielne modely sluchadiel su prave tie, s ktorymi sa mi prednes retazca HRT Music Streamer II -> BVaudio Headamp pacil najviac.

Nesuhlasim s tvrdenim, zeby zmena sluchadiel mala automaticky znamenat potrebu zmeny sluchatkoveho zosilnovaca. Parametre citlivosti K812 sa mi nejavia byt mimo rozsahu, ktory zvladaju bezne sluchatkove zosilnovace.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 17:26:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč tě ta tabulka tak strašně dráždí? Není spíš důležitější skutečná citlivost než co je napsáno v jakési tabulce? A proč tady řešíš citlivost K812 když "se šumem opravdu problém nemáš"? Snažíš se snad jen oživit fórum?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 18:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Co třeba takto: Sluchátka na doma která stojí tolik že se automaticky předpokládá i slušná sestava k nim ale citlivost je vhodná tak k telefonům nebo mp3 přehrávačům. Kombinace se opravdu nikomu nezdá divná? No evidentně jsem sám, škoda.

Tabulka – je vcelku jedno jestli někdo píše blbosti ale na to aby je ještě dával do tabulky a oháněl se tím to už je slušný výkon. Nebo možná slušný začátek pro psaní recenzí na signálové kabely v ceně 1 000 euro a více.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 18:55:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
...slušný začátek pro psaní recenzí na signálové kabely v ceně 1 000 euro a více.


Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 19:04:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Co třeba takto: Sluchátka na doma která stojí tolik že se automaticky předpokládá i slušná sestava k nim ale citlivost je vhodná tak k telefonům nebo mp3 přehrávačům.
Když se podle tebe předpokládá slušná sestava, tak proč by to mělo šumět? Shocked
BTW, 110dB/V je na mobil i MP3 docela málo.
ZdeNek II napísal:
Kombinace se opravdu nikomu nezdá divná? No evidentně jsem sám, škoda.
Chceš snad naznačit, že menší citlivost = větší hifi? Tak proto jsou elektrostaty tak super... Very Happy
Jaký je vlastně důvod k tomu, že je 110dB/V divná kombinace ale třeba kombinace u HD800, LCD2, GS-1000 a podobných je v pořádku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 21:40:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzhledem k tomu že ani jedny sluchátka které si napsal se dané citlivosti ani nepřibližují tak mě nějak uniká jejich výběr. Menší citlivost neznamená více hifi, pro zesilovače s větším ziskem (neplést s výkonem) to ale znamená právě problém s využitím dráhy potenciometru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 22:40:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzhledem k tomu, že běžný rozsah citlivostí sluchátek je zhruba 40dB/V jsem si dovolil usoudit, že výše jmenovaná sluchátka se citlivostí ke K812 přibližují dost (střední odchylka citlivostí daných sluchátek je cca 3dB/V) - proto jejich výběr.
Rozdíl je minimální vzhledem k odlišnému charakteru zmíněných sluchátek a tím i vypovídající hodnotě čísla udávající citlivost.

S nevyužitou dráhou potenciometru osobně problém nevidím, nevadí mi to a ani mě nenapadá proč by mělo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 22:47:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
...Menší citlivost neznamená více hifi, pro zesilovače s větším ziskem (neplést s výkonem) to ale znamená právě problém s využitím dráhy potenciometru.

...a preto má už dnes každý slušnejší sluchátkáč okrem potenciometra aj viacpolohový prepínač zisku (gain) aby mohol fungovať od 16ohmových IEM až po nejaké starodávne 600ohmové K240DF

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 08:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Bacil2 – mohl bych tedy požádat o seznam těch slušnějších zesilovačů?

Amarokcz – úžasná dedukce a co se týká potenciometru tak nejlepší souběh kanálů má kolem středu, na začátku naopak nejhorší a i nastavování dané hlasitosti je dosti špatné pokud máš na volení dráhu v délce pár mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 08:42:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
... mohl bych tedy požádat o seznam těch slušnějších zesilovačů?
No to by si mohol...

ZdeNek II napísal:
... Každopádně gratuluji ke zbytečné práci...

...ale už necítim potrebu pre Teba vykonávať nejakú „zbytečnou práci“ Confused

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 09:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Škoda, když jsem tvrdil hned na začátku že jich moc není tak si mi poslal tabulku s tisícem a jednou marketinkovou pohádkou jako důkaz že je vše v pořádku. Ovšem doložit své tvrzení o těch zesilovačích tě unavuje, nebo možná zdržuje od vytvoření nějaké další pohádky – chtěl jsem napsat tabulky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 10:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledny rok som mal takych stolovych s prepinatelnym gain-om doma najmenej 4, ale pri podrazdenom style komunikacie v tejto teme sa mi nechce ich uvadzat.
_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 10:10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
...co se týká potenciometru tak nejlepší souběh kanálů má kolem středu...
Ano, Čínské potenciometry za 6.-/kus to tak fakt mají. Alespoň už konečně víme, kde je tvůj problém...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 14:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
...doložit své tvrzení o těch zesilovačích tě unavuje, nebo možná zdržuje od vytvoření nějaké další pohádky – chtěl jsem napsat tabulky.

myslím, že jediný, kto v tejto téme už druhý deň unavuje si TY.

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 09:32:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud opravdu nevidíte problém v tom že pokud se parametry citlivosti potvrdí tak u většiny domácích zesilovačů budete používat dráhu na volení hlasitosti o délce několik milimetru a to na začátku dráhy potenciometru tak opravdu pouze obtěžuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 09:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvidíme po praktických zkušenostech. ZdeNek může mít pravdu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 10:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Sluchatkac s cvak, cvak relatkami neexistuje? To by mohla byt cesta, ak by sa potvrdili obavy s beznymi potenciometrami. Aj ked si myslim, ze v AKG nie su idioti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 11:51:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekedy je najjednoduchším riešením pre "redukciu šumu" (čítaj rozšírenie využiteľného dynamického rozsahu..) obyčajný odporový delič na výstupe preampu (pre nízkoohmové citlivé sluchátka napr. 47R+10R zabudované do konektora.). A šum bude preč..Zosilňovač má nejaký napäťový šum, ten je konštantný, ak sa pri citlivých sluchátkach pohybujeme s vybudením headampu niekde do 10% jeho možného rozkmitu, tak sa oberáme o 20dB odstupu. Samotná zmena gainu (zosilnenia) nič nemusí riešiť, niekedy šum vôbec neklesne, skutočne sa zoslabí len signál a pohodlnejšie sa reguluje hlasitosť, to je všetko. Odpory na výstupe zoslabia spolu so signálom rovnako aj šum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 12:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

BV> Varianta s děličem v redukci na kabelu je značně ne hifi Smile . Když si někdo koupí ke sluchátkům "speciální" kabel tak si tam asi nedá takovouto věc. Jinak dělič na výstupu má přímo SPL Phonitor. Díky přepínači tak jednoduše můžu provozovat i AD2000 zcela bez problému. Otázka je kolik dalších zesilovačů to tak má?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 12:34:19    Predmet: Odpovedať s citátom

ALPS u modrý řady uvádí souběh 2dB...to budou asi ty čínský potenciometry...

ZdeněkII-> to je marný, ale když se podíváš na internetu na Amarokovi bastly, tak ti začne bejt jasný, že on kvalitní potenciometr viděl jenom na obrázku.
Vůbec netuší o čem píšeš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 13:25:44    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II
Možno to je "nohighend", ale asi 100x rozumnejšie a účinnejšie ako samotné prepínanie zosilnenia. Ešte raz, to prepnutie zosilnenia vôbec nemusí ( a obvykle , v 90% ani nezníži, ak tak max. o 2-3dB) znížiť vlastný šum (to by musel byť headamp extrémne nízkošumový..), len posunie použiteľný regulačný rozsah potenciometra niekam vyššie, kde je lepší súbeh a jemnejšia regulácia.
A keď to niekdo nechce mať v kábli, môže si vyrobiť "blackbox" redukciu, použiť pekný oplet a zlaté nálepky s tajomnými popisom Smile. Je to lacnejšie, ako nový headamp s prepínačom, ktorý bude nakoniec na nič..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 13:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

BV>
Chápu, důvod proč jsem se odvolával na zisk je ten že zesilovačů s přepínatelným ziskem je sice velice málo ale jsou. Ovšem zesilovač s děličem na výstupu znám jen SPL Phonitor a opravdu si nejsem vědom že by jich bylo více.
Varianta "BlackBox" by mohla zabrat, ovšem je nutné cenu nastavit alespoň na 400 euro nebo výše.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Amarokcz
Nádejný hifista


Založený: 07 december 2011
Príspevky: 89

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 18:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour napísal:
ALPS u modrý řady uvádí souběh 2dB...to budou asi ty čínský potenciometry...
Naprosto typický projev debila šeďourovského kalibru...
Blbovzdorné vysvětlení toho, co to číslo 2dB znamená jsi už na netu nenašel, co? Pro příště alespoň vytáhni ze svého šuplíku ten tvůj imaginární ALPS a pak pindej ty svoje nesmysly o nesouběhu, třeba nebudeš zase za blbce. Laughing

šeďour napísal:
Vůbec netuší o čem píšeš.
S tím musím výjimečně souhlasit - do vlastních audio-zařízení Čínské korunové poťáky nedávám (mnohým se to ale vymluvit prostě nedá), takže problém nesouběhu neznám a tudíž nemám tušení o čem mele.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 09:59:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Typický přátelský tón v konverzaci Šeďoura s Amarokem. Cool

Phonitor to má skutečně docela dobře vyřešeno, BV to tedy vidí reálně. Rozumně jde nastavit hlasitost pro HD595 i pro K1000.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 12:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

http://avpg2.homepage.t-online.de/alps/PDF/RK27112_10KAx2.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 14:00:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Šeďoure, věř mi, výrobce je v tomto případě na sebe moc přísný.

Prošlo mi rukou na stavbu či kontrolu několik předzesilovačů (DISPRE, HYPA), osazených modrým ALPSem (dle specifikace) a kromě jiných měření provádím VŽDY měření na rozdílné zesílení v L a P kanálu. Měřím při třech různých polohách natočení potenciometru tak, jak to asi odpovídá reálu a rozdíly zatím vždy byly v řádech desetin dB, v jednom případě byla maximální odchylka v krajní dolní poloze 0,5 dB. Přes 0,5 dB jsem se zatím nikdy nedostal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 14:07:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To si mě moc nepodpořil... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist