Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

nove vs. stare
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
martinpapo
Nádejný hifista


Založený: 17 január 2014
Príspevky: 62
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2014 13:21:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Som rad, ze sa to tak rozbehlo a napisali ste postrehy. Diky.

Ak to zatial veelmi strucne zhrniem opat sa dostaneme k vysledku, ze to nie je mozne pausalizovat. Stale treba porovnavat dva konkretne modely. Konkretny novy za urcitu cenu vs. konkretny stary za urcitu cenu (porovnatelnu). Podla vasich nazorov by sa vacsina podla skusenosti priklanala k tomu, ze "vyhra" stara.

Mna by este zaujimalo to cenove porovnanie. Sedi zhruba ako som napisal pomer medzi cenou a vekom? (3000 vs. 10r 3000) Viem, že sa to da odsledovat na bazaroch ale opat skusenosti su dobra vec.

ps: uz viac okolo toho spekulovat nechcem ale 3000€ nie je malo ako nakup v tescu. Bol som teraz v sobotu na vysatave Audio video a domace kino takze zhruba viem kolko stoji zvuk ktory sa mi pacil a bavil ma aj zimomriavkami. Very Happy bolo to viac ako moj rozpocet.


Naposledy upravil martinpapo dňa Št apríl 17, 2014 13:31:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11543
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2014 13:29:37    Predmet: Odpovedať s citátom

a co to vlastne chces kupit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martinpapo
Nádejný hifista


Založený: 17 január 2014
Príspevky: 62
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2014 13:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
a co to vlastne chces kupit?

myslis konkretny model? Zhanam novu zostavu do obyvacky a narazil som na zopar velmi zaujimavych starsich kuskov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11543
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2014 14:56:23    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne, akurat pozor na pripadne nedostatky ... zhanat nahradne diely na stare repro moze byt zlozite ... a zisti si ci nemaju nejake specialne poziadavky na zosilnovac...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20471

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2014 15:31:26    Predmet: Odpovedať s citátom

martinpapo napísal:
Bol som teraz v sobotu na vysatave Audio video a domace kino takze zhruba viem kolko stoji zvuk ktory sa mi pacil a bavil ma aj zimomriavkami. Very Happy bolo to viac ako moj rozpocet.


Pánové, to jsou jen zbytečné a nic neříkající řeči.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št apríl 17, 2014 17:23:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Staré reprá môžu vypadať zaujímavo, ale majú svoje nedostatky, feritové magnety slabnú, majú vyššie harmonické skreslenie ako dnešné neodymové (neodym pri izbových teplotách neslabne),
gumové závesy vysychajú. Zo súčasných neodymov sa dajú postaviť špičkové reprá, tiež aj membrány sú na lepšej úrovni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martinpapo
Nádejný hifista


Založený: 17 január 2014
Príspevky: 62
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 20:00:08    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
martinpapo napísal:
Bol som teraz v sobotu na vysatave Audio video a domace kino takze zhruba viem kolko stoji zvuk ktory sa mi pacil a bavil ma aj zimomriavkami. Very Happy bolo to viac ako moj rozpocet.


Pánové, to jsou jen zbytečné a nic neříkající řeči.


Preco? Vyjadril som sa jazykom tohto fora. Ale osobne pocuvam hudbu a nie zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2014 23:18:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Staré reprá môžu vypadať zaujímavo, ale majú svoje nedostatky, feritové magnety slabnú, majú vyššie harmonické skreslenie ako dnešné neodymové (neodym pri izbových teplotách neslabne) ===

= totálny hifi blábol, autor nevie čo píše, feritové magnety neslábnu ani po rozobratí mag. obvodu , ale staré = drahé AlNiCo sa rozobratím alebo veľkým prúdom môžu omagnetovať, takisto Neodiumový materiál magnetu nezaručuje absolútne nič v oblasti skreslenia .


Rada pre kupcov starých bední:

Proste staré veci si nekupujte ľudia ktorí:

-neviete posúdiť stav bedne na základe posluchu u predávajúceho,
t.j. počúvam ružový šum a nie hudbu vybranú predávajúcim
= základná podmienka každý menič hrá rovnako, bedne treba dať tesne vedľa seba a ušiskami porovnať navzájom každý menič .

- ak je zdeformovaná hociaká čast repráku, kopulka, membrána a predávajúci tvrdí že to nie je počuť tak na meraniach sa to prejaví ako rezonancia

- pokiaľ si nevieš spraviť alebo zabezpečiť rekoning alebo refoam repáku

- nemáš komplet servisnú dokumentáciu ku bednám === obrovská výhoda JBL a celej komunity na http://www.audioheritage.org/vbulletin/index.php



A z informácie že staré JBL 250Ti Jubilee z 1990 roku nehrajú a patlajú sa len smejem. Smile
A zabudol som ich rekablovať, preto nehrajú Smile

Lubo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 07:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

To je nekonečné téma ... ti, kdo nemají osobní zkušenost s nějakým dobrým vintage hifi nevěří, ti kdo mají zkušenost, tak mají vintage doma. Proč dávat 3000 EUR za nehrající sračky, byť efektně a moderně vypadající, když za stejnou cenu lze mít doma starší TOP modely věhlasných firem? Na toto téma bylo už milion podobných diskusí stále dokola kolem ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 07:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

babaudio
Pravdu povediac si neviem predstavit, ako si za kratky cas predavajuci vybuduje taku doveru v kupujuceho, ze mu dovoli pustit ruzovy sum do reprobedni. To pravdepodobne otvoris aj nejaku kopaniciarsku slivku Wink

Postup co si napisal je vsak vynikajucim voditkom a to aj s tym ruzovym sumom aj pri nizsej vykonovej hladine. Beriem to ako finalnu fazu predaja/kupy. Seriozne znacky sa daju rekonovat originalnymi kitmi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 09:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedy nekupovať staré reprosústavy? Vyšísované a vyblednuté papierové membrány, vyťahané závesy, zjavné deformácie a priehlbiny, penové závesy na basových a stredobasových meničoch (majú limitovanú životnosť).
Testovanie šumom alebo prelaďovaným sinusom môže odhaliť aj skryté závady meničov (doporučujem). Ešte lepšou orientáciou, môže byť premeranie celej sady parametrov týchto sústav a tak objektívne zistiť ich skutočný stav. Kúpa starých sústav môže byť dobrou kúpou v prípade že ide o renomovaných výrobcov, ktorých kvalita meničov bola vysoko nadštandartná (JBL, BW atď.) a niektoré sústavy môžu už byť aj zberateľsky cenné. Vysloviť obecne formulované doporučenie a zhodnotenie tej ktorej sústavy nie je možné. Pokiaľ sa niekto pre takýto kauf rozhodne a nie je si istý, tak nech si k tomu zavolá niekoho, kto má skúsenosti a vie mu poradiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 12:05:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Dôvod prečo som si myslel, že neodym má lepšie THD, vychádzal som z nasledujúcich obrázkov.
Môžete niekto vysvetliť čím to potom je?

Mám rôzne staršie repráky, niektoré majú aj cez 20 rokov a visia mi prichytené o kovový rám police v dielni, všímam si, že magnety sú čoraz slabšie. ?
Za neaký čas sa tam silou magnetu asi ani neudržia.

Mne je to prd čo si ide kto kúpiť, ale keď je tu debata o reprákoch možno sa dostanem niekam ďalej.


Naposledy upravil furto dňa So apríl 19, 2014 12:17:12, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 12:05:59    Predmet: Odpovedať s citátom

pokračovanie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3898
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 12:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda casu, nevies si precitat zakladne parametre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20471

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 12:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Na BP2008 bylo možné slyšet nové vs. staré, bedny Quadral Titan 4 (dovozce BK) x BVaudio F3B. Za sebe bych volil BV F3B, Titany dost výrazně kreslily, opět "vintage" zvuk. Cenově hádám že starý Qadral vs. nový BV byly v tu dobu srovnatelné, s BV by zákazník dostal nové měniče a menší zkreslení. Což ne každému vyhovuje, někteří ten vintage sound vyhledávají.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 12:32:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Niečo ku tým magnetom

Zeslábne magnet časem?

Neodymové magnety si udrží svůj magnetizmus za normálních okolností téměř neomezeně. Tím se odlišují od běžných feritových magnetů, které svůj magnetizmus i bez vnějších vlivů časem ztratí. Vlivy, které mohou vést ke ztrátě magnetické síly u neodymových magnetů:
Žár: Většina našich magnetů by měla být vystavena teplotě max. 80 °C
Jiná silná magnetická pole


http://www.unimagnet.cz/?gclid=CNeJmKK47L0CFbMftAodVGsA7Q
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2014 12:53:37    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Skoda casu, nevies si precitat zakladne parametre.



Oba motory majú rovnaký priemer a Neodym má lepšie THD.

big, underhung 120mm Neodymium magnet system for very low distortion

... Tá kritická presnosť niektorých vedecko technických jedincov, nie a nie, a furt len to svoje "vintage je lepsie" a hotovo Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2014 12:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA ma pravdu u nejvyssi kategorie hifi /velke superbedny/, tam stare bedny kresli a ty quadraly titan nebo revoxy s hajyldekly jsou priklad co urcite nekupovat. Otazka je co lacine bw801Matrix a dejme tomu jbl250 - to uz asi kresli trochu mene nez quadral titan ...a ta cena starych veci je tak nizka ze je to zajimava volba pro nemajetne. Ono bohuzel soucasne velke bedny si muze dovolit malokdo kdezto koupit bwM801 si muze dovolit kazdy. Nakonec je to vlastne nikam nevedouci debata pomer/vykon +faktor velke bedny a chlapske pomerovani prirozeni hehe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DinosaurJr
Hifi obsluha


Založený: 21 január 2012
Príspevky: 45
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2014 07:12:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobné téma, trochu jiný náhled
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=2106&st=0&sk=t&sd=a
Řešil jsem pobný problém, jaké repro vlastně vybrat
- bydlení je rozhodující: panel nebo cihla nebo RD, je zřejmé, že v paneláku asi nebude okolí nadšené z 20 Hz !
- stereo nebo 2.1 (regály+sub) **
- 2p (případně 2,5p) nebo 3p (případně 3,5p)
- regály (regály v prodloužené bedně na zem) nebo sloupy
- bsrflx dozadu, dopředu, bez (uzavřenky)
- hezký vzhled - bez nároku na vzhled
- dále pak citlivost, impedance, fr. rozsah, kvalita výhybky, tlumení, vnitřní výztuhy, sražené hrany, antirezonance, rozmístění reproduktorů a jejich vzdálenost, hladové bedny...
- zesilovač + kabely
- jsou vhodné do mého prostoru ?
- celkový rozpočet na repro, ne zesílení, na zdroj, na kabely, (na zdroj napájení)

**) Co jsem vlastnil (dostupné) subwoofery a měl možnost poslechnout až po špičkové repro (např. Martin Logan), tak se pro mé ucho nepovedlo navázat suby se středním pásmem (nebo středobasy) tak, aby to při dlouhodobém poslechu nebylo otravné. Tím neříkám, že se to nepovedlo sestrojit, ale že se mi je nepovedlo najít - pro moje uši. Takže jsem raději zvolil klasické 3p s očekáváním toho, že basy budou mít na velmi nízkých fr pokles. Navíc basy nejsou nejdůležitější pásmo, i když stále platí, že "Basa tvrdí muziku" (najdi si jaký má fr. rozsah!). Celková souhra je nejdůležitější.


Podle výše uvedených požadavků jsem si sepsal kandidáty, přečetl řadu recenzí, pak si šel poslechnout řadu beden (jak výstavy HE tak bazary), opět to srovnal s recenzema (prodejců vs uživatelů!) a snažil se najít nejlepší ale zaplatitelné bedniska. Na výběr mi zůstaly JBL, B&W a DA. Pak už to bylo jen o financích. Nové bedny hrají lépe, ale jen o "fous" (!?!?!), cena však pro mě byla nedostupná (B&W Diamond), takže jsem se spokojil se starším ověřeným modelem z nejvyšší řady než aktuální řadou B&W CM. Zkrátka nejdražší je až ten poslední dB. Protože zesilovačů od různých výrobců je dnes dostupných mnoho a modelů ještě více, také se lépe přenášejí, tak je lepší nosit si zesilovače k bednám do svého poslechového místa... ale to už jsme u akustiky, která má vliv až 50% na výsledný sound. A to je další široké téma....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
niky_gtx
Hifi obsluha


Založený: 26 júl 2013
Príspevky: 23

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2014 20:53:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud bych měl 8 - 10 tisíc € na reprobedny, koupil bych si nové. Když mám 3000€, koupím starší nebo diy, které se těm novým můžou zvukově vyrovnat.
Takže moje dilema je "starší nebo diy?" A jako vždy rozhodnout může pouze poslech konkrétních kousků.

Někdo další??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 14:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Starsie DIY Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 20:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu tu píchnu do vosího hnízda Wink Doma dělané bedny, byť by je dělal génius, nikdy nemůžou hrát jako aktuální špička na trhu.

Důvod je prostý. Výrobci si chrání svůj vývoj a technologie. Nikdy pro DIY nekoupíte měniče, které by těm nejlepším modelům na trhu mohly (následujících pár let) zvukově konkurovat.

Tím odpovídám i na původní dotaz. Za podmínky, že jde o výrobce, který si sám vyvíjí a vyrábí měniče, pak je skutečně pokrok v čase znát a novější modely zpravidla hrají lépe.

Někdy je změna menší, někdy větší. Vždy záleží na konstelaci hvězd a konkrétním modelu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1350
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 06:11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

niky_gtx napísal:
Pokud bych měl 8 - 10 tisíc € na reprobedny, koupil bych si nové. Když mám 3000€, koupím starší nebo diy, které se těm novým můžou zvukově vyrovnat. Někdo další??

Nuž keby som mal 8 - 10 tisíc € tak kúpim "nové" bazárové auto + celú novú HIFInu k tomu a ešte povymieňam kadejaké rozpadávajúce sa veci v domácnosti (práčka a pod. ).
Keby som mal 3000€ tak by som dal do poriadku naše staré auto nech ešte nejaký ten rôčik vydrží, kúpil novú práčku a vysavač, nech je aj žena spokojná, zaplatil zájazd k moru, nech s toho majú niečo aj deti a zbytok by šiel na HIFInu.
To len ako príklad alternatívneho prístupu k nákupu reprákov. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 07:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som si celkom istý, že domáci konštruktér vie úplne rovnocenne konkurovať ťažko zaplateným firemným vývojárom, tisícom hodín vývoja a praktických skúšok v podmienkach o akých sa mu ani nesníva...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11543
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 08:16:56    Predmet: Odpovedať s citátom

reprobedny od malovyrobcov asi ani nemaju byt ambiciu najlepsie na svete ... staci ze zaplnia dieru na trhu, ktoru sa velkovyrobcom plnit uz neoplati...

priklad: trojpasmove reprobedny s 10" basakom... skus si najst par alternativ k vyrobkom BVaudio, ci VMA...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 08:52:38    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Niikdy pro DIY nekoupíte měniče, které by těm nejlepším modelům na trhu mohly (následujících pár let) zvukově konkurovat.

Tím odpovídám i na původní dotaz. Za podmínky, že jde o výrobce, který si sám vyvíjí a vyrábí měniče, pak je skutečně pokrok v čase znát a novější modely zpravidla hrají lépe.

Někdy je změna menší, někdy větší. Vždy záleží na konstelaci hvězd a konkrétním modelu...


Tohle je zase hifi blabol. Copak pro dyi neni dostupny Scanspeak, Accuton, Audiotechnology a nebo jine PA menice se zkratovacimi prstenci? Vyse uvedene jsou pouzite v milionovych bednach. Navic i Scanspeak a Audiotechnology vam vyrobi zakazkove menice kdyz jim reknete pozadovane TS parametry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 09:44:24    Predmet: Odpovedať s citátom

To jupol. Nie som si istý že dnes niekdo venuje tisícky hodín vývoju reprosústav. A najdlhší čas sa určite nevenuje samotnému vývoju, ten je vďaka pokročilým technológiám prekvapivo rýchly. Repro nie je auto, či lietadlo ktoré musíš mať preverené v rozličných prevádzkových režimoch. Dnes rozhodujú náklady a optimalizácia nákladov zaberá viac času ako samotný technický vývoj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 09:52:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyhľadaj si ako to robia napr. Focal alebo Elac...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 10:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde mám hľadať, na youtube? Mňa by zaujímalo ako sa to robí naozaj. Nakúpi sa Scan Speak a Focal, povie sa že vo firme sa to ďalej tajne optimalizuje. Nakúpi sa textit, povie sa že je to revolučný matroš, "niekoho sklo". Bednička je postavená vo firemnej posluchovke kde ujo sedí, počúva a kreslí si do zošita kde treba ubrať a kde pridať. Podľa toho upravia výhybku a hybááááj za 220 tisíc je to tvoje. "No ale keď že ste u nás kúpili aj zvyšok, tak pre Vás to bude 160 Smile".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 10:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

ved to, ze ozaj zarucena kvalita sa nepredava tak sa na DIY pluje jedovatou slinou. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist