Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aky streamer???
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 20:53:18    Predmet: Aky streamer??? Odpovedať s citátom

Chcel by som nejaky streamer, požiadavky mam aby hral flac z usb, z pc, a bol vyrovnaný komponent k mojej zostave, nie ako moj cd prehrávač nad 515, ktorý je momentálne jednoznačne najslabší článok, asi...
Repro mam dynaudio contour 1,8 mk2, káble athom zef, zosik zatial nad 356bee, do budúcna mozno bv audio a300se, hk 990, alebo nejake dpacko, uvidíme.
Napr taky raumfeld 2 za 200eur, alebo Logitech squeze box duet, bol by to pocutelny upgrade proti môjmu cd nad 515?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So november 02, 2013 21:02:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som to riesil Xonar-om do PC http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=165017#165017 Akykolvek streamer za 200 EUR bude k tym bedniam absolutne nedostatocny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 00:48:22    Predmet: ? Odpovedať s citátom

Ale chcem byt nezávislý od pc, chcem hrat aj z usb kľúča, mas vyskúšane nejake streamery? Lebo napr ten raumfeld za 200€ je v kategórii cd prehrávača za cca 800-1000€ podla mna... Myslis ze taky Cambridge audio stream magic za 1000€ bude o poznanie lepsi?!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 07:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

CD prehravac nebude o nepoznanie lepsi, nez streamer, lebo urcite nehra z flasky.

Skor nez budes kupovat nejake cudo za 1000e skus si ten Raumfeid, mozes vo finale usetrit viac.

Lepsi DA prevodnik to mat asi nebude, za tu cenu to nejde, ale hrat to bude a pradepodobne i lepsie ako mobil napojeny na hifi.


Naposledy upravil miero dňa Ne november 03, 2013 07:43:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luky
Hifista


Založený: 01 január 2009
Príspevky: 204
Bydlisko: SK

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 07:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Cambridge Audio Stream Magic 6 stoji 900€ napr.tu : www.tophudba.sk/cambridge-audio-stream-magic-6-1925
Mozem ti ho len odporučiť. Mal som ho a hra naozaj super. Za tu cenu perfektny prehravac. Z HDD hral flac bez problémov. Ovládanie mozne napr. z iPhone, Android. Teraz používam Squeezebox Classic a DAC NAD M51. Flacy streamujem zo serveru. Ak nemienis dat za streamer viac ako 1000€ tak nevahaj a ber stream magic 6. Za tu cenu jednoznačne najlepšia voľba. Ak by si nechcel dat viac ako 500€ tak podla mna najlepšia voľba je zas toto :
http://www.tophudba.sk/cambridge-audio-sonata-np-30-1926
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 08:57:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež uvažujem o nejakom prehrávači. Je potrebné zvážiť výber nakoľko viaceré streamere majú zabudovaný DAC, ktorý sa dá pužiť aj ako externý a tým je cena vyššia, ja by som konkrétne preferoval prehrávač bez DAC, nakoľko hrajem zatiaľ z notebooku a mám externý prevodník. Logitech Squeezebox (classic, touch) už žiaľ nie je dostať. Uvažoval som aj o multimediálnom prehrávači, je tam k nemu treba kúpiť aspoň monitor.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro


Naposledy upravil jupol dňa Ne november 03, 2013 10:43:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Luky
Hifista


Založený: 01 január 2009
Príspevky: 204
Bydlisko: SK

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 09:36:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazdy sietovy prehravac ma zabudovaný DAC inac by nemohol hrat. Aj Squeezebox ma zabudovaný DAC. Skor by som kupoval prehravac s kvalitným DACom aby som nemusel vrazat peniaze do externého. Stream magic 6 ma špičkový DAC Dual Wolfson WM8740 24-bit ! Kvalita prevodnika = kvalita zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 10:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Ja by som to riesil Xonar-om do PC http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=165017#165017 Akykolvek streamer za 200 EUR bude k tym bedniam absolutne nedostatocny.


PLNE SUHLASIM.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 17:12:56    Predmet: Y Odpovedať s citátom

Tu je http://www.excelia-hifi.cz/top-1000.html#network-players hodnotenie z excelie, myslite ze stoji zato dat o 700€ viac za CA streamer oproti raumfeld 2 ked maju podobný počet bodov?
Bude tam pocutelny rozdiel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 17:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

precitaj si povodne recenzie .. myslim ze ich najdes na nemeckom webe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 17:41:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Polož si otázku čo potrebuješ a či využiješ vlastnosti daných prehrávačov. Ja mám pioneer N-50 a využívam jeho vlastnosti tak na 30%.
Ak by som si znova vyberal tak v podstate CA sonata-30 by bola asi najvhodnejšia aj z hladiska ovládania.Ak sa niekto s touto mašinkou hral /aj s magic 6/ pochopí. Je to proste radosť. Taká zábavka. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 19:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem to namiesto cd prehrávača, a púšťať hudbu z usb kľúča pripadne notebook, ci pc.a hlavne v lepšej kvalite ako moj terajší cd nad 515
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 19:39:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado:

Myslel som aby si si precital i povodne clanky z ktorych vychadzaju tie hodnotenia, samotne cislo je zavadzajuce:

http://www.audio.de/test/netzwerk-player/
http://www.audio.de/testbericht/teufel-raumfeld-connector-2-im-test-1503424.html
http://www.audio.de/testbericht/cambridge-stream-magic-6-im-test-1321520.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 20:18:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chceš mať pripojený notebook, pozri sa na audiolab 8200 cd, ktorý má v sebe sabre32 prevodník a je to výborný cd player s možnosťou pripojenia PC/notebook.Nie je to streamer, ale podla toho čo píšeš to bude akurát. Vlastne je to 2 v jednom ako šampón. A ten nad by som nezatracoval nie je zlý. Vlastnil som nad 525 a nebolo mu čo vytknúť akurát užší priestor, to boli časy keď som bol spokojný. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 23:14:12    Predmet: Odpovedať s citátom

bobik napísal:
Ak chceš mať pripojený notebook, pozri sa na audiolab 8200 cd, ktorý má v sebe sabre32 prevodník a je to výborný cd player s možnosťou pripojenia PC/notebook.Nie je to streamer, ale podla toho čo píšeš to bude akurát. Vlastne je to 2 v jednom ako šampón. A ten nad by som nezatracoval nie je zlý. Vlastnil som nad 525 a nebolo mu čo vytknúť akurát užší priestor, to boli časy keď som bol spokojný. Very Happy

Urcite nedam 1000€ za audiolab, nemozem si to momentalne dovolit, radsej si necham stary cd prehravac... Len ma uz otravuje kopa cdciek, a napalovanie atd... Myslel som, ze streamer z kategorie highend 98bodov by mohol zahrat lepsie ako cdprehravac z kategorie spickova trieda 80 bodov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 18:43:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Luky napísal:
Cambridge Audio Stream Magic 6 stoji 900€ napr.tu : www.tophudba.sk/cambridge-audio-stream-magic-6-1925
Mozem ti ho len odporučiť. Mal som ho a hra naozaj super. Za tu cenu perfektny prehravac. Z HDD hral flac bez problémov. Ovládanie mozne napr. z iPhone, Android. Teraz používam Squeezebox Classic a DAC NAD M51. Flacy streamujem zo serveru. Ak nemienis dat za streamer viac ako 1000€ tak nevahaj a ber stream magic 6. Za tu cenu jednoznačne najlepšia voľba. Ak by si nechcel dat viac ako 500€ tak podla mna najlepšia voľba je zas toto :
http://www.tophudba.sk/cambridge-audio-sonata-np-30-1926

Myslis ze je pocutelny rozdiel medzi nimi? Na tu sonatu by som mozno dosetril casom...


Naposledy upravil Vlaaado dňa Po november 04, 2013 18:53:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 18:46:20    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
precitaj si povodne recenzie .. myslim ze ich najdes na nemeckom webe

No moc mudrejsi niesom. Ale dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 20:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim si, ze sa presekavas pralesom s vreckovym nozikom namiesto toho, aby si vsadil na overene riesenia, s ktorymi maju ludia skusenosti - nemyslim to v zlom, ale vidim to realne. Kedysi som cosi podobne riesil, ale nakoniec som aj tak skoncil pri pocitaci. Rozdiel je v tom, ze v case, ked som chcel zariadenie, ktore by ma "odstrihlo" od nutnosti mat zapnuty pocitac a hlavne monitor / TV, ze neexistovali telefony a tablety, ktore dnes na 100% nahradia zapnuty monitor / TV, zabezpecia velmi pohodlne prehliadanie celej kniznice s hudbou a ovladanie prehravaca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 01:47:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Myslim si, ze sa presekavas pralesom s vreckovym nozikom namiesto toho, aby si vsadil na overene riesenia, s ktorymi maju ludia skusenosti - nemyslim to v zlom, ale vidim to realne. Kedysi som cosi podobne riesil, ale nakoniec som aj tak skoncil pri pocitaci. Rozdiel je v tom, ze v case, ked som chcel zariadenie, ktore by ma "odstrihlo" od nutnosti mat zapnuty pocitac a hlavne monitor / TV, ze neexistovali telefony a tablety, ktore dnes na 100% nahradia zapnuty monitor / TV, zabezpecia velmi pohodlne prehliadanie celej kniznice s hudbou a ovladanie prehravaca.

Neberem to v zlom, vážim si každú rozumnú radu.
Ked to zhrneme ake mam teda možnosti? Mam k dispozícii pc, ipad, iphone...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Luky
Hifista


Založený: 01 január 2009
Príspevky: 204
Bydlisko: SK

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 05:38:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chces byt nezávislý od PC tak kúp CA NP30. Zvuk, ovládanie, prevodnik skratka bezkonkurenčná cena. Tu mas dokonca grátis aj kable : www.nisel.sk/?p=3439
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 07:30:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Na zaciatku si nahodil cenovy strop cca 200 EURo. Dalej sa tu bavime o drahsich zariadeniach. Ak uz PC mas a rozhodol by si sa ist cestou prehravania hudby z pocitaca, ako prve ho potrebujes stisit. To zavisi od konfiguracie a od toho, ako si s jeho hlucnostou spokojny. Mozno by stacilo vymenit chladic na CPU, mozno by bolo dobre vymenit aj zdroj. Mozno netreba nic - to vies ty sam. Nasledne sa musis rozhodnut, co dalej - bud k PC dokupit D/A prevodnik, alebo kupit slusnu zvukovu kartu. Kvoli rozpoctu by som volil spominany Xonar STX, idealne z druhej ruky. Za tie prachy to hra velmi dobre.

Potom staci uz len vyriesit software. Tu mas na vyber z vela moznosti, najviac je pouzivany Foobar2000, J River, XBMC. Vsetky 3 podporuju aj ovladanie z mobilneho zariadenia = stiahnes si na iZariadenie app-ku pre dany soft, nakonfigurujes a hras.

Druha moznost je kupit skatulu typu NP30. To si musis zvazit sam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 13:32:14    Predmet: Odpovedať s citátom

To ODAR
dobre, teraz zase otázka : bude pocutelny rozdiel medzi np 30 a raumfeldom 2?
Predsa tam je 300 € rozdiel...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 14:00:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Môže mi niekto vysvetliť ako vlastne ten raumfeld funguje a ako sa ovláda?
Vidím tam len optický výstup, nemá hdmi.

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 14:06:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tu otazku ti odpovie len clovek, co mal obidva pristroje doma a porovnaval ich na jednom zeleze. Inak je to vestenie z kariet. Nehovoriac o tom, ze pre teba moze byt ten rozdiel zanedbatelny, alebo medzigalakticky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Robelles
Hifista - pokročilec


Založený: 08 august 2007
Príspevky: 453
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 14:09:50    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Môže mi niekto vysvetliť ako vlastne ten raumfeld funguje a ako sa ovláda?
Vidím tam len optický výstup, nemá hdmi.


Úplne jednoducho. Aplikácia na ovládanie je na tablet aj mobil. Stačí to mať pripojené k sieti a tab/mobil sa pripája cez wifi.

,,dobre, teraz zase otázka : bude pocutelny rozdiel medzi np 30 a raumfeldom 2?
Predsa tam je 300 € rozdiel...,,


A rozdiel vo zvuku nebudeš počuť pokial nemáš adekvátnu aparatúru. Pri bežnej aparatúre v cene okolo 1500e za komplet nebudeš počuť žiadny rozdiel iba ak si netopier Very Happy


Naposledy upravil Robelles dňa Ut november 05, 2013 15:31:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 14:11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Môže mi niekto vysvetliť ako vlastne ten raumfeld funguje a ako sa ovláda?
Vidím tam len optický výstup, nemá hdmi.

Predpokladam, ze cez smartfon, alebo cez tento kontroler. Pri tej cene, je nezmyselne o tom uvazovat. HDMI by ti bolo ajtak nanic, kedze k tomu nemas klasicke DO.


aktualizovane: bobik ma predbehol
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 15:28:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A rozdiel vo zvuku nebudeš počuť pokial nemáš adekvátnu aparatúru

bobik ,rozdiel vo zvuku medzi čím?

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro


Naposledy upravil jupol dňa Ut november 05, 2013 15:32:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 15:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
jupol napísal:
Môže mi niekto vysvetliť ako vlastne ten raumfeld funguje a ako sa ovláda?
Vidím tam len optický výstup, nemá hdmi.

Predpokladam, ze cez smartfon, alebo cez tento kontroler. Pri tej cene, je nezmyselne o tom uvazovat. HDMI by ti bolo ajtak nanic, kedze k tomu nemas klasicke DO.


aktualizovane: bobik ma predbehol


Controler som našiel, no ovládač stojí 400€ a samotný prístroj 200€. Nevidím žiadne výhody.

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlaaado
Nádejný hifista


Založený: 26 marec 2013
Príspevky: 60

PríspevokZaslal: Ut november 05, 2013 17:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

bobik napísal:
jupol napísal:
Môže mi niekto vysvetliť ako vlastne ten raumfeld funguje a ako sa ovláda?
Vidím tam len optický výstup, nemá hdmi.


Úplne jednoducho. Aplikácia na ovládanie je na tablet aj mobil. Stačí to mať pripojené k sieti a tab/mobil sa pripája cez wifi.

,,dobre, teraz zase otázka : bude pocutelny rozdiel medzi np 30 a raumfeldom 2?
Predsa tam je 300 € rozdiel...,,


A rozdiel vo zvuku nebudeš počuť pokial nemáš adekvátnu aparatúru. Pri bežnej aparatúre v cene okolo 1500e za komplet nebudeš počuť žiadny rozdiel iba ak si netopier Very Happy

No ja niesom netopier, Skorej som nahluchly, nepocujem ani rozdiel medzi kablami. Niesom ani hifista, chcem len mat kvalitný reťazec, za rozumne peniaze,
Moju aparatúru som popísal hore.
Inak dakujem všetkým!!!! Mozno natrafim na bazarovy streamer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi september 19, 2014 10:49:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Novinky na trhu: Pioneer N-70A (1300 E) a N-50A (600 E): http://www.pioneer.eu/de/newsroom/news/N-70A_N50A/page.html



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> HTPC, media streaming Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist