Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

high end cd player
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So február 15, 2014 11:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Na hudbu uloženou na HD je nejlepší a nejlevnější záloha ta, že stejnou mají kamarádi. A ještě je o čem pokecat:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: So február 15, 2014 12:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin - OK, promin, pokud jsem neco napsal rypave Smile Vlastne mas pravdu, spoustu lidi si mysli, ze RAID je zalohovani, tak, jak jsi napsal. Ale ja uz spadly raidovy pole v praci videl. Takze zalohovat, zalohovat, zalohovat, idealne 3x, pokud jde o pracovni data. Na druhou stranu - pokud jde o hudebni data - co by me mohlo cekat horsiho, nez ze bych zase graboval znova celou sbirku CD do flacu, v zivote jsou dulezitejsi veci a kdyz nejde o zivot a zdravi, tak v podstate nejde o nic Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So február 15, 2014 19:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

bogino napísal:
Zem nie je bezpecne miesto na zalohy. Staci maly tukes so zabludenym asteroidom ...

Po tom malom ťukese mi bude každá záloha zbytočná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 14:56:40    Predmet: Re: high end cd player Odpovedať s citátom

Gorivoj"]aky by ste doporucili cd player v hodnote okolo 1000-1500€?
samozrejme nie novy, myslim nieco starsie z "referencnej" triedy, nejaky meridian, wadia, krell...
alebo su uz tieto masinky mimo realitu dnesnych dac?

Gorivoji tak tuto otazku sam také aktuálně řeším - několik lidi do mně ted nahučelo že hrát z mé sony scd 777es -to je už davna minulost a že si přece musím pořídit DAC + kukačky pak to valit z PC. Akorát teda zjištuju že ty krabičky co vedou ke kvalitní reprodukci z PC asi budou nakonec o dost dražší než co dnes stojí realne treba ten starý sony ....

A to se bavíme o cenách krabiček k PC hraní bez naleštěných čelních panelu ala PS audio kde to vyjde nakonec na někoolikanásobek.

Mimochodem co jsem byl mimo hifi komunitu tak koukam ze ceny CR produkce CR konstrukteru sly nahoru...rekl bych dokonce ze ceny jsou primo sebevedome.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2014 13:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW ten DAC PS audio mi vrta hlavou, za 60 000 by mozna mohl kvalitou nahradit sony scd777es...ale je to furt 2x vic nez je cena sony....ale PS audio neumi SACD...takze je to vlastne s tim hranim z PC pekne financne drahe reseni...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2014 14:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ja teda nevim, ale Custom Works Full USB DAC stoji 22900. To mi prijde jako cena velmi solidni. Casea Orion Lite stoji dvojnasobek, nicmene, tam je zase vyhoda pro pripadne upgrady. Me ta cena prijde celkem odpovidajici, pro nekoho, kdo nema na Maitnera Smile a alespon u Casea kvalite odpovidajici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2014 19:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

V roce 2014 nemá smysl kupovat DAC bez DSD, když to už umí každej novej AVR za 12k:-)

Naposledy upravil merhaut dňa Po máj 12, 2014 10:48:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 07:12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Z hladiska technologie asi nie. Z hladiska ponuky hudby v DSD je to prast, alebo uhod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 19:53:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Merhaute tomu nerozumim.
Customworks USB DAC nema symetricky vystup.
Casea Orion Lite ma cenu nesmyslne vysokou.
A vubec CR produkce tak podrazila ze cenove nekonkuruje secondhand konkurenci ala nalesteny panel vehlasne znacky Question

Jedina lokalni znacka se zajimavou nabidkou je imho BV audio, skoda ze nemaji DAC v nabidce....

BTW ted jsem slysel u cocquesa jeho BV audio koncak s monstry ACR400 a i kdyz nejake malinke vyhrady tam byly -celkove velmi pekne...a kdyz jsem se dozvedel cenu BV konce a cenu beden - smekam tak moc muziky za tak malo penez.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 20:15:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:

A vubec CR produkce tak podrazila ze cenove nekonkuruje secondhand konkurenci ala nalesteny panel vehlasne znacky

Já si naopak myslím, že ta cena je v porovnání s kvalitou hodně nízká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 20:27:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohledně ceny Casey Orion Lite má ale Bartoli pravdu. Jsem rád, že jsem s tímto názorem nezůstal osamocen, a že mi on a hlavně doba dali za pravdu..Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 22:26:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Cenu Orionu ovplyvnila cena iného výrobku, z ktorého na Orion ľudia prechádzali. Zaujímavé, že tam ti cena toľko vrások nerobí. Alebo len blbá škodoradosť, že to ľudia nevedia predať za 60% pôvodnej ceny? Tak čo si tí ľudia mali podľa teba kúpiť, keď chceli ext clock? Highendisti Caseu nekúpia - to pre nich nie je značka. A ľudia, čo majú doma Júlie a Xonary ti za 2nd hand 1500 na stôl nedajú. Takto to vidím ja. Však sa pozri do inzercie, po čom ľudia predávali BB-DAC s kukadlami. Tá istá situácia. A tam ti cena takmer 2000 za obe škatule nevadí. A to Orion je fakt lepší, konfortnejší a o 200 drahší.

A myslíš, že -GG- bude nový DAC dávať pred Tescom za 500?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 23:38:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvé konstrukce a závěry jsou v tomto případě naprosto chybné. Cena toho převodníku se odvíjela jen a pouze na základě rozhodnutí Mr. Vrány, který vytušil šanci a využil situace na trhu, kdy, po ukončení aktivit TomaseT, tady v té době podobný produkt chyběl. Na tom není nic špatného a ani mě to nijak nepohoršuje. To ale neznamená, že, podobně jako Bartoli a další lidé, nemohu mít vlastní názor na cen. politiku jeho firmy. Je to prostá elementárně-ekonomická úvaha, tj. zdali jsem ochoten za ten který produkt, při vědomí jeho užitné hodnoty, dát výrobcem/prodejcem požadovanou cenu anebo ne. Nic jiného za tím není a nepodsouvej mi laskavě nějaké tvé paranoidní konstrukty ohledně (mé) škodolibosti vůči inzerentům, kteří teď zrovna nějaké ty převodníky prodávají. Nikdy a nikde jsem nic podobného nenapsal, protože takový prostě nejsem..Nono


Pokud jde o DAC GG, na ten jsem také zvědav...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2014 06:26:37    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Tvé konstrukce a závěry jsou v tomto případě naprosto chybné.
V com konkretne?
sekal napísal:
To ale neznamená, že, podobně jako Bartoli a další lidé, nemohu mít vlastní názor na cen. politiku jeho firmy.
Nazor vam nikto neberie. Prave preto som uviedol fakty, ktore v tom case tu cenu ovplyvnili. Tiez by som bol rad, keby p. Vrana Orion predaval za polovicu, ale stojim pevnymi nohami na zemi a viem, ze zazraky sa nedeju.
sekal napísal:
Pokud jde o DAC GG, na ten jsem také zvědav...
Obavam sa, ze pod cenou Orionu to nebude. Ale nechajme pracovat cas Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2014 19:48:16    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Pokud jde o DAC GG, na ten jsem také zvědav...
Obavam sa, ze pod cenou Orionu to nebude. Ale nechajme pracovat cas Cool[/quote]

Nevím proč se obáváš Smile , i kdyby to taky bylo a pod cenou Orionu nebude - máš možnost posouzení, porovnání a výběru - a podle všeho bude DAC GG opravdu špičková záležitost - takže je to jen na peněžence a rozhodnutí každého soudruha, co pořídí Smile.
Takže bych nic nepřejímal - ale kvalitní věci svoji cenu mají - to je snad jasné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2014 21:49:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale já se ničeho neobávám, to Odar..Very Happy Já jsem jen reagoval na Bartoliho, neboť mě potěšilo, že má někdo stejný názor, jako já, který je navíc ochoten veřejně prezentovat.. To je vše...Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2014 22:11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Není nutné kupovat zrovna Orion... Cool
http://www.customworks.cz/reference/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 16:10:40    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="merhaut"]V roce 2014 nemá smysl kupovat DAC bez DSD, když to už umí každej novej AVR za 12k:-)

Tomu nerozumim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 14, 2014 16:14:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tisíce děkovných dopisů. Je to docela sranda, trochu jako kdysi Mike a VOBA.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 13:26:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Postupem času se obloukem vracim na zacatek a myslim si ze nejlepsi reseni je neco na zpusob toho co jsem si myslel ze je dobre reseni -to jest ML390S - tedy poradny high end player s moznosti vyuziti jako DAC s osetrenim vstupu digitalou s imunitou proti jitteru + vyuziti jako predzesilovac. Samozrejme jsem pochopil ze ten stary predrazeny levinson je uz dnes stejne nepouzitelny jako muj stary laciny sony scd 777 es a tak to nyni vypada na neco jako je dDCS puccini. DCS puccini umi CD + SACD + umi digital s jitterfree + digitalni preamp. Prece jenom se vzdat CD a SACD placek asi nechci....a taky se mi na dcs puccini libi ze bych mel jenom jednu krabicku dcs puccini a pak jen muj mark levinson 432 a bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 13:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mark Levinson 432, případně dCS Puccini ? Obávám se že tady lovíš ve špatných vodách ... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 17:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ve špatných vodách asi ne http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19039

jen to teda není dCS ani ML, ale Meitner Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2014 18:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

O pasulovych krabicich emm labs vim .... ale nelibi se mi moc ten design + 6 kanalu v DAC opravdu nevyuziju ale jinak za 5000 euro je to stejna cenovka jako ten dcs
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 06:50:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázka je také co dCS nebo EMM Labs očekáváš. Z mého pohledu, mají tyto mašinky následující přednosti. Univerzálnost - připojíš to k čemukoliv a není rozdíl jestli se jedná o transport za 10 000$ nebo optika z PC/MAC - hraje to stejně. Zvuková kvalita je opravdu výborná. Provedení je také na úrovni a tedy nikoliv jako krabice od bot jako mají levné výrobky.

Ovšem je i druhý pohled. Vezmeme například Casea Cepheus - stačí první verze - a dejme ho na steroidy. Tedy z PC/MAC přes USB-S/PDIF (stačí M2Tech hiFace TWO). Pokud použijeme kvalitní SW upsampling na 192 kHz/24 Bit a signál půjde přes USB-S/PDIF tak vyřešíme největší slabiny této třídy DAC převodníků a to potřebu kvalitního signálu / vstup rozhodně není jitter free ale rozumný USB-S/PDIF je dostačující řešení a zároveň nic moc kvalitní upsampling v samotném DAC, to vyřešíme kvalitním SW v PC/MAC. Tímto jsme sice ztratili univerzálnost - jsme vázání na přehrávání z PC/MAC a to ještě pod určitými programy ale zvukově se nám Casea Cepheus posunul do kategorie "dokud-nemáš-opravdu-kvalitní-4-pásmové-bedny-s-opravdu-dobře-upravenou-akustikou-tak-nemá-smysl-platit-více-jen-vyhazuješ-peníze".

Tedy z mého pohledu je to rozhodování následující -
Univerzálnost/pohodlí - jeden nebo dva komponenty a placky CD/SACD.
nebo
Pohodlí - z PC/MAC a hudba uložená na HDD. - Pravda SACD bude potřeba buďto převést/ vyžaduje techniku nebo koupit znovu jako 96/24bit - pokud je ovšem nahrávka k dispozici. Tato varianta umožňuje sedět v pohodlí křesla a hudbu volit přes tablet s veškerým komfortem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 12:07:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak desing, 6-kanálů ...
Tak snad ještě jinej Meitner Smile:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/da-ad-prevodniky/meitner/ma-1-dac/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: So máj 17, 2014 17:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

ipkys jo ten meitner ma 1 je pekny - vim o nem a libi se mi - ale dcs puccini ma SACD + predzes a DAC je to taky....takze aby me meitner ma1 zajimal musel by byt tak za 50000 a nikoliv za 109000 /to je mimochodem pultova cena nového stroje/.
Ale v zasade audiomarkt je plny peknych masinek a koupit dnes cokoliv je jen otazka penez...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 08:41:44    Predmet: Odpovedať s citátom

dCS Puccini, kdysi se mi také líbil ale osobně ho beru spíše jako slepou větev vývoje. Proč ? DAC, CD/SACD a předzesilovač není v dnešní době ideální kombinace, vývoj v předzesilovačích za posledních cca 15let byl nula, vzhledem k rozšiřování digitální distribuce a i nahrávek ve vysokém rozlišení už i CD/SACD nemají žádnou perspektivu a naopak DAC se za posledních 15 let změnil docela slušně a stále se vyvíjí. Tedy kvalitní předzesilovač je limitován pouze životností součástek, nikoliv kvalitou nových předzesilovačů ale u DAC je to přesně obráceně. Není lepší koupit kvalitní předzesilovač a k němu obměňovat pouze DAC?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 08:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdenku ja si nejsem jisty co je perswpektivni, mozna ze rozdily v DAC po vymene ani nepoznas? Ja uz neco pred lety testoval a rozdily nebyly slyset. Ale jak jsem psal chci mit doma SACD player a tak je DCS Puccini favorit a protoze ma uvnitr i predzes tak je to jen + a jako DAC ho muzu vyuzit taky.
BTW DCS Purcel je pure DAC a stoji stejne jako DCS Puccini takze imho neni co resit.

Otazka je co za predzes je v tom DCS, jestli jen nejaka digi regulace hlasitosti tak pak bude EMM labs CDSA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2014 08:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Otazka je co za predzes je v tom DCS, jestli jen nejaka digi regulace hlasitosti

citácia:
Puccini....... It also features a digital volume control
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St máj 21, 2014 17:43:05    Predmet: Odpovedať s citátom

ano uz jsem taky zjistil ze dcs puccini bude vyzadovat seriozni predzes, posledni dny premyslim plny obav cim nahradim sony scd777es..proste musim byt pripraveny az se proda muj mazliki sony - a pak hop koupit neco dustojneho co ho nahradi....neni to snadne se rozhodnout - nikdo nic solidniho nema/nezna, nikdo neporadi, info je jen ze sterephile....a nejvic me trapi ze si mozna casem koupim krabici dcs/EMM labs za 5000 euro a nebudu slyset rozdil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 4 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist