Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aké regálovky

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mao7
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2013
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 00:03:44    Predmet: Aké regálovky Odpovedať s citátom

Ahoj rozhodujem sa medzi týmito regálovkami:
VMA II 2-pásmo
Wharfedale Diamond 10.2
Xavian Bonbonus
Magnat Vector 203

budú pripojené k AVR denon alebo onkyo v cene cca 400€
miestnosť mám 6x3,5m bude to hlavne na 80% filmy a 20%hudba rozny žáner, postupne by som dokúpil center a efektové
neviem sa rozhodnúť ktoré budú v tejto cenovej kategorií najlepšie moji faforiti sú VMA II 2-pásmo,Wharfedale Diamond 10.2ale ťažko sa je medzi nimi rozhodnúť chcel by som aby to zahralo aj nejaký nízky tón aj keď viem sú to len 2 pásma, stĺpové nie lebo mám málo miesta, najlepšie by bolo 3 pásmo ale to v tejto cenovej kategórií cca 350 € asi nebude možné
viete mi poradiť, ktoré by sa najviac hodili, škoda že si ich nikde nemôžem vypočuť v okoli žiliny nie je žiadne študio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bussdriver
Nádejný hifista


Založený: 26 august 2013
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 17:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

som si kupoval nedavno reproduktory. z tejto skusenosti ti viem dat zakladne rady.
1. chod si to vypocut
2. ked sa ti niektore zapacia, kup ich
3. nepocuvaj nic drahsie, ako su tvoje moznosti, iba pre zaujimavost, budes velmi sklamany

Za to co si napisal, ti zopar ludi teraz nalozi (2pasmo, trojpasmo, regale/stlpy, velka miestnost, zla akustika, lacny AVR atd). Hlavne sa tym nezatazuj.

Dokonca, ked pojdes do viacerych predajni, a slusne das cez mail vediet v predajni, kde sa ti venovali, ze si si vybral ine reproduktory z inej predajne, tiez ti nalozia, ako zle si si vybral...

Ak naozaj mas potrebu novych reproduktorov a neuspokojis za z nejakeho dovodu zo 2nd hand, zober sa teda do ochodu, vypocuj a kup. Inak si zamotas velmi hlavu...

A este, neviem ako si dosiel k tvojmu predvyberu a odkial si, ale za tento peniaz zozenies teraz v platane repro v akcii, tiez v ketose za to kupis sonus faber toy tover, v nisely kupis za to par cabasse (oznacenie uz neviem), takze len rozsirujem moznosti (akciove).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mao7
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2013
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 22:55:31    Predmet: Odpovedať s citátom

som z Kysuckého Nového Mesta to je 10km od Žiliny a tu čo som sa díval na repro tak nič moc nič z toho čo som písal a najhoršie žiadne audio hifi štúdio tu nie je možno niekde v okolí 100km by som našiel ale tu na blízku nič
pozrel som na tie stranky ale nič ma tam nezaujalo v tej mojej cenovej kategórii cca 350€
takže zatial ostávam pri tom mojom výbere VMA II 2-pásmo alebo Wharfedale Diamond 10.2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 23:30:38    Predmet: Odpovedať s citátom

tieto hrajú krásne ! http://elektro.bazos.sk/inzerat/30357283/Audiophysics-Yara-monitor.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mao7
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2013
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ne november 03, 2013 23:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

no nevyzerá zle ale čerešňa mi vôbec nepojde k nábytku
a chcel by som ak to bude možné nové
a vedel by si to porovnať s VMA II 2p?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Po november 04, 2013 00:05:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tebou vymenované som nepočul. iba tie audio physic. v rámci kategórie super detailné, čisté a priestorové. nájdi si nejaké testy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 15:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:25:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mao7
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2013
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 17:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

aha a medzi tými VMA II 2p a Wharfedale Diamond 10.2bude veľký rozdiel, lebo nikto ich zatiaľ nevedel porovnať
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bandolier.wz
Hifi obsluha


Založený: 24 september 2013
Príspevky: 10
Bydlisko: ČŘ

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 20:10:23    Predmet: Odpovedať s citátom

mao7 napísal:
aha a medzi tými VMA II 2p a Wharfedale Diamond 10.2bude veľký rozdiel, lebo nikto ich zatiaľ nevedel porovnať

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=9397220#p9397220
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mao7
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2013
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 21:21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ale on tam porovnával VMA II stĺpy a nie regálovky som mu písal a regálovky nepúšťal len stĺpy

Naposledy upravil mao7 dňa Št november 07, 2013 20:33:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 22:27:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš zaujímavý písomný prejav... Až ti rady nestačia, ostane ti už len porovnať si to sám. Ale ver že chalani neradia zle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 06, 2013 22:55:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Na dobrý zvuk z trojpásma by som asi radil niečo lepšie ako AVR. S VMA-II stĺpmi sme skúšali Marantz PM-66SE integrovaný stereo zosilňovač a na moje ucho to šlo len ak to nebolo nahlas. Priemerný AVR asi lepší nebude, možno keď tak digitály posledných generácií, no neviem či tie budú do 400E za 5 až 7 kanálov.

Najlepšie bude vypočuť si na vlastné uši ... skús pohľadať ľudí z okolia, čo majú o čom uvažuješ a dohodnúť sa na návšteve so svojim AVR.
Druhá najlepšia možnosť je asi kúpiť to čo poľa vzhľadu padne najviac domov a absolútne sa nezaujímať ako to hraje druhým :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juraj1036
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2013
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Ut november 26, 2013 14:48:25    Predmet: B&W CDM1 alebo KEF iQ30 ? Odpovedať s citátom

poprosim o radu,chcem by som pocut Vas nazor na tieto susutavy,idu dlhe zimne vecere,cize bude cas aj na pocuvanie muziky,nechcem ale do toho zasa moc vrazat,ale chcem nieco slusne.KU ktorym sa skor priklonit? Krmene to bude zosilovacom creek 4330mk2 obcas marantz PM 7003 ak ho nepredam...,produkovat by mali hlavne hudbu v style Diany Krall,Dead can Dance vacsinou muziku na LP nosicoch a pod.
Nejake tie recenenzie som nasiel,ale rad by som pocul nejakeho fundovaneho cloveka ktory ma,alebo mal moznost vypocut hlavne susutavu KEF.B&W som pocul osobne viem o co ide.(chcelo by to na moj vkus trocha viac spodku).
cenovo momentalne nie je nejaky velky rozdiel medzi nimi na inzerciach.

dakujem za kazdy nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut november 26, 2013 15:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ku Creeku sadnú Epos, sú zo spoločnej fabriky a ladia spolu. Kedysi som mal Creek A50 a sedeli si aj s Elac BS 244.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist