Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

FM tuner

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 17:50:56    Predmet: FM tuner Odpovedať s citátom

rozhodujem sa zatial medzi Onkyo T9990, Sony ST SA3ES, SB920QS, ST S 505ES

taha ma to k Onkyu aj ked tusim ze este sa nenachadzam zvukom tam kde by som si predstavoval a ze tento tuner je skor silny v prijme vzdialenych stanic a moznostiam prepinania filtrov ako vo zvukovom podani. Od Sony si slubujem ze sice to moc hrat nebude ale aspon to bude mat RDS. U Stremeru mi totiz chyba info text ktory by mali tieto Sonaky mat (nazov skladby, relacie, interpreta). Je to len doplnkove zariadenie pre mna takze nad 200Eur sa nechcem hybat. Vyssie uvedene Tunery viem mat od 80 do 140Eur. Cize bud navhrnite nieco vyrazne lepsie za nejaky priplatok, alebo odporucte ktory z uvedenych. vdaka.

P.S. Zosik, bedne, hlavny zdoj signalu, som ochoty chodit a posluchom vyberat - u tuneru nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dufi1978
Hifi obsluha


Založený: 26 máj 2010
Príspevky: 43

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 19:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

denon tu 260l mk2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IvaW
Nádejný hifista


Založený: 16 november 2007
Príspevky: 67
Bydlisko: Dačice

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 22:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.dxradio.cz/jidxc/tunery.htm
Mám už několik let SA3ES a maximální spokojenost... Od SA5ES se liší minimálně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St január 22, 2014 22:37:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Praveze co som pozeral tak ST SA5ES ma naopak zhodnu konsrtukciu so starsim ST S707/770ES a ma navyse len RDS a iny design. ST SA3ES je uz obvodovo znacne zjednodusena a skor sa blizi k SB920QS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2014 00:09:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžem sa len vyjadriť k 920QS, lebo jeden taký mám. Povedal by som, že zvuk záleží hlavne od druhej strany, okrem hi-blend má asi všetko, čo aj ES mašiny (vstup pre 2 antény, atenuátor, dB meter, vypínateľné časti displeja) a lepší výzor k tomu. Od RDS si zasa veľa nesľubuj, máloktorá stanica vysiela niečo zaujímavé, väčšinou len názov stanice a typ programu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2014 01:06:45    Predmet: Odpovedať s citátom

od RDS si slubujem len to aby mi zobrazovalo nazov skladby a interpreta napr. na Radio FM -ta stanica to podporuje a v aute to vyuzivam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2014 12:02:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsil som naladiť Radio FM a okrem názvu stanice, neponúklo na RDS nič, dokonca ani PTY. Zato taký Expres, alebo dokonca aj SRO1 vysiela aj tie názvy skladieb, ako chceš (plus text info, presný čas atď.) Možno to bude tým, že Radio FM tu má slabý signál (dB meter ukazuje 19-20, normálne stanice vrátane spomínaného Expresu a SRO1 majú tak 30-40), ale názov stanice pritom zobrazí. Každopádne sa zdá, že tuner funkcionalitu podporuje...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2014 15:29:01    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo dik za info. 920QS je aj uplne to posledne co Sony vtejto oblasti ponukol takze by s apatrilo ze by mal podporovat tuto funkciu.

bude to tym ze mas slaby signal. v BA mi to zobrazuje aj na vacsine uzemia kde chytam taky signal ze ma nedonuti ho preladit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2014 18:02:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná je to úplně mimo, ale co zkusit jít směrem internetového rádia, s přednastavenými stanicemi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
IvaW
Nádejný hifista


Založený: 16 november 2007
Príspevky: 67
Bydlisko: Dačice

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2014 21:09:37    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Praveze co som pozeral tak ST SA5ES ma naopak zhodnu konsrtukciu so starsim ST S707/770ES a ma navyse len RDS a iny design. ST SA3ES je uz obvodovo znacne zjednodusena a skor sa blizi k SB920QS.

Sypu si popel na hlavu s mou informací, že se liší minimálně. Mám totiž od Sony m.j. český manuál, jsou na přední straně napsané oba typy a mají prakticky shodné ovládání, pětka má navíc časovač. Stáhla jsem si tedy servisní manuály k dalším třem popsaným typům a je to tak, jak píšeš ty, ohledně obvodové shody. U trojky je citlivost 0,9 µV a u pětky píší 1,8 µV.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi január 24, 2014 21:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

To by odpovídalo - nedávno jsem pořídil 920QS, jinak oblíbenej stroj dálkových lovců vln (DX) a v pekle panelákového sídliště našeho "ďolíkového" města podává vynikající výkony. A to i na jednoduchý dipól a prutovou anténu na protilehlé straně paneláku.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So január 25, 2014 14:38:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico dik, uz som objednal z Nemecka ST SA3ES
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist