Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Alternativa k B&W CM10

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kdavid
Hifi obsluha


Založený: 16 apríl 2014
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2014 21:35:11    Predmet: Alternativa k B&W CM10 Odpovedať s citátom

Zdravim,

rozmyslam nad kupou B&W CM10 ale vacsina ludi co ich mala alebo pocula sa stazuje ze za tu cenu to nema nic moc hlbky na pocuvanie modernej hudby.

Rad prijmem nazor tu aktivnych odbornikov, ktori sa mi vedia vyjadrit, ci B&W CM10 je dobre riesenie na pocuvanie modernej hodby, ale aj vaznej hudby.

Recenzie vychvaluju excelentne stredy ale jechcem doplnat stereo za 3500eur subwofrom, to sa mi zda "blbe".

Este som rozmyslal aj nad focal 948.

Koncak mam Onkyo m5000r
Velmi pekne dakujem za nazory!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St apríl 16, 2014 22:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tedy nejsem odborník a ty bedny neznám, ale pokud to má basovat, tak to musí mít basáky, ne? Ty B&W CM10 mají "basáky" o průměru 165 mm, což je dobré možná tak do dveří v autě. Ty Focaly s basáky o průměru 210 mm by už něco ubasovat měly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2014 09:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to nemáš veľmi ďaleko a je to možné, vezmi svoj zosík a vyskúšaj obidvoje aspoň v predajni, aj keď to nebude hrať tak ako doma, ale je to lepšie ako kupovať bez skúšky. CM 10 aj Aria 948 sú zhruba na jednej úrovni čo sa testov týka.
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 08:11:25    Predmet: Re: Alternativa k B&W CM10 Odpovedať s citátom

[quote="kdavid"]Zdravim,

rozmyslam nad kupou B&W CM10 ale vacsina ludi co ich mala alebo pocula sa stazuje ze za tu cenu to nema nic moc hlbky na pocuvanie modernej hudby.

Rad prijmem nazor tu aktivnych odbornikov, ktori sa mi vedia vyjadrit, ci B&W CM10 je dobre riesenie na pocuvanie modernej hodby, ale aj vaznej hudby.

Recenzie vychvaluju excelentne stredy ale jechcem doplnat stereo za 3500eur subwofrom, to sa mi zda "blbe".

Este som rozmyslal aj nad focal 948.


To je imho rozhodovani se spatnym zadanim, nezlob se ale to jsou z hlediska tech firem bedny low end ale na CR platy uz to stoji vlastne hodne penez a nehraje to nic moc. Nez tyhlety bedny BW / Focal tak urcite radeji starsi vintage bedny ala JBL.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 08:51:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím si, že repro za cenu 76.800 Kč za pár sú celkom low-end.
V Stereoplay ohodnotené celkom slušne:

http://www.excelia-hifi.cz/focal/test/focal-aria-948-stereoplay_10_13.pdf

_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 09:48:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to imho nehrajici bedna a cena 70 000 je opravdu dost nizka kdyz vezmes realitu ze 40% ma prodejce, pak je firemni marketing logistika atd...nakonec se nevyhnutelne dopracujes k tomu ze cena materialu u bedny na kramu za 70 000 je cca 20 000 a zbytek jde na praci kolem bedny....U BW ma smysl rada nautilus a u focal ma smysl rada utopia.

Jinak ja jsem u takhle lacine ceny fanda vintage veci, kdyz mas jen 70 000 kup si BW801 matrix nebo JBL 250 a nekupuj si nehrajici komerci z low end rady focal/BW.

Ale to jsou jen moje subjektivni poznatky z poslechu bednisek a je mi jasne ze ty nove bedny jsou nalestene a uzoulinke a v obyvaku v panelaku budou vypadat pekne, ale ja bych je za svoje starec a lacine JBL L90 nevymenil-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist