Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Test SPaudio P1 vs. BVaudio PRE1
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 21:42:20    Predmet: Test SPaudio P1 vs. BVaudio PRE1 Odpovedať s citátom

Sešly se mi doma dva zajímavé preampy a dva zajímavé dacy. Vše jsem měl možnost v klidu poslouchat týden a několikrát jsem přepojoval preampy. DACy jsem testoval on-the-fly (což znamená, že kazdý hrál do jiného vstupu a jedním stiskem tlačítka jsem tak mohl ve vteřině změnit DAC), takže se testovaly jednak velmi snadno a výsledky jsou taky velmi přesné.
Nejsem žádný spisovatel dojmů, ani už tak dobře neslyším, ale sestava byla dobrá a všechny komponenty velmi kvalitní, takže se přeci jen něco poznat dalo:

BVaudio PRE1:
+zaujmou čisté středy a výšky
+pevný bas
-LP i PZ prostor menší proti P1, zřetelné při tichém poslechu, LP mezi bednami, PZ více posazený za bedny
-životnost relé (technické problémy)

Charakteristika: Preamp má příjemný čistý zvuk, detailní, nástroje (housle, flétna, kytara, trubka, buben) působí věrohodně, ale nenabízí takovou texturu jako P1. Zní "normálně", ve smyslu není tak emotivní jako P1 (dynamika, scéna, pevnost). DACy rozlišoval zřetelně, ale LP prostor se moc výrazně neměnil. Měření výborná, odpovídají specifikaci.

SPaudio P1:
+širší LP a hlubší PZ prostor proti PRE1, při tichém poslechu výrazně, PZ posazený před bedny (LP asi 1m z každé strany)
+bas a středobas velmi pevný, o něco pevnější než PRE1
-se špatnými kabely typu RG62 může působit měkce na středech a výškách, vyžaduje něco jako VBPAM

Charakteristika: Preamp zaujme velmi dobrým podánám LP i PZ prostoru, středy a výšky jsou spíše jemné, sametové, ale přitom velmi čisté. Velmi pevný středobas a bas. Zní více dynamicky, s větším podáním prostoru. U bubnu byla lépe slyšet blána. Kytary, housle a trubky zní jemněji než na PRE1, přitom s výborným detailem. Měření výborná, odpovídají specifikaci.

Ještě bych podotkl, že RG62 měl podobný vliv u všech komponent, nafukoval nejhlubší basy, byly méně pevné, středy a výšky byly potlačené a nerozlišené/máznuté proti VBPAM. VBPAM tak mělo subjektivně méně basů.
Rozdíly mezi DACy byly méně výrazné než u preampů.

Casea Sirius 2 Synchro:
+rozlišené středy a výšky, čisté podání středů, větší drajv (attack) na strunách a u houslí (- s některými kabely může působit mírně ostře)
+pevný bas
-středobas o fous méně pevný než u DAC1
-prostor o něco menší než DAC1
-nemožnost libovolně přepínat kmitočet, pevný 44, 88, 176khz
-AD filtry nejsou tak dobré jako u AKM, upsampling výrazně pomůže (zvuk je pak více uvolněný, zjemní se a je více přirozený, ne tak tvrdý)

Charakteristika: DAC zní vyváženě (nic nevyčnívá), přirozeně a čistě, zvukový charakter je podobný jako u DAC1. LP prostor je trochu menší (o půl metru mimo bedny Smile, PZ prostor asi tak srovnatelný. DAC má trochu větší attack na strunách a smyčcích, s VBPAM to bylo při Allegro mírně ostré.

Customworks DAC1 USB:
+rozlišené středy a výšky, čisté podání středů, opět spíše jemný zvuk výšek, než tvrdší jako má Sirius
+o trochu širší LP prostor (asi 0,5m z každé strany) než Sirius
+o trochu pevnější středobas a bas než Sirius
+dobrý interní upsampling AKM a možnost až 352/384khz
-opět vyžaduje VBPAM aby nepůsobil měkce/máznutě, ale to je spíše problém RG62

Charakteristika: Zvukově podobný projev jako Sirius s širším prostorem a jemnějším podáním výšek. Dobrý interní upsampling, na slepo těžko rozeznat mezi přehrávnáním 44,1khz a přehráváním na 352,8khz upsamplovaných v Sox ze 44,1khz.

Testovací sestava:
-DAC Casea Sirius 2 Synchro a Customworks DAC1 USB
-SPaudio P1 a BVaudio PRE1
-SPaudio A400
-4-pásmo by Velký Bobo s páskama BG a měniči Audiotechnology (260kg/pár)
-místnost akusticky upravená by Velký Bobo

Závěr: Po dlouhodobém poslechu bych si vybral kombinaci SPaudio P1 a Customworks DAC 1 USB. Má super podání prostoru a jemný rozlišený vršek.


Naposledy upravil Rob dňa Po apríl 07, 2014 22:03:20, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 22:02:21    Predmet: Odpovedať s citátom

"U bubnu byla lépe slyšet blána"

Postni mi pls song, kde jsi slyšel tu blánu.

D.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 22:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

zde: hires 24/96
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18779&start=0

jsou to asi spíše bicí Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 22:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A co výšky, Roberte ? Byly třpytivé ? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 22:14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

já to prostě neumím popsat technicky správně, ale snažil jsem se napsat co jsem slyšel, dalo by se to líp, to uznávám Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 22:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tě nijak nenapadám, jen se ptám, zdali jsi pozoroval, jak se mění přednes výšek při jejich doznívání, čemuž já říkám třpyt...

Naposledy upravil kazzatel dňa Po apríl 07, 2014 22:30:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 22:29:57    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Rob dňa Po máj 19, 2014 14:44:31, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 07, 2014 22:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Já tě nijak nenapadám, jen se ptám, zdali jsi pozoroval, jak se mění přednes výšek při jejich doznívání, čemuž já říkám třpyt...


třpytu jsem si v tom případě nevšiml Smile výšky byly velmi čisté u obou preampů, na jednom spíše jemné a na druhém tvrdší Smile jestli se to tak dá napsat

oba preampy jsem si i důkladně proměřil, a v THD to není, oba měří excelentně
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 00:19:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšíš dobře a jsi upřímnej Wink třpyt totiž není na běžným digitálu slyšet, zkoušel jsem tě... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 06:00:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyjadrím sa len k jednému
citácia:
-životnost relé (technické problémy)

Žiadne problémy, od výrobcu garantovaných 2x10e7 zopnutí, doteraz (cca3 roky) ani jediný problém s relé. A "pre istotu" je každé relé v pätici ("sokl"), takže prípadný servis je tak na 20sekúnd. Pravdepodobnosť poruchy je asi rovnaká ako ALPS alebo DACT, tie majú životnosť podľa výrobcu rádovo nižšiu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 06:19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
kazzatel napísal:
Já tě nijak nenapadám, jen se ptám, zdali jsi pozoroval, jak se mění přednes výšek při jejich doznívání, čemuž já říkám třpyt...


třpytu jsem si v tom případě nevšiml Smile výšky byly velmi čisté u obou preampů, na jednom spíše jemné a na druhém tvrdší Smile jestli se to tak dá napsat

oba preampy jsem si i důkladně proměřil, a v THD to není, oba měří excelentně


No to si bud isty ,ze v THD to neni...

Este k rele. Zhruba pred 10timi rokmi som robil testy na mech.zivotnost rele Takamisawa VSB a RY(modre). Vsetky mali niekolko mil. zopnuti
bez mech. problemov alebo poskodenia.

Podobne testy som robil nedavno na rele Omron ..vysledok excelentny.

rele takamisawa mam pouzite v mnou navrhnutych mer. zariadeniach,kde to uz pracuje viac rokov a pocet zopnuti,tam je uz tiez niekolko milionov
bez problemu.

To len pre malu ilustraciu.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 06:34:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:


oba preampy jsem si i důkladně proměřil, a v THD to není, oba měří excelentně


Tak toto víme více než 10 let, že Smile
Obávám se, že to nepůjde jednoznačně přiřadit žádnému izolovanému parametru.

Pěkný test, potvrzuje skutečnost, že komponenty "hrají" různě.

No tak páni kolegové, nestyďte se, ještě nikdo jste nevznesl požadavek na dvojitý slepý test Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 07:28:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ja neteoretizuju! Ja ty technicke problemy s rele u tohoto kusu mel. Vice do soukr. posty
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 07:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo do SZ? Kľudne sem, nie je čo tajiť..
EDIT
2 Rob
Môžem zverejniť našu korešpondenciu cez SZ, ktorá medzitým prebehla?


Naposledy upravil BV dňa Ut apríl 08, 2014 07:59:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 07:38:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Relé, i ta značková, občas zlobí. Používal jsem (OMRON, Takamisawa ...) jich též dost, ve vstupních děličích přístrojů pro přenos analogového signálu ve VN zkušebnách. Většinou OK klidně 15 let, přežily celou dobu morální životnosti přístroje. Ale občas některé zlobily a to i poměrně brzy po uvedení do provozu. Informace se nemusí k výrobci zařízení (BV) dostat, tak je dobře, že to Rob zmínil.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 07:48:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve slepem testu bych nejspise neuspel u techto dacu, ale preampy znely kazdy jinak a tam bych si na slepy test ve znamych podminkach troufl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 08:16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Robe,

díky za zajímavý test a chuť se podělit o výsledky.
Nikdy jsem u Tebe nebyl, šlo by krátce popsat poslechovku (rozměry, akustika)?
Jaké skladby používáš jako testovací?
Díky za info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 08:31:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Len teoreticky, myslí si niekto, že v atenuátore, kde sa útlm skladá z binárnych váh (najmenší krok 0,5dB) je možná "chyba relé", ktorá vnesie rozdiel 6dB nezávisle na na momentálne zaradenom (navolemom) útlme? Wink A fáma je na svete...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 08:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, na co narážíte Smile
S problémem, se kterým jsem se setkal (ne v audiu), bylo to, že kontakt nebyl vodivý. Nevím, zda to byla mechanická závada nebo povrchový jev.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 08:48:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bunta já vím jak attenuátor funguje, to že každý vstup může mít jinou úroveň jsem nevěděl, manuál u toho nebyl. Takže proto jsem toto řešil poštou aby se nerozmazávalo něco, co problémem není, za to se omlouvám. Druhou stranu to lupání při změně volume -33db<->32,5db už vada relé asi je, ale vadné relé se objevit může.

Aby nedošlo k nedorozumění. Oba preampy hrají špičkově, ale rozdíly mezi nimi nějaké jsou. Já panu Buntovi i panu Strankovi velmi fandím, v ČS prostoru nabízí špičkové výrobky za bezkonkurenční cenu, která přehraje komerci za trojnásobek ceny. Každý přístroj je také v jiné cenové relaci a kupující si musí zvážit jestli se mu vyplatí připlatit. Také každý má možnost si je půjčit jako já, takže nějaké hádky o zvuku na fóru asi nic nevyřeší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 08:54:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Robe,

díky za zajímavý test a chuť se podělit o výsledky.
Nikdy jsem u Tebe nebyl, šlo by krátce popsat poslechovku (rozměry, akustika)?
Jaké skladby používáš jako testovací?
Díky za info.


Díky za poděkování, za takový test vlastních dojmů na fóru se většinou člověk vděku nedočká Smile

místnost asi 26m2 šířka 4,6m délka 5,6m (tvar L, viz příloha). Ještě by to chtělo pořešit odrazy od stěn, ale poslouchám v blízkém poli, tak se to dá přežít.
Skladby musím vyhledat, pak to sem hodím.


Naposledy upravil Rob dňa Ut apríl 08, 2014 09:16:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 08:58:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vděku v žádném případě Laughing

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=13414

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Prečo do SZ? Kľudne sem, nie je čo tajiť..
EDIT
2 Rob
Môžem zverejniť našu korešpondenciu cez SZ, ktorá medzitým prebehla?


ano, můžete, ale vysvětlení už je asi o pár řádků výše.

otázka pro techniky: může vyšší klidový proud ve všech stupních nebo parnější/stabilnější výstup nebo zdroj ovlivnit onu živost/otevřenost/prostor/"nazvěte to podle sebe" na středech a výškách?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:29:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja Robovi dakujem Cool Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak to že jsem se snažil být nestranný bych snad obhájil ještě takto:
-můj DAC který vlastním, tedy Casea Sirius 2 Synchro v přímém souboji s DAC1 taky prohrál, takže nečekám že ho nyní v inzerci prodám Smile
-PRE1 jsem měl půjčené za plnou zálohu, s tím, že si ho možná ponechám, a zvažoval jsem (upřednosťoval jsem) jeho koupi před P1, až do poslechového testu

A nakonec, budu se opakovat, jedná se o nuance, které se na horším aparátu ani nemusí takto projevovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To Rob

pěkná práce, také děkuju za to, že jsi se podělil.

Když jsem já dělal takovéhle porovnání DACů jen přepínáním, bez odpojování nebyly patrné rozdíly.
Ty se dostavily až při odpojení neposlouchaného zdroje.
Mám s tím zkušenost, že to takto citelně stírá rozdíly, neptejte se mě na přesné technické zdůvodnění, jen jsem to tak slyšel, když jsem si s tím hrál.
Zmiňovaná linková kabeláž, jestli to byl VBPAM 50-1,5 tak to je zrovna kablík který přinese vyloženě tenký zvuk s nevýrazným spodkem, zdaleka to není kabel s vyváženým podáním. Již v minulosti se o tom debatovalo. Pokud je situace taková, že bedny a místnost bas vytváří přeexponovaný, tak se může hodit, je to vhodná korekce pro případ- poměrně malá místnost a velké bedny celkem blízko zdi. RG 62 také není zrovna ideální kabel.

Ať se to někomu líbí nebo ne, kabely (jakékoli, třeba i síťové) mění zvuk a to dost (najdou se ale i velmi podobné) Různýma jejich kombinacema se dá zvuk doslova modelovat k obrazu každého. Kdo nebude souhlasit tak si buď s tímto ještě nepohrál, protože na to buďto nevěří, nebo se s tím jen prostě nechce zatěžovat, unavuje ho už tak dost výběr beden a komponentů. Další možnost je, že má tak špatnou sestavu, případně to naprosto zabíjí ustavením beden a akustikou. Tím je daná malá rozlišovací schopnost a tedy se kabelama není účelné moc zabývat.
Nikomu toto celé nevnucuju, jen píšu skrze vlastní zažité zkušenosti. Na nikoho tím neútočím a nikoho se nechci dotknout.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:48:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo za to môže koncák A400, ktorý nepraje iným značkám... :-)

Neskúšal si prepájať PRE1 a A400 symetrikou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:51:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže konkrétne, stabilný rozdiel 6dB nie je možný ako výsledok chyby relé, váhu 6dB nemá žiadny krok. U každého vstup je ale možnosť nastaviť citlivosť, navyše nesymetrický vstup č.2 má citlivosť menšiu o 6dB ako iné linkové vstupy, čo je aj uvedené v návode. Údajný "problém relé" bola menšia citlivosť vstupu č. 2 a 3 presne o 6dB proti vstupu č. 4, ale nastavenie citlivosti vstupov a menšiu (úmyselne) citlivosť jedného vstupu(je to v návode..) nikto nerieši, zato sa hovorí o problémoch s relé. Preto som povedal, že fáma je na svete, konštantný rozdiel 6dB nemôže byť daný špatnou funkciou attenuátora (relé..).
"Lupanie" pri prechode cez úroveň 33-32,5dB (aká bola nastavená citlivosť a balance??) - nie je to problém (závada)kontaktov relé, ale tzv "prelovanie" pri zmene z úrovne -31,5dB na -32dB (výsledok nastavenia váh je súčet nastavení gain+balance+volume, určite to bol prechod cez túto úroveň), kedy sa skokom mení 6 LSB bitov a "naskakuje" 7. bit, skoková zmena váh je veľká a pri špatnom(nepresnom) časovaní to ms zahrá hlasnejšie-lupanec. Je to otázka časovania relé, dodržania zásady, aby sa nezhodil menší útlm, než sa zaradí vyšší. Ten konkrétny preamp má ešte starší firmware. Rozptyl dynamických vlastností relé (časy pre zopnutie a rozopnutie) je vyšší a bol som "optimista", keď som veril výrobcovi v tomto parametre . Po čase som zistil, že rozptyl časov je vyšší..Teraz je tam rezerva 300% v časovaní, všetko je absolútne tiché, a nahratie nového FW je otázka 3 minút. Toľko k čiste technickým a vecným záležitostiam, nič iné som nekomentoval.


Naposledy upravil BV dňa Ut apríl 08, 2014 09:57:09, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:54:29    Predmet: Odpovedať s citátom

....

Naposledy upravil Zeus dňa St apríl 30, 2014 09:08:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut apríl 08, 2014 09:58:58    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: díky za vysvětlení, tak nakonec bylo dobré to vyřešit spíše v soukromí aby tu nevznikaly fámy. Beru tedy zpět, není to vada.
Bude to tedy, tak jak říkáte, prelováním, ono se to projevilo jen na vstupu Input2 (který měl asi nastavený vyšší gain o 6db) na skladbách v tichých pasážích, kde to lupnutí docela vyniklo.

Hledám mouchy na všem, je to se mnou hrozný Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist