Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Nákup komponentů ze zahraničí

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2013 16:33:52    Predmet: Nákup komponentů ze zahraničí Odpovedať s citátom

Dovolil jsem si zde založit toto vlákno, poněvadž jsem až dosud krom tuzemska nakupoval pouze v SRN, a s ostatními destinacemi nemám zkušenosti.

Měl bych několik dotazů do pléna :

1/ Je běžné, že v SRN (mimo ebay) nabízí zboží i soukr. prodejci odjinud, např. z GB ?
2/ Jaká je nejbezpečnější forma uskutečnění celé transakce (platby) ?
3/ Podléhá nákup HiFi od soukr. prodejce z GB clu ?

Děkuji za jakékoli podnětné reakce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2013 17:36:06    Predmet: Odpovedať s citátom

2) PayPal / platobna karta VISA - ak nastane problem, tak PaylPal ma takzvane Resolve Center, kde napises, aky mas problem a oni maju pravo predavajucemu z uctu strhnut peniaze spat na tvoj ucet. Problem vznika, ak na jeho ucte nie su peniaze, lebo mu nemaju co strhnut. Kolega ma jednu skusenost s VISOU - ked mal problem (nedodany tovar), cele mu to uhradila VISA bez okolkov a co sa dialo dalej jeho uz nezaujimalo.

Problem je, ze kartou zaplatis len do urcitej hodnoty (podla tvojej banky).

Platit mozes aj z uctu, potrebujes IBAN a BIC (je to to iste, ako cislo uctu a kod banky, ale medzinarodne) prijemcu platby. Ci je ta tranzakcia nejako chranena (ak by ti prijimatel platby nedodal tovar), to neviem. To by bolo asi dobre zistit priamo v banke. Tam je totiz situacia ina - ty len niekomu posielas peniaze na ucet. Banka nema ako vediet, ze za co.

3) Nie. Z akehokolvek clenskeho statu EU neplatis ani clo, ani DPH.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2013 17:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar : Děkuji..Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2013 18:39:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že nejlepší je platit PayPal. Ten, komu zablokují účet PP, je pro ostatní nedůvěryhodný a těžko se mu ve vyspělých zemích bude nakupovat přes internet. Pokud zaplatíš podvodníkovi převodem z účtu, potom máš většinou smůlu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2013 18:53:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen malé do-vysvětlení k bodu 1/. Už se mi v poměrně krátké době stalo asi potřetí, že když jsem reagoval na inzerát na německém inzert. webu (ne na ebayi), který byl napsán solidní němčinou, tak se mi posléze ozval prodejce, jenž komunikoval anglicky a ve všech 3 případech mi sdělil, že něměcky neumí.. Pro někoho to může být třeba marginálie, nehodná pozornosti, ale mě to malinko znervóznilo..Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2013 20:17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem se domníval, že jde o nákup mimo eBay. Na to lze platbu přes PayPal samozřejmě použít taky, ale pojištění vkladu či co to je se na to (pokud se nepletu) nevztahuje. Pojištění platí jen při nákupu přes eBay. Při standardní platbě je PayPal jenom sakra drahým prostředníkem mezi bankovním účtem plátce a bankovním účtem příjemce.

Podle mých zkušeností Němci PayPal nemilují právě kvůli vysokým poplatkům a preferují bankovní převod. Do Německa jsem peníze posílal i Českou poštou jako cenné psaní (Eura v bezpečnostní obálce). Stojí to necelou stovku včetně pojištění na plnou sumu a trvá to tak dva dny. Takže je to levnější, než bankovní převod z běžného účtu z ČR do Nemecka.

Angláni zase preferují PayPal.

Mimo eBay jsem ale nenakupoval.

DHL z Německa je v pohodě, ale drahé jak čert.

DPD z UK je levné, ale poslet se dá maximálně kopací míč - všechno ostatní rozbijou na kaši ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut máj 14, 2013 23:12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

DHL z Nemecka do SR je do 10 kg za 22 EUR a do 15 kg tuším za 32 EUR...nie je to až taká hrôza.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hippo007
Nádejný hifista


Založený: 17 november 2009
Príspevky: 89
Bydlisko: Šumpersko

PríspevokZaslal: St máj 15, 2013 07:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Snížit cenu za dopravu z Německa se dá použitím www.mailboxde.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St máj 15, 2013 13:22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak mám aj také skúsenosti s lakomou árijskou rasou, že im zaplatíte prepravu podľa cenníka DHL a oni to pošlú cez lacnejší Deutsche Post. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 13:41:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Je společnost Europa Worldwide Logistics (http://www.europa-worldwide.com/index.php/about) z hlediska bezpečnosti transakce ekvivalent PayPalu ? Víte o tom někdo něco ? Díky..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 13:58:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Cez PayPal sa da platit. Europa Worldwide Logistics je dopravna / logisticka spolocnost. Nevidim ziadny suvis.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 14:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvažuji nákup zesilovače z UK a chlapík chce využít pro přepravu, ale i placení tuto firmu. Napsal mi, že celá transakce proběhne podobně jako u PayPalu, tedy on mi zašle zboží a já současně deponuji na účet fy. Europa-Worldwide sjednanou částku peněz. Tento obnos zde však zůstane zablokován, dokud se nepřesvědčím, že je vše v pořádku. Toť ve zkratce vše..

Když jsem si však prohlížel web. stránky této společnosti, tak jsem tam nic o podobných službách nenašel. Takže nevím, jestli nejde o nějakou kulišárnu..Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 14:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja anglictina nie je dokonala, ale mne sa to s tym platenim nezda. O tej spolocnosti pocujem (co sa tyka platenia) prvykrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 14:41:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje také moc ne..Embarassed Nicméně už jsem jim poslal dotaz, jestli podobné služby, jako PayPal, poskytují.Uvidíme..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 15:46:08    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal: ak to je z nejakeho fora, tak si over feedback toho chlapika, ak to nie je ok,tak by som to velmi neskusal, ja radsej nakupujem veci cez overenych ludi aj na britskych forach, a popripade si priamo volam z clovekom, nastastie je moja anglictina slusna na takej urovni,ze si viem vybavit veci bez problemov.

Inak tu spolocnost takisto nejak nepoznam. Paypal je predsa len o niecom inom a mas tam istotu pri prevodoch penazi, samozrejme si za to nechavaju dobre zaplatit.

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Št január 16, 2014 22:57:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Dotyčný není z fóra, ale z inzert. webu.
Mimochodem, odepsal jsem celkem na dva inzeráty s poměrně dost výhodnou cen. nabídkou a oba dva inzerující se posléze prokázali coby Angličané, a oba nechtějí akceptovat platbu přes PayPal. Jeden mi navrhuje již výše zmíněnou spediční firmu a druhý zase platbu předem, převodem na bank. účet. Když jsem se dotyčného zeptal, proč neakceptuje PayPal, sdělil mi, že prý se stal obětí podvodu, neboť za své zboží obdržel falešnou (fake) platbu. Své peníze již prý nikdy neviděl, a proto Paypal odmítá. Navrhoval mi, že mi sdělí veškerá svá osobní data, tj. jméno, adresu etc. a vše doloží kopií své pasu. Dále, že pro transakci použije svůj osobní účet na jméno, což se mu zdálo být již z hlediska zabezpečení dostatečné.. Já jsem mu kontroval sdělením, že banka není Interpol a já ho budu v případě pochybení je velmi těžko někde nahánět v GB.. Dotyčný mi následně odepsal, že prý mu částka, za kterou zboží nabízí, nestojí za problémy s policií. Jaké bych mu já asi z ČR mohl způsobit problémy ? Neuvěřitelné..Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 17, 2014 07:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Fake platba cez PayPal. Nie som odbornik na podvody, ale technicky si to predstavit neviem. Na PayPal je navesena nejaka karta (akakolvek), ktora je vydana bankou. Nenapada ma sposob, ako by som niekomu cez PayPal "akoze" zaplatil. Ak ma niekto navod, sem s nim Laughing Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Panzer
Hifi obsluha


Založený: 31 júl 2010
Príspevky: 35

PríspevokZaslal: Pi január 17, 2014 10:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Inak mám aj také skúsenosti s lakomou árijskou rasou, že im zaplatíte prepravu podľa cenníka DHL a oni to pošlú cez lacnejší Deutsche Post. Rolling Eyes


Vzhledem k tomu, ze cela firma se jmenuje Deutsche Post DHL, tak to neni az tak prekvapive... http://www.dpdhl.com/en.html Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi január 17, 2014 10:18:31    Predmet: Odpovedať s citátom

@sekal: no asi takto, ja uz som viackrat platil cez Bank Transfer do UK, vacsinou ciastky okolo 500-1000 GBP, viac zatial nie, ani raz sa mi nestalo, ze by dotycny neposlali predmet kupy ku mne na SK. Samozrejme som si vyziadal plne meno a adresu, banku, a vsetky dostupne udaje. Urcite by som nekupoval od nejakeho Aladawe Odubeleho bez nejakeho dokladu. Zatial..klep,klep. sa mi nestalo nic co by bol problem. A opletacky s policiou v UK, to nema rad nikdo, hlavne UK ludia, pretoze uz mas potom flaster, a to sa im kvoli povedzme 500 libram neoplati, mas proste zaznam a vlecie sa to s tebou.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist