Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

frekvenční charakteristika
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 16:42:43    Predmet: frekvenční charakteristika Odpovedať s citátom

Můj dotaz bude směrován především na konstruktéry reprosoustav.

Nedávno jsem narazil na starší sloupy Švýcarského výrobce Piega. Tahle značka patří mezi ty méně známé, osobně s ní zkušenost nemám, ale letmý pohled na stránky a (v Kč) statisícové ceny jejich produktů ve mně vzbuzuje pocit, že to s hifi myslí opravdu vážně.

Zpět k mému dotazu. Co říkáte na technické parametry zmiňovaných starších repro, konkrétně model Piega LDR 8.2 :

Construction time: 1992 - 1997
Model: 3-way floor-standing loudspeaker
Recommended amplifier output: 20-250 Watt
Sensitivity: 89 dB/W/m
Impedance: 4 Ohm
Frequency range: 25 Hz - 50 kHz ±2dB
Equipment: 1x 22 cm LDB bass woofer,
1x 13cm LDB mid range system, 1x LDR / II ribbon system
Dimensions (HxWxD): 100 x 28 x 31 cm
Weight: 31 kg

Malá pasivní bedna s malým basákem, slušnou citlivostí a 25 Hz při -2dB?

Přidám ještě jednu. Regálová Piega LDR 2.2 :

Frequency range: 40 Hz - 50 kHz ±2dB
Equipment: 1x 13 cm LDB bass woofer, 1x LDR / II ribbon system
Dimensions (HxWxD): 34 x 22 x 22 cm
Weight: 10 kg

Jsou to oficiální parametry a nechtělo se mi věřit, že by si toleranční pásmo Piega prostě jen vymyslela. Starší Quadraly Titan udávají 16 Hz při -2dB, ale se svou úctyhodnou velikostí a 32cm basem působí mnohem uvěřitelněji. Má vůbec smysl brát tyto parametry dnes už vintage reprosoustav vážně? Díky za reakce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 16:45:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá, určení parametrů je zcela nespecifikované.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 17:30:11    Predmet: Odpovedať s citátom

S objemem 500 litrů nebo víc - proč ne (Ten Quadral by potřeboval asi tak 1000)
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 17:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to už bohužel tak, že snažit se psát smysluplné, natož pravdivé, specifikace, je obecně velká konkurenční nevýhoda. Těch pár lidí, co to umí prokouknout, si to stejně nekoupí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št december 12, 2013 19:48:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Obyčajné trojpásmo, okorenené ribbonom do 50kHz a aurou made in Swizerland.
Vizuálna krása vintage vecí je jedna vec a ďalšia je to, že tie spíkre už budú potrebovať remagnetizáciu a možno aj nové závesy, ...

Tolerancia 4dB sú dosť velké skoky, ale pre niekoho kto vyberá podľa prepísknutia sínusom, by tá tolerancia nemusela až tak vadiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 07:57:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Preštudovať parametre je účelné, ale nemá to veľký zmysel, nakoľko aj papierovo slabšie repro môže hrať prekrásne, no platí to aj opačne... Smile
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 14:26:02    Predmet: Odpovedať s citátom

jupol napísal:
Preštudovať parametre je účelné, ale nemá to veľký zmysel, nakoľko aj papierovo slabšie repro môže hrať prekrásne, no platí to aj opačne... Smile


Prostudovat parametry je vždycky zajmavé - i když jsou to evidentní kraviny; i pak se totiž dá usuzovat - přinejmenším na serióznost toho, kdo ty parametry uvádí.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lojzo
Hifi obsluha


Založený: 09 september 2013
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi december 13, 2013 21:00:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Papier všetko znesie.Výrobca chce v prvom rade predať,takže tomu účelu prispôsobí aj frekvenčný rozsah,citlivosť a ďaľšie údaje.Je veľmi málo výrobcov,ktorí poskytujú skutočne seriózne a reálne údaje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 11:26:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj, aj keby tých 25Hz -2db nejakým zázrakom basáček okolo 200mm vyžiaril, cítiť to z tak malej plochy membrány nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 12:11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Citlivost [dB] není ohromující, bývá 92 dB i vice ale v době výkonově předimenzovaných zesilovačů tohle není zásadní problém...chybí mně tam dělící kmitočty, dost podstatný ukazatel. Jinak virtuální cifry málo napoví, jenom poslech dá obraz o situaci, to je můj názor. Cena vysoká ? To nemusí být vždy záruka jakosti, o malosériovou výrobu může jít, proto.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 14:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Prostudovat parametry je vždycky zajmavé - i když jsou to evidentní kraviny; i pak se totiž dá usuzovat - přinejmenším na serióznost toho, kdo ty parametry uvádí.

Tohle je ono.


Furto, mě právě zajímalo to "kdyby". Nechtěl jsem výrobci Piega ani nikomu jinému křivdit. Rád bych i věřil Grande Utopiím těch 18 Hz při -3dB s jejich 40 cm basem vybaveným elektromagnetem. Samozřejmě ani zde nemusí být cena 3 miliony Kč zárukou jakosti. Mimochodem Lechosi, kdybyste tam měl napsané dělící kmitočty bez udaného tolerančního pole ve frekvenční charakteristice, stále by to byl pro vás dost podstatný ukazatel? Je spousta špatných dvoupásmových beden a jsou i skvěle vyrovnaná čtyřpásma. Pro tohle zjištění tu máme fr. charakteristiku.. Nezbývá než souhlasit, že nakonec vždy rozhoduje osobní poslech.

Díky všem za rozehnání pochybností, že by snad vedle velikosti basáku a jeho pracovního objemu podstatně záleželo i na něčem jiném (bavíme se stále o schopnosti vyzářit nejnižší kmitočty).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 14:37:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikde jsem nenapsal "bez udaného tolerančního pole ve frekvenční charakteristice" to se snad rozumí samosebou nebo ne ? To bychom mohli diskutovat do konce časů...
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 14:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Napsal jste, že vám tam chybí dělící kmitočty. Proto se ptám, jak podstatný ukazatel by to tedy byl, když frekvenční charakteristika (ať tam uvedena je, nebo není) bývá stejně většinou vymyšlená.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 15:59:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Deliace kmitočty je dobré vedieť z nasledujúceho dôvodu, pásmo okolo 300 až 1000 Hz je pásmo reči a bežného spevu a keď to niekto začne deliť niekde na 400 -500Hz tak máte po speve.
Tiež je dobré mať tento streďák na spev vo výške ucha.
Pre posluch operného spevu, kde sa spieva barytón a tenor na oveľa nižších fr., barytón začína okolo 80Hz je treba myslieť aj na tento fakt a taktiež by mal byť tento reprák pre barytón vo výške ucha,
snáď by ste nechceli aby vám niekto spieval vo výške kolien.

Deliace fr. 200Hz/2kHz je celkom schodná cesta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So december 14, 2013 16:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxy mám Pioneer třípásma bass-reflex s dělicími kmitočty 2900 a 3800 Hz a to vzbuzuje dojem že tam něco odrbali, mitteltöner je instalován jenom na ozdobu a mohly být navrženy jako celkem dobré dvojpásmové. Nebyla to dobrá koupě za takové peníze jenomže v roce 1992 nabídka mizivá, ne to co dnes. Bez ekváče hrají jak závodní rozhlas po drátě v dobách normalizace ale na nové financí nět. Tož hrajem na to co máme, kamarádi.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Ne december 15, 2013 18:07:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohledně dělících kmitočtů myslím, že to je podstatná věc především pro konstruktéra. Podle použitých měničů a konstrukce reprobedny zvolí dělící kmitočty a jejich strmost tak, aby dosáhl co nejvyrovnanější frekvenční charakteristiky (pokud mu jde o hifi). Když budu dělit na 1000 Hz a přechod bude (takřka) rovný, měniče budou pásma přenášet bez zkreslení, je důvod domnívat se, že to reprosoustavy nezahrají dobře?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po december 16, 2013 22:41:55    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:
Deliace kmitočty je dobré vedieť z nasledujúceho dôvodu, pásmo okolo 300 až 1000 Hz je pásmo reči a bežného spevu a keď to niekto začne deliť niekde na 400 -500Hz tak máte po speve.
Tiež je dobré mať tento streďák na spev vo výške ucha.
Pre posluch operného spevu, kde sa spieva barytón a tenor na oveľa nižších fr., barytón začína okolo 80Hz je treba myslieť aj na tento fakt a taktiež by mal byť tento reprák pre barytón vo výške ucha,
snáď by ste nechceli aby vám niekto spieval vo výške kolien.

Deliace fr. 200Hz/2kHz je celkom schodná cesta.


I pro povolžský šustrbas platí, že hlavní formantové pásmo je cca 300 - 3000. Velmi málo beden má toto pásmo adekvátně výkonově pokryté - obsahuje totiž asi polovinu celkové akustické energie. Fakticky to znamená, že zatížitelnost (jde hlavně o termickou kompresi) je daná především střeďákem.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 18:22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

niky_gtx napísal:
Když budu dělit na 1000 Hz a přechod bude (takřka) rovný, měniče budou pásma přenášet bez zkreslení, je důvod domnívat se, že to reprosoustavy nezahrají dobře?


Na dělící frekvenci vždy nějaké zkreslení a zvlnění bude. Oříznout to pasivní výhybkou tak, že na 999 Hz jeden měnič končí a na 1 kHz druhý začíná, není možné. Vždy tam bude určité pásmo, kdy se dva sousední měniče překrývají - hrají v tomto pásmu současně - a vznikají vzájemné interference - zkreslení.

Pak jsou problémy s fázováním, čím více strmější výhybka a čím více součástek v ní, tím větší problém...

Ideální na středech nedělit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 20:02:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Asfalt, asfalt. Je možné vytvořit digitální výhyku s lineární, prakticky tedy "nulovou" fází. Problém je v tom, že nad určitou hranicí pro dělící frekvenci není možné současně splnit podmínku konstantního tlaku a konstantního výkonu. Čím je výhyka strmější, tím je oblast zatížená chybou užší. maximální chyba ale tak jako tako tak nemusí překročit cca 2 dB. Což je ovšem pustá teorie, poněvadž samotné reproduktory jsou podstatně horší a navíc bedny s horšími přenosovými vlastnostmi jsou často lépe hodnoceny než ty technicky korektní.

excelia-hifi.cz napísal:
- a vznikají vzájemné interference - zkreslení.

To by se opravdu mělo tesat, nejlíp sekyrou do něčí hlavy.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 20:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Digitální výhybka ano, ale jedině u aktivu. U pasivu se to nikdy strmě neoddělí, na tom se určitě shodneme.

A tak tedy mám výškáč a střed, dělící frekvence např. 2500 Hz a v okolí děličky mi oba měniče hrají současně. A protože (nejedná-li se konstrukčně o koaxiální měniče, např. KEF, Tannoy) jsou reproduktory v nějaké fyzické vzdálenosti od sebe, vzniká tam fázový posun, ikdyby se konstruktér snažil sebevíc - zvuk z reproduktoru, který je uchu blíže, uslyší ucho dřívěji.

Když tedy hrají oba reproduktory na jedné frekvenci současně, protože nejsou strmě odděleny, jak jsme si řekli, tak na této frekvenci se budou zvukové vlny z obou reproduktorů vzájemně ovlivňovat - interferovat -a podle toho jak je posunutá fáze buďto sčítat nebo odečítat. Tj. budu tam mít hrb nebo propad. A protože se to neděje jen na jedné frekvenci, ale v užším/širším okolí dělící frekvence, budu tam mít zvlnění frekvenční charakteristiky - tj. zkreslení.

Jestli se v něčem mýlím, tak mě prosím opravte. Ale "tesat sekerou do hlavy" jsem nepochopil, co tím autor myslel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 21:55:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Dělící frekvenci 1 Khz jsem napsal záměrně, neboť ji tak mají třeba JBL Ti10K mezi středobasem a středovým reproduktorem. A měl jsem za to, že fázový posun mají tyto reprosoustavy (možná ne zcela) konstrukčně vyřešený (různá fyzická vzdálenost reproduktorů v ozvučnici od posluchače).

JBL Ti10K, dle mnoha měření bedny s parádní frekvenční charakteristikou, kde by minimálně laik neviděl problém. Ale s ne zrovna ideálně umístěnou dělící frekvencí, která zřejmě nevěstí nic dobrého. Je tohle jeden z případů, kdy si má dát posluchač pozor, jelikož to tak není ideální? Protože jsem ty reprosoustavy slyšel a přijdou mi výborné (což samo o sobě samozřejmě nic neznamená).

Jsou interference získané "nevhodným" umístěním dělících kmitočtů do středového pásma horší, než reproduktor ve středovém pásmu nedělen, avšak mající hrb třeba na onom 1 Khz řekněme 5-7 dB?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 22:18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že na téma reproduktorů jsem už toho navykládal dost, a nemám chuť to opakovat. A to tím spíš, že o dobře hrající bedny už nemají zájem ani výrobci ani posluchači. Výrobci chtějí holit prachy a posluchači se chtějí chlubit nábytkem. Kdyby nic jiného, tak jsem se snad dostatečně vykecal v Amatérském rádiu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 22:21:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Niky_ GTX ... tak teď jste mě dostal, protože na Ti10K hraju (v bi-ampu Harman Kardon Signature + Teac DV 50) a hraje to opravdu parádně.

JBL to buď umí. Nebo se jim to povedlo omylem Smile

Nikdy jsem je nekuchal, ale dle fotek to vypadá na neodfláknutou výhybku se svitkovými kondenzátory a vzduchovými tlumivkami. A druhá polovina úspěchu bude ten titanový střed o průměru ideálních 8 cm - bude rychlejší a měné směrový než větší průměry a fyzická rozteč mezi osami výškáče a středem je jen 12 cm. Teď jsem to měřil Smile

Každopádně ve vertikální rovině to není ideál - hrají optimálně pouze v určité výšce ucha posluchače. Musel jsem si kvůli nim koupit asi o 5 cm vyšší sedačku. Ten vyšší posez byl okamžitě a hodně slyšet...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 22:31:16    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
...... A protože se to neděje jen na jedné frekvenci, ale v užším/širším okolí dělící frekvence, budu tam mít zvlnění frekvenční charakteristiky - tj. zkreslení.

Jestli se v něčem mýlím, tak mě prosím opravte. Ale "tesat sekerou do hlavy" jsem nepochopil, co tím autor myslel.


Ad tesat - pod pojmem "zkreslení" v technické elektroakustické řeči máme na mysli nelineární zkreslení, tj. mechanismus (převodní charakteristika) který vytváří harmonické neobsažené v původním signálu. Změna amplitudy nebo fáze se nenazývá zkreslení, pokud ano, je potřeba použít pojem "lineární zkreslení".

Nedivte se Bobovi ani ostatním, že nemají chuť dvacet let stále dokola opakovat stejné triviality.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Pi december 20, 2013 22:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - děkuji, zapisuji... do konce života pamatuji Wink

velky bobo napísal:
o dobře hrající bedny už nemají zájem ani výrobci ani posluchači.



Nebyl bych takový skeptik. Pár výrobců ještě o dobře hrající bedny zájem má, obzvlášť v krizi, kdy potřebují přežít. Letošní základní řada Focal Chorus 700 (což jsou repro v ceně do 35 000 Kč) hraje na výškách lépe (vyrovnanější frekvenční průběh, nižší nelineární zkreslení), než Electry před 10-ti lety, které stály 100 000 Kč...

Že zákazníci nevybírají poslechem, ale dnes si každý myslí, že kvalitu reprodukce pozná přes internet, je věc jiná. Je to problém. Ale bez neustálé osvěty a opakování starých pravd se to k lepšímu nezmění.

AR ani nevím, že ještě vychází. Chce to ale širší osvětu. Chlapi - vy zkušenější a znalejší - dohodněte se mezi sebou a se šéfredaktorem Horčicem. Máme v republice už jen jeden časopis, kde by se dala popularizovat problematika hifi pro širší veřejnost. Že se tak neděje, není chyba zákazníků. Já taky nerozumím např. koním, když si nějakého půjdu koupit, podle čeho se mám rozhodovat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 15:11:54    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
.... o dobře hrající bedny už nemají zájem ani výrobci ani posluchači.....

Poznám minimálne troch poslucháčov čo majú záujem Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 15:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Popularizace je sporná věc. Bohouš myslel své články z AR, které vycházely do cca r. 2001. Je tady určité "tvrdé jádro" lidí, kteří ty články znají, bez ohledu na fóra. Komunita lidí z hifi fór je víc než sporná. Je to sice široké, masové, ale o to beznadějnější. Osvěta prakticky nemá význam, objevují se stále stejné primitivní dotazy a předsudky dokola. Ti lidé o to nemají hlubší zájem, je to asi jako národ fotbalových trenérů v hospodě. Pokud mají opravdový zájem, tak zdroj informací nehledají na fórech. Nevím co teď konkrétně tvoří pan Horčic, ale úroveň informace jaká byla kdysi v Téčku nebo populárních hifi periodikách je zase skoro bezcenná. Je to taková hifi Vlasta.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 16:31:39    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Na T-éčko mi nešahej !
Jejich klon Transiwattu mě zásoboval muzikou hezkých pár roků. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 16:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

S&V programově odstoupilo od technických informací. Nepublikují sice takové bludy jako jiné zdroje, ale zaměření je především marketingové.

Pokud jde o kvalitu, internetová distribuce komprimovaných formátů čím dál tím víc válcuje ostatní zdroje. A to nemluvím o produkční kvalitě - o té se tady píše v jiném vláknu. Ve filmu rozhoduje návštěvnost a proto Holywood vyrábí především sterilní sračky, které mohou mít bez problémů rating od 12 let, u hudby zase prodejnost, a tak se vyrábí především technopopový humus a zvková kulisa pro reklamy a supermarkety. Najdou se výjimky, třebas John Williams nebo Howard Shore (případně Enio Morricone nebo Mark Knopfler), ale ty trh nedělají. A "vážná" muzika je pro většinu lidí jalová intošovština a hudba pro gaye. Eva a Vašek rulez!

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/


Naposledy upravil velky bobo dňa So december 21, 2013 16:49:19, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So december 21, 2013 16:44:12    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
PMA - děkuji, zapisuji... do konce života pamatuji Wink

velky bobo napísal:
o dobře hrající bedny už nemají zájem ani výrobci ani posluchači.



Nebyl bych takový skeptik. Pár výrobců ještě o dobře hrající bedny zájem má, obzvlášť v krizi, kdy potřebují přežít. Letošní základní řada Focal Chorus 700 (což jsou repro v ceně do 35 000 Kč) hraje na výškách lépe (vyrovnanější frekvenční průběh, nižší nelineární zkreslení), než Electry před 10-ti lety, které stály 100 000 Kč...


Takže výškáče už hrají skoro tak dobře jako T90 a T120 před patnácti lety ? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist