Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

moja posluchovka
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Po december 30, 2013 12:49:03    Predmet: moja posluchovka Odpovedať s citátom

Zosik: Pioneer A-30-K
Gramec: Project 1.3 RPM
DVD: Pioneer
Repro: Q acoustics 2050i



DSC_0372.JPG
 Description:
 Filesize:  192.44 KB
 Viewed:  655 Time(s)

DSC_0372.JPG



DSC_0374.JPG
 Description:
 Filesize:  217.17 KB
 Viewed:  841 Time(s)

DSC_0374.JPG



_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7


Naposledy upravil vanhalen dňa Št január 02, 2014 13:09:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 30, 2013 14:04:48    Predmet: Odpovedať s citátom

A obrovské akvárko... :-)

Máš aj nejaké akustické úpravy, či zatiaľ stačí dobre rozmiestnený nábytok?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po december 30, 2013 19:18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tie rybicky najradsej pocuvaju...alebo naopak co ich najviac znervoznuje? Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Po december 30, 2013 23:06:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To akvárko je síce pekné, ale nechcel by som ho mať v posluchovke.
Plasma TV uprostred reprákov vie narobiť galibu vo zvuku a nie ešte také veľké akvárium. Sad
Ak u seba cez svoju TV prehodím nejakú deku hneď je to lepšie.
Púšťaš rybkám sem tam aj Heavy Metal či len relaxačnú hudbu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 31, 2013 10:08:02    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Plasma TV uprostred reprákov vie narobiť galibu vo zvuku a nie ešte také veľké akvárium.

To je zase niečo individuálne - u mňa sa pocitovo zvuk zlepšíl po nahradení CRTčka plazmou. Takže nerobil by som z toho jednoznačný záver - ono záleží naozaj asi na celekj miestosti ako to dopadne.

Čo sa akvária týka - ja mám tiež vedla jednoho repráku akvárko (aj keď oproti tejto vani je to iba také pluvátko) a nepostrehol som žiadny vplyv hudby na rybyčky. Ale pravda je že tomu nejak extra nevytínam.
Ak by som mal niekedy to šťastie mať samostatnú posluchovku, zrejme by som to riešil podobne ako vanhalen - to jest dominantné akvárium. Len by som podla možností dal viac priestoru bedniam a určite by som nedával komponenty pod akvárium. Ja mám pod akvárkom platne a po jednej nehode som musel časť z nich vyhodiť lebo splesniveli. Voda vie byť potvora.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut december 31, 2013 10:35:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To akvárko v poslechovce je docela zvěrstvo.
Kdybych měl samostatnou poslechovku, tak bych řešil především akustiku. Akvárko tam nepatří.
Mít na to prostor, tak bych to řešil nějak takhle: http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=28520#p28520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 31, 2013 11:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Akvárko tam nepatří.

To je vec osobného vkusu.

Basstl napísal:
Mít na to prostor, tak bych to řešil nějak takhle: http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=28520#p28520

Aj tak sa dá. Pekné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2317
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut december 31, 2013 11:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To vůbec není o vkusu, akvárko se mi líbí.
Poslechovka by měla být především o zvuku a to prostě akvárko přes celou šířku místnosti nemůže splňovat.
Díky akvárku jsou i reprobedny rozmístěné špatně. Měli by být blíž u sebe a otočené k sobě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut december 31, 2013 11:56:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Díky akvárku jsou i reprobedny rozmístěné špatně. Měli by být blíž u sebe a otočené k sobě.

S tým súhlasím - veď som to aj písal ako by som to riešil: "Len by som podla možností dal viac priestoru bedniam a určite by som nedával komponenty pod akvárium". Takže sa v podstate zhodneme. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut december 31, 2013 12:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstatě je ta poslechovka (aspoň co je vidět) jako vystřižená z pořadu Přemka Podlahy - Receptář, aneb jak to nemá vypadat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 31, 2013 13:07:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel je to většinou špatně. Prázdné místnosti, odrazné plochy, bedny daleko od sebe - to se ani nedá nazývat poslechovkami.

K průšvihu stačí málo. U mě to znáš. Na podzim jsme předělávali podlahu a nechávali vyčistit koberec. Asi 3 týdny jsem pak hrál bez koberce na zemi - to byla katastrofa! Přitom se to, podle vlnové délky, uplatňuje jen na vysokých kmitočtech. Ale ten maglajs, co vznikl bez koberce na podlaze, se nedal poslouchat. Teď už je to zase OK.



Speakers+amplifiers_home_s.JPG
 Description:
 Filesize:  97.14 KB
 Viewed:  694 Time(s)

Speakers+amplifiers_home_s.JPG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Št január 02, 2014 12:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre doplnenie:

Miestnost ma 5,5 m x 3,3 m. Repro su na kratsej stene, na zemi je koberec dlhy vlas, Za kazdym reprakom je 55 cm volneho a "audio pena" (2 kusy) 50x100 cm zakupena v nisel audio.

Akvarium ma 250 cm x 50 cm x 30 cm.

Na stenu za akvariom zvyknem premietat z projektoru.

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Št január 02, 2014 13:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
A obrovské akvárko... Smile

Máš aj nejaké akustické úpravy, či zatiaľ stačí dobre rozmiestnený nábytok?


Okrem tej audio peny /50x100cm/ len nabytok a obrazy a samozrejme hruby zaves na okne (az po zem).

Viem, ze to ani zdaleka nesplna audiofilske parametre, ale to akva ma nenormalny relaxacny ucinok (Norah Jones, Diana Krall, Pink Floyd...). Odporúčam vrelo.

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Št január 02, 2014 13:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
To akvárko je síce pekné, ale nechcel by som ho mať v posluchovke.
Plasma TV uprostred reprákov vie narobiť galibu vo zvuku a nie ešte také veľké akvárium. Sad
Ak u seba cez svoju TV prehodím nejakú deku hneď je to lepšie.
Púšťaš rybkám sem tam aj Heavy Metal či len relaxačnú hudbu?


Plazmu som mal a predal, preferujem zivsi obraz.Wink

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Št január 02, 2014 13:07:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
To vůbec není o vkusu, akvárko se mi líbí.
Poslechovka by měla být především o zvuku a to prostě akvárko přes celou šířku místnosti nemůže splňovat.
Díky akvárku jsou i reprobedny rozmístěné špatně. Měli by být blíž u sebe a otočené k sobě.


Nuz, určite máš pravdu, ale ja som moju posluchovku ponal aj vizualne a to akva je moja vizualna cast hudby.



DSC_0364.JPG
 Description:
Takto vyzera s tzv. vegetacnym, alebo denny osvetlenim.
 Filesize:  135.33 KB
 Viewed:  596 Time(s)

DSC_0364.JPG



_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št január 02, 2014 22:06:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenže právě to akvárko je ten zvukovej největší problém.

Z jedné strany dáváš za bedny akustickou pěnu (lépe řečeno normální molitan) a z druhé dáš těsně za bedny skleněnou desku jak prase velkou.

Myslím, že by stačilo na chvíli při poslechu přes akvárko hodit tlustou deku a slyšel bys rozdíl.
Bedny jsou moc v rozích.

A rybičky se při poslechu třepou v rytmu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Št január 02, 2014 23:27:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak ako píše boxer. Veľká sklenenná plocha uprostred. je zvuková galiba.
Je jedno či to je veľký obraz zo sklom napredu, či veľké TV,či veľké akvárko.
Tie molytany sú Ti v týh rohoch platné ako mŕtvemu kabát.
Neviem či majú Tvoje bedny zadný alebo spodný basreflex.Predpokladám že zadný.
Máš ich moc v rohoch a ich výfuk smeruje práve do tých rohov. Musel by si v tých rohoch mať nejaké hrubé difúsery určené na absorbciu basov.
Zvukové vlny vychádzajúce zo zadných basreflexov sa musia v tých rohoch sčítavať a musia dobre zahuhlávať muziku
vanhalen -Viem, aspoň si teda myslím že si sem fotku svojej posluchovky hodil preto že si sa chcel v dobrom pochváliť. Máš to ozaj pekné, neviem ako to máš v celej miestnosti, (niečo si už naznačil) ale nečakaj že ti to budú ľudia ktorí majú nejaké väčšie či menšie skúsenosti s akustikou chváliť.. Napíšu Ti čo si o tom myslia.
Lepšie by bolo ak by si sem hodil foto za denného svetla, z viacerých pohľadov na miestnosť, aby sa dalo viac vyčítať z obrázkov. Alebo sa chceš pochváliť len svojim akvárkom? To tu myslím nikoho nezaujíma.
Aj ja mám napr. doma pekného a dobrého psíka. Jeho spoločnosť je pre mňa relax. Ale hi-fistom ide o akustiku a nie o relax.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 06:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial ide o prehulenost basov hlasim: ziadne prehulenie. Akvarium je siroke len 30 cm a za nim je este asi 20 cm volneho priestoru. Repro nie su uplne v rohu, ale mierne pred akvariom /ako som napisal 55 cm od zadnej steny/ a asi 25 cm od bocnych stien. Basreflex na zadnej stene dole.

Inak, co presne by, podla vas, akvarium napustene po vrch vodou malo s tym zvukovym prejovom robit?

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 09:51:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To je jednoduché. Daj ho preč a vypočuj si pár známych skladieb, potom ho daj späť a vypočuj si ich znovu Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 11:29:50    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
To je jednoduché. Daj ho preč a vypočuj si pár známych skladieb, potom ho daj späť a vypočuj si ich znovu Cool

Laughing rada za všetky drobné

Páni naozaj nechápem prečo do Vanhalena rýpete, keď je evidentne s tou posluchovkou spokojný aj keď zjavne to nemá podla zaužívaných pravidiel. Ak mu to takto zvukovo-vizuálne vyhovuje tak nie je o čom. To tu musí naozaj vládnuť totálna uniformita?
A k tým velkým plochám - ako som už písal vyššie, výmenou staráho velkého CRTčka za ešte väčšiu plazmu sa u mňa zvuk o niečo zlepšil (nie že by bol už ideálny, ale k istému zlepšeniu prišlo), takže treba naozaj brať do úvahy izbu ako celok a to čo funguje v jednej, sa v druhej pri inej konštalácii nábytku môže správať trochu inak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 11:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Uniformita nemusí vládnout, ať si má každý co chce, ale pak nelze čekat pochvalu na něco, co je evidentně špatně.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 12:26:21    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
To je jednoduché. Daj ho preč a vypočuj si pár známych skladieb, potom ho daj späť a vypočuj si ich znovu Cool


Very Happy ten bol dobry

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanhalen
Hifista


Založený: 08 jún 2011
Príspevky: 188

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 12:40:34    Predmet: ozvucenie spalne Odpovedať s citátom

No, ked uz sa moje ozvucenie "posluchovky stretlo s takym velkym uspechom, pripajam ozvucenie spalne:

3x3m
repro: Jamo S 506 stlpy so zapchatym basreflexom (spongiou)Wink
Reciever yamaha (10 ročný) hra vyborne
bluray prehravac LG
Projektor Benq, extremne maly a extremne tichy

Fotku dodam.

_________________
set1: yamaha receiver 4.1, jablko tv, pioneer dvd, tesla vintage skatule, system fidelity vrešti búdy, set2: sony zosik 2.0, klipsch r51m, set3: denon zosik 2.0, klipsch r15m, jablko tv, lg smutný lúč, set 4: imac, focusrite, yamaha HS7
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 12:46:11    Predmet: Re: ozvucenie spalne Odpovedať s citátom

vanhalen napísal:
3x3m


Komplikovanejšiu akustiku ako miestnosť so štvorcovým pôdorysom má už len miestnosť v tvare kocky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 13:23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

vanhalen napísal:
Pokial ide o prehulenost basov hlasim: ziadne prehulenie. Akvarium je siroke len 30 cm a za nim je este asi 20 cm volneho priestoru. Repro nie su uplne v rohu, ale mierne pred akvariom /ako som napisal 55 cm od zadnej steny/ a asi 25 cm od bocnych stien. Basreflex na zadnej stene dole.

Inak, co presne by, podla vas, akvarium napustene po vrch vodou malo s tym zvukovym prejovom robit?


Akvárko široké len 30cm? Chcel si napísať hlboké nie? Inak by si mal repráky od seba 30cm.
Čo sa týka prehulenosti basov to je relatívne. Každý pod tým pojmom rozumieme niečo iné. Nie je bas ako bas.
55cm od zadnej a 25cm od bočnej je málo. Duplom ked vďaka akvárku a stolíku ti za reprákmi vzniká dutina do ktorej máš vyústený výfuk z budiek.
Mimochodom repráky so zadným BR sú najnáročnejšie na umiestnenie čo sa týka vzdialenosti od stien.
Každý reprák potrebuje okolo seba prriestor. Aj ten bez basreflexu. Viem o čom hovorím lebo sám som mal v minulosti repráky, ktore nemali basreflex a potrebovali tiež okolo seba priestor. Najlepšie hrali ak som ich mal cca 75cm od bočných a cca 1m od zadnej steny.
Repráky nevyžarujú zvuk len jedným smerom ale všetkými smermi. Sú repráky so smerovejšími meničmi ale aj menej smerovými. Nie každé sa chovajú rovnako.
Ak máš medzi reprákmi nejakú sklenennú plochu, to je jedno či je to veľké okno, či TV, alebo akvárko, zvúk (určité frekvencie) ktorý vychádza z tvojich búdiek dokola okolo nich sa od tohto skla odrazí do miestnosti a dorazí k tebe skôr ako by mal.
Čo myslíš prečo sa dávajú akustické absorbčné panely za repráky? Píšeš že ich máš za nimi aj ty. Ale kde ich máš? A aké? Tie tenučké molytany určite nízke kmytočty neabsorbujú.
Majú sa dávať tak že keď sedíš v posluchovom bode tak by si v nich mal vidieť repráky ak by to boli zrkadlá.A to nielen za reprákmi, ale aj na bočné steny a aj na strop. Tie pohltia alebo podľa použitého materiálu poprípade rozptýlia prvé zvuky aby sa nasledne nešírili po miestnosti a neznásobovali a nerobili tú galibu ktorú som mal na mysli.
Akustika miestnosti je oveľa zložiitejšia ako sa na prvý pohľad zdá, ale aspoň ten základ prvých odrazov musíš dodržať.


Naposledy upravil vlado222 dňa Pi január 03, 2014 16:50:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 14:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri posluchárni nejde o uniformitu, iba je dôležité dodržať fyzikálne zákony akustiky a sklenené plochy tomu vôbec nepomôžu...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 17:00:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Van Halen

Akvárko má šířku 2,5 m a výšku (píšeš) 30cm.
Kdybys měl možnost změřit, co dokáže na měření akustiky konferenční stolek o horní skleněné desce průměru 35cm, možná by ses divil.

Nosit akvárko tam a zpět je blbost. Ale když přes ně přehodíš opravdu silnou deku, aby se zvuk netříštil o sklo, musí být slyšet změna k lepšímu. Ovšem když vystrčíš bedny víc dopředu a k sobě. Aby byly cca zadkem 75-80 cm ode zdi a boky byly od zdi aspoň 80 cm.
Uvidíš sám. Bohužel v poslechu a pohledu na relaxační akvárko si musíš vybrat jedno nebo druhé.

Obojí jde taky, když akvárko dáš pryč a při poslechu si na stěnu budeš ty rybičky promítat tím Benqem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 17:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Páni naozaj nechápem prečo do Vanhalena rýpete, keď je evidentne s tou posluchovkou spokojný aj keď zjavne to nemá podla zaužívaných pravidiel. Ak mu to takto zvukovo-vizuálne vyhovuje tak nie je o čom. To tu musí naozaj vládnuť totálna uniformita?
A k tým velkým plochám - ako som už písal vyššie, výmenou staráho velkého CRTčka za ešte väčšiu plazmu sa u mňa zvuk o niečo zlepšil (nie že by bol už ideálny, ale k istému zlepšeniu prišlo), takže treba naozaj brať do úvahy izbu ako celok a to čo funguje v jednej, sa v druhej pri inej konštalácii nábytku môže správať trochu inak.


J -> nejde o zaužívané pravidlá, či uniformitu ale o fyziku.
Nejde tu ani o rýpanie. Nech si počuva kto chce čo chce, kde chce a ako mu to vyhovuje. Ale ak vyhodí foto svojej posluchovky, na fórum tak musí počítať aj s negatívnymi komentármi. Ide o to či sa Van Halen len chcel pochváliť ako to má pekne spravené a poriešené alebo či chce aby mu niekto aj prípadne poradil. Nemyslím tým seba, celkovo. -> Odborníkov je tu dosť. Aj ochotných poradiť kde čo a aký material.
Ale mám dojem že je so svojou posluchovkou spokojný, chcel ukázať aké to má pekné. Ak by mu o to nešlo, tak by sem hodil foto aj za denného svetla a z viacerých pohľadov.
Ak sa tebe po výmene starého CRT-čka za Plasmu zvuk zlepšil, tak si ho predtým nemohol mať dobrý.
Ono dobrý zvvuk je relatívny pojem, lebo ľudia si pod tým pojmom zvyknú predstavovať rôzne veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 19:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado222 napísal:
Ak sa tebe po výmene starého CRT-čka za Plasmu zvuk zlepšil, tak si ho predtým nemohol mať dobrý.
Ono dobrý zvvuk je relatívny pojem, lebo ľudia si pod tým pojmom zvyknú predstavovať rôzne veci.

Ano zo zvukom som nebol ani pred tým 100% spokojný a nie som ani teraz - som obmedzený (zatial)nemenným zariadením obývačky a aj nedostatočnými prostriedkami na lepšie železo.
Pod tú tvoju poslednú vetu sa bez zaváhania podpisujem.

No a k tomu čo tým založením vlákna chcel Vanhalen povedať - či sa chcel iba predstaviť, alebo požiadať o radu čo zlepšiť sa musí vyjadriť sám.

Ja mu osobne ako akvarista s láskou k muzike rozumiem prečo to má tak ako to má (aj keď osobne by som to riešil asi trochu inak) a prajem mu len vela radosti a príjemne strávených chvíl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 21:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš ,prosím, někde pořádnou fotku toho akvárka?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist